Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FESTIVALIS
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Knygų klubas 

Book Club

Rež. Bill Holderman
Vaid. Andy Garcia, Diane Keaton, Jane Fonda, Mary Steenburgen, Candice Bergen

(romantinė komedija, JAV, 2018, anglų k., liet. subt., 1.43)

1 d. - 17 val., 5 d. - 17.10, 7 d. - 19 val.

 

Keturios neperskiriamos draugės - Diana, Vivjena, Šarona ir Kerolė bičiuliaujasi nuo neatmenamų laikų. 40 metų santuokoje išgyvenusi Diana neseniai palaidojo vyrą. Vivjenai pakanka trumpalaikių santykių. Šerona niekaip nebaigia skyrybų proceso. Kerolės 35-erių metų santuoka - be jokios kibirkštėlės. Tačiau kasmėnesiniai jų susitikimai knygų klube leidžia pamiršti visus rūpesčius. Į vieną tokių susitikimų Vivjena vietoj rimto romano atvelka keturis „Penkiasdešimt pilkų atspalvių" egzempliorius. Papurkštavusios jos visgi įninka skaityti erotišką literatūrą. Tai sujudina visą jų emocinę kraujotaką. (N-13)

 

Kol dar neatėjo audra

Adrift

Rež. Baltasar Kormakur
Vaid. Shailene Woodley, Sam Claflin, Jeffrey Thomas, Elizabeth Hawthorne, Grace Palmer

(drama, JAV, 2018, anglų k., liet. subt., 1.36)

1 d. - 20.50, 5 d. - 20.40, 6 d. - 19 val., 7 d. - 21 val.


Banglentininkė Tamė ir jūreivis Ričardas susipažino Taityje. Iškart pajutę stiprų ryšį, jie nusprendžia leistis į romantišką kelionę Ramiuoju vandenynu - 6000 kilometrų iki Kalifornijos. Palankus vėjas, maloni šiluma ir niekieno netrukdoma ramybė vandens platybėse Tamę ir Ričardą džiugina. Pora nenujaučia, kad plaukia tiesiai į besiformuojantį uraganą Reimondą. Milžiniškos bangos ima svaidyti bejėgius keliautojus. Nors siaubą patyrę Tamė ir Ričardas išgyvena, tačiau vilties sugrįžti į žemę beveik nėra - jachta suniokota, radijo ryšys sugadintas, maisto ir vandens atsargos baigiasi. Tačiau Tamė neketina pasiduoti. (N-13)

Maria Callas: savais žodžiais
Maria by Callas: In Her Own Words
Rež. Tom Volf
Dalyv. Maria Callas
(dokumentika, Prancūzija, 2017, anglų, pranc. k., liet. subt., 1.53)

6 d. - 16.50


Pirmą kartą, praėjus 40 metų po Marios Callas mirties, garsiausia visų laikų operos solistė savo nepaprastą gyvenimo istoriją pasakoja savais žodžiais. Filme naudojama anksčiau niekam nematyta archyvinė medžiaga, asmeninės nuotraukos, intymūs laiškai. Kadrai, filmuoti Super 8 mm juosta. Filme sutiksite ne tik Callas, bet ir jos aplinkoje figūravusius garsius žmones: Aristotle'į Onassį, Marilyn Monroe, Alainą Deloną, Yves'ą Saint-Laurent‘ą, Johną F. Kennedy, Luchino Visconti, Winstoną Churchillį, Grace Kelly, Elizabeth Taylor bei daugelį kitų. (N-13)

 

Lietuvos kino klasikos savaitgalis

Adomas nori būti žmogumi

Rež. Vytautas Žalakevičius

Vaid. Vytautas Puodžiukaitis, Audronė Bajerčiūtė, Juozas Miltinis, Stasys Petronaitis, Vaclovas Blėdis, Donatas Banionis

(drama, Lietuva, 1959, liet. k., 1.27)

1 d. - 19 val.

 

Atvykęs į laikinąją sostinę Kauną jaunuolis Adomas mėgina kabintis į gyvenimą. Jis glaudžiasi senoje baržoje, ne visad turi ko pavalgyti. Visai atsitiktinai Adomui pavyksta įsidarbinti pasiuntinuku emigracijos biure „Alfa". Vaikinukas nekreipia dėmesio į biuro viršininko Dausos ir jo bendrininko Amerikono suktybes. Užsidirbęs pinigų, jis svajoja išvažiuoti su mylimąja Liuce į egzotišką kraštą. Tačiau Liucei asistuoti pradeda ir pagyvenęs Amerikonas, ir Dausa, kuriam visgi pavyksta susukti galvą merginai.

Filmas sukurtas pagal Vytauto Sirijos Giros apysaką „Buenos Aires". (N-16)

Pirmasis meniškai vientisas ir reikšmingas lietuvių vaidybinis filmas. Kaunietis V. Žalakevičius su meile atkuria savojo miesto atmosferą, neslėpdamas ikikarinių jo socialinių kontrastų, emigracijos rykštės [...]. Ekrane jaučiama gerų įtakų: fatališka baržos nuotaika, kapitono linija primena prancūzų poetinį realizmą, net konkretų Jeano Vigo šedevrą „Atalanta". (Saulius Macaitis, lfc.lt)

 

Skrydis per Atlantą

Rež. Raimondas Vabalas

Vaid. Remigijus Sabulis, Eimuntas Nekrošius, Henrika Hokušaitė, Algis Matulionis, Gediminas Karka, Eugenija Bajorytė

(drama, Lietuva, 1983, liet. k., 1.40) 

2 d. - 16 val.

 

1927 m. Kaunas. Jaunas lakūnas Steponas Darius svajoja perskristi Atlantą. Nors tuo metu daug kam tai atrodė tik fantazija, Darius imasi jos įgyvendinimo. Nuvykęs į Ameriką, jaunasis lakūnas pradeda rinkti pinigus lėktuvui. Dalyvaudamas įvairiose avialenktynėse, taip pat šiek tiek užsidirba. Viename oro uoste Darius susipažįsta su lietuviu mechaniku Stasiu Girėnu, kuris pats statosi lėktuviuką. Darius nori prisikalbinti Girėną skristi kartu. Tačiau 1929 m. prasidėjus ekonominei krizei, galimybės skristi atrodo vis menkesnės. Girėnas gauna piloto teises ir suranda nebrangų lėktuvą „Bellancą". Pagaliau ryškiai oranžinė „Lituanika" pakyla skrydžiui į Lietuvą. (N-13)

Atliktas gigantiškas istoriografinis darbas. Gera pagrindinių charakterių - impulsyvaus Dariaus ir santūraus Girėno - dramaturginė lygsvara. Perteiktos fašizmo išvakarių laikmečio nuotaikos, jo atmosfera. Nors filmuota be užsieninių ekspedicijų, taupūs apgalvoti štrichai [...] leidžia pasijusti įvairiose pasaulio vietose. Malonaus autentiškumo filmui suteikia tai, kad čia skamba anglų, prancūzų, vokiečių kalbos, lietuviški dialektai." (Saulius Macaitis, lfc.lt) 

 

Maža išpažintis

Rež. Algirdas Araminas

Vaid. Andrius Karka, Rūta Staliliūnaitė, Gediminas Karka, Monika Mironaitė, Vytautas Kernagis

(drama, Lietuva, 1971, liet. k., 1.23)

3 d. - 21 val.

 

Visiems svetimas - toks jaučiasi aštuoniolikmetis Arūnas. Kūrybinės laisvės troškusi mama dailininkė juodu su tėvu paliko, o jo santykis su tėvu vis sudėtingesnis. Arūnas negali, o ir nelabai nori klausytis jo prisiminimų apie karą. Mokykla ir klasės draugai tik kelia nuobodulį. Aplinkinių išdavystės ir nesuprantamos prievolės skatina Arūną viską mesti ir pradėti savarankišką gyvenimą. Tačiau net ir laisva draugo Beno dvasia bejėgė prieš paties Arūno vidines baimes. Gal šviesiaplaukė Rasa sugebės nuraminti pasimetusį vaikiną.

Filmas sukurtas Vytauto Bubnio apysakos „Arberonas" motyvais.

Įėjimas su nemokamais bilietais.

 

Skalvijos" kino akademijos pavasario semestro darbų peržiūros
Dokumentinio kino kurso baigiamieji darbai

2 d. - 18 val.

 

„Skalvijos" kino akademija į pasaulį išleidžia dar vieną dokumentinio kino kursą! Baigiamojoje peržiūroje - režisierės Akvilės Gelažiūtės vadovaujamo kurso baigiamieji darbai tema „Įeiti draudžiama".

SKA II pusmečio dokumentinio kino antro kurso dėstytojai: režisierė Akvilė Gelažiūtė, kino kritikas Narius Kairys, scenaristė Vėjūnė Tamuliūnaitė, montažo režisierė Marija Stonytė, garso režisierius Augustinas Bėkšta, operatorius Vytautas Katkus.

 

Vaidybinio kino kurso baigiamieji darbai

2 d. - 20 val.

 

„Skalvijos" kino akademijos vaidybinio kino antrasis kursas pristatys baigiamuosius darbus -improvizaciją laisva tema, apribotą penkiolika ekrano minučių.

SKA II pusmečio vaidybinio kino antro kurso dėstytojai: režisierius Titas Laucius, kino kritikas Narius Kairys, dramaturgė Marija Kavtaradzė, montažo režisierė Marija Stonytė, garso režisierius Augustinas Bėkšta, kino operatorius Vytautas Katkus.

 

Pirmo kurso darbai

3 d. - 15 val.

 

Bendroje vaidybinio ir dokumentinio kino kursų peržiūroje mokslo vaisius „Skalvijos" kino akademijoje pristatys pirmakursiai.

Dokumentiką studijuojantys moksleiviai pristatys dieną su personažu, o vaidybinis kursas - bendrą filmą pagal užduotį „Kakava ir sausainiai".

SKA II pusmečio pirmakursių dėstytojai: režisieriai Linas Mikuta, Živilė Mičiulytė, scenaristai Titas Laucius ir Vėjūnė Tamuliūnaitė, garso režisierius Augustinas Bėkšta, montažo režisierė Austėja Urbaitė, kino operatorė Laura Aliukonytė.

Bilieto kaina 1.50 Eur.

 

Kino klasikos vakarai

Paryžius, Teksasas

Paris, Texas

Rež. Wim Wenders

Vaid. Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski, Dean Stockwell

(drama, VFR, Prancūzija, Didžioji Britanija, JAV, 1984, isp., anglų k., liet. subt., 2.25)

3 d. - 18 val. (pristatys kino kritikė Mantė Valiūnaitė)

 

Dykumoje, šalia Meksikos sienos, pasirodo vidutinio amžiaus vyras su raudona beisbolo kepuraite. Jis neturi jokių dokumentų, be to, nekalba. Klajoklio kišenėje rasta vizitinė kortelė priklauso Voltui, jo broliui. Taip pavyksta išsiaiškinti, kad šis vyras - Trevis, dingęs prieš ketverius metus. Jis savanoriškai pasirinko vienatvę, palikdamas savo namus, mylimą žmoną, sūnų.

Nors šešerius metus gyvenau JAV ir sukūriau ten kelis filmus, iki „Paryžiaus, Teksaso" nebuvo nė vieno, kuriame būtų aiškiai suformuluotas klausimas, kas man yra Amerika. [...] Visi iki šiol mano sukurti filmai tarsi sukosi aplink šį apsėdimą, bet nė vienas jo nepalietė." (W. Wendersas)

1984 m. Kanų kino festivalyje filmas pelnė „Auksinę palmės šakelę", FIPRESCI prizą, BAFTA apdovanojimą už geriausią režisūrą. (N-13)

 

Ciklas „Senajame kine"

Pirmieji nepriklausomos Lenkijos filmai

Ponas Tadas

Pan Tadeusz

Rež. Ryszard Ordyński

Vaid. Helena Sulima, Zofia Zajączkowska, Leon Łuszczewski, Jan Szymański

(drama, Lenkija, 1928, lenkų k., liet. subt., 2.04)

4 d. - 19 val.

 

Pirmoji to paties pavadinimo Adomo Mickevičiaus poemos su garsiąja įžanga „Tėvyne Lietuva, tu man brangesnė už sveikatą!" adaptacija. Nebylųjį filmą papildo specialiai jo premjerai po rekonstravimo ir skaitmenizavimo 2012 m. kompozitoriaus Tadeuszo Woźniako sukurta muzika. Titrams panaudoti Vinco Mykolaičio-Putino ir Justino Marcinkevičiaus poemos vertimai.

Įėjimas su nemokamais bilietais.

 

Ciklas „Lek gervė, lek gervelė"

Rūta

Rež. Rokas Darulis, Ronaldas Buožis

(dokumentika, Lietuva, 2018, liet. k., 1.24)

4 d. - 17 val.

 

Šis dokumentinis filmas - tai žvilgsnis iš labai arti į vieną daugiausiai pasiekusių Lietuvos sportininkių, jos kasdienių treniruočių užkulisius. Plimute ir Tenerifėje kamera seka Rūtos pasiruošimą Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms, primena sportininkės pasiekimus Londono olimpiadoje, pasaulio rekordus ir nelengvą laikotarpį po Rio.

Filmo kūrėjai - artimi Rūtos draugai. Jiems buvo leista dokumentuoti ją iš labai arti. Išskirtiniai interviu su Rūtos treneriais ir šeima atskleis daug nežinomų merginos gyvenimo faktų ir padės suprasti, kodėl Rūta - viena geriausių plaukikių pasaulyje. (N-7)

Metų geriausias dokumentinis kino filmas.

 

Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta

Rež. Arūnas Matelis
(dokumentika, Lietuva, Italija, Belgija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija, 2017, it., vok., anglų k., liet. subt., 1.11)

5 d. - 19.10

 

Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių ir populiariausių dviračių varžybų pasaulyje - „Giro d'Italia". Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai - didžiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje liekantys sportininkai, neturintys teisės į asmenines pergales. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams ir tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta" Varšuvos ir Minsko kino festivaliuose 2017 m. buvo pripažinti geriausiu pilnametražiu dokumentiniu filmu, o Minske dar pelnė ir Žiūrovų prizą. (N-7)

Metų geriausias profesinės meistrystės darbas (už montažą - Mirjam Jegorov), geriausias kompozitoriaus darbas (Alberto Lucendo), geriausias dokumentinis kino filmas.

 

Pelėdų kalnas

Rež. Audrius Juzėnas

Vaid. Aleksas Kazanavičius, Aidas Jurgaitis, Arnas Danusas, Aldona Bendoriūtė

(drama, Lietuva, 2018, liet., rusų, vok. k., liet. subt., 2.08)

6 d. - 21 val.

 

„Laisvoji Europa", BBC, „Amerikos balsas" tik retsykiais prasimuša pro sovietinius radijo stočių slopintuvus į Lietuvą. Filmo veiksmas sugrąžina į 1947-1952 m., į laiką, kai vyko nuožmus karas tarp okupacijai nepasidavusių Lietuvos gyventojų ir sovietinio režimo. Pagrindinis filmo herojus - vienas iš daugelio gimnazistų, ginkluoto pasipriešinimo dalyvis ir liudininkas, renkantis įrodymus apie Kremliaus režimo nusikaltimus. Merginos juo žavisi, vaikinai to populiarumo pavydi. Tačiau svarbiausia, kad jam lemta dalyvauti žygyje į Vakarus, nešant žinią laisvajam pasauliui. (N-16)

Metų geriausias antraplanis vaidmuo (Aleksandra Metalnikova).

 

Charmsas

Charms

Rež. Ivan Bolotnikov

Vaid. Wojciech Urbanski, Aistė Diržiūtė, Darius Gumauskas, Artiom Semakin, Andrej Feskov

(biografinė drama, Rusija, Lietuva, Makedonija, 2017, rusų k., liet. subt., 1.35)

7 d. - 17.10

 

Jis tiki esąs genijus, bet jo rašymų nepublikuoja. Jis myli moteris, bet šios jo supranta. Jis nemyli vaikų, bet rašo tekstus vaikų žurnalui. Elegantiškasis dendis Daniilas Charmsas - nuolatinis svečias literatūriniuose susitikimuose, vakarėliuose. Žiūrėdamas į žmones, jų gyvenimus, o ir į save patį, Charmsas mato vien absurdą. Jo herojai - visokios senės, Kozlovai, Kuznecovai, kuriems ant galvų krenta plytos arba jie patys iškrenta pro langą. Idiotizmas, kurį matė porevoliucinio Sankt Peterburgo rašytojas, buvo pagrindinis jo kūrybos variklis ir... didžioji drama. (N-13)

Metų geriausias aktoriaus vaidmuo (Wojciech Urbànski).

2018-06-01 / 2018-06-07 - Lek gervė, lek gervelė

Festivalio aprašymas aplankytas kartų: 717
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt