Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FESTIVALIAI
Nuoširdus, atviras, neįtikėtinas, kartais “nepatogus” ir šokiruojantis kinas apie tai, kas iš tikrųjų vyksta tolimuose ir ne taip toli esančiuose pasaulio kraštuose.
Tai puiki proga pažinti šio vis dar mums tolimo kontinento šalių kultūrą, tradicijas, mentalitetą, gyvenimo būdą ir problemas, kurių sprendimo ieško ne tik tų šalių vyriausybės bet ir visa tarptautinė visuomenė.
Tarptautinis animacinių filmų festivalis
Filmų festivalis „AŠ + MIESTAS = KINAS“ visus kino meno gerbėjus kviečia pažvelgti į miestą per kino kameros objektyvą bei kurti savo trumpametražius filmus apie tai, kas mus supa ir kuo mes gyvename.
AXX – tai vieta, kur trumpametražiai filmai tampa pilnametražiais.
Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojamo baroko muzikos festivalio „Baroko vakarai" metu, Jūs turėsite galimybę išgirsti ir iš naujo atversti didingosios epochos natų lapus. „Baroko vakarai" Jūsų širdis užpildys jaukiomis ir intymiomis akimirkomis, tarsi leistumėte laiką prie židinio kartu su šeima, kai ugnies šiluma sušildo mūsų kūnus, o muzika širdis...
Festivalio žiūrovus siekiama supažindinti su dokumentinias filmais, atskleidžiančiais viršlaikę budizmo mokymų prasmę, paaiškinančius šiuolaikiškų žmonių susidomėjimą budizmu bei pristatančius budizmo kelią į Vakarus. Vaidybiniai filmai jaudina tibetiečių kasdieninio gyvenimo detalėmis.
Filmų festivalis, dedikuotas ypatingajam ispaniškosios kultūros perlui - flamenkui.
Nekomercinio kino festivalis „Gala“
Ar įmanoma per savaitę pamatyti bent didžiąją dalį Lotynų Amerikos? Visa tai galite patirti per kasmet, spalio mėnesį, Vilniuje vykstančias Lotynų Amerikos dienas „In Latino".
Pastarąjį dešimtmetį japonų animacija (įvardijama specifiniu anime terminu) sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Anime ir yra unikali tuo, kad jos mėgėjams joks amžiaus cenzas netaikomas. Anime apima platų temų ir meninės raiškos spektrą, kurio kartais gali pavydėti net meninių filmų kūrėjai.
KINAS. MELAS. KINAS IR MELAS. MELAS KINE. KINAS PRIEŠ MELĄ.
Festivalis pristato įdomiausius, naujausius nekomercinio ir autorinio kino kūrinius, vertingas pripažintų režisierių retrospektyvas ir susitikimus su kino kūrėjais. „Kino pavasaris“ vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktų, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose (Kanų, Berlyno, Venecijos, San Sebastjano, Toronto ir kt.) mėgėjų ir profesionalų įvertintą kino programą.
Festivalis „LOL filmai“ - tai atsakymas į tavo jaunatvišką maksimalizmą. Jei turi idėjų, esi originalus ir linksmas, bet nerandi kur save išreikšti, šis festivalis kaip tik tau. Griebk filmuojantį įrenginį: kamerą, telefoną, fotoaparatą ar batą ir rodyk ką moki, svarbiausia, kad būtų linksma. Priimsim tave tokį, koks esi.
Kasmet, pavasarį Lenkų institutas Vilniuje rengia Lenkų kino savaitę. Žiūrovams pristatomi naujausi lenkų vaidybiniai filmai, taip pat žiūrovai turi galimybę pamatyti ir įsimintinus archyvinius filmus. Lenkų kino savaitę aplanko ir lenkų kino kurejai.
Lietuviško kino ir videomeno festivalis Alytuje
Renginio tikslas - populiarinti lietuvišką kiną kaip nacionalinės kultūros dalį, pristatyti jį Neringos miesto svečiams,  turistams bei patiems neringiškiams. Festivalio metu bus pristatomi įvairaus žanro filmai: meniniai, dokumentiniai, animaciniai.
Planet' Ad Festival
Čia dalyvauja trumpiausi kada nors sukurti filmai, trunkantys ne ilgiau kaip vieną minutę.
Europos kino forumas „Scanorama“ – tai atradimų festivalis. Ne tik populiarūs ir žinomi filmai, bet ir naujos pavardės, nauji kūriniai, naujos idėjos, nauja stilistika, galimybė atrasti tai, ko neparodys niekas kitas.
Kauno kino festivalio pristato plataus tarptautinio pripažinimo sulaukusius kino filmus, atspindinčius tiek pasaulines šių dienų kino meno raidos tendencijas, tiek vietiniame bei pasauliniame kontekste aktualią visuomeninę problematiką.

„Baltijos banga“ – vienintelis tarptautinis trijų Baltijos šalių filmų festivalis Lietuvoje, kurį rengia Lietuvos kinematografininkų sąjunga (LKS) kartu su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“ bei Neringos miesto savivaldybe, bendradarbiaujant su Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis.

Tarptautinis mažųjų kino formų festivalis "Tinklai" gimė kaip kultūros akcija, kuria siekta sukurti reguliariai vykstantį renginį, galintį suburti įvairių polinkių publiką ir padovanoti jai nestandartinę kino šventę...
Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“

Kas tai yra „Maindfak“? Maindfak (mindfuck angl. – proto dulkinimas) – tai jaunimo tarpe bei interneto erdvėse labai paplitęs terminas, kino žargonas nusakantis tam tikro žanro filmus, kurie linkę žiūrovą šokiruoti, nustebinti bei apgauti žiūrinčiojo vaizduotę, išankstinį nusistatymą.

Pagrindinis festivalio tikslas – rodyti kokybiškus nepriklausomų kino kūrėjų nuotaikingus filmus ir jais įpūsti optimizmo, nuvyti slogias rudeniškas nuotaikas ir suteikti papildomų progų šypsotis. Festivalio programoje rodomi filmai aprėpia skirtingas šalis bei įvairias humoro formas. Programoje sau patinkantį filmą ras ir provokuojančio, ir absurdiško, ir lengvo humoro mėgėjai.
Dokumentikai skirtas festivalis žiūrovus kviečia išplėsti tikrovės pažinimo akiračius. Unikalūs žmonės, neįtikėtini reiškiniai, svarbūs istoriniai įvykiai, be galo įdomus ir dar nepažintas pasaulis – festivalio filmų temos pačios plačiausios.
VILNIAUS KINO ŠORTAI – vienintelis tarptautinis jaunųjų kino kūrėjų festivalis Lietuvoje, pristatantis šviežiausius trumpametražius filmus iš viso pasaulio.
Kasmetinis Vilniaus licėjaus organizuojamas kino festivalis suteikia mokiniams galimybę bent trumpam pabūti režisieriais, aktoriais ar net kaskadininkais ir taip išreikšti save. Galbūt čia prasidės naujojo Matelio ar Bagdono era?
Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis tęsia kokybiškos vaikų kino kultūros tradiciją Lietuvoje ir kviečia visus – nuo tėvų iki švietimo politikų – atkreipti dėmesį į edukacines kino kultūros galimybes. Kol kas pirmas ir vienintelis Lietuvoje kino festivalis jaunimui yra galimybė pažvelgti į save ir gyvenimą pro didinamąjį kino ekrano stiklą. Tai reikalingas ir svarbus sostinės kultūrinio gyvenimo įvykis, praplečiantis negausų kokybiškų vaikams ir jaunimui skirtų renginių spektrą.
Filmų festivalis - kad moksleiviai nepasiklystų savo pasaulio labirinte

Kaip ir kiekvieną rudenį, aprimus mokslo metų pradžios dūzgesiui moksleivius į kino teatrą vėl kvies Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis. Su festivaliu per 12 metų užaugusi karta jau žino: tai - ne tik prasmingi, įkvepiantys filmai įvairaus amžiaus moksleiviams nuo pradinukų iki abiturientų, bet ir labiausiai patikusių filmų konkursas bei atviras jaunųjų kino kritikų klubas ir ne tik Vilniuje.

Naujų vokiškų filmų programas Vilniaus Goethe’s institutas pradėjo rodyti 2006 metais. Nuo to laiko kiekvienais metais pristato žiūrovams įvairias filmų programas bei renginius.
Prancūzų kino festivalis
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt