Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Iki anime dienų OTAKA liko vos kelios dienos ir festivalis Jums, anime fanai, atskleidžia pirmuosius iš daugelio siurprizų, kuriuos paruošė šiais metais. Jūs tikriausiai jau matėte filmo “Mai Mai stebuklas” (“Mai Mai Miracle”) reklaminius klipus, jau kone metus audrinančius fantaziją ir viliojančius svajingu garso takeliu ir pribloškiančiu nuoširdumu. OTAKA džiaugiasi kartu su Jumis – filmas festivalyje BUS parodytas.

“Mai Mai stebuklas” startavo Lokarno festivalyje Šveicarijoje ir jau spėjo aplankyti Pusano kino festivalį Pietų Korėjoje, Edinburgo kino festivalį Didžiojoje Britanijoje, Miyazaki kino festivalį Japonijoje, Melburno kino festivalį Australijoje. Šiuo metu filmo juosta yra kažkur virš Atlanto vandenyno, nes vos pasibaigus San Francisko kino festivaliui ji buvo išsiųsta į anime dienas OTAKA Vilniuje. Taigi mes būsime vieni iš pirmųjų Europoje, kurie visi kartu susirinkę į kino salę galėsime stebėti Mai Mai stebuklą didžiajame ekrane.

Šiais metais festivalis nepamirš ir klasikinių anime darbų. Šį kartą iš kino juostos bus parodytas kultinis Mamoru Oshii kūrinys “Patlaborai”. Pirmasis žinomo anime režisieriaus Mamoru Oshii („Dvasia šarvuose“, „Padangių klajokliai“) ilgametražis filmas, pašvęstas žmogaus ir roboto konflikto tematikai. Šiuo filmu režisierius drąsiai nusisuko nuo “gundam” anime tradicijos ir žiūrovus įvedė į savitą pasaulį, kuriame galioja tik paties režisieriaus sukurtos taisyklės. Tas pasaulis didžiajame ekrane atsiskleidžia visomis įmanomomis spalvomis ir užgniaužia kvapą.

Bene didžiausia naujiena – ekstravagantiškas ir labai stilingas „Maksimalus greitis“ („Redline“). Šio ekspresyvaus, greito ir labai trankaus filmo premjera įvyko Locarno kino festivalyje, o angliška šio filmo versija kino teatrus pasiekė vos prieš daugiau nei mėnesį – spalio viduryje. Beprotiškas veiksmo tempas, krūtingos gražuolės ir futuristiniai lenktynių vaizdai tiesiog kaustys prie kino teatro kėdės.

Kiek kitaip, neįtikėtinu spalvų žaismu, estetika ir nuoširdžiu pasakojimu patraukia kita OTAKOS naujiena – „Užmaršties sala“ („Obliovion Island“).  Šis kompiuterinės grafikos šedevras didžiajame ekrane pranoksta visus lūkesčius, vaizdų tėkmė lengvai pasiglemžia žiūrovą visam seansui. Dėl įtempto filmo kelionių tvarkaraščio po festivalius, juosta anime dienose OTAKA viešės labai trumpai, tad atidžiai sekite programą.

Jau atskleidėme, kad klasikos programą šiemet pradės Mamoru Oshii darbas „Patlaborai“. Ją pratęs ne kas kitas, o pats Mamoru Oshii ir jo kitas kūrinys – „Patlaborai 2“. Šiame filme galutinai atsiskleidžia režisieriaus stilius, būdingas vėlesniems jo hitams – „Dvasia šarvuose“, „Nekaltybė: dvasia šarvuose“  ir „Padangių klajokliai“. Pastaruosius du filmus OTAKA jau yra rodžiusi.

Gruodžio 2 dieną, 18.30 festivalis startuoja dar šiais metais sukurta drama „Spalvinga“ („Colorful“). Režisieriaus Keiichi Hara jaudinanti drama pasakoja apie berniuką, kuris grįžta į žemę iš pomirtinio pasaulio, kad permąstytų savo gyvenimą.

Štai ir visa 2010-ųjų metų programa. Iki susitikimų kino salėje.

FESTIVALIO PROGRAMA 

“Forum Cinemas Vingis”, Savanorių pr. 7, Vilnius

KETVIRTADIENIS, GRUODŽIO 2 D.

18.30 ATIDARYMAS Spalvinga / Colorful, rež. Keiichi Hara, 2010, 126 min., Japonija

21.00 Patlaborai / Patlabor, rež. Mamoru Oshii, 1989, 83 min., Japonija

PENKTADIENIS, GRUODŽIO 3 D.

16.45 Patlaborai 2 / Patlabor 2, rež. Mamoru Oshii, 1993, 107 min., Japonija

19.00 Mai Mai stebuklas / Mai Mai Miracle, rež. Sunao Katabuchi, 2009, 95 min., Japonija

21.00 Maksimalus greitis / Redline, rež. Takeshi Koike, 2010, 102 min., Japonija

ŠEŠTADIENIS, GRUODŽIO 4 D.

15.00 Pingvinė Jona Jona / Yona Yona Penguin, rež. Rintaro, 2009, 88 min., Japonija, Prancūzija

17.00 Užmaršties sala / Oblivion Island, rež. Shinsuke Sato, 2009, 93 min., Japonija

19.00 Maksimalus greitis / Redline, rež. Takeshi Koike, 2010, 102 min., Japonija

21.00 Spalvinga / Colorful, rež. Keiichi Hara, 2010, 126 min., Japonija

SEKMADIENIS, GRUODŽIO 5 D.

15.00 Pingvinė Jona Jona / Yona Yona Penguin, rež. Rintaro, 2009, 88 min., Japonija, Prancūzija

17.00 Mai Mai stebuklas / Mai Mai Miracle, rež. Sunao Katabuchi, 2009, 95 min., Japonija

19.00 Maksimalus greitis / Redline, rež. Takeshi Koike, 2010, 102 min., Japonija

21.00 Patlaborai 2 / Patlabor 2, rež. Mamoru Oshii, 1993, 107 min., Japonija

 

Bilietus į visus OTAKOS filmus galite įsigyti „Forum Cinemas Vingis“ kino teatro kasose. Bilieto kaina – 12 litų.

Dėmesio. Bilietai į atidarymo filmą „Spalvinga“ ir kitą gruodžio 2 dienos seansą „Patlaborai“ – už specialią kainą – tik 6 litus. Banzai!

Informacija mokykloms ir įmonėms: į vieną filmą perkant daugiau nei 10 bilietų, vieno bilieto kaina – 10 litų.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 178
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt