Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

10-asis Japonų kino filmų festivalis vyks:

Vilniuje kino teatre "Forum Cinemas Vingis" vasario 4-10 d.

Panevėžyje Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14, Panevėžys) vasario 14-17 d.

Klaipėdoje Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmai (Aukštoji g. 1/ Dž. Vandens g. 2, Klaipėda) vasario 22-24 d.

Kaune M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) kovo 1-3 d.

Alytuje kino teatre „Dainava“ (Rotušės a. 11, Alytus) kovo 12, 13 d.

FESTIVALIO FILMAI:

Kinrožės viešbutis / Hotel Hibiscus
Komedija, 2002, Japonija, 90 min.
Režisierius: Yuji Nakae
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k. ir lietuvių k.

Kinrožės viešbutis turi tik vieną svečių kambarį. Viešbutyje 9-metė Mieko laimingai gyvena su savo tėčiu, mama, močiute bei netikrais broliu ir seserimi. Pakeliui iš mokyklos namo Mieko išgelbsti paauglį berniuką Notojima, kuris tampa vieninteliu viešbučio svečiu. Kartu su savo klasiokėmis, Mieko leidžia savo dienas ieškodama „Kijimuna – miškų fėjos“.
Vieną dieną jos mama ir netikra sesuo iškeliauja į Jungtines Amerikos valstijas susitikti su sesers tikruoju tėvu, palikdamos Mieko visus maisto gaminimo bei valymo darbus viešbutyje. Ji sutinka keistą seną vyrą, kuris vadina save „ seniu Kijimuna“, ir mergaitę, kuri yra tiksli jos kopija. Tad Mieko vasaros atostogos yra kupinos įvairiausių įspūdžių.

Ecuko Kamijos jaunystė / The Blossoming of Etsuko Kamiya
Romantinė drama, 2006, Japonija, 110 min.
Režisierius: Kazuo Kuroki
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k. ir lietuvių k.

Šių dienų Japonijoje senyva pora, kurie vienas kitam vis dar labai rūpi, sėdi ant ligoninės stogo ir prisimena vyšnią, kuri augo priešais namą Komentsu mieste. Tai įkvepia juos prisiminti karą, jo priežastis, kodėl jie išgyveno.
Prisiminimai juos nukelia atgal į 1945-ųjų pavasarį, kai Japonija beviltiškai bandė išvengti artėjančio sutriuškinimo.Nepaisant griežtų karo meto suvaržymų, Ecuko dirbo fabrke ir gyveno ramų gyvenimą su savo šeima. Ji slapta mylėjo leitenantą Akashi, karinio jūrų laivyno pilotą. Todėl ji labai nustemba, kai brolis užsimena apie suorganizuotas jos vedybas su kitu vyru - leitenantu Nagayo. Žmogus, kuris tai pasiūlė buvo ne kas kitas kaip Akashi...
Tai istorija kupina meilės ir pasiaukojimo dėl artimo.

Kamui durklas / The Dagger of Kamui
Animacinis veiksmo ir nuotykių filmas, 1985, Japonija, 130 min.
Režisierius: Rintaro
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k. ir lietuvių k.

Legenda byloja, kad kažkur prie Ramiojo Vandenyno guli dideli turtai, kuriuos Kapitonas Kidas, surinkęs iš septynių jūrų, kartą paslėpė. Tačiau kur? Tai išlieka paslaptimi.
Šiaurės Japonijoje, praplaukiančioje valtyje užeigos savininkas randa kūdikį vardu Jiro. Kūdikis su savimi turi gražius ašmenis - „Kamui durklą“, kuris patvirtina, jog jis yra ainu. Kai Jiro sukanka trylika metų, kažkas nužudo jo prižiūrėtoją, kuris jį užaugino. Berniukas yra apkaltinamas įvykdęs nusikaltimą ir išvaromas iš kaimo. Jiro išgelbsti dvasininkas Tenkai, kurio pamokytas, jis nužudo vienarankį nindzę. Buvo kalbama, kad būtent šis nindzė ir nužudė Jiro prižiūrėtoją.
Jiro užauga ir pats tampa nindze. Tenkai pasiūlo jam susirasti tėvą, kuris dingo ainu kaime prie Kamui kalno. Jiro iškeliauja ir sutinka savo motiną, kuri jam papasakoja, kaip Tenkai kankino jo tėvą. Motinos istorija šokiruoja Jiro - paaiškėja, kad vienarankis nidzė, kurį jis nužudė, ir buvo jo tikrasis tėvas! Tenkai jį apgavo! Nebėra kelio atgal - Jiro prisiekia kardu, kad suras paslėptus turtus bei atkeršys Tenkai už visus jo nusikaltimus...

Pabudimas! / Awakening
Drama, 2006, Japonija, 125 min.
Režisierius: Junji Sakamoto
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k. ir lietuvių k.

Praėjus trims metams po išėjimo į pensiją Sekiguchi Takayuki miršta nuo širdies smūgio. Jo žmona Toshiko pirmą kartą susitinka su sūnaus Akiyuki žmona, nes sūnaus šeima gyveno Kalifornijoje ir iki dabar neturėjo galimybės atvykti į Japoniją. Jos duktė Miho per laidotuves taip pat šalia.
Kažkur namuose suskamba mobilusis telefonas. Toshiko supranta, kad tai jos vyro telefonas, esantis švarko kišenėje. Ji atsiliepia ir pasako, jog jos vyras staiga mirė. Ponia Ito Akiko, esanti kitame laido gale, suaimanuoja ir padeda ragelį. Toshiko vyro hobis buvo gaminti soba makaronus, tad kai jo buvęs mokytojas užsuka pareikšti užuojautos, Toshiko užsimena, apie nuostabius soba makaronus, kuriuos jos vyras parnešė iš praėjusio ketvirtadienio pamokos. Mokytojas apstulbsta: jis nematė Takayuki jau ilgą laiką. Taigi kur jis leisdavo visus tuos ketvirtadienius?
Kokias kitas vyro paslaptis išsiaiškins Toshiko?

Randuoti angelai / Scarred Angels
Nuotykių filmas, 1997, Japonija, 120 min.
Režisierius: Junji Sakamoto
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k. ir lietuvių k.

Kida Mitsuru vadovauja neprašmatniai detektyvų agentūrai Yokota mieste, netoli Tokijaus. Jo darbo kabinetas - tai purvinas buvęs restoranas su nebeveikiančiais prietaisais. Jo padėjėjas Hisashi tam, kad išgyventų, dirba plieno dirbtuvėje, o agentūroje būna vien dėl to, kad jam patinka Mitsuru. Po barnio su Hisashi, Mitsuru nusprendžia palikti miestą, tačiau tuo pačiu metu Adachi (vyras dažniausiai duodantis jiems darbo) paskambina ir pasiūlo jiems dar vieną užduotį. Mitsuru imasi darbo - seka nusikaltėlį, kuris yra nelegaliai įsikūręs viename iš biurų. Mitsuru slapta įsliūkina į biurą ir ten randa beveik mirtinai sumuštą Kurai Takuya. Jis taip nubaudžiamas už savo nusikalstamos grupuotės išdavimą. Prieš pat mirtį Takuya paduoda Mitsuru savo piniginę ir paprašo nuvežti jo sūnų vardu Hotaru pas jo buvusią žmoną. Ar jam pavyks?...

Kopėjo kvaitulys / Climbers High
Drama, 2008, Japonija, 145 min.
Režisierius: Masato Harada
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k. ir lietuvių k.

1985-ųjų rugpjūčio 12 dieną sudužo keleivinis reaktyvinis lėktuvas: iš 524-ių keleivių išgyveno tik 4. Ši nelaimė tapo didžiausia pasaulyje lėktuvo katastrofa. Vietos naujienų reporteriai blaškosi tarp daubybės faktų ir gandų. Yuuki, vietos laikraščio korespondentas, atsakingas už nelaimės apžvalgą, užvaldytas katastrofos siaubo, išgyvena akimirkas, kai reikia priimti sunkius sprendimus.
Kas yra naujienos ir kas yra reporteris? Kaip žmogui atlikti savo darbą ir kaip išgyventi kompanijos hierarchijoje? Ką jam reiškia šeima ir draugai?
Tai intriguojanti istorija, kuri sukausto dėmesį savo įtampa ir tikroviškumu.

Basakojis genas / Hadashi no Gen
Drama / animacinis filmas, 1983, Japonija, 83 min.
Režisierius: Mamoru Masaki
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k.

Tai istorija apie atominės bombos padarinius berniuko Gen ir visos japonų tautos gyvenime.
Tuo metu, kai Japonija artėja prie Antrojo Pasaulinio karo pabaigos, Gen su šeima gyvena Hirošimoje. Berniuko tėvas pradeda abejoti pergale kare, taip užsitraukdamas miesto pareigūnų rūstybę ir savo kaimynų diskriminaciją. Atstumta vietinių pirklių ir prekybininkų, Gen ir jo šeima patiria maisto nepriteklių. Tačiau netrukus šios problemos nublanksta, kai amerikiečių karioumenė pradeda paskutinę ataką prieš Japoniją, panaudodami savo baisųjį naują ginklą...
 
Waterboys
Komedija, 2001, Japonija, 91 min.
Režisierius: Shinobu Yaguchi
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k.
 
Suzuki buvo vienintelis Tadano berniukų mokyklos plaukimo komandos narys. Viskas paikeičia, kai į mokyklą atvyskta nauja plaukimo trenerė, kuri, pasirodo, yra labai gundanti. Tačiau netrukus paaiškėja, kad ji moko sinchroninio plaukimo, kuris Japonijoje yra laikomas be galo nevyrišku užsiėmimu.
Tik penki moksleiviai vistik nusprendė likti sinchroninio plaukimo komandoje dėl asmeninių priežasčių, kurias sužinosite filmo metu.
Visi juokiasi, tyčiojasi ir abejoja jais!!!
 
The love Suicides at Sonezaki
Drama/ bunraku (lėlių teatras), 1983, Japonija, 89 min.
Režisierius: Midori Kurisaki
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k.
 
Iš tikrųjų, tai yra bunraku (tradicinis japonų lėlių teatras) spektaklis, su tradicine muzika bei dainavimu. Lėlės yra labai išraiškingos kaip ir visas bunraku menas.
Siužetas: jaunas vyras įsimyli geišą, tačiau japonų visuomenė, taisyklės, dviejų isimylėjėlių skirtinga padėtis – visa tai sudaro kliūtis jųdviejų santuokai. Tad jie pasirenka pabėgti ir kartu nusižudyti. Tai labai graži, ekspresyvi, romantiška istorija.
 
Komedija, 1992, Japonija, 103 min.
Režisierius: Masayuki Suo
Originalo k.: japonų k., subtitrai: anglų k. 
 
„Sumo Do, Sumo Don‘t“ – tai istorija apie universiteto sumo klubą Japonijoje. Šiandieninėje Japonijoje jaunesnioji karta labiau domisi vakarietišku sportu (beisbolu ir krepšiniu). Buvęs universiteto sumo čempionas, profesorius Amajama (Amayama) šantažuodamas privečia studentą Šiuhei (Shuhei) prisijungti prie išnykusios universiteto komandos, arba jis nebaigsiąs universiteto. Kartu su profesionaliu imtynininku – nepopuliariu ir apkūniu vaikinu, ir baltaodžiu užsieniečiu komanda pradeda treniruotis ir ruoštis varžyboms, nors iš tikrųjų sumo nei vienam iš jų nerūpi. Tačiau palaipsniui jie pamilsta ir pradeda gerbti šią tradicinę sporto šaką.
 
 

Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 497
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt