Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Japonijos ambasados ir Japonų fondo rengiamame „Septintajame japonų filmų festivalyje“ žiūrovai turės galimybę susipažinti su naujos kartos japonų kinu. SKALVIJOS kino centre spalio 22-28 dienomis, nuo 19:00 valandos, bus rodomi 7 filmai, kuriuos režisavo naujos japonų kino eros režisieriai, tačiau juose vaidina charakteringi japonų aktoriai.

Ankstesniuose japonų kino festivaliuose Japonijos ambasada Lietuvos žiūrovams pristatė kino meistrų Akira Kurosava, Jasudžiro Odzu ir Kendži Midzoguči režisuotų klasikinių filmų.

Paskutiniame XX a. dešimtmetyje Japonijos kino įvairovė išaugo nuo komedijų iki siaubo filmų bei animacijos. Apie 1950-uosius japoniškų filmų industrija sustiprėjo ir išgyveno aukso amžių, kuris tęsėsi ir 7-ajame dešimtmetyje, kai buvo išleisti klasikiniai filmai, o jų režisieriai buvo pripažinti ir tarptautiniu mastu.

Dabar Japonijos kinas vėl išgyvena pakilimą ir per metus yra sukuriama apie 800 naujų filmų. Šiame kino festivalyje pristatomi filmai sukurti ne vėliau 1990 m. Juos galima vadinti pirmaisiais Japonijos kino „atgimimo“ filmais.

Tikimasi, kad šie filmai patrauks žiūrovą tiek įvairiapusiškai atskleidžiama šiuolaikinės Japonijos dvasia, tiek kitų temų įvairove bei jų plėtojimu. Filmuose pristatomas kasdienis japonų gyvenimas, tarpusavio bendravimas ir socialinės problemos, japonų požiūris į pasaulį ir netgi šalies kraštovaizdžio įvairovė. Filmų temos įvairios, kiekviena jų išreiškiama netikėtai, savitai ir tai filmams suteikia išskirtinumo. Tikimės, kad daugeliui Lietuvos žmonių šis festivalis taps galimybe susipažinti su šiuolaikiniu Japonijos kinu ir pasisemti naujų žinių apie Japoniją.

FESTIVALIO PROGRAMA:

„Pirmyn“ „GO“

Rež. Isao Jukisada Vaid. Josuke Kubodzuka, Kou Šibasaki, Cutomu Jamadzaki, Šinobu Otake, Takahito Hosojamada (drama, Japonija, 2001, 2.03)

Spalio 22 d. – 19 val.

Trečiokas Sugihara, gimęs ir augęs Japonijoje, yra korėjietis. Mokęsis Japonijos korėjiečių pradinėje mokykloje, toliau mokslus tęsti ir plėsti savo akiratį jis nusprendžia japonų vidurinėje mokykloje. Dėl to, kad yra korėjietis, vaikinukas čia patiria daug kliūčių. Sugihara turi kovoti ir dėl meilės, ir dėl draugystės. Drama apie besikeičiantį gyvenimą ir troškimą surasti savo vietą po saule Japonijoje laimėjo 41 apdovanojimą ir dar penkiems buvo nominuotas.

„Iškylautojai“ „Ramblers“ (Riaridzumu no Jado)

Rež. Nobuhiro Jamašita Vaid. Keiši Nagacuka, Hiroši Jamamoto, Mačiko Ono, Cujoši Jamamoto (drama, Japonija, 2003, 1.23)

Spalio 23 d. – 19 val.

Nelabai vienas kitą pažinodami - scenaristas Cuboi ir režisierius Kinošita išvyksta kartu į kelionę. Judviejų bendras draugas, turėjęs keliauti kartu, pramigo ir nepasirodė. Į karštųjų versmių kurortą Tottori jie atvyko šaltą žiemos dieną. Žvelgdami į Japonijos jūrą, vaikinai mąsto apie kelionę. Netikėtai pasirodo nuoga mergina, kuri paaiškina, kad jai besimaudant jūros bangos nuplovė jos drabužius... Šią šaltą žiemos dieną?

„Moterys veidrodyje“ „Women in the Mirror“ (Kagami no Onnatači)

Rež. Jošišige Jošida Vaid. Okada Mariko, Tanaka Jošiko, Iššiki Sae (drama, Japonija, 2002, 2.09)

Spalio 24 d. – 19 val.

Garsus režisierius Jošišige Jošida po keturiolikos metų tylos sukūrė filmą atominės bombos sprogimo Hirosimoje tema, kuri Japonijoje visad svarbi. Trys skirtingų kartų moterys kartu leidžiasi į kelionę, mėgindamos atrasti save.

„Įkvėpk, iškvėpk“ „Breathe In, Breathe Out“ (Šinkokkiū no Hicujo)

Rež. Tecuo Šinohara Vaid. Karina, Šiosuke Tanihara, Masami Nagasava (drama, Japonija, 2004, 2.03)

Spalio 25 d. – 19 val.

Septyni jaunuoliai vyksta į Okinavą (pietinės Japonijos salos) padirbėti cukranendrių plantacijoje. Jie laikinai apsigyvena po vienu stogu, kur laikomasi taisyklės - „Nereikia sakyt to, ko nenori“. Vaikinus kamuoja praeities šešėliai ir kuriamos iliuzijos dėl ateities. Jaunuoliai turi nukirsti 70 000 cukranendrių per mėnesį. Ar jie pajėgs įvykdyti šią užduotį? Ir kodėl, būdami tokie jauni, jie nori pradėti naują gyvenimą?

„Stalo teniso karštosios versmės“ „Ping Pong Bath Station“ (Takiū Onsen)

Rež. Gen Jamakava Vaid. Keiko Macudzaka, Riho Makise, Keidzo Kanie (komiška drama, Japonija, 1998, 1.50)

Spalio 26 d. – 19 val.

Paprastos 42 metų namų šeimininkės Sonoko Fudžiki, gyvenančios Tokijo daugiabutyje, dienas spalvina kasdienė rutina – valgio gaminimas, skalbimas, valymas... Jos vyras visas dienas praleidžia darbe, o moksleivis sūnus, retai būna namuose. Fudžiki šeima turi gyvenamąją vietą, bet ne namus. Jausdama tuštumą ir vienatvę dėl nesibaigiančių namų ruošos darbų, Sonoko pabėga iš namų. Ji atsiduria miestelyje, prie senų ir nebelankomų karštųjų versmių. Jų savininkai norėtų, bet nežino, kaip vėl įkvėpti miesteliui gyvybės.

„Antraplanis aktorius“ „By Player“ (Sanmon Jakušia)

Rež. Kaneto Shindo Vaid. Naoto Takenaka, Keiko Oginome, Hideko Yoshida, Nobuko Otowa (drama, Japonija, 2000, 2.06) (Nepilnamečiams rekomenduojama gauti tėvų pritarimą)

Spalio 27 d. – 19 val.

Tai tikrais aktoriaus Taidži Tonojama (1915-1989) gyvenimo faktais paremta istorija. T. Tonojama save vadino antraplanių vaidmenų aktoriumi, nes kine nebuvo labai populiarus, nors ir sukūrė daugiau nei 250 vaidmenų. Tačiau vyras turėjo pasisekimą tarp moterų, mėgo likerį, džiazą ir mistiškas istorijas.

„Šviesi ateitis“ „Bright Future“ (Akarui Mirai)

Rež. Kijoši Kurosava Vaid. Džoe Odagiri, Tadanobu Asano, Tacuja Fudži, Takaši Sasano (drama, Japonija, 2002, 1.55)

Spalio 28 d. – 19 val.

Tikslo neturintis ir monotonišką darbą fabrike dirbantis jaunuolis Judžis apimtas apatijos. Kylantį susierzinimą bei įniršį užgniaužęs laiko savyje. Vienintelis jį suprantantis žmogus – jo kolega Mamoru. Tačiau vieną dieną Mamoru pradingsta, palikdamas Judžiui savo branginamą medūzą. Jaunuolis pradeda keistą gyvenimą su Mamoru tėvu.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 99
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt