Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Kovo 3–13 d. Vilniuje kino centruose „Pasaka“ ir „Skalvija“ vyrų režisierių filmai džentelmeniškai užleis ekranus damoms – čia svečiuosis šeštasis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Šiemet jis atvyksta su dar didesniu kino juostų ir renginių bagažu bei provokuojančiu šūkiu „Iš jos gali tikėtis visko“.

„Iš jos gali tikėtis visko“ – pasirinkę šį žavingai ir nenuspėjamai moteriai tinkantį apibūdinimą supratome, kad šūkis puikiai atspindi festivalio idėją ir turinį: programa labai įvairi ir spalvinga tiek temomis, tiek asmenybėmis. Čia mielą savo širdžiai filmą ras ir moterys, ir vyrai, o parodų ir renginių gausa festivalis tikrai turtingesnis nei bet kada prieš tai. Taigi ir iš jos, ir iš „Šeršėliafam“ galima tikėtis tikrai visko“, – pasakoja festivalio sumanytoja Greta Akcijonaitė.

Šiemet festivalio programa išaugo iki 35 filmų, atvežtų iš įvairių pasaulio vietų. Šalia pagrindinės ir konkursinės programų, festivalis supažindins su ispanišku moterų režisierių filmų rinkiniu „Katalonijos moterys“, režisierių Janinos Lapinskaitės ir Algimanto Puipos filmų ciklu „Moteris ir vyras“, aktorės Juliette Binoche retrospektyva bei lietuviškomis kino premjeromis.

Pagrindinė programa

Pagrindinėje festivalio programoje – 8 skirtingų nuotaikų ir temų filmai, kurių režisierės už savo kūrybą yra pelniusios apdovanojimų svarbiausiuose kino festivaliuose. Vienas ryškiausių šios programos filmų – prancūzų režisierės Julie Bertucelli „Tėve mūsų, kuris esi medyje“, uždaręs 2010-ųjų Kanų kino festivalį, bei, kalbama, palydėtas penkias minutes trukusiomis ovacijomis. Pagrindinį vaidmenį šiame filme sukūrė aktorė ir dainininkė Charlotte Gainsbourg.

Garsios švedų aktorės Pernillos August pirmasis pilnametražis filmas „Anapus“ jau laimėjo beveik 10 apdovanojimų, tarp jų – Venecijos kino festivalio kritikų žiuri prizą. Kino festivalių žiūrovams puikiai pažįstama danų režisierė Pernille Fischer Christensen „Šeršėliafam“ pristatys jausmingą dramą „Šeima“. Po festivalius keliauja bei prizus raško ir Belgijoje gimusios Dorothée van den Berghe drama „Mano karalaitė Karo“. Festivalis „Šeršėliafam“ supažindins ir su dviem naujokėmis režisierėmis iš Sandanso kino festivalio – kanadiete Adriana Maggs („Beveik kino žvaigždė“) ir Katie Aselton („Viena naktis laisvės“). Romantiškai nusiteikę festivalio žiūrovai neprašaus pro šalį apsilankę vokiečių režisierių filmuose: Doris Dörrie romantinėje dramoje „Vyšnių žydėjimas“ ir Neele Leana Vollmar komedijoje „Itališka vestuvių karštinė“.

Konkursinė programa

Pernai pirmąkart festivalyje surengta konkursinė programa, šiemet joje dalyvauja 5  moterų režisierių debiutai. Tai – stilingas, burbonu ir cigaro dūmais kvepiantis prancūzų rašytojos Laure Charpentier filmas „Žigola“ ir Elise Girard su filmu „Belvilis-Tokijas“, Kosta Rikoje gimusi Paz Fabrega ir jos subtilus darbas „Šaltas jūros vanduo“, italų režisierė Laura Luchetti ir jos vintažinė „Šienligė“ bei vokietė Ina Weisse, debiutuojanti su kino juosta „Architektas“. Konkursinės programos laimėtojo rinkimas tradiciškai patikėtas įžvalgiems vyriškosios lyties atstovams –  šiais metais filmus vertinanti žiuri: kino laidų guru Rolandas Maskoliūnas, režisierius Marat Sargsyan ir Ispanijos karalystės ambasados misijos vadovo pavaduotojas Manuel Hernández Gamallo.

„Katalonijos moterys“

Ispanišku temperamentu dvelkianti kino festivalio „Šeršėliafam“ naujiena – programa „Katalonijos moterys“ su penkiais ispanių režisierių kūrybos darbais. Joje sutilpo net trys žinomos režisierės Isabele Coixet filmai – „Dalykai, kurių tau niekad nesakiau“, „Paslaptingas žodžių gyvenimas“ ir „Elegija“. Kiti programos kūriniai – Judith Colell drama „53 žiemos dienos“ bei iš Peru kilusi Claudia Llosa su praėjusiais metais kino festivalyje „Kino pavasaris“ jau rodytu filmu „Liūdesio pienas“. Katalonijos regiono kultūros tema plėtojama ir festivalio „Šeršėliafam“ renginių programoje.

Juliette Binoche retrospektyva

Šiemet prancūziško kino gerbėjus džiugins talentingos prancūzų aktorės Juliette Binoche retrospektyva. Nors festivalis kvies pasimėgauti tik maža dalele Binoche vaidmenų, tačiau tarp jų – keletas lemtingų posūkių jos kino karjeroje. Retrospektyvoje – nuo Leos Carax „Pont Nef meilužių“, Krzysztof Kieslowski filmo „Trys spalvos: mėlyna“ iki mažiau Lietuvoje rodytų André Téchiné „Pasimatymo“, Amos Gitai „Išsiskyrimo“. Į programą įtraukta ir komedija „Laiko skirtumas“, kurioje Binoche vaidina kartu su Jean Reno, bei drama „Paryžius“, kurioje aktorės partneris buvo naujoji prancūzų kino žvaigždė Romain Duris.

Moteris ir vyras

Dar viena maloni festivalio naujiena laukia programoje „Moteris ir vyras“. Pirmą kartą rengiama programa dedikuota tvirtam tandemui šeimoje ir kūryboje: Janinai Lapinskaitei ir Algimantui Puipai. Festivalis ne tik parodys A.Puipos filmus „Moteris ir keturi jos vyrai“, „Vilko dantų karoliai“ bei „Elzė iš Gilijos“, prie kurių sukūrimo prisidėjo ir J.Lapinskaitės ranka. „Šeršėliafam“ kvies prisiminti J.Lapinskaitės dokumentinius filmus, kurių daugumos idėjos kilo iš bendros dviejų režisierių kūrybos. Tarp asmeninio gyvenimo ir darbo ryškaus brūkšnio nebrėžiantys J.Lapinskaitė ir A.Puipa festivalyje pristatys ir naujausią bendrą kūrinį – ištraukas iš naujausio režisieriaus filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“. Pagrindinį vaidmenį šiame, pagal Jurgos Ivanauskaitės romaną sukurtame, filme atlieka J.Lapinskaitė. Filmų seansuose dalyvaus ir su žiūrovais bendraus abu režisieriai.

Lietuviška programa

Festivalio žiūrovai pirmieji turės galimybę išvysti dvi lietuviškas dokumentines premjeras – režisierės Dali Rust filmą „Nadiežda“ ir Giedrės Žickytės „Paskui saulę ir ožkas“. Tuo tarpu animacijos programoje „Šeršiukai“ bus parodyti net šeši jaunosios kartos lietuvių moterų animatorių – Rasos Jonikaitės, Gabrielės Baltrušaitytės, Darijos Čiuželytės, Sigitos Kučikaitės, Redos Bartkutės bei Ievos Miškinytės – kūriniai.

Kiti renginiai

Katalonijos kultūros pėdsakų galima aptikti ne tik filmų programoje – renginiuose taip pat bus atskleidžiamos šio regiono tradicijos vietinių moterų akimis. Šokio spektaklyje „Cukrus“ choregrafė ir šokėja Noelia Liñana jausmingai perteiks savo gyvenimo kovą su „uždrausto vaisiaus“ vilionėmis. Norintys pasisemti įkvėpimo iš choreografės asmeninių atradimų, galės save išbandyti šokio kūrybinėse dirbtuvėse. Ispanų menininkė Ariadna Parreu pakvies į interaktyvų projektą „Teleportretai“, kuriame pagal nepažįstamų ir niekada gyvenime nematytų žmonių pateiktą 10 sakinių žmogaus fizinių bei charakterio savybių aprašymą autorė sukūrė portretus. Festivalio metu  gurmanams bus surengta Katalonijos vynų degustacija. Dar vienas festivalio renginys prasidės tik kovo 31 d., kai galerijoje ARKA bus pradėta eksponuoti ispanų fotografės Ouka Leele paroda. Lietuvišką atspaudą į festivalio renginius įspaus fotografė Vaiva Abromaitytė, pristatydama parodą „Iš vandens“. Kovo 6-ąją kino teatras „Pasaka“ kvies į „Šeršėliafam turgelį“, kuriame bus galima mainytis, parduoti ar dovanoti įvairius rankdarbius ir kitus daiktus. Mobiliųjų aplikacijų pritaikymo kino bei audiovizualinės industrijose galimybes pristatys seminaras – dirbtuvės „Šeršėliomobil“. Dar vienas festivalio renginys prasidės kovo pabaigoje

ŠERŠĖLIAFAM 2011 vyks:

Kovo 3-13 d. Vilniuje kino teatruose PASAKA ir SKALVIJA

Kovo 10-11 d. Panevėžyje kino centre GARSAS

Kovo 12-13 d. Palangoje klube RAMYBĖ

Kovo 12-13 d. Nidoje Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre AGILA

Kovo 16-17 d. Klaipėdoje Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose

Kovo 16-17 d. Ukmergėje Ukmergės kultūros centre

Kovo 17-18 d. Kaune Mykolo Žilinsko dailės galerijoje

FESTIVALIO PROGRAMA

Pagrindinė programa

ANAPUS / BEYOND / SVINALÄNGORNA / rež. PERNILLA AUGUST, Švedija

kovo 4 d. – 19.00 / kovo 8 d. – 11.00 / kovo 8 d. – 19.00 –> PASAKA

kovo 9 d. – 19.00 / kovo 10 d. 19.00 –> SKALVIJA

ŠEIMA / A FAMILY/EN FAMILIE / rež. PERNILLE FISCHER CHRISTENSEN, Danija

kovo 4 d. – 17.00 / kovo 6 d. – 14.00 / kovo 8 d. – 13.30 / kovo 12 d. – 19.00 –> PASAKA

kovo 13 d. 19.00 –> SKALVIJA

VYŠNIŲ ŽYDĖJIMAS-HANAMI / CHERRY BLOSSOMS / KIRSCHBLÜTEN – HANAMI / rež. DORIS DÖRRIE, Vokietija

kovo 5 d. – 21.00 / kovo 7 d. – 20.30 –> PASAKA

kovo 9 d. – 21.00 / kovo 11 d. 18.30 –> SKALVIJA

kovo 10 d. 19.00 –> GARSAS

ITALIŠKA VESTUVIŲ KARŠTINĖ / WEDDING FEVER IN CAMPOBELLO / MARIA, IHM SCHMECKT’S NICHT! / rež. NEELE LEANA VOLLMAR, Vokietija

kovo 4 d. – 21.00 / kovo 6 d. – 19.00 / kovo 9 d. – 19.15 –> PASAKA

TĖVE MŪSŲ, KURIS ESI MEDYJE / THE TREE / L’ARBRE / rež. JULIE BERTUCELLI, Prancūzija, Australija, Vokietija, Italija

kovo 5 d. – 19.10 / kovo 6 d. – 17.00 / kovo 8 d. – 21.00 / kovo 10 d. – 21.45 / kovo  13 d. - 20.00 –> PASAKA

kovo 12 d. – 21.00 –> SKALVIJA

VIENA NAKTIS LAISVĖS / THE FREEBIE / rež. KATIE ASELTON, JA

kovo 4 d. – 18.00 / kovo 9 d. – 21.00 / kovo 11 d. – 19.00 / kovo 12 d. – 21.00 –> PASAKA

kovo 10 d. 17.20 –> GARSAS

MANO KARALAITĖ KARO / MY QUEEN KARO / rež. DOROTHÉE VAN DER BERGHE, Belgija, Nyderlandai

kovo 5 d. – 17.20 / kovo 6 d. – 18.00 / kovo 10 d. – 18.00 / kovo 13 d. – 17.00 –> PASAKA

BEVEIK KINO ŽVAIGŽDĖ / THE GROWNP UP MOVIE STAR / rež. ADRIANA MAGGS, Kanada

kovo 6 d. – 21.00 / kovo 8 d. – 17.10 / kovo 13 d. – 19.00 –> PASAKA

 

Konkursinė programa

ŽIGOLA / GIGOLA/ rež. LAURE CHARPENTIER, Prancūzija

kovo 5 d. – 18.00 / kovo 7 d. – 20.00 –> PASAKA
kovo 11 d. – 21.00 –> SKALVIJA

ŠALTAS JŪROS VANDUO / COLD WATER OF THE SEA /AGUA FRIA DE MAR / rež. PAZ FABREGA, Kosta Rika, Prancūzija, Ispanija, Nyderlandai, Meksika

kovo 8 d. – 18.00 / kovo 10 d. – 20.15 –> PASAKA
kovo 7 d. – 19.20 –> SKALVIJA

BELVILIS-TOKIJAS / BELLEVILLE-TOKYO / rež. ELISE GIRARD, Prancūzija

kovo 3 d. – 22.00 / kovo 9 d. – 18.00 –> PASAKA
kovo 11 d. – 15.00 –> SKALVIJA

ŠIENLIGĖ / HAY FEVER / FEBBRE DA FIENO / rež. LAURA LUCHETTI, Italija

kovo 5 d. – 16.00 / kovo 7 d. – 18.00 –> PASAKA
kovo 8 d. – 21.00 –> SKALVIJA

ARCHITEKTAS / THE ARCHITECT / DER ACHITEKT / rež. INA WEISSE, Vokietija

kovo 6 d. – 16.00 / kovo 8 d. – 20.00 –> PASAKA
kovo 10 d. – 21.00 –> SKALVIJA

 

„Katalonijos moterys"

53 ŽIEMOS DIENOS / 53 WINTER DAYS / 53 DÍAS DE INVIERNO / rež. JUDITH COLELL, Ispanija

kovo 11 d. – 18.00 / kovo 13 d. – 18.00 / kovo 13 d. – 21.00 –> PASAKA

kovo 12 d. – 17.00 –> SKALVIJA

DALYKAI, KURIŲ TAU NIEKAD NESAKIAU / THINGS I NEVER TOLD YOU / COSAS QUE NUNCA TE DIJE / rež. ISABEL COIXET, Ispanija

kovo 11 d. – 22.00 / kovo 12 d. – 18.00 / kovo 12 d. – 22.00 –> PASAKA

kovo 13 d. – 17.00 –> SKALVIJA

PASLAPTINGAS ŽODŽIŲ GYVENIMAS / THE SECRET LIFE OF WORDS / LA VIDA SECRETA DE LAS PALABRAS / rež. ISABEL COIXET, Ispanija

kovo 11 d. – 15.00 / kovo 11 d. – 20.00 / kovo 13 d. – 15.00 –> PASAKA

kovo 12 d. – 15.00 / kovo 12 d. 19.00 –> SKALVIJA

ELEGIJA / ELEGY / rež. ISABEL COIXET, JAV

kovo 12 d. – 15.00 / kovo 13 d. – 16.00 / kovo 13 d. – 20.00 –> PASAKA

LIŪDESIO PIENAS / THE MILK OF SORROW / LA TETA ASUSTADA / rež. CLAUDIA LLOSA, Ispanija, Peru

kovo 11 d. – 21.00 / kovo 12 d. – 16.00 / kovo 12 d. – 20.00 –> PASAKA

kovo 13 d. – 15.00 –> SKALVIJA

 

Aktorės J. Binoche retrospektyva

PASIMATYMAS / RENDEZ-VOUS / rež. ANDRÉ TÉCHINÉ, Prancūzija

kovo 5 d. – 20.00 / kovo 11 d. – 14.00 / kovo 14 d. - 18.00 –> PASAKA

kovo 13 d. – 21.00 –> SKALVIJA

PONT NEUF MEILUŽIAI / THE LOVERS ON THE BRIDGE / ES AMANTS DU PONT NEUF/ rež. LEOS CARAX, Prancūzija

kovo 5 d. – 22.00 / kovo 9 d. – 17.00 –> PASAKA

kovo 7 d. – 21.00 –> SKALVIJA

TRYS SPALVOS: MĖLYNA / THREE COLORS:BLUE / TROIS COULEURS:BLUE / rež. KRZYSZTOF KIESLOWSKI, Prancūzija, Lenkija, Šveicarija

kovo 3 d. – 20.00 / kovo 4 d. – 19.40 / kovo 6 d. – 20.00 –> PASAKA

kovo 8 d. – 19.00 / kovo 9 d. – 17.00 –> SKALVIJA

kovo 11 d. – 19.30 –> GARSAS

IŠSISKYRIMAS / DISENGAGEMENT / DÉSENGAGEMENT / rež. AMOS GITAI, Vokietija, Italija, Izraelis, Prancūzija

kovo 3 d. – 21.00 / kovo 4 d. – 21.40 / kovo 6 d. – 15.00 –> PASAKA

kovo 10 d. – 17.00 –> SKALVIJA

LAIKO SKIRTUMAS / JET LAG / DÉCALAGE HORAIRE / rež. DANIÉLE THOMPSON, Prancūzija, D. Britanija

kovo 6 d. – 22.00 / kovo 10 d. – 18.15 / kovo 14 d. - 20.00 / kovo 15 d. - 20.00 / kovo 17d. - 21.00 –> PASAKA

kovo 8 d. – 17.00 –> SKALVIJA

PARYŽIUS / PARIS / rež. CÉDRIC KLAPISCH, Prancūzija

kovo 5 d. – 15.00 / kovo 10 d. – 20.00 –> PASAKA

kovo 7 d. – 14.30 / kovo 7 d. – 17.00 –> SKALVIJA

 

Premjeros

PASKUI SAULĘ IR OŽKAS / FOLLOWING THE SUN AND GOATS / rež. GIEDRĖ ŽICKYTĖ, Lietuva

kovo 3 d. – 19.00 / kovo 4 d. – 19.30 –> PASAKA

kovo 11 d. – 17.00 –> SKALVIJA

kovo 11 d. – 17.30 –>GARSAS

NADIEŽDA / NADIEZDA / rež. DALI RUST, Lietuva

kovo 7 d. – 19.00 / kovo 8 d. – 19.30 –> PASAKA

kovo 11 d. – 17.00 –> SKALVIJA

 

Programa „Moteris ir vyras“

MOTERIS IR KETURI JOS VYRAI / A WOMAN AND HER FOUR MEN / rež. ALGIMANTAS PUIPA, Lietuva

kovo 11 d. – 17.00 / kovo 13 d. – 14.00 –> PASAKA

VILKO DANTŲ KAROLIAI / A WOOLF TEETH NECKLACE / rež. ALGIMANTAS PUIPA, Lietuva

kovo 7 d. – 17.00 –> PASAKA

ELZĖ IŠ GILIJOS / ELZE’S LIFE / rež. ALGIMANTAS PUIPA, Lietuva

kovo 9 d. – 20.00 / kovo 12 d. – 14.00 –> PASAKA

MOTERIS IR VYRAS I:

TAI MANO LIKIMAS / rež. JANINA LAPINSKAITĖ, Lietuva

IŠ SKRUZDĖLIŲ GYVENIMO / rež. JANINA LAPINSKAITĖ, Lietuva

MOTERIS, KURI RĖDOSI ŽALIAI / rež. JANINA LAPINSKAITĖ, Lietuva

kovo 5 d. – 17.30 –> PASAKA. Nemokamas seansas. Dalyvauja režisieriai Janina Lapinskaitė ir Algimantas Puipa.

MOTERIS IR VYRAS II:

VENERA SU KATINU / rež. JANINA LAPINSKAITĖ, Lietuva

VENECIJAUS GYVENIMAS IR CEZARIO MIRTIS / rež. JANINA LAPINSKAITĖ, Lietuva

kovo 6 d. – 17.30 –> PASAKA. Nemokamas seansas. Dalyvauja režisieriai Janina Lapinskaitė ir Algimantas Puipa.

Ištraukos iš A. PUIPOS filmo MIEGANČIŲ DRUGELIŲ TVIRTOVĖ ir filmas apie filmo gamybą.

kovo 12 d. – 17.00 –> PASAKA. Dalyvauja kūrybinė grupė.

 

ANIMACIJOS PROGRAMA „Šeršiukai“

Lietuva/ 39 min.

kovo 5 d. – 13.00 / kovo 6 d. – 13.00 / kovo 12 d. – 13.00 / kovo 13 d. – 13.00 –> PASAKA

kovo 12 d. – 13.00 / kovo 13 d. – 13.00 –> SKALVIJA

 

Kiti renginiai

Šokio spektaklis CUKRUS

kovo 12 d. – 17.00 / kovo 12 d. – 19.30 –> MENŲ SPAUSTUVĖ

Šokio kūrybinės dirbtuvės

kovo 12 d. – 10.00 / kovo 13 d. – 10.00 –> MENŲ SPAUSTUVĖ

Interaktyvus Ariadnos Parreu projektas – paroda „Teleportretai“

kovo 8 d. – 18 val. atidarymas –> GALERIJA „ACTUS MAGNUS“

Katalonijos vynų degustacija

kovo 5 d. – 17.00 –> Restoranas LA BOHEME

Vaivos Abromaitytės fotografijų paroda

nuo kovo 3 d. –> PASAKA

Vienos dienos seminaras-dirbtuvės „šeršėlioMOBIL“

iki kovo 8 d. –> registracija, renginys vyks kovo 10 d. –>PASAKA

„Šeršėliafam“ turgelis

kovo 6 d. – 13.00 –> PASAKA


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 420
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt