Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

2011 m. rugsėjo 15-21 dienomis XI lenkų kino savaitė vyks Vilniaus kino teatruose "Pasaka", "Skalvija" ir "Multikino".

Kino savaitės atidarymas vyks rugsėjo 15 d. 18 val. kino centre „Multikino“

Atidarymo filmas – L. Majewskio „Malūnas ir kryžius“

 

1. Malūnas ir kryžius (Młyn i krzyż), rež. Lech J. Majewski, Lenkija, Švedija, 2010 m.

Rugsėjo 15 d. 18.00 kino teatre "Multikino Ozas" (Festivalio atidarymas)

Rugsėjo 18 d. 18.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 21 d. 19.00 kino teatre "Skalvija" 

Filmas „Malūnas ir kryžius“- tai bandymas šiuolaikiškai interpretuoti garsųjį flamandų dailininko Piterio Breigelio (Peter Bruegel) paveikslą „Kelias į Kalvariją“. Kristaus kančios motyvas čia persipina su politinę ir religinę ispanų priespaudą XVI a. išgyvenančios Flandrijos kančiomis. Pasitelkus naujausias technologijas, juostoje atgyja keliolika iš šimtų paveiksle įamžintų žmonių, ir galime sekti jų likimus.

Filmo kūrėjai Gdynės kino festivalyje apdovanoti Specialiuoju žiuri prizu, taip pat pelnė prizus už geriausią scenografiją, garsą ir kostiumus. Torunės kino festivalyje „Malūnas ir kryžius“ pripažintas geriausiu lenkišku metų filmu.

 

2. Joana (Joanna), rež. Feliks Falk, Lenkija, 2010 m.         

Rugsėjo 16 d. 20.15 kino teatre "Multikino Ozas"

Rugsėjo 19 d. 18.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 20 d. 19.00 kino teatre "Skalvija" 

Spalio 1 d. 14.30 kino teatre "Garsas"  

Kiek savyje turime meilės? Ar yra kaina, kurios nesumokėtume, jei ant kortos būtų pastatyta mylimo žmogaus gyvybė? Ar iš tiesų esame tokie geri, kaip apie save manome?

Okupacijos metai. Fronte žuvusio vyro gedinti jauna moteris priglaudžia pasimetusią kelerių metų žydų mergaitę. Slapstyti savo namuose žydaitę – reiškia gyventi nuolat bijant. Joaną įskundžia, o tikrinti atvažiavęs vokiečių karininkas išsiaiškina jos paslaptį. Kad išgelbėtų žydaitę, Joana užmezga su vokiečiu romaną...

„Joanos“ kūrėjai Gdynės kino festivalyje buvo apdovanoti už geriausią režisūrą, scenarijų, kostiumus ir grimą,  Maskvos kino festivalyje pelnė žurnalistų ir Rusijos kino klubų skiriamus apdovanojimus. Urszula Grabowska apdovanota Lenkų kino akademijos skiriamu „Ereliu“ už geriausią moters vaidmenį, o Stanislawa Celińska – „Ereliu“ už geriausią antraplanį moters vaidmenį. 

 

3. Venecija (Wenecja), rež. Jan Jakub Kolski, Lenkija, 2010 m.

Rugsėjo 16 d. 18.00 kino teatre "Multikino Ozas"

Rugsėjo 19 d. 20.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 21 d. 21.00 kino teatre "Skalvija" 

Spalio 1 d. 19.00 kino teatre "Garsas"  

Venecija – Mareko svajonių miestas. Jis gali neklysdamas išvardinti visų Venecijos aikščių ir gatvių pavadinimus, bet dar niekada nėra joje buvęs. Pagal šeimos tradicijas vasarą berniukas turėtų pirmą kartą su tėvais į ją nuvažiuoti. Bet prasideda karas ir vietoje Venecijos Marekas priverstas vykti į tetos Veronikos vilą Lenkijos provincijoje.

Tačiau kam reikalinga vaizduotė? Pakvaišusios tetulės nusprendžia sukurti berniukui Veneciją apsemtame namo rūsyje.

Filmas sukurtas garsaus lenkų rašytojo Włodzimierzo Odojewskio apsakymų motyvais.

Gdynės kino festivalyje filmas apdovanotas už geriausią scenografiją, operatoriaus darbą, Marcin Walewski – už geriausią aktoriaus debiutą. Filmas pelnė specialųjį žiuri diplomą Monrealio filmų festivalyje ir net 4 Lenkų kino akademijos apdovanojimus - „Erelius“ už operatoriaus darbą, garsą, scenografiją ir kostiumus.

 

4. Katinų Motina Teresė (Matka Teresa od kotów), reż. Paweł Sala, Lenkija, 2010 m.

Rugsėjo 19 d. 18.40 kino teatre "Skalvija"

Rugsėjo 20 d. 13.30 kino teatre "Pasaka" (Senjorų arbatėlė)

Rugsėjo 20 d. 20.15 kino teatre "Multikino Ozas" 

Rugsėjo 21 d. 20.00 kino teatre "Pasaka"

Policija suima du brolius, Arturą ir Martiną, savo motinos žudikus. Tarsi sukamas atgal, filmas veda į neseną, iš pradžių kelių dienų, paskui kelių mėnesių praeitį, mėginant atsakyti į klausimą, kaip, regis, normalioje šeimoje augusių berniukų širdyse galėjo išsikeroti toks blogis.

Teresė, berniukų motina, myli sūnus, jaunėlę dukrelę Jadzę ir vyrą Herbertą – profesionalų karį, neseniai grįžusį iš Irako ir negalintį pritapti kasdieniame gyvenime. Ji priima gyventi studentę Evą ir globoja daugybę katinų. Arturas, 22 metų psichopatas, užvaldo savo jaunesnį brolį, konfliktuoja su tėvu ir motina. Teresė nenujaučia, kokį likimą jai ruošia sūnūs.

Filmas apdovanotas Karlovy Varų, Koszalino kino festivaliuose.

 

5. Italiani (Italiani) rež. Łukasz Barczyk, Lenkija, 2011 m.  

Rugsėjo 16 d. 17.10 kino teatre "Skalvija"

Rugsėjo 21 d. 18.00 kino teatre "Pasaka"

II pasaulinis karas, Italija. Atokioje viloje bręsta meilės, išdavystės ir pavydo drama. Du broliai: vyresnysis, vedęs vokietę teisininkas, ir jaunesnysis – fašistų karininkas. Jaunėlis užmezga romaną su brolio žmona. Pavydus vyras siekia keršto, bet pats tampa meilužių auka, tuo tarpu žudikai inscenizuoja nelaimingą atsitikimą. Namo grįžta nužudytojo sūnus. Jam kelia įtarimą  motinos ir dėdės artumas. Jis užsisklendžia savyje, naktimis klaidžioja vilos kambariais ir koridoriais, bandydamas aptikti nusikaltimo pėdsakus. Tuomet pasirodo tėvo dvasia...

„Italiani“ – tai drąsus bandymas ieškoti naujos, tradicinio psichologinio filmo ribas peržengiančios  kino kalbos.

Kurdamas „Italiani“ scenarijų,  Łukasz Barczyk artimai bendradarbiavo su  garsiu lenkų teatro režisieriumi Krzysztofu Warlikowskiu.

Pagrindinis vaidmuo  filme „Italiani“ – tai K. Warlikowskio kaip aktoriaus debiutas.

 

6. Pinklės (Uwikłanie), rež. J. Bromski, Lenkija, 2011 m.

Rugsėjo 16 d. 20.50 kino teatre "Skalvija"

Rugsėjo 18 d. 20.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 19 d. 20.00 kino teatre "Multikino Ozas" 

Spalio 2 d. 17.10 kino teatre "Garsas"    

Kas turėtų nutikti, kad paprastame žmoguje nubustų žvėris? Ar esant pusiau hipnotinės būsenos įmanoma nužudyti, o kitą dieną nieko neprisiminti? Jei yra auka, kur nors turi būti ir nusikaltimo kaltininkas.

Bestseleriu tapusio lenkų rašytojo Zygmunto Miłoszewskio detektyvo ekranizacijoje sumanaus žudiko pėdomis seka cinikas komisaras Smolaras ir atkakli prokurorė Agata Šacka. Šis duetas – tikras sprogstamasis mišinys ne tik dėl jų temperamentų, bet ir dėl kadaise abu siejusio romano. Tirdama sudėtingiausią savo karjeros bylą prokurorė Šacka atskleis istorijas, kurias metų metus gaubė legendos ir niekas netikėjo, kad jos gali pasirodyti besnčios tiesa.

Ar tiek metų slėptos paslaptys išaiškėja atsitiktinai, ar kažkas jomis gudriai manipuliuoja? Pasirodo, informacija yra pats galingiausias ginklas, o žinios apie žmogiškąsias silpnybes – geriausias bilietas i gyvenimą.

 

7. Sparnuotos kiaulės (Skrzydlate świnie), rež. Anna Kazejak, Lenkija, 2010 m.

Rugsėjo 15 d. 18.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 17 d. 16.50 kino teatre "Skalvija"

Rugsėjo 21 d. 20.00 kino teatre "Multikino Ozas" 

Uždarius vietinį sporto klubą, ketveriukės prisiekusių futbolo klubo sirgalių gyvenimas apvirsta aukštyn kojomis. Oskaras priverstas apsivilkti kostiumą ir priimti miestelio Boso darbo pasiūlymą. Nauja veikla Oskarui atneš nemažai nemalonumų: jis vidury dienos visiškai nuogas atsiklius centrinėje miesto aikštėje, bus paliktas merginos, taps brolio mylimosios atodūsių objektu  ir visiškai netikėtai... subręs.

 

8. Roželė (Różyczka), rež. Jan Kidawa-Błoński, Lenkija, 2010 m.

Rugsėjo 15 d. 20.50 kino teatre "Skalvija"

Rugsėjo 17 d. 17.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 18 d. 20.00 kino teatre "Multikino Ozas" 

Rugsėjo 30 d. 18.00 kino teatre "Garsas"  

Žinomas rašytojas užmezga romaną su daug jaunesne išvaizdžia mergina. Nepaisydamas aplinkinių pasipiktinimą keliančio amžiaus, išsilavinimo ir visuomeninės padėties skirtumo, intelektualas veda patrauklią „merginą iš niekur“. Apakintas jausmų jis neįtaria, kad šie kontroversiški santykiai gali būti užsimezgę neatsitiktinai. Jo žmona jau seniai slapta susitikinėja su kitu vyru, su kuriuo ją jungia ne tik aistra, bet ir grėsmingas susitarimas. Ji renka ir perduoda slaptųjų tarnybų agentui rašytoją turinčią sukompromituoti medžiagą.

Pavojingas jausmų žaidimas tarp gerbiamo rašytojo, gražuolės žmonos ir jos meilužio, besirutuliojantis audringų 7-ojo dešimtmečio įvykių fone.

Filmas paremtas tikrais įvykiais.

Gdynės kino festivalyje „Rožytės“ kūrėjai pelnė pagrindinį prizą – „Auksinius liūtus“ bei 5 kitus apdovanojimus. Filmas taip pat įvertintas 2 prizais Tarptautiniame Maskvos kino festivalyje, apdovanotas Goa (Indija), San Francisko kino festivaliuose ir kt.

 

9. Trys minutės. 21:57 (Trzy minuty. 21:57), rež. Maciej Ślesicki, Lenkija, 2010 m.

Rugsėjo 17 d. 18.50 kino teatre "Skalvija"

Rugsėjo 19 d. 18.15 kino teatre "Multikino Ozas"

Rugsėjo 20 d. 20.00 kino teatre "Pasaka" 

„Trys minutės“- tai istorija apie žmones, kurių likimai susipina istoriniu momentu. Juosta pasakoja apie „žemiškus stebuklus“, nepaprastų įvykių nulemtus vidinius pokyčius. Tai kritiškas šiuolaikinių lenkų portretas, bet su optimizmo gaidele. Keturiose filmo novelėse keisčiausi atsitiktinumai supainioja režisieriaus, mokytojos, dailininko, studentės, tėvo ir berniuko likimus.

Gdynės kino festivalyje filmo aktorė Agnieszka Grochowska apdovanota už geriausią antraplanį moters vaidmenį, o Marcin Walewski – už geriausią aktoriaus debiutą.

 

10. Benekas (Benek), rež. Robert Gliński, Lenkija, Austrija, 2007 m.

Rugsėjo 16 d. 20.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 17 d. 20.45 kino teatre "Multikino Ozas"

Rugsėjo 18 d. 21.00 kino teatre "Skalvija" 

Spalio 1 d. 17.10 kino teatre "Garsas"  

29-erių metų Benekas nusprendžia atversti naują gyvenimo puslapį. Gavęs išeitinę išmoką, jis visam laikui palieka darbą anglies kasykloje. Tačiau visi bandymai imtis naujos veiklos, netgi tapti mėsininku ar užsiimti vyrų prostitucija, baigiasi nesėkme. Kai atrodo, pasiektas pats gyvenimo dugnas, netikėtai aplankiusi meilė padeda atrasti savyje jėgų ir ryžto priversti fortūną vėl šypsotis. Humoro nestokojanti universali istorija apie viltį.

Filmas pelnė apdovanojimą Tarnovo filmų festivalyje, Gdynės kino festivalyje Zbigniewui Stryjui skirtas apdovanojimas už geriausią antraplanį vyro vaidmenį.

 

11. Janosikas. Tikra istorija (Janosik. Prawdziwa historia), rež. Kasia Adamik, Agnieszka Holland, Lenkija, Čekija, Vengrija, Slovakija, 2009 m.

Rugsėjo 17 d. 18.00 kino teatre "Multikino Ozas"

Rugsėjo 18 d. 16.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 19 d. 16.50 kino teatre "Skalvija" 

Spalio 2 d. 14.30 kino teatre "Garsas"    

Karo ir nelaimingos meilės išvargintas jaunas kalnėnas Janosikas patenka į plėšikų gaują. Netrukus tampa jų vadu ir mėgaujasi narsaus plėšiko, besilaikančio garbės kodekso – išsaugoti kiekvieno užpultojo gyvybę, šlove. Kartu su pripažinimu auga ir populiarumas tarp moterų. Tokios sėkmės Janosikui vis labiau pavydi godus ir įžūlus plėšikas Huncaga.

Tikrais įvykiais paremta istorija apie jaunąjį plėšiką, kurio trumpas ir intensyvus gyvenimas tapo legenda.

Filmo kūrėjai buvo nominuoti 3 Lenkų kino akademijos apdovanojimams – „Ereliams“ ir 6 Slovakijos kino apdovanojimams „Slnko v Sieti“.

 

12. Juodasis ketvirtadienis. Janekas Višnevskis krito (Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł), rež. Antoni Krauze, Lenkija, 2011 m.

Rugsėjo 16 d. 18.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 18 d. 18.00 kino teatre "Multikino Ozas"

Rugsėjo 20 d. 17.10 kino teatre "Skalvija" 

Filme atkuriamas vienas niūriausių Lenkijos Liaudies Respublikos puslapių - tragiški 1970 metų gruodžio 17 dienos įvykiai Gdynėje, kuomet malšinti prieš maisto kainų padidinimą protestuojančių darbininkų buvo pasiųsti ginkluoti armijos ir milicijos daliniai. Žuvo 18 žmonių, keli šimtai buvo sužeista.

Juostoje pasakojama tikra paprastos miestiečių šeimos, kurios galva Brunonas Drywa buvo nušautas milicininkų pakeliui i darbą, istorija.

Filmo kūrėjai Gdynės kino festivalyje apdovanoti Specialiuoju žiuri diplomu, taip pat  pelnė apdovanojimą Lagovo kino festivalyje.

 

13. Erratum (Erratum), rež. Marek Lechki, Lenkija, 2010 m.

Rugsėjo 15 d. 19.00 kino teatre "Skalvija"

Rugsėjo 20 d. 18.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 21 d. 18.15 kino teatre "Multikino Ozas" 

Ar įmanoma pamiršti savo praeitį? Skaudus nutikimas kelyje priverčia jauną vyrą pasilikti gimtajame mieste ilgiau nei jis planavo.

34 metų Michalas turi gerą darbą vienoje Varšuvos apskaitos firmų, puikų butą, supratingą žmoną ir septynerių metų sūnelį. Tačiau sūnaus pirmosios komunijos dieną jis priverstas darbo reikalais sugrįžti į savo vaikystės namus. Michalas stengiasi užbaigti darbus kuo greičiau, tačiau ši kelionė tampa lūžiu, priverčiančiu iš naujo įvertinti savo gyvenimą mieste. Netikėtas autoįvykis užlaiko Michalą mažame miestelyje, kurį manė palikęs užmaršty. Turėdamas daug laisvo laiko, jis vaikštinėja pažįstamomis gatvėmis, susitinka su senais draugais, aplanko mėgstamas vietas, kur repetuodavo su roko grupe. Prisiminimai užplūsta jo sąmonę ir paaiškėja, jog Michalas svajojo studijuoti muziką, tačiau pasirinko praktišką kelią, užtikrinantį finansinę gerovę. Pokalbiai su tėvu ir buvusios grupės draugu priverčia jį įvertinti savo praeitį ir ateitį bei nenoriai pripažinti, jog yra padaręs nemenkų klaidų.

Pagrindiniai apdovanojimai: „Erratum“ išrinktas geriausiu debiutiniu filmu Gdynės ir Čikagos  kino festivaliuose, apdovanotas Specialiuoju žiuri diplomu Pusano kino festivalio konkurse „Flash Forward“, pelnė apdovanojimą už geriausią scenarijų Salonikų kino festivalyje, apdovanotas Lecco ir Montevideo kino festivaliuose.

 

14. Egzaminas. 1947 (Mała matura. 1947), rež. Janusz Majewski, 2010 m.

Rugsėjo 15 d. 20.00 kino teatre "Pasaka"

Rugsėjo 18 d. 17.00 kino teatre "Skalvija"

Rugsėjo 20 d. 15.00 kino teatre "Multikino Ozas" 

Šiltas, humoro persmelktas pasakojimas apie brendimą audringais pokario metais Lenkijoje. Liudvikas su tėvais persikrausto į Krokuvą ir pradeda mokslus vienoje geriausių miesto gimnazijų. Užsimezga pirmosios draugystės. Vaikino idealu tampa pora metų vyresnis Marekas, kaip kalbama, dalyvavęs 1944 metų Varšuvos sukilimo kovose. Liudviko galvoje tvenkiasi prieštaringų emocijų audra. Šalia pirmųjų susižavėjimų ir seksualinių potyrių prasiveržia maištas prieš neteisingą sistemą ir noras lygiuotis į vyresnį dievinamą draugą. Taip Liudviko gyvenime atsiranda gaudynės, susišaudymai gatvėse ir suėmimai, paliekantys ryškų pėdsaką į suaugusiųjų pasaulį žengiančio vaikino sąmonėje.

Filmo kūrėjai Gdynės kino festivalyje apdovanoti Specialiuoju žiuri prizu, pelnė žiūrovų simpatijų prizą Tarptautiniame Katovicų kino festivalyje ir specialųjį apdovanojimą Lenkijos kino meno festivalyje „Provinsjonalia“.

 

Rugsėjo 30-spalio 2 d. Lenkų kino savaitgalis vyks Panevėžyje (kino centre Garsas)


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 147
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt