Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Jau šeštąjį kartą organizuojamas renginys „Lotynų Amerikos kultūros dienos“ pakvies savaitę (spalio 21-28) pamiršti rutiną ir persikelti per jūras bei vandenynus.

Šių metų tema „Šiandien kaip vakar“ atspindi švelniai nostalgišką programos nuotaiką, kviečia pažvelgti į praeitį, kuri iš įvairiaspalvių mozaikos gabalėlių sudėliojo šiandieną. Taip pat atsisukti į žmogų, pasidžiaugti kasdienybės grožiu.

Žiūrėsime filmus iš septynių Lotynų Amerikos šalių. Prisiminsime legendinį argentiniečių rašytoją Chulijų Kortasarą (Julio Cortázar).

Pasvajoti mus pakvies marimbos garsai, po Šv. Kotrynos bažnyčios skliautais klausysimės bosanovos, o mūsų kraštuose beveik nežinomo muzikinio stiliaus kumbija (cumbia) grupė su charizmatiškuoju dainininku Antonio Rivas iš Kolumbijos pradžiugins ne tik sostinę, bet ir Kauno klausytojus.

Šveicarė fotografė Mirjam Wirz pristatys fotografijų parodą apie kumbijos didžėjus Meksikoje, o Vytaras Radzevičius papasakos nuotykius, jam nutikusius pavasarį Pietų Amerikoje. Gatvėse praeiviams ranką ties ir šokti kvies vis labiau Lietuvoje populiarėjančios bačatos (bachata) šokėjai.

Renginio diskusijų klube „Ex Libris“ bus galima pasidalinti savo įspūdžiais po kino seansų, pasiklausyti asmeninių istorijų iš tolimosios Lotynų Amerikos.

 

Čiko ir Rita / Chico y Rit

Režisieriai: Fernando Trueba ir Javier Mariscal

Balsai: Limara Meneses, Eman Xor Ona, Mario Guerra

Animacija, miuziklas, Ispanija, Didžioji Britanija, 2010, ispanų, anglų k., angl., liet. subt.,  94‘

Spalio 21 d. ir spalio 23 d. 18.30 val. kino teatras „Pasaka”

Kuba. 1948-ieji. Vieną vakarą nuostabus dainininkės Ritos balsas perveria jauno pianisto Čiko širdį. Svaigaus šokio sūkury gimsta dviejų artistų meilė, atnešianti jiems ne tik džiaugsmo, bet ir skausmo. Jaunuolių kelias, siekiant muzikinių aukštumų ir pripažinimo, iš Havanos nusidrieks iki Niujorko, Paryžiaus, Holivudo ir Las Vegaso. Jie ne kartą išsiskirs ir vėl atras vienas kitą. Šis animacinis miuziklas skamba nuotaikingais tradicinės kubietiškos muzikos ir lotynų džiazo ritmais.

 

Šiandien kaip vakar / Hoy como ayer

Režisierius Bernie IJdis

Vaidina Juan Carlos Godoy

Dokumentika,  Argentina, Olandija, 2011, ispanų k., liet., angl. subtr., 70‘

Spalio 21 d.  21 val. ir spalio 28 d. 18.30 val. kino teatras „Pasaka”

Olandų dokumentininkas Bernie IJdis užfiksuoja vienos legendinio tango dainininko Juano Carloso Godoy dienos tėkmę Buenos Airėse. Praeity ryškios žvaigždės gyvenimas šiandien ramus ir monotoniškas. Vis dėlto jis dar turi ištikimų jo autentiško balso gerbėjų, kurie renkasi paklausyti tango dainų į „El Banderin“ barą Abasto rajone. Jautrus Juano Carloso Godoy portretas apšviestas miesto, alsuojančio praeitimi, šviesomis. Žiūrovas kviečiamas į meditatyvinę kelionę dainininko kasdienybės keliais.

 

Žanas Žantij / Jean Gentil

Režisieriai: Laura Amelia Guzmán ir Israel Cárdenas

Vaidina: Jean Remy Genty, Yanmarco King Encarnación, Paul Henri Presumé

Drama, Dominikos Respublika, Meksika, Vokietija, 2010, ispanų, Haičio kreolų k., liet., angl. subtr., 84‘

Spalio 22 d. 16.30 val. ir spalio 24 d. 20.30 val. kino teatras „Pasaka”

Žanas Žantij – išsilavinęs haitietis, ilgus metus dirbęs prancūzų kalbos mokytoju, ieško darbo Dominikos Respublikoje. Nors kiekvieną rytą švariai apsitaiso, diena neatneša jam nieko naujo. Vyras jaučiasi diskriminuojamas, ir visos jo pastangos bergždžios. Žanas nuolankiai meldžiasi ir tiki, kad viskas baigsis laimingai. Bet laikas bėga, ir jam vis sunkiau prastumti dienas. Galiausiai Žanas nusprendžia palikti civilizuotą pasaulį ir iškeliauja gyventi į džiungles, atsiduodamas Dievo valiai.

 

Pragaro marimbos / Las marimbas del infierno

Režisierius Julio Hernańdez Cordón

Vaidina: Alfonso Tunché, Blacko González, Víctor Hugo Monterroso

Komiška drama, Gvatemala, Meksika, Prancūzija, 2010, ispanų k., liet., ang. subtr., 73‘

Spalio 22 d. 18.30 val. ir spalio 23 d. 20.30 val. kino teatras „Pasaka”

Don Alfonsas groja marimba, tradiciniu Gvatemalos muzikos instrumentu. Anksčiau jis  dalyvaudavo prašmatnaus viešbučio folkloriniame šou. Dabar niekas jo nebekviečia. Vis daugiau žmonių laiko marimbas atgyvenomis. Vieną dieną Don Alfonsas susitinka Bleką, sunkiojo metalo muzikantą, kuris dirba gydytoju ir gąsdina pacientus savo ilgais susivėlusiais plaukais ir baisiomis tatuiruotėmis. Don Alfonsas ir Blekas sugalvoja muzikinį projektą „Pragaro marimbos“, sudrebinsiantį ne vieną ausį ir širdį.

 

Tango dainininkė / La cantante de tango

Režisieriai: Diego Martínez Vignatti

Vaidina: Eugenia Ramírez Miori, Bruno Tadeschini

Romantinė drama, Argentina, Belgija, Prancūzija, Olandija, 2009, ispanų, prancūzų k., liet., angl. subt., 110‘

Spalio 22 d. ir spalio 26 d. 20.30 val. kino teatras „Pasaka”

Jauna tango dainininkė Helena gyvena Buenos Airėse. Kaip tik tuo metu, kai moteriai pradeda sektis muzikinėje karjeroje, ją palieka vaikinas. Dainavimas padeda Helenai įsiklausyti į savo jausmus ir numalšinti skausmą. Dainininkės talentas vis labiau vertinamas, ji gauna pasiūlymą koncertuoti prestižinio teatro scenoje. Bet sėkmė nedžiugina sužeistos Helenos širdies. Ji bėga nuo prisiminimų pas brolį į Belgiją, kur mažame miestelyje prie jūros randa sielos ramybę. Bet nuo tango nepabėgsi...

 

Tigrero: nebaigtas filmas / Tigrero: a film that was never made

Režisierius Mika Kaurismäki

Vaidina: Samuel Fuller, Jim Jarmusch

Dokumentika, drama, Brazilija, Suomija, Vokietija, 1994, anglų, portugalų, karacha k., liet., angl. subtr., 75‘

Spalio 24 d. 18.30 val. ir spalio 28 d. 20.30 val. kino teatras „Pasaka”

1993 m. amerikiečių režisierius Samas Fulleris pasikviečia Jimą Jarmuschą keliauti į Braziliją. Aragvajos upe abu kūrėjai plaukia iki Santa Isabel Do Morro kaimo, kur prieš 40 metų Samas filmavo dramą apie jaguarų medžiotoją: „Tigrero“. Kodėl filmas niekada neišvydo dienos šviesos? Režisierius dalijasi prisiminimais, suorganizuoja vietiniams kadaise šiame kaimelyje filmuotos medžiagos peržiūrą. Per pusę amžiaus viskas čia labai pasikeitė. Atsirado mūriniai namai, televizoriai ir telefonai... 

 

Novena / Novena

Režisierius Enrique Collar

Vaidina: Juan de Dios Collar, Teodora Gonzalez, Bernardino Ojeda, Bonifacia Ortega

Drama, Paragvajus, Olandija, 2010, gvaranių, ispanų k., liet. subt., 95‘

Spalio 25 d. ir spalio 27 d. 18.30 val. kino teatras „Pasaka”

Chuanas de Dios ne tik vazonus iš padangų gamina, bet ir poeziją kuria. Jam 55-eri, tačiau besirūpindamas kitais jis dar nespėjo pasidžiaugti gyvenimu. Po motinos mirties Chuanas nusprendžia viską keisti ir įsikurti Argentinoje. Bet prieš tai jis turi palydėti mamą į amžiną atilsį: devynias dienas artimieji meldžiasi už velionės sielą. Olandijoje gyvenančio žymaus paragvajiečių menininko vaidybinis filmas, sukurtas jo gimtajame kaime su vietos neprofesionaliais aktoriais.

 

Ranka pasiekiama / A tiro de piedra

Režisierius Sebastián Hiriart

Vaidina Gabino Rodríguez

Kelio filmas, drama, Meksika, 2010, ispanų, anglų k., liet., angl. subtr., 97‘

Spalio 25 d. ir spalio 27 d. 20.30 val. kino teatras „Pasaka”

Piemeniui Chasintui gerokai įsiėdė kiekvieną dieną ganyti tėvo ožkas. Mindamas dviračio pedalus, jis svajoja apie smagesnį gyvenimą, prasmingesnį darbą, apie meilę. Vieną dieną jaunuolis randa ant žemės raktą su pakabuku, ant kurio pavaizduotas namas. Kitoje pusėje – užrašas, kad ta vieta kažkur Amerikoje. Chasintas patiki, kad tai jam iš dangaus siųstas ženklas ir išsiruošia į kelią. Galbūt ten, toli, išsipildys vaikino sapnai, ir sniego pusnyje jis ras skrynią su lobiu?  

 

Sveikas, Chulio Kortasarai

Režisierius Vytautas Balsys

Dokumentinė video novelė, Lietuva, 1994, lietuvių k., 30‘

Filmo režisierius ieško argentiniečių rašytojo Chulijaus Kortasaro (Julio Cortázar) pėdsakų Paryžiuje. Kortasaro mitas gyvas miesto gatvelėse, jo daiktuose, rašytojo gyvenimo draugės Ugnės Karvelis prisiminimuose.

Spalio 26 d. 17.30 val. kino teatras „Pasaka”

 

Autobusas

Režisierius Vytautas Balsys

Vaidina: Ingeborga Dapkūnaitė, Kostas Smoriginas, Martynas Budraitis, Raimundas Sližys

Kino novelė, Lietuva, 1992, lietuvių k., 28‘

Spalio 26 d. 19.30 val. kino teatras „Pasaka”

Mieste kursuoja autobusas, surenkantis žmones į paskutinę kelionę. Čia visi žino galutinį tikslą – tai kapinės. Į autobusą įlipa mergina, kuriai konduktorius, vairuotojas ir kiti keleiviai  kelia įtarimą. Ją trikdo jų žvilgsniai ir keisti garsai, ji jaučia grėsmę. Tik įlipus į autobusą jaunuoliui, jauna pora ryžtasi pasipriešinti likimui ir ištrūkti iš slegiančių mirties gniaužtų.

Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo Chulijaus Kortasaro (Julio Cortázar) novelę „Autobusas“. 

 


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 168
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt