Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Apie ribų peržengimą, apie išsiveržimą iš už savo galimybių linijos, apie nutrintus suaugusiųjų nubrėžtus rėmus, apie beribę vaikystę – netrukus ims kalbėti septintasis tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis. Spalio 17 – 24 dienomis tėvams nebereikės ieškoti alternatyvų, ką pasiūlyti vaikams vietoje kompiuterio arba telefono draugijos.  Dvidešimt trys puikios kino juostos okupuos Vilniaus kino teatrus „Pasaka“ ir „Skalvija“. Šie užsienyje pripažinti filmai kurti išskirtinai jaunimo auditorijai, tačiau sukurs puikią diskusijų platformą tarp vaikų , tėvų ir mokytojų.

„Skaičius septyni yra pilnatvės skaičius – septynios savaitės dienos, septinti vaiko metai, kuriais jis žengia į mokyklą, septyni  metai, per kuriuos žmogus subręsta pokyčiams ir kitos magiškos skaičiaus reikšmės įpareigojo septintajam festivaliui atrinkti ypatingą temą. Pasirinkau ribų laužymo, veikimo virš savo galimybių ribos tematiką, kuri vaikuose tokia gaji. Toks vaikas ar paauglys, kuris nesistengė aptikti ir peržengti kokių nors ribų – neegzistuoja. Manau tai aktualiausia tema jaunam žmogui“, – tikina festivalio rengėja Lina Užkuraitytė.

Kaip ir praėjusiuose festivaliuose tiek vaikai, tiek jaunimas turės savo konkursines programas, kuriose garbės svečiais sutiko tapti Lietuvos aktorius, režisierius ir vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis ir Vytauto Kernagio fondo vadovas Vytautas Kernagis jaunesnysis. Kitą komisiją sudarys vaikai ir paaugliai, sudalyvavę atrankoje į didžiai gerbiamos žiuri postus. Be konkursinių programų žiūrovai  galės įvertinti juostas iš kosmopolitiškos specialiosios programos „Pasaulio vaikai“ ir Panoramos programos, mažieji su visa šeima galės pasirinkti seansą iš šeimos  programos viliojančiu pavadinimu „Nuotykių puokštė“. 

Konkursinėje jaunimo programoje ryškiai matysis sulaužytos ribos tarp sveikojo ir neįgaliojo, tarp viskuo aprūpintos „Princesės“ ir gatvės merginos, kosmoso ir žemiškų jausmų. Taip pat matysis peržengta linija tarp vienatvės ir mokyklos bendruomenės rato, švelnaus prisirišimo ir egoistinio savininkiškumo, savo ir tėvų pasaulio, kūrybingo vaiko fantazijos ir paprastos tėvų matomos realybės, švelnios romantikos ir galvotrūkčio nuotykio, draugystės ir svetimų paslapčių šnipinėjimo. Vyks tikra jaunatviška kova tarp idealų ir skaudžios tikrovės.

Vaikų konkursinė programa pateiks belgų ir prancūzų meninį filmą apie tėvų dėmesio pasigedusią šešiametę mergaitę Keitę, italų filmą,nustebinsiantį pasakiška vaizduote ir supažindinsiantį su vienuolimečiu Simonu, kuris laukia visus jo norus išpildysiančio stebuklingojo Degtukžmogio. Vaikams patiks nauja jau žinomo filmo „Krokodilai“ dalis. Tie patys ūgtelėję, jau septynmečiai vaikai, ta pati gauja, bet naujas štabas, nauji nuotykiai, naujas meilės jausmas...Danų režisieriaus juosta kvies išbandyti dviejų berniukų planą, kaip sužibėti mokykloje. Olandų filmas kalbės apie mažą, silpną raudonplaukį Luką, kuris neatsispiria širdies šauksmui ir leidžiasi ieškoti savo didvyrio tėčio.

Panoramos programoje žiūrovai susipažins su vaiku, norinčiu išpirkti savo kaltę dėl mirusios mamos – jis sulaužys ribą tarp savo galimybių ir noro taip nemirtingu,  vaiku, laviruojančiu ant ribos tarp neapykantos mamai ir meilės mokyklos naujokei, mergaite, iš visų jėgų trinančia ribą – bedugnę tarp išsiskyrusių tėvų, bei mergina, įnirtingai kovojančia už savo autentiškumą, bandančią  išvengti tėvų nubrėžto kelio ir eiti savuoju.

Specialiojoje programoje „Pasaulio vaikai“  tyrinėdami pasaulį trys herojai peržengs ne tik simbolines ribas, bet ir valstybių pasienius, kitoje juostoje karys, magas, geraširdis milžinas ir vagis kelionės po dykumą metu bandys įveikti tarpusavio skirtumus  – sulaužyti senąsias ir susikurti naujas ribas.

Analogišką užduotį gaus herojus, kuris po tėvų skyrybų bandys kurti naują santykį su tėvu, tuo pačiu išbandydamas savo galimybes visiškai kitokiame, neįprastame jam pasaulyje, o dar kiti septyni vaikai bandys apibrėžti kas yra jų vaikystės ribos, kur ji baigiasi ir prasideda tas nepažintas suaugusiųjų pasaulis.

Šeimos programa „Nuotykių puokštė“ kvies mažiausius 7–10 metų vaikus tam, kad pristatyti jaudinančią tikrą šunų Belkos ir Strelkos išsiuntimo į kosmosą istoriją. Taip pat vaikams patiks miško drama, kuri išbando ten gyvenančių vabzdžių draugystę ir atskleidžia kiekvieno talentus. Dar labiau mažųjų fantaziją uždegs filmas apie mielą būtybę, kuri atrodo kaip mergaitė, tačiau vietoje rankų turi sparnus. Patyręs paukščių stebėtojas randa ją po krūmokšniais ir parsineša namo, tačiau mergytė-paukštė išskrenda į ilgą, nuotykių kupiną kelionę.

Neįtikėtinai puiki ir čekų istorija apie seną pliušinį meškiuką, vardu Kukis, kuris pasimeta miške, pilname keistų žvėrelių ir nematytų būtybių. Mažame svajonių pasaulyje egzistuoja tikrasis Gėris ir Blogis, su kuriuo teks susidurti pliušiniam žaislui pakeliui į namus pas jo laukiantį berniuką. Na ir žinoma, kaip gi be princesių? Mona yra princesė, kurios lemties nepavydėtų jokia mergaitė. Nuo tada, kai mirė jos tėvai, ji gyvena pilyje viena su dviem grėsmingomis ir bjauriomis būtybėmis Gūmi ir Jo Didenybe...

Patekti į vieną pasirinktą festivalio filmą vaikai gali ir sudalyvaudami konkurse „Kultūrų dialogai“ – sukūrę menišką vienos festivalyje dalyvaujančios šalies atvaizdą. Visos sąlygos ir įdomybės: www.kidsfestival.lt

Apie festivalį: Tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis jau septintus metus tęsia kokybiškos vaikų kino kultūros tradiciją Lietuvoje ir kviečia visus – nuo tėvų iki švietimo politikų – atkreipti dėmesį į edukacines kino kultūros galimybes. Kol kas pirmas ir vienintelis Lietuvoje kino festivalis jaunimui yra galimybė pažvelgti į save ir gyvenimą pro didinamąjį kino ekrano stiklą. Tai reikalingas ir svarbus sostinės kultūrinio gyvenimo įvykis, praplečiantis negausų kokybiškų vaikams ir jaunimui skirtų renginių spektrą.

Festivalio atidarymas 17 d. 17. 30 val. k/t PASAKA
Festivalio uždarymas 23 d. 15.30 val. k/t PASAKA

Parsisiųsti programą

 

KONKURSINĖ VAIKŲ FILMŲ PROGRAMA

 
DEGTUKŽMOGIS / L'uomo fiammifero

Režisierius: Marco Chiarini / Italija / 2009 / 78’ / Nuo 10 m.

Spalio 19 d. 13 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 21 d. 15 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 20 d. 13 val. kino teatre “Pasaka”

Plonasis Degtukžmogus gyvena Mėnulyje. Jei jį pamatysi – išsipildys visi tavo norai. Vienuolikmetis Simonas neabejoja, kad Degtukžmogis po penkių dienų atvyks į Žemę. Kad būtų tinkamai tam pasiruošęs, Simonas kreipiasi pagalbos į savo draugus: Tamsųsį Marką, Dėdę Disko, Kramo, Paršiuką Nino ir mieląją Lorenzą. Simono tėvas nesupranta sūnaus misijos svarbos. Bet jam trukdo ir piktasis Rubio.

KROKODILAI GRĮŽTA / Vorstadtkrokodile 2

Režisierius: Christian Ditter / Vokietija / 2010 / 90’ / Nuo 7 m.

Spalio 18 d. 15 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 20 d. 15 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 26 d. 15 val. kino teatre “Garsas” 

Vasaros atostogos. Pirmasis švelnus romantikos pabudimas ir nauji „Krokodilų“ gaujos štabai – gyvenimas šiems paaugliams galėtų būti tiesiog tobulas, jei ne keisti nutikimai gamykloje, kurioje dirba Olio ir Marijos tėvai. Fabrikui gresia uždarymas, o tai reiškia, kad jų tėvai gali netekti darbo ar netgi namų – tai būtų ir „Krokodilų“ gaujos galas. Taigi jos nariai nedelsdami ima veikti, kad tik greičiau išaiškintų fabrike nutikusius mistiškus įvykus. „Krokodilai“ spaudžia gazą, ir dviračiais bei padidinto galingumo vežimėliais lekia savo naujojo nuotykio link.

SLAPČIA / A Pas de Loup

Režisierius: Olivier Ringer / Belgija, Prancūzija  / 2011 / 77’ / Nuo 7 m.

Spalio 18 d. 15 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 20 d. 15 val. kino centre „Skalvija“

„Jei jie pastebės, kad manęs nėra, reiškia aš jiems svarbi. Jei jie išvažiuos be manęs, vadinasi aš jiems visai nerūpiu. Ką gi vis dėlto jie darys: išvažiuos ar pasiges manęs?“

Šešiametė Keitė kiekvieną savaitgalį važiuoja su savo tėvais į sodybą ir ilgas kelionės valandas leidžia savo minčių pasaulyje: niekas niekada jos neklausė, ar ji nori važiuoti kartu. Turbūt vienai jai sektųsi kur kas geriau: ji galėtų tyrinėti mišką, gaudyti žuvis ir galiausiai panardinti savo abi rankas į purvą... Kam reikia namų, kai virš tavęs tokia nuostabi medžių priedanga? Bet ar Keitės tėvai pasiges miške pasiklydusios mergaitės?

STEBĖTOJAI / Zoomerne

Režisierius: Christian E. Christiansen / Danija / 2009 / 86’ / Nuo 8 m.

Spalio 19 d. 13 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 24 d. 15 val. kino teatre “Garsas” 

Timas ir Aleksandras yra geriausi draugai. Timas svajoja turėti merginą, o Aleksandras trokšta, kad geriau sektųsi mokykloje. Kartu jie sukurpia puikų planą! Viskas, ko jiems trūksta, tai belaidžio virdulio, mažo robotuko, mokyklos evakuacijos plano ir 100 apsaugos kamerų. „Stebėtojai“ – tai istorija apie draugystę, šnipinėjimą ir svetimas paslaptis.

STIPRIAUSIAS ŽMOGUS OLANDIJOJE / De Sterkste Man van Nederland

Režisierius: Mark van de Cloe / Nyderlandai  / 2010 / 80’ / Nuo 9 m.

Spalio 18 d. 13 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 19 d. 15 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 23 d. 12.30 val. kino teatre “Garsas”

Spalio 25 d. 15 val. kino teatre “Garsas” 

Spalio 24 d. 11.45 val. kino teatre “Cinamon”  

„Ar stiprus buvo tėtis?“ – „Jis buvo stipriausias žmogus iš visų, kuriuos pažinojau. Jis galėjo pats patraukti lėktuvą ir vienu rankos mostu pakelti automobilį sau virš galvos.“

Luko tėtis, pasak jo mamos, buvo tikras didvyris. Pats Lukas – tikra priešingybė: plonutis, mažutis, o dėl plaukų spalvos pramintas Raudonuoju Nykštuku. Drąsuolis Minkė apgina Luką prieš naująją klasę, tačiau Lukas norėtų sugebėti apsiginti pats. Jam tik reikia idealo... Lukui nusibodo mamos pasakos, taigi jis nedelsdamas pats ima ieškoti savo tėčio.


KONKURSINĖ JAUNIMO FILMŲ PROGRAMA

BĖK, SESE, BĖK / Sisko tahtoisin jäädä

Režisierė: Marja Pyykkö / Suomija / 2010 / 112’ / Nuo 14 m.

Spalio 17 d. 19 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 20 d. 20 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 21 d. 15.45 val. kino teatre “Pasaka”

Iki šiol Emilija gyveno viskuo aprūpintos „princesės“ gyvenimą, su meile prižiūrėjo savo mažąją sesutę ir jaudinosi dėl išsiskyrusio tėčio. Tačiau viską pakeitė šuolis nuo 10 metrų aukščio bokšto, po kurio mergina atsidūrė policijos nuovadoje. Čia ji susipažįsta su Siri. Prasideda maištingas, pilnas pavyzdingai mergaitei nebūdingų patirčių ir išbandymų gyvenimas. Filmas „Bėk, sese, bėk!“ pasakoja istoriją apie audringą dviejų merginų draugystę. Emilija ir Siri išbando ribas, nebijo klysti, rizikuoti. Režisierė meistriškai atskleidžia, ką reiškia būti jaunam šiandieniniame pasaulyje, parodo, kas atsitinka bėgant (nes eidamas užtrunki per ilgai, kai trokšti kuo greičiau viską pasiekti?)

EILINIS SAIMONAS / I rymden finns inga känslor

Režisierius: Andreas Öhman / Švedija / 2010 / 85’ / Nuo 14 m.

Spalio 18 d. 21 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 20 d. 17 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 27 d. 11.45 val. kino teatre “Cinamon”   

Aštuoniolikmetis Saimonas serga Aspergerio sindromu. Jis domisi kosmosu, mokslu ir geometrinėmis figūromis, tačiau negali suprasti žmogiškų jausmų. Saimono gyvenimas pasikeičia, kai jo brolį Semą palieka mergina. Vaikinas nusprendžia, kad tai jo pareiga surasti Semui naują merginą ir atkurti buvusią tvarką. Saimonas nieko neišmano apie meilę, tačiau turi puikų, moksliškai apskaičiuotą planą.

MEILĖ IR ĮTŪŽIS / Vanvittig Forelsket        

Režisierius: Morten Giese / Danija / 2009 / 95’ / Nuo 16 m.

Spalio 18 d. 19 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 28 d. 11.45 val. kino teatre “Cinamon”  

Danielis yra talentingas, tarptautinės karjeros siekiantis muzikos studentas. Jis įsimyli Sofiją, ir pirmą kartą Danielio gyvenime šalia muzikos atsiranda kai kas daugiau. Jaunuoliai planuoja išvažiuoti į Niujorką, bet vaikino prisirišimas ir savininkiškumas auga kartu su nevaldomu pavydu. Įtarumas užvaldo jį atskleisdamas pavojingąją Danielio asmenybės pusę.

PRAŠYČIAU PAGARBOS / Vähän kunnioitusta

Režisierius : Pekka Karjalainen / Suomija / 2010 / 91’ / Nuo 14 m.

Spalio 17 d. 21 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 19 d. 19 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 22 d. 17 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 21 d. 15.30 val. kino teatre “Garsas” 

Jauna mergina Siri ruošiasi išsikraustyti iš namų. Jos tikslas, kaip ir daugelio kitų merginų, – tapti nepriklausoma ir laimingai įsimylėti. Tačiau yra vienas skirtumas - Siri turi negalią. Ji įsikuria bendrabutyje, o nenorėdama gyventi iš socialinės pašalpos susiranda tikrą darbą. Siri pamilsta visiškai sveiką vaikiną Santerį. Laimė atrodo pasiekiama ranka. Siri draugė Suski gyvena tame pačiame bendrabutyje ir svajoja apie santuoką, tačiau dėl neatsargumo yra išprievartaujama. Šis įvykis, taip pat Siri ir Santerio santykiai atskleidžia slopinamą žmonių elgesį ir jausmus.

SPORK

Režisierius: J.B. Ghuman Jr. / JAV / 2010 / 86’ / Nuo 14 m.

Spalio 17 d. 17.30 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 19 d. 17 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 26 d. 11.45 val. kino teatre “Cinamon”   

Tai – spalvinga, ironiška muzikinė komedija apie garbanotą raudonskruostę atsiskyrėlę keturiolikmetę, vardu Spork, kuri bando rasti sau vietą kasdieniame mokyklos gyvenime. Kai mokyklos šokių grupė suteikia Spork galimybę atkreipti į save pasipūtėlių dėmesį, jos kaimynas iš priekabų aikštelės pasisiūlo pamokyti ją kelių „užpakaliuko“ judesių. Filme gausu dešimtojo dešimtmečio šokių ir repo muzikos.

 

PANORAMA

KAIP TAPTI NEMIRTINGU / Wer früher stirbt, ist länger tot

Režisierius: Marcus H.Rosenmüller / Vokietija / 2006 / 104’ / Nuo 10 m.

Spalio 17 d. 17 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 21 d. 13 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 21 d. 14.30 val. kino teatre „Pasaka“

Vienuolikmetis Sebastianas su tėčiu ir vyresniuoju broliu gyvena Bavarijos kaime. Vieną dieną berniukas sužino, kad mama mirė jį gimdydama, ir pasijunta kaltas. Norėdamas išgyventi šią traumą, Sebastianas imasi sunkios užduoties – išpirkti visas savo nuodėmes gerais darbais. Netrukus jis pastebi, kad dėl jo pastangų visiems padėti nuodėmių sąrašas tik ilgėja. Galų gale berniukas sumąsto, kaip išvengti pragaro ugnies: jis turi tapti nemirtingu!/ Karlas Kabale

KARLOS PASAULIS / Karlas Kabale

Režisierius: Charlotte Sachs Bostrup /  Danija / 2007 / 90’ / Nuo 8 m.

Spalio 20 d. 17 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 25 d. 11.45 val. kino teatre “Cinamon”   

Kalėdos jau čia pat, tačiau dešimtmetė Karla jaučiasi prislėgta. Ji taip norėtų per Kūčias būti kartu su abiem savo tėvais, tačiau jie išsiskyrę. Pagal planą, Karla turėtų vieną vakarą praleisti su tėčiu, o kitą – su mama, bet įvykiai pakrypsta kita linkme...

KOVOTOJA / Fighter

Režisierė: Natasha Arthy / Danija, Švedija / 2007 / 97’ / Nuo 14 m.

Spalio 22 d. 15 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 18 d. 19 val. kino teatre “Pasaka”

Moksleivė Aiša – aistringa kung fu kovotoja. Jos tėvai turkai tikisi, kad ji, kaip ir jos brolis Ali, gerai baigs mokslus ir universitete studijuos mediciną. Bet mokykla merginos neįkvepia. Nepaklususi šeimai Aiša slapta pradeda profesionaliai treniruotis klube. Ten ji sutinka Emilį, ir paaugliai įsimyli vienas kitą. Bet gyvenimo taisyklės nėra tokios aiškios, kaip kung fu, ir Aiša turi rinktis...

SUTRIKĘS MAKSAS / Max Pinlig

Režisierius: Lotte Svendsen / Danija / 2008 / 98’ / Nuo 10 m.

Spalio 19 d. 17 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 23 d. 15 val. kino centre „Skalvija“

Dvylikmetis Maksas gyvena su impulsyvia mama, kuri sūnui linki paties geriausio, bet ir toliau kalba dalykus, kurie jam baisiai nepatinka. Maksas pametęs galvą dėl žavios mokyklos naujokės Ofelijos. Berniukas visaip stengiasi padarytų jai įspūdį, bet ji visada atrodo abejinga. Artėja Kalėdos ir Naujieji metai. Ar spės Maksas iki švenčių suprasti, kuo ir su kuo jis nori būti?SPECIALI PROGRAMA "PASAULIO VAIKAI"


MAŽIEJI DIDVYRIAI / Giborim Ktanim

Režisierius: Itai Lev / Izraelis / 2006 / 76’ / Nuo 12 m.

Spalio 18 d. 17 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 21 d. 12.30 val. kino teatre “Pasaka”

Keturi žydų ir rusų tautybės vaikai ryžtasi nuotykių kupinai kelionei po vaizdingą Izraelio dykumą. Keliaudami vaikai turi įveikti tarpusavio skirtumus ir susitaikyti su savo baimėmis. Pamažu jie suformuoja didvyrišką  komandą, kurią sudaro: karys, magas, geraširdis milžinas ir vagis. Tačiau ar jie įveiks tikrą iššūkį ir sugebės padėti sužeistiems žmonėms?

PRIE JŪROS / Alamar

Režisierius: Pedro González-Rubio / Meksika / 2009 / 73’ / Nuo 7 m.

Spalio 22 d. 19 val. kino teatre “Pasaka”

Žavinga istorija apie penkiametį berniuką Nataną, kurį mama išsiunčia pas tėvą Chorche prie Meksikos Činkoro rifo Karibų jūros pakrantėje. Pagal mamos planą, berniukas ten turėtų praleisti dvi savaites ir daugiau sužinoti apie savo šaknis, o tada jiedviems su mama vėl reikės grįžti į Romą. Tėvas ir sūnus pasineria į žvejų gyvenimo kasdienybę, jiems pamažu atsiskleidžia majų kultūros žavesys. Natanas mokosi pajusti jūrą, kartu stiprėja ir ryšys tarp jo ir tėvo.

RYTOJ BUS GERIAU / Jutro bedzie lepiej
 
Režisierė: Dorota Kedzierzawska / Lenkija / 2011 / 118’ / Nuo 10 m.

Spalio 19 d. 19 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 23 d. 15.30 val. kino teatre “Pasaka”

Trys rusų tautybės berniukai, gyvenantys traukinių stotyje, nusprendžia patyrinėti pasaulį. Jie ne tik peržengia simbolines ribas, bet ir valstybių pasienius. Būdami vaikiškai šelmiški ir naivūs, jie ieško vietos, kur pildosi didžiausi, bet ir paprasčiausi norai, kur pasaulis atrodo geresnis. Šis filmas – tai nepaprasta mūsų laikų trijų mažų didvyrių kelionė.

7, ARBA KODĖL AŠ ESU / 7 oder warum ich auf der Welt bin

Režisieriai: Antje Starost ir Hans Helmut Grotjahn / Vokietija / 2010 / 87’ / Nuo 7 m.

Spalio 17 d. 15 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 18 d. 16 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 19 d. 15 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 23 d. 14.15 val. kino teatre “Garsas” 

Spalio 27 d. 15 val. kino teatre “Garsas” 

Kodėl aš esu? Na, ir klausimas! Ir kas iš tiesų galėtų į jį atsakyti? Filmas renkasi netradicinį būdą ir pakviečia 7 vaikus iš skirtingų pasaulio kampelių, kad parodytų mums veidrodį arba pasiūlytų kelionę į mūsų pačių vaiksytę. Skirtingi vakai atskleidžia, kas jiems svarbu, ką jie myli ir brangina, kas juos prajuokina ir pravirkdo. Ką šiais laikais reiškia būti vaiku? Koks jausmas apima žvelgiant į pasaulį ir ateitį? Tai autentiškas, nuoširdus, vaizdingas, subtilus ir linskmas filmas apie vaikystę ir suaugusiųjų pasaulį.PROGRAMA ŠEIMAI "NUOTYKIŲ PUOKŠTĖ"


BELKA IR STRELKA – ŽVAIGŽDŽIŲ ŠUNYS / Belka i Strelka. Zvezdnye sobaki

Režisieriai: Inna Evlannikova ir Svyatoslav Ushakov / Rusija / 2010 / 88’ /Nuo 7 m.

Spalio 17 d. 13 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 23 d. 14 val. kino teatre “Pasaka”

Jaudinanti tikra šunų Belkos ir Strelkos, kuriuos Sovietų Sąjunga 1960 m.išsiuntė į kosmosą, istorija. Cirko šuo ir benamis jo bendrakeleivis pasineria į nuotykį, kuris padarė juos žymiausiais pasaulio šunimis kosmonautais!

DVIEJŲ UODŲ ISTORIJA / Cykelmyggen og dansemyggen

Režisieriai: Jannik Hastrup ir Flemming Quist Møller / Danija / 2007 / 75’ / Nuo 5 m.

Spalio 22 d. 13 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 22 d. 12.30 val. kino teatre “Garsas” 

Šokėjai uodei Dagmarei labai patinka uodas Egonas. Tačiau jam meilė nėra svarbiausia – jis trokšta su savo dviračiu pasiekti finišo tiesiąją ir pamatyti pasaulį. Kai klastingoji raudonųjų skruzdžių karalienė Dominela ir jos kareiviai nužudo juodųjų skruzdžių karalienę ir užima šios skruzdėlyną, mūsų herojai įsitraukia į jaudinančią miško dramą, kuri išbando jų draugystę ir atskleidžia kiekvieno talentus. Tai ne įtemptas veiksmo filmas, bet puiki linksma animacinė istorija apie neįtikėtiną krutantį spalvingų vabzdžių asmenybių pasaulį. Dėmesio – nuostabi muzika!

JEP! / Iep!
 
Režisierė: Rita Horst / Olandija / 2010 / 81’ / Nuo 4 m.

Spalio 22 d. 13 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 17 d. 15 val. kino teatre “Pasaka”

Tai filmas apie mielą būtybę, kuri atrodo kaip mergaitė, tačiau vietoje rankų turi sparnus. Patyręs paukščių stebėtojas randa ją po krūmokšniais ir parsineša namo. Kartu su žmona jis nusprendžia ją priglausti ir užauginti kaip paprastą mergaitę. Bet jų augintinė nori keliauti į pietus kartu su kitais paukščiais. Mergytė-Paukštė išskrenda į ilgą, nuotykių kupiną kelionę. 

KUKIS / Kuky se vrací

Režisierius: Jan Sverak / Čekija / 2010 / 95’ / Nuo 7 m.

Spalio 22 d. 14.45 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 23 d. 13 val. kino centre „Skalvija“

Berniukas Ondra serga astma. Kad ligos simptomai nesustiprėtų, jo mama išmeta Ondros mylimiausią žaislą – seną pliušinį meškiuką, vardu Kukis. Tą vakarą Ondra pasimeldžia ir paprašo Dievo, kad žaislas saugiai grįžtų namo, o naktį susapnuoja, kaip Kukis bet kokia kaina stengiasi grįžti iš šiukšlyno. Berniuko vizijose meškutis pasimeta miške, kuriame pilna keistų žvėrelių ir nematytų būtybių. Mažame svajonių pasaulyje egzistuoja tikrasis Gėris ir Blogis, su kuriuo teks susidurti pliušiniam žaislui pakeliui į namus...

U

Režisieriai: Grégoire Solotareff ir Serge Elissalde / Prancūzija / 2006 / 75’ / Nuo 8 m.

Spalio 20 d. 13 val. kino centre „Skalvija“

Spalio 21 d. 19 val. kino teatre “Pasaka”

Spalio 23 d. 13 val. kino teatre “Pasaka”

Mona yra princesė, kurios lemties nepavydėtų jokia mergaitė. Nuo tada, kai mirė jos tėvai, ji gyvena pilyje viena su dviem grėsmingomis ir bjauriomis būtybėmis Gūmi ir Jo Didenybe. Vieną dieną, išgirdusi pricesės ašaras, pasirodo vienaragė, vardu U, ir prižada būti kartu su Mona kiek tik reikės, kad mergaitė nebijotų. U tampa Monos drauge ir seserimi. Gyvenimas iš tikrųjų gerėja, Mona užauga ir tampa gražia princese. O gretimame miške gyvena būrelis taikių, žavių, bet įnoringų būtybių vevių, kurie netruks įvykius pakreipti gerokai kita linkme...


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 171
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt