Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

 2013 m. festivalis vyks:

Vilniuje: lapkričio 25 - gruodžio 1 d
Kino teatruose „Pasaka“ (Šv. Ignoto g. 4/3) ir „Skalvija“ (A. Goštauto g. 2/15).

Kaune: spalio 31 - lapkričio 3 d.
Kino teatre „Romuva“ (Laisvės al. 54).

Šiauliuose: lapkričio 20 - 25 d.
„Aušros“ muziejuje (Ch. Frenkelio vila, Vilniaus g. 74).

Klaipėdoje: gruodžio 5 - 8 d.
Baro „Kaštonas“ koncertų salėje (Danės g. 6 - 1).

Panevėžyje: lapkričio 1 - 10 d.
Kultūros centre „Garsas“ (Respublikos g. 40).

Jurbarke: gruodžio 17 d.
Kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 94).

Nidoje: 2013 m. gruodžio 6, 13, 20 d. ir 2014 m. balandžio 4, 11, 18 d.
Kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4).

Vilnius

"Skalvija" kino teatro repertuaras

Programa „Žvaigždžių debiutai" (orig. k., angl. subt., 1.30)

25 d. - 17 val.

Tai debiutiniai būsimų animacinio kino grandų darbai. Melancholiškasis filmas „Kriauklė" (rež. Louise-Marie Colon, Siona Vidakovic) svarsto žmonių prisitaikymo ir ekscentriškumo problemą - su neišvengiamu savo kitoniškumu pirmiausiai privalai susitaikyti pats. „Pirmykštis tėvas" (rež. Vladimir Danilov) - tai komiška istorija apie pasaulinės reikšmės istorinį išradimą, kuris galėjo būti sukurtas daug anksčiau. Filmas „Nuoskauda" (rež. Anna Budanova) pasakoja apie tragišką mažos mergaitės bičiulystę su keistu savo pačios kūriniu. Kaip atrodo pasaulis be akinių, išvysime ispanų filme „Astigmatizmas" (rež. Nicolai Troshinsky). Filmas „Bet kuris kitas" (rež. Luís Soares) fiksuoja miesto gyvenimą pro kavinės langą. (N-13)

Programa „Išmintis ir mintis" (orig. k., angl. subt., 1.30)

26 d. - 19 val.

Į šią programą patenka ir realistiškų situacijų, ir didaktinių motyvų, ir paprastos gyvenimo išminties kupini filmai. Lietuvių ir olandų jungtinis darbas „Semis" (rež. Ruud Den Drijver) - tai vienos žydų šeimos tragedija Antrojo pasaulinio karo metu, kurios stebėtojas ir dalyvis - jų ištikimas katinas. Tarptautinių festivalių dalyvis ir prizininkas brazilų filmas „Linijinis" (rež. Amir Admoni) siūlo originalią linijos atsiradimo idėją. Nepakeliamos vienatvės naštą ir bandymą ja atsikratyti pamatysime rusų animatoriaus Ivano Maksimovo filme „Ilgiausias tiltas svajonių kryptimi". Šiaurės Kaukazo pasakos motyvais paremto „Nemirtingojo" (rež. Mikhail Aldashin) veikėjas piemuo Nemurumas ieško šalies, kurioje niekas nemiršta. 2013 m. Suzdalio rusiškų animacinių filmų festivalyje šis filmas buvo išrinktas geriausiu. (N-16)

Programa „Vaizdų muzika" (orig. k., angl. subt., 1.30)

27 d. - 17 val.

Temperamentingo šokio tango atsiradimo istoriją pasakoja argentiniečių filmas „Paupio tango" (rež. Juan Carlos Camardella). Karpinių grafika pasakojama modernioje komiškoje baltarusių liaudies dainos interpretacijoje „Kaip aš tarnavau savo brangiam ponui" (rež. Michail Tumelija). Šveicarų filmas „Pakeliui" - tai mintys, pojūčiai, idėjos, kylančios tiesiog vaikščiojant ir stebint aplinkinį pasaulį. Ironijos kupina animuota parodija „Ex animo" (rež. Wojciech Wojtkowski). Programą vainikuoja kanadiečių filmas „Gloria Victoria" (rež. Theodore Ushev), užbaigiantis animacijos grando XX a. trilogiją. Tai įspūdingas dialogas tarp meno ir karo. 2013 m. Anesio tarptautiniame animacinių filmų festivalyje šis filmas laimėjo tarptautinės kino kritikų federacijos FIPRESCI apdovanojimą. (N-13)

Programa „Gyvenimo metamorfozės" (orig. k., angl. subt., 1.30)

28 d. - 17 val.

Daugybės festivalių dalyvis, subtilus norvegų darbas „Bet pienas yra svarbus" (rež. Anna Mantzaris, Eirik Grønmo Bjørnsen) naivios ir gremėzdiškos būtybės pavidalu atskleidžia draugystės ir žmogiškų santykių vertę. 2013 m. Atėnų animacinių filmų festivalyje „Animfest" šis filmas buvo išrinktas geriausiu studentišku darbu. „Tramvajus važiuoja" (rež. Milena Molenda) - tai kasdienybės atspindys. Tramvajaus laukiantys, juo važiuojantys nepažįstami žmonės iš tiesų yra artimi vienas kitam. Taip pat išvysime keistų, bet žmogiškų būtybių pastangas atsispirti „elektros dievams" ir viena kitai filme „Įjunk ir veik" (rež. Michael Frei). 2013 m. Aneci tarptautinio animacinių filmų festivalio laureatas („Jaunosios žiuri apdovanojimas"), 2013 m. Vengrijos kino kritikų apdovanojimuose geriausiu animaciniu filmu išrinktas darbas „Triušis ir elnias" (rež. Peter Vacz) pasakoja dviejų draugų istoriją. „Bet Šianas" (rež. Julien Soler ir kt.) - tai istorija apie vieno skulptoriaus pastangas įamžinti nykstančią žmoniją. (N-13)

 "PASAKA" kino teatro repertuaras

Savaitagalis su Pasaka. Animacijos dirbtuvės su Tindirindžiu.

24 d. - 14 val.

Juoko vitaminai

25 d. - 18.30 val.

Juokai juokais

25 d. - 20 val. 

Eksperimentiniai

27 d. - 17 val. 

Suaugusiųjų žaidimai

27 d. - 21 val. 

Muzikos animacija

28 d. - 17.30 val. 

Surrealistinis pasaulis

28 d. - 19 val. 

Siaubai ir sparnai

28 d. - 20.45 val. 

 

 Lapkričio 29 d. - Gruodžio 5 d.

"Skalvija" kino teatro repertuaras 

Programa „Suaugusiųjų žaidimai“ (orig. k., angl. subt., 1.30)

29 d. – 19 val.

Lagaminas“ (rež. Jacek Lechtanski) pasakoja apie dykumoje gyvenantį laukinį vyrą, netikėtai randantį... lagaminą ir susiduriantį su civilizuoto pasaulio problemomis. Poetiškas slovakų filmas „Sniegas“ (rež. Ivana Šebestova) – tai istorija apie meilę, kurią galima išgalvoti, ir sniegą, kuris įkvepia ir gydo. Smėlio animacija perteikta dviejų žmonių aistra filme „Žarijos“ (rež. Hugo Frassetto) – tai pasakojimas apie neištikimybę ir ją lydinčias paskalas. Smagi seksualinio malonumo reprezentacija ir „vegetariški“ meilės žaidimai filme „Mažoji mirtis“ (rež. Jolanda Suter, Roswitha Heer). Kroatų filmas „Plyta“ (rež. Dubravko Matakovič) atspindi rimtas šiuolaikines problemas – ksenofobiją (šiuo atveju auka tampa ateiviai), smurtą ir narkotines priklausomybes. Trapi riba tarp žmogaus ir gyvūno atskleidžiama filme „Šuns oda“ (rež. Nicolas Jacquet). (N-18)

Programa „Pasakų pasaulis“ (liet. įgars., 1.30)

30 d. – 13 val.

Tai nuostabios įvairių šalių pasakų ekranizacijos ir interpretacijos. Baltarusių liaudies pasakos motyvais sukurtas „Filipukas“ (rež. Tatjana Kublitskaja) dar sykį įrodo seną išmintį – gerumu galima suminkštinti net ir sudiržusią širdį, o „Snieguolė ir Rožytė“ (rež. Elena Petkevič) pasakoja apie tikrąją meilę. Vizualiai įspūdinga klasikinės pasakos adaptacija – „Joniukas ir Gretutė“ (rež. Ralf Kukula). Norvegų miško pasaka „Grybų monstras“ (rež. Aleksander L. Nordaas) nuveda į nuostabų miško pasaulį, kuriame gyvena keistas, tačiau labai mielas gauruotas padaras. Pagal uigūrų pasaką sukurtame filme „Pasaka apie Chotano kilimą“ (rež. Natalia Berezovaia) audžiamo kilimo gijose ir raštuose pasakojama gyvūnų medžioklės istorija. (N-7)

Programa „Muzika ir grafika“ (orig. k., angl. subt., 1.30)

30 d. – 17 val.

Muzikinių studentiškų filmų programa. Barokinis dvaro elito gyvenimas filme „Prancūziškai“ (rež. Julien Hazebroucq, Emmanuelle Leleu ir kt.) nukelia į Versalį, kuriame gyvena... vištos. Eksperimentinių filmų kūrėjui Harry‘ui Krameriui skirtame filme „Nulinė taisyklė“ („Trickfilmklasse der KHS“ Kassel kino mokykla) išvysime mašinų ir konstrukcijų žaismą. Filmas „Įrėmintas“ (rež. Evgenia Gostrer) vaizduoja žmogaus beribiškumą. Filme „Iš gelmės“ (rež. Katrin Novakovic) vieno namo gyventojus suburia džiazo skambesys. (N-13)

Programa „Rusų retrospektyva“ (orig. k., angl. subt., 1.30)

30 d. – 19 val.

Rusiškos animacijos retrospektyvinė programa, skirta trims Rusijos animacijos istorijai reikšmingiems jubiliejams. Programa pradedama laiško kelione legendiniame naujai atkurtame rež. Michailo Tsekanovskio „Pašte“ (1929 m.). 1958 m. pastatytas „Pieštukas ir dėmė“ (rež. Y. Migunov) pasakoja istoriją apie klouno ir jo šuns nuotykius medžioklėje. 1967 m. sukurtame rež. R. Kachanovo filme „Pirštinė“ pirštinė pavirsta išsvajotu šuniuku. Lėlinės animacijos šedevras – 1971 m. „Kruvinas mūšis prie Kerženco“ (rež. I. Ivanov-Vano, Y. Norstein). Komiškų mini novelių kolekcija, pasakojama... lifto – 1989 m. studijos „Pilot“ darbas „Liftas-1“ (rež. A. Tatarsky, V. Sakov, D. Naumov ir kt.). Rusiškos pirties tradicijos 1995 m. rež. O. Cherkassovos filme „Niurkos pirtis“. Alkoholiko sportininko istorija – 2002 m. filme „Raudoni Rasiomano vartai“ (rež. A. Tatarsky, V. Telegin). Kaip atrodo metro gyvenimas, išvysite 2005 m. filme „Atsargiai, durys užsidaro“ (rež. A. Zuravljeva). Vienas naujesnių studijos „Shar“ darbų „Pišto išvyksta“ (2011 m., rež. S. Kendel) – pabėgimo nuo įkyrėjusio gyvenimo vaizdinys. (N-7)

Programa „Istorijos mažyliams“ (liet. įgars., 1.30)

1 d. – 13 val.

Patiems mažiausiesiems skirtoje nuotaikingoje programoje išvysime „Alfredą ir Aną“ (rež. Juan Manuel Suárez García) – filmą apie aistringą smuikininką, kompozitorių ir muzikos mokytoją, praradusį savo mokinius, o su jais – ir entuziazmą. Spalvingame lenkų filme „Zuikis Tauškutis“ (rež. Krzysztof Brzozowski, Jacek Łechtański) pasaulio grožį ir svarbiausias žmogiškąsias vertybes vaikams atskleis mieli pliušiniai gyvūnai. Ekologijos ir šiukšlių rūšiavimo pamokos mažiesiems filme „Konteineriai“ (rež. Iztok H. Šuc). Filmas „Marsas“ (rež. Matt Lim) nuves žiūrovus į planetą, kurioje aptinkamos ne tik primityvios gyvybės formos, bet ir ateivių bendruomenė, kuriai nesvetima meilė ir draugystė. (N-7)

Programa „Siurrealistinis pasaulis“ (orig. k., angl. subt., 1.30)

1 d. – 15 val.

Rusų režisieriaus Dmitrijaus Gellero ir kinų animatorių darbas „Mažas tvenkinys prie Didžiosios sienos“ – apie mažo žmogaus gebėjimą įžvelgti pasaulio ir gamtos grožį net ir sudėtingoje politinėje situacijoje. „Oskaro“ laureato, režisieriaus Chriso Landretho „Pasąmonės slaptažodis“, šiais metais Anesi tarptautiniame animacinių filmų festivalyje laimėjęs geriausio trumpametražio filmo apdovanojimą, pristato užmaršaus žmogaus pasąmonės teatrą. Amžinąsias savosios Utopijos paieškas parodys prancūzų, kanadiečių ir danų projektas – subtilios animacijos filmas „Tuščias kraštas“ (rež. Michelle ir Uri Kranot). 2012 m. Anesi festivalyje apdovanotame filme „Vampyriukas Kali“ (rež. Regina Pessoa) pasakojama mažo vienišo ir nelaimingo vampyro istorija, jo troškimas susirasti draugų ir išlįsti iš šešėlių. Išvysime ir šiurpų, bet komišką estų filmą „Ėdrus vikšras“ (rež. Priit Tender), sukurtą pagal seną čiukčių pasaką. (N-16)

Programa „Juoko vitaminai“ (orig. k., angl. subt., 1.30)

1 d. – 17 val.

Komiškų, linksmų ir nuotaikingų filmų programoje matysime, kur gali nuvesti nežabota kolekcionavimo aistra Marcel Hobi „Kolekcionieriai“ žaismingai vaizduoja žmonijos godumo ribas. Meditacijos galimybes išvysime „Kvantiniame šuolyje“ (rež. Hayk Sahakyantis). Tai filmas apie budistų vienuolį, siekusį pakilti. Rusų komedijoje „Aldaras ir pilkasis vilkas“ (rež. Rim Sharafutdinov) susitinka ir susibičiuliauja gyvenimu nusivylę veikėjai – santuokos nepakeliantis vyriškis ir išbadėjęs vilkas. Filmas „Kioskas“ (rež. Anete Melece) – tai istorija apie kiosko pardavėją ir svajonę keliauti. Kroatų filme „Tikras angelas“ (rež. Stjepan Mihaljevič) išvysime niekšingo žmogaus atsivertimą. (N-13)

 "PASAKA" kino teatro repertuaras

 Lietuvių programa

Lapričio 29 d. -  17 val.

 Istorija mažyliams

Lapričio 30 d. - 14 val.

 Pasakų pasaulis

Lapričio 30 d. - 15.30 val.

 Vaizdų muzika

Lapričio 30 d. - 17.30 val.

 Pasaulio pažinimas

Gruodžio 1 d. - 15.15 val.

 Išmintis ir mintis

Gruodžio 1 d. - 17.00 val.

 Tindirindi uždarymas

Gruodžio 1 d. - 18.30 val.

 

 Gruodžio 6 - 12 d.

"Skalvija" kino teatro repertuaras 

 

Programa „Pasaulio pažinimas“ (liet. įgars., 1.30)

7 d. – 14.40

Tai pažintiniai, akiratį plečiantys filmai vaikams. Bespalvis ir nuobodus berniuko pasaulis netikėtai tampa spalvingu, kvapą gniaužiančiu ir nuotykių kupinu kiekvieno mažo berniuko svajonių išsipildymu – visa tai amerikiečių filme „Sebastijanas“ (rež. Vlad Marsavin). Filme „Skrendanti paukštė“ (rež. Vera Miakiševa) išvysime vištą, kuri įgyvendina savo svajonę skraidyti. O filme „Žiema atėjo“ (rež. Vassiliy Shlychkov) žiema originaliai atvyksta mezginio vijomis. Pasaka paremtame filme „Tylos, senelė miega!“ (rež. Aleksej Dyomin) visas miestas skuba į pagalbą nemigos iškankintai senelei. Tik vienas padykęs berniukas nepaiso gero elgesio taisyklių. Filme „Sriuba“ (rež. Nishant Bahukhandi) išvysime sunkaus žygio per pūgą išvargintą šeimą, susirinkusią prie vakarienės stalo. Tačiau koks skausmingai ilgas gali būti kelias iki išsvajoto sriubos dubenėlio...

Programa „Pasakų pasaulis“ (liet. įgars., 1.28)

8 d. – 14 val.

Tai nuostabios įvairių šalių pasakų ekranizacijos ir interpretacijos. Baltarusių liaudies pasakos motyvais sukurtas „Filipukas“ (rež. Tatjana Kublitskaja) dar sykį įrodo seną išmintį – gerumu galima suminkštinti net ir sudiržusią širdį, o „Snieguolė ir Rožytė“ (rež. Elena Petkevič) pasakoja apie tikrąją meilę. Vizualiai įspūdinga klasikinės pasakos adaptacija – „Joniukas ir Gretutė“ (rež. Ralf Kukula). Norvegų miško pasaka „Grybų monstras“ (rež. Aleksander L. Nordaas) nuveda į nuostabų miško pasaulį, kuriame gyvena keistas, tačiau labai mielas gauruotas padaras. Pagal uigūrų pasaką sukurtame filme „Pasaka apie Chotano kilimą“ (rež. Natalia Berezovaia) audžiamo kilimo gijose ir raštuose pasakojama gyvūnų medžioklės istorija.

Vaikams nuo 7 m.

Kino teatras ROMUVA gruodžio 27-29 d. , KAUNAS

Animacinių filmų programa „Kalėdinis Tindirindis“. Animacija, Lietuva, 2013 m., 65 min. Įgarsinta lietuviškai. Programoje: „Senelės pasaka“, „Paskutinė dovana“, „Pasaka apie eglutę“, „Maša ir lokys. Vienas namuose“, „Braškės ant eglės“.

2013.12.28 - 14.00 val.

2013.12.29 - 12.00 val

 


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 356
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt