Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Rudens sezonui siūlome pasitrumpinti kelnių klešnes, nes kur buvę, kur nebuvę startuoja „Vilniaus kino šortai 2009“. Spalio 1-4 dienomis vyksiantis tarptautinis kino mokyklų ir atskirų jaunųjų kino režisierių trumpametražius filmus pristatantis festivalis – jau ketvirtasis.

Organizatorė Rimantė Daugėlaitė džiaugiasi, jog sostinėje viso pasaulio naujosios kartos kinematografininkų trumpametražes juostas pristatantis įvykis yra tiek re(n)ginys publikai, tiek pačių kūrėjų susitikimo vieta. Taip pat smagu, kad šįmet kino šortų platforma sulaukė net 182 filmų iš 21 užsienio valstybės. Kaip ir kasmet iš gautos medžiagos trys tarptautinės žiuri nariai išrinks po geriausią vaidybinį, animacinį ir dokumentinį trumpametražį filmą.

Visi į festivalį iš įvairių pasaulio šalių atkeliavę filmai yra suskirstyti net į dvylika atskirų dinamiškų programų. Jose – spalvoti ir juodai balti, švelnūs ir aštrūs, jausmingi ir santūrūs vaizdiniai. Juostų turiniai varijuoja tarp kasdienybės ir būties gelmių, tikrų istorijų ir fantasmagoriškų nuotykių. Šiais metais programose savo vietą atrado ir Vilniaus šortų draugas, Lenkijos nepriklausomas ir mėgėjiškas festivalis KAN, ketinantis nustebinti lietuviškąją auditoriją specialiu lenkiškų filmų rinkiniu.

Be filmų peržiūrų festivalis žada pateikti ir keletą naujovių. Tai kino šortų partnerio „MEDIA Desk Lietuva“ rengiamos keturių dienų kūrybinės dirbtuvės „Kinas ir naujosios medijos“ bei Turkijos projektas „Art by chance“, judrioje erdvėje, Vilniaus gatvėje, pademonstruosiantis super trumpus filmukus kelionės tema

Kino šortų festivaliu tikimasi tęsti savotišką kino mokyklų atstovų ir atskirų režisierių susitikimo, idėjinių ir kultūrinių mainų tradiciją, kuri taptų tarsi tramplinu į tolimesnį jaunų žmonių bendravimą bei bendradarbiavimą.

Festivalį „Vilniaus kino šortai 2009“ organizuoja „Skalvijos“ kino centras. Jis vyks š. m. spalio 1-4 dienomis, kino centro patalpose, A. Goštauto g. 2/15, Vilniuje. Bilietus galima įsigyti kino teatro bilietų kasoje. Geriausias vaidybinis filmas bus apdovanotas 1 kilometro kino juosta, kurią įsteigė festivalio partneris ir rėmėjas „Kodak“.

FESTIVALIO PROGRAMA (kino centre "Skalvija")

I. Atidarymo programa: 3,2,1/ Opening Programme: 3,2,1

Spalvinga festivalio atidarymo programa, pristatanti nuotaikingus Vakarų Europos jaunųjų kino kūrėjų darbus. Kino ekrane bus galima išvysti trumpus, smagius bei juodo humoro nestokojančius šortus. 3,2,1: pradedam!

1d. – 19:00 (77’)

 

II. Judesio iliuzija/ Illusion of Motion

 

Tai ryškiausiomis spalvomis nusidažiusi animacijos programa, kurioje žiūrovai išvys ne tik linksmus ir judesio kupinus šortus iš Estijos, Ispanijos, Čekijos ir Bulgarijos, bet ir nespalvotus bei jautriai perteiktus animatorių darbus iš Rusijos, Vokietijos bei Ispanijos.

4d. – 14:00 (71‘)

 

III. Atrandant pasaulį I /Discovering the World I

 

Tikri faktai, tikri įvykiai, tikri žmonės. Pirmoji „Kino Šortų“ dokumentikos programa įrodys, jog spalvingi vaidybinių filmų personažai dažniausiai gimsta realiame ir apčiuopiamame gyvenime, o labiausiai jaudinantys įvykiai mus ištinka atrandant tikrą ir nesuvaidintą savo pasaulį. Programoje penki šortai – kiekviename sutinkami žmonės, pasakojantys tikras istorijas.

2d. – 15:00 (83‘)

IV. Atrandant pasaulį II /Discovering the World II

 

Tikri faktai, tikri įvykiai, tikri žmonės. Antroji „Kino šortų“ dokumentikos programa kvies pažinti pasaulį ne tik žvilgsniu, tačiau ir liečiant, uodžiant – jaučiant. Šešių šortų programa stebins savo kontrastais – tikros atrandamo pasaulio formos keis menamas, o spalvas nustelbs aklina tamsa.

3d. - 16:10 (76‘)

 

V. Drąsus žingsnis/ A Brave Step

 

Laikykitės! Šešis šortus pristatanti programa skirta tvirtų nervų žiūrovams, nebijantiems iššūkių ir drąsių sprendimų. Lengvi siaubo ir atvirumo nestokojantys filmai padės išsivaduoti iš kasdienybės pančių ir pasinerti į kitokį vaizdų pasaulį.

2d. – 21:40 (110‘)

 

VI. Jausmų ryšulys/ A Bunch of Feelings

 

Pliaupiant rudeniškam lietui kviečiame į filmų programą, kurioje dominuoja ne tik meilė, žmogiški jausmai bei vertybės. Čia išvysite ne banalią meilę, ne „saldžias“ poreles, o tik tai, kas tikra. Romantiškoji šortų iš Estijos, Vokietijos, Lenkijos bei Čekijos programa užplūs šiltų jausmų banga, privers trumpam suklusti ir pamąstyti.

3d. – 19:30 (99‘)

VII. Gyvenimo dėlionė /A puzzle of life

 

Tai programa, į mus supantį gyvenimą kviečianti pažvelgti lyg į spalvingą dėlionę. Penki šortai, atkeliavę iš Ispanijos, Vokietijos bei Norvegijos, pareikalaus rimties ir tam tikro susikaupimo. Liūdesyje atrandamos akimirkos privers nusišypsoti, o džiugesio momentai kartais stebins savo rimtumu ir netikėtumu.

3d. – 14:00 (105‘)

VIII. Gyvenimo pusėje /On the side of life

 

Tai – programa, reikalaujanti kantraus žvilgsnio. Joje šeši šortai, kurių personažai išgyvena ypač sunkius gyvenimo momentus. Tamsoka programos atmosfera kurs rudenišką nuotaiką, kuri leis iš naujo suprasti ir pastebėti mažus stebuklus ir  liūdesyje gimus pozityvius dalykus.

2d. – 16:40 (86‘)

 

IX. 3 žingsniai nuo Europos I/ 3 steps from Europe I

 

Kviečiame kiekvieną trumpam nutolti nuo savo žemyno ir pasinerti į originalias formas ir kitoniškas spalvas pristatančius Rusijos, Izraelio ir net Argentinos šortus. Čia bus galima išvysti „ekonomišką“ namų šeimininkę, niekad nepatyrusio moters artumo senuką bei sunkiai prakalbantį ir savo baimes įveikiantį berniuką Roną.

2d. – 18:30 (83‘)

 

X. 3 žingsniai nuo Europos II/ 3 steps from Europe II

 

Dar viena unikalių šortų programa, nukelianti žiūrovus į kitą žemyną. Gyvenimo netikėtumai, džiaugsmai ir nusivylimai – apie tai pasakojantys keturi iš Rusijos ir Izraelio atkeliavę šortai nepaliks abejingo nei vieno. Programoje sutiksite ne tik Izraelyje gyvenančius naujuosius emigrantus iš Rusijos, bet ir kitus įvairias dramas išgyvenančius personažus.

4d. – 15:20 (98‘)

XI. Eklektika /Eclecticism

Lengva, neįpareigojanti festivalio programa, sudaryta tiems, kurie nori vienoje programoje pamatyti įvairių žanrų sintezę. Septynių šortų mišrainė „pamaitins“ juoku, tolerancija, liūdesiu, veiks atpalaiduojančiai ir nuteiks pozityviai. Tai – programa skoningai pasirinktai pramogai.

3d. – 17:40 (90‘)

 

XII. Lietuviškasis peizažas I/ Lithuanian Landscape I

 

Tai Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų darbus pristatanti programa. Trijų debiutuojančių Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigusių režisierių šortai sužavės jautriai ir šmaikščiai perteiktomis temomis. Ekrane išvysime sunkiai statybose dirbančio panko, tėvo ir sūnaus keliaujančių į Armėnijos provinciją Lernavaną bei psichoanalitiko Jurgio Hišo, kurį persekioja jo buvęs pacientas, istorijas.

2d. – 20:00 (72’)

 

XIII. Lietuviškasis peizažas II/ Lithuanian Landscape II

 

Dar viena speciali Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų filmus pristatanti programa. Čia bus galima pasisemti geros nuotaikos stebint bjauraus sapno „pasekmes“, išgirsti sovietinių sūpinių parko fanatikų pasakojimus bei tyliai nugrimzti į prisiminimus, kuriuos sukelia dabartyje girdimi garsai. Pirmą kartą programoje - jaunojo kino menininko sukurta lietuviška animacija.

4d. - 17:20

 

XIV.Lenkijos festivalio KAN mėgėjiškų ir nepriklausomų filmų programa

 /Amateur and Independent Movies Show of Polish KAN Festival

 

Tai kino šortų draugo iš Lenkijos speciali programa. Šis vienas didžiausių nepriklausomo kino festivalių Lenkijoje lietuviškajai auditorijai pasirengęs pateikti dinamiškų filmų rinkinį – jame spalvoti, švelnūs ir aštrūs, jausmingi ir santūrūs vaizdiniai.

3d. – 21:30 (178’)

 

XV. Uždarymo programa/ Closing programme

 

Festivalį uždaranti programa, susidedanti iš trijų (šauniausių!) šortų – tarptautinės žiuri atrinktų animacinio, dokumentinio bei vaidybinio trumpametražių.

4d. – 19:00


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 93
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt