Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ šiemet grįžta su senom tradicijom ir kuria naujas.

Programoje dešimt dar nematytų frankofoniškų filmų bei dvi retrospektyvos iš klasikos archyvų, skirtos prancūzų komikams Jacques‘ui Tati ir Pierre‘ui Etaixui.

Ekranuose žybtelės ir trumpo metro filmukai, primindami senus gerus laikus, kai „Lietuvos“ kino teatre vykdavo prancūzų trumpametražių naktys.

Specialus kino seansas bus skirtas neseniai mus palikusiai aktorei Katerinai Golubevai. Ją išvysime Claire Denis filme „Aš nenoriu miego“.

Jungdami sena ir nauja, „Žiemos ekranai“ pakvies pasiklausyti 16 mm projektoriaus traškesio ir paglostyti akimis juostos grūdo virpesius – susipažinsime su eksperimentiniais filmais, sukurtais Paryžiuje įsikūrusioje kino laboratorijoje „L’Abominable“. Programą pristato „Super 8 Picnic in a Hand“ kolektyvas ir Tree LAB laboratorija Vilniuje.

Režisierius Thierry‘is Jousse‘as, dirbęs legendinio kino žurnalo „Cahiers du cinéma“ redaktoriumi, atvyks pristatyti savo naujausio filmo „Aš esu niekieno žemė“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka prancūzų muzikos žvaigždė dainininkas Katerine.

Pagrindinėje šių metų programoje „Didžiosios ir mažosios iliuzijos“ pamatysime belgų brolių Dardenne‘ų Kanuose Didžiuoju žiuri prizu apdovanotą dramą „Berniukas su dviračiu“, Prancūziją 2012 m. „Oskarų“ apdovanojimo ceremonijoje atstovausiančią dramą „Karas paskelbtas“, žiūrovams jau pažįstamo kultinio režisieriaus Samuelio Benchetrito juodąją komediją „Pas Džino“, neseniai kino teatruose rodyto filmo apie Gaisbourg‘ą autoriaus Joano Sfaro animacinę juostą „Rabino katinas“, graikų kilmės kino meistro Costa-Gavras sūnaus Romaino Gavras stiprų debiutą „Išaus ir mūsų diena“, prieš porą metų „Žiemos ekranuose“ apsilankiusio Bruno Dumont‘o naujausią juostą „Be Šėtono“, kontraversiško režisieriaus Bertrando Bonello dramą „Prisiminimai iš viešnamio“ ir kt.

Gyvenime ir kine toli gražu ne visoms iliuzijoms lemta subliūkšti. Du linksmi iliuzionistai: prancūzų komikas Jacques‘as Tati ir garbingas festivalio svečias klounas Pierre‘as Etaixas pakvies mus patikėti mažais ir dideliais stebuklais... (Sausio 21 d., 18 val. kino teatre „Pasaka“ Pierre‘o Etaixo filmo „Gerbėjas“ seansas. Po jo režisierius susitiks su žiūrovais bei pristatys savo piešinių bei plakatų Jacques’o Tati filmams parodą).

Vilniuje, kino teatre „Pasaka“ ir „Skalvijos“ kino centre sausio 20-29 d.

Kaune, kino teatre „Romuva“ sausio 27-31 d.

Klaipėdoje, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose vasario 2-5 d.

Šiauliuose, Šiaulių dailės galerijoje vasario 2-3 d.

Nidoje, Nidos meno kolonijoje vasario 2-4 d.

Panevežyje, kino centre „Garsas“ vasario 3-5 d.

Alytuje, kino teatre „Dainava“ vasario 3-5 d.

FESTIVALIO PROGRAMA

„Didžiosios ir mažosios iliuzijos“

Karščio banga Après le sud / Jean-Jacques Jauffret / Prancūzija,  2011 m. / 92' / N-16

Pietų Prancūzija. Vasaros karštis keistai veikia tiek senus, tiek jaunus. Luidžis vėjavaikiškai laksto motoroleriu ir planuoja išvažiuot gyventi pas mamą į Italiją. Luidžio draugė Amelija, dirbanti kasininke prekybos centre, sužino, kad laukiasi. Amelijos mama Ana, kenčianti nuo viršsvorio, nusprendžia nusisiurbti riebalus. Pensininkas Žoržas tetrokšta ramybės, bet kiemo vaikigaliai spardo į jo garažo duris kamuolį… Keturių kasdienybės istorijų linijos subėga į vieną tragišką pabaigą.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 24 d., 20.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 27 d.,17.00

Nidoje: Nidos meno kolonijoje, vasario 2 d., 19.00

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose, vasario 4 d., 16.00

Pas Džino Chez Gino / Samuel Benchetrit / Prancūzija, Belgija,  2010 m. / 100' / N-16

Džino – vienos paprastos Briuselio picerijos savininkas. Netikėtas telefono skambutis apverčia aukštyn kojom ramų jo šeimos gyvenimą. Džino dėdė, didysis mafijozas iš Italijos, mirdamas ketina užrašyti sūnėnui didelį palikimą. Bet pirmiausia jis nori įsitikinti, kad Džino tapo visų miesto picerijų bosu. Džino pasiūlo jaunam režisieriui sukurti fiktyvų dokumentinį filmą apie jį ir labai įsijaučia į savo vaidmenį. Filmo „Visada norėjau būti gangsteriu“ režisieriaus nauja juodoji komedija.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 23 d., 20.15, 25 d., 20.30 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 27d., 21.10

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 30 d., 21.10

Panevėžyje: Kino centre „Garsas“, vasario 5 d.,16.00

Orli Orly / Angela Schanelec / Prancūzija, Vokietija,  2010 m. / 84' / T

Paryžiaus „Orli“ oro uostas. Skrydžių laukiantys keleiviai turi laiko išsikalbėti, įsiklausyti,  pasvajoti, patylėti… Gyvenimai čia gali pakisti per akimirką. Moteris, skrendanti pas savo vyrą, įsimyli kitą. Motinai, kartu su sūnumi vykstančiai į tėvo ir vyro laidotuves, netikėtai atsiveria akys. Jauna pora, išsiruošusi į tolimą kelionę, staiga pasimeta ir nebeieško vienas kito. Vieniša moteris slepiasi minioje, kad perskaitytų išsiskyrimo laišką. Iš daugybės spalvotų detalių susidėlioja labai žmogiška „Orli“ mozaika.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 22 d., 18.30 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 24 d., 18.50

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 27 d., 19.00 (Atidarymas Kaune)

Be Šėtono Hors Satan / Bruno Dumont / Prancūzija,  2011 m. / 109' / S

Netoli kaimelio, įsikūrusio ant La Manšo sąsiaurio Opalinio kranto, gyvena toks žmogėnas. Lyg laukinis. Susimedžioja sau kokį gyvį, išsikepa ant laužo. Mergina iš kaimyninės fermos jį globoja, maitina, priglaudžia, sušildo. Ši keista pora kasdien prasimano veiklos: vaikštinėja po kopas, meldžiasi suklupę prieš saulę, blaškosi miškuose, kovoja prieš Blogį. Rodos, vaikinas  apdovanotas ypatingomis mistinėmis galiomis: išgydyti, nuspėti, jausti. Kas jis: Dievo siųstas pranašas ar Šėtono tarnas?

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 23 d., 20.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 28 d., 20.40

Panevėžyje: Kino centre „Garsas“, vasario 3 d.,17.00 (po seanso – diskusija)

Prisiminimai iš viešnamio L‘Apollonide. Souvenirs de la maison close / Bertrand Bonello / Prancūzija,  2011 m. / 125' / S

XX a. pradžia. Paryžiaus viešnamis „Apolonidė“ jaukus ir stilingas. Savininkė Madam augina du vaikus, kovoja su valdžia už būvį, pilsto šampaną, rūpinasi institucijos geru vardu ir merginų  likimais. Deja, ne viskas nuo jos priklauso. Vienos iš gyventojų veidą klientas subjauroja peiliu. „Moteris, kuri juokiasi“ priversta slėptis po šydu, pridengiančiu ne tik šią tragišką istoriją. Prostitučių gyvenimas ne vien rožėmis klotas, nors tai lengva pamiršti, užtraukus svaigaus opiumo dūmo…

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 21 d., 20.30, 25 d., 18.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 27 d., 18.50

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 29 d., 19.00

Panevėžyje: Kino centre „Garsas“, vasario 4 d., 17.30

Išauš ir mūsų diena Notre jour viendra / Romain Gavras / Prancūzija,  2010 m. / 90' / S

Vienišius Rėmi visiems kliūna, jo gyvenimas – nesėkmių virtinė. Eilinį kartą susipykęs su motina ir seserim, jis išeina iš namų. Gatvėje Rėmi pasisiūlo pavėžėti Patrikas – žilstelėjęs psichoterapeutas, kuris imasi globoti pasimetusią sielą. Šiuos du labai skirtingus vyrus kažkas sieja. Jie abu raudonplaukiai, o tokie turi kovoti už savo teises. Apjungę jėgas, išsinuomavę raudoną kabrioletą, įveikdami visas kliūtis, jie lygina svietą ir keliauja link išsvajotos Airijos – raudonplaukių rojaus.

Vilniuje:
Kino teatre „Pasaka“, sausio 20 d., 20.30, 25 d., 20.15 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 28 d., 16.50

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 30 d., 17.20

Berniukas su dviračiu Le gamin au vélo / Jean-Pierre ir Luc Dardenne / Belgija, Prancūzija,  2011 m. / 87' / T

Sirilis, kuriam jau beveik dvylika, gyvena vaikų prieglaudoje. Berniuko vienintelė svajonė – surasti tėtį, kuris tikrai negalėjo taip pasielgti: atiduoti sūnų svetimiems, ir dar, pikti liežuviai pliauškia, parduoti jo dviratį… Ištrūkęs į laisvę, Sirilis netyčia susipažįsta su kirpėja Samanta, kurios paprašo tapti jo globėja. Samanta sutinka praleisti su berniuku savaitgalius. Moteris apgaubia jį besąlygiška meile, geriausiai gydančia žaizdas… Nors Sirilis iškart ir nepasiruošęs jos priimti.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 27 d., 18.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 28 d., 15.00, 29 d., 19.10

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 30 d., 19.10

Aš esu niekieno žemė Je suis un no man‘s land / Thierry Jousse / Prancūzija,  2010 m. / 92' / N-16

Filipas – scenos žvaigždė, dėl kurio fanai raunasi plaukus. Sėkminga dainininko karjera  nebepalieka laiko nei sau, nei artimiesiems. Vieną vakarą po koncerto Filipo ložėje netikėtai atsiradusi sena pažįstama pakviečia jį vakarienės. Keistas atokus namas ir dar keistesnis šeimininkės elgesys priverčia Filipą bėgti pro langą. Atsidūręs miško vidury jaunuolis sutinka ornitologę, filmuojančią paukščius naktį, dar vėliau netyčia užklysta į savo vaikystės namus, pas seniai matytus tėvus…

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 22 d., 20.00, 24 d., 20.15 (Pristato režisierius) ; Kino centre „Skalvija“, sausio 25 d., 19.10 (Pristato režisierius)

Rabino katinas Le chat du Rabbin / Joan Sfar, Antoine Delesvaux / Prancūzija,  2011 m. / 100'  / T

1920 m., Alžyras. Rabinas Sfaras gyvena su vienturte dukra Zlabija, triukšminga papūga ir nuolat išdaigas krečiančiu katinu. Vieną dieną katinas praryja papūgą ir prabyla žmonių kalba, nors tauškia tik nesąmones. Jis iki ausų įsimylėjęs Zlabiją ir net pasiryžęs tapti bar micva! Netikėtai rabino namuose atsiradęs dailininkas rusas apsėstas minties apie Jeruzalę, kurioje gyvena juodaodžiai žydai. Kartu su juo ieškoti tos vietos leidžiasi rabinas, buvęs Caro kareivis, dainininkas ir katinas…

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 23 d., 18.00, 26 d., 20.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 29 d., 15.00

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 31 d., 17.20

Alytuje: Kino teatre „Dainava“, vasario 5 d., 17.30

Karas paskelbtas  La guerre est déclarée / Valérie Donzelli / Prancūzija,  2011 m. / 100'  / N-16

Ji Džiuljeta. Jis Romeo. Jų meilės istorija kaip iš knygos. Jie gyvena kartu savo susikurtame pasaulyje lyg spalvingame muilo burbule. Pora susilaukia sūnaus Adamo. Jie laimingi. Bet berniukas labai daug verkia. Ar tai normalu? Atlikus tyrimus jo galvelėje atrandamas piktybinis auglys. Muilo burbulas sprogsta. Lieka realybė. Per radiją girdime, kad kažkur pasaulyje paskelbtas karas. O čia Romeo ir Džiuljeta ryžtasi kovoti prieš ligą. Jų meilė stipri, galinti nuversti kalnus.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 24 d., 18.00, 26 d., 21.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 28 d., 18.40

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 31 d., 21.10

Alytuje: Kino teatre „Dainava“, vasario 4 d., 17.30

Aš nenoriu miego J’ai pas sommeil / Claire Denis / Prancūzija,  1994 m. / 110' / N-16

Seansas skirtas aktorei Katerinai Golubevai atminti.

Daiga iš Vilniaus į Paryžių atvažiuoja sena mašina. Ji aktorė. Jos lūpose cigaretė, o kišenėse vėjai ir du telefono numeriai: tetulės rusės ir teatro režisieriaus, kuris žadėjo padėti. Deja, pastarasis išsisukinėja, todėl atvykėlei belieka suktis pačiai. Daiga įsikuria viešbutyje, kur už nakvynę dirba kambarine. Ji stebi žmones judriame lyg skruzdėlynas mieste.18-ame rajone, kuriame Daiga laikinai gyvena, siaučia serijinis bobučių žudikas, o policija niekaip neranda jo pėdsakų.

Vilniuje: Kino centre „Skalvija“, sausio 26 d., 19.00

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 28 d., 19.00

Prancūzų trumpametražių filmų vakaras

Pamenat prancūzų trumpametražių filmų naktis „Lietuvos“ kino teatre? Kai vakarop susirinkę į dar vėsią kino salę nuo pat pirmojo, kelių minučių trukmės multiko publika jau kvatodavo. Kai ryte iš salės vos ne vos išviliodavo kavos ir šviežių prancūziškų raguolių kvapas. Ir kino mėgėjai prisimerkę pėdindavo namo…

Šiais metais „Žiemos ekranai“ vėl nudžiugins visus, pasiilgusius trumpo ir jaukaus prancūziško kino. Naujos, keistos, originalios, šmaikščios, netikėtos istorijos iki pat nakties.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 27 d., 20.00

Eksperimentinių filmų programa „L'Abominable“

Seansą pristato eksperimentinio kino „Super 8 Picnic in a Hand“ kolektyvas ir Tree LAB laboratorija Vilniuje.

„L‘Abominable“ – kino laboratorija Paryžiuje, veikusi „pasidaryk pats“ principu. Čia buvo išryškinta, perdirbta, sumontuota daugiau nei 250 eksperimentinių filmų. Po penkiolikos metų veiklos, šią vasarą naujasis patalpų šeimininkas laboratoriją drastiškai uždarė. Beieškant naujos erdvės, kelių filmininkų iniciatyva buvo sudaryta programa iš laboratorijoje dienos šviesą išvydusių juostų. Jų kopijas kūrėjai sutiko leisti naudoti švietėjiškiems tikslams ir taip palaikyti panašiu principu veikiančias kitas laboratorijas. Programoje septyni 16 mm trumpo metro filmai (bendra trukmė 79 min., N-√2/n^2).

Vilniuje: Energetikos ir technikos muziejuje, Rinktinės g. 2, vasario 1 d., 19.00

K3 (Moterys), Režisierė Frédérique Devaux, 2003 / 16 mm / spalvotas / garsinis / 5 min. / distr: Light Cone

Filmas dedikuotas Kabilijos (Šiaurės Afrika) moterims. Kūrėja perdengia vaizdus su garsais, siekdama išryškinti sunkumus, su kuriais šios moterys susiduria, mėgindamos įsitvirtinti visuomenėje. Paprastai jų gyvenimas apsiriboja keturiomis sienomis, namų ruoša, maisto gaminimu, vaikų auginimu. Nekišdamos nosies į visuomeninį gyvenimą, namuose jos dainuoja, šoka, džiaugiasi tuo, ką turi.

Tau galutinė stotelė, Režisierius / Réalisateur Nicolas Rey, 1996 / 16 mm / nespalvotas / garsinis / 10 min. / distr: Light Cone

Filmas pakviečia mus į keistą kelionę. Prisijungiame prie paryžiečių, važinėjančių metro. Jie važiuoja, skuba, persėda į kitą metro traukinį, keliauja iš vieno taško į kitą. Nespalvoto kino juosta piešia įdomius paveiksliukus su judančiomis geometrinėmis formomis. Žmonių veidai apsireiškia ir išnyksta. Ekrane sublyksi žodžiai. Jie padiktuoja įvairius skyrius: meilė, vienatvė, poros ir kt. Per kelias minutes  prieš mūsų akis prabėga „Žmogiškoji komedija“.

Matoma ir nematoma įsitempusios visumos dalis, Režisierius Emmanuel Lefrant, 2009 / 16 mm / spalvotas / garsinis / 7 min. / distr : Light Cone

Afrika, 2003 m.: atminties mechanizmai. Susilieję peizažai: atsikleidžia pasaulio funkcionavimo logika. Dvipolė erdvė, kur tai, kas nematoma įsikūnija per tai, kas matoma, o pirmasis išnyksta antrame ir atvirkščiai.

Pasivaikščiojantys, Režisierius Stefano Canapa, 2000–2001 / 16 mm / nespalvotas / garsinis / 12 min. / distr: Light Cone

Miestas, nepaisant vis didėjančių streso ir įtampos, lieka neišsemiamas įkvėpimo šaltinis. Šiame filme – poetiška Paryžiaus panorama. Per Paryžių keliaujame pėsčiomis, metro, autobusais ir regime unikalius vaizdus. Iš pradžių tai tik realybės stebėjimas, vėliau su Rimbaud eilėmis ateina naktis. Rytas mus nuskraidina į beribę erdvę, kur viskas keičiasi lyg sapne. Laikas pakibęs ore. Atrodo, lyg vaikščiotum per miegus.

Clarlemagne 2: Piltzer, Režisierius Pip Chodorov, 2002 / 16 mm / spalvotas / garsinis / 22 min. / distr: Light Cone/CJC

1998 m. gruodžio 9 d. pianistas Charlemagne‘is paprašė manęs atsivesti draugus į savo koncertą Piltzer galerijoje Paryžiuje ir pasiimti kino kamerą. Filmavau super 8 mm kamera, garsus įrašinėjau minidiskų grotuvu. Galiausiai sudėliojau medžiagą pagal tam tikrus labai tikslius principus. Galutinis rezultatas – filmas dienoraštis, koncerto dokumentacija ir kartu bandymas pritaikyti pažintinius principus, pajaučiant ir suvokiant kino meną.

Devyni su puse, Režisierius Olivier Fouchard, 1999 / 16 mm / nespalvotas / nebylus / 3 min. / distr: Light Cone

9.5>16 – tai, be abejonės, rezultatas eksperimentuojant su kino juosta. Tipiškas „rejogramų“ (rayogram) filmas; ne vaizduojamojo pobūdžio, apšviestas tuščio žiebtuvėlio kibirkštėlėmis. 9.5>16? 9 1/2! Reikėtų viską išsiaiškinti, kad nekiltų nesusipratimų.

Jūra, Režisierė Martine Rousset, 2003 / 16 mm / spalvotas / garsinis / 20 min. / distr: Light Cone

„Jūra – tai kalba, kurios mes nebesuprantame.“ J.L. Borgesas

Ši – Viduržemio. Saulė. Rašymas ant vandens? Stiprus vėjo ir jūros ošimas. Laukinis rašymo ant vandens balsas. Vaikiškos istorijos parašytos ant vandens, aišku, labai žiaurios. Karo žaidimai. Išnykusi kalba. Jūra nugalės. Ir gerai.

 

J. Tati retrospektyva

Šventės diena Jour de fête / Prancūzija,  1949 m. / 77' / T

Ramų kaimelio gyvenimą sudrumsčia į centrinę aikštę atkeliavusi mugė. Tarp pramogų – ir  kilnojamas kino teatras, kuriame laiškanešys Fransuà pasižiūri įkvepiantį dokumentinį filmą apie savo kolegų amerikiečių darbą. „Greitis ir efektyvumas!” – štai koks turėtų būti šiuolaikinio laiškanešio šūkis. Fransuà pamėgina pakeisti įprastą darbo stilių, bet kaimelyje šventės diena, todėl labai knieti išlenkti bent taurelę vyno…

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 22 d., 20.30 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 26 d., 17.10

Panevėžyje: Kino centre „Garsas“, vasario 4 d., 16.00

Pono Julò atostogos Les vacances de Monsieur Hulot / Prancūzija,  1953 m. / 74' / A

Atostogos – rimtas dalykas. Nors ponui Julò taip neatrodo. Su pypke tarp dantų jis atrieda neįprastus garsus leidžiančiu ir keistai atrodančiu automobiliu tiesiai į centrinį viešbutį ant vandenyno kranto. Ponas Julò nenusiteikęs nuobodžiauti ir laisvalaikį stengiasi išnaudoti naudingai. Veiklos čia tikrai netrūksta. Maudynės, jodinėjimas, tenisas, valgymo ceremonijos ir pasimatymai su gražiąja poilsiautoja iš kaimyninio namo… Netikėtai užsidegę fejerverkai skelbia gražių atostogų pabaigą.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 21 d., 20.45 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 23 d., 15.30, 25 d., 21.00

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 27 d., 17.00

Panevėžyje: Kino centre „Garsas“, vasario 3 d., 19.00

Klaipėdoje: KKKC Parodų rūmuose, vasario 5 d., 16.00

Mano dėdė Mon oncle / Prancūzija,  1958 m. / 110' / A

Moderniame rajone, kur viskas labai gražiai sutvarkyta, gyvena Arpelių šeima. Ponas ir ponia Arpeliai negali atsidžiaugti naujomis technologijomis, kurios turėtų palengvinti, bet iš tiesų tik apsunkina gyvenimą. Jų sūnus Žeraras baisiai nuobodžiauja namuose, kur, šiukštu, ne viską galima liesti. Visa laimė, netoliese gyvena mamos brolis – valkatų ir benamių šunų draugas svajoklis ponas Julò. Jis praskaidrina berniuko gyvenimą. Kas gi nenorėtų turėti padebesiais vaikščiojančio dėdės?

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 21 d., 18.30 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 29 d., 17.00

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 31 d., 19.10

Nidoje: Nidos meno kolonijoje, vasario 4 d., 19.00

Pramogų metas Playtime / Prancūzija,  1967 m. / 114' / T

Amerikiečių turistės, kasdien aplankančios po vieną Europos sostinę, atskrenda į Paryžių. Prancūzijos sostinė joms pasirodo tokia pat, kaip ir visos kitos. Bet šį vakarą mieste atsidaro naujas restoranas, kur suplauks visa grietinėlė. Užsienio svečius gidai irgi atveda čia. Netyčia į restoraną užsukęs ponas Julò, nepaisant visų nesklandumų (krentančių lubų, plyštančių kostiumų ir t.t.), puikiai leidžia laiką naujos bičiulės amerikietės draugijoje. Naktis ilga, bet ryte teks atsisveikinti…

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 22 d., 18.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 25 d., 17.00

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 29 d., 21.20

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose, vasario 4 d., 18.00

Šiauliuose: Šiaulių dailės galerijoje, vasario 3 d., 18.00

Eismas Trafic / Prancūzija,  1971 m. / 93' / T

Prancūzų automobilių įmonė „Altra“ pakviesta dalyvauti garbingame Amsterdamo salone, kur pristatomos moderniausios transporto priemonės. „Altros“ pasididžiavimas – pono Julò suprojektuotas automobilis, kuris transformuojasi į namuką ant ratų su visais patogumais, puikiai tinkantį atostogoms. Iki Amsterdamo kelias tolimas ir pilnas netikėtų kliūčių. „Altros“ komanda į saloną pavėluoja, poną Julò vadovybė atleidžia, bet puiki kelionė, praleista su žaviąja amerikiete Marija, atperka visas nesėkmes.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 20 d., 19.30 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 26 d., 21.20

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose, vasario 3 d., 20.00

Paradas Parade / Prancūzija,  1974 m. / 85' / T

Šventė būti kartu, spektaklis, įtraukiantis tiek mažus, tiek didelius. Tai Jacques‘o Tati šou, susitikimas su publika, artistais, klounais ir vaikais. Žiūrovai čia suformuoja vientisą masę, natūraliai įsiliejančią į spektaklį ir kuriančią jį kartu su autoriumi. Salė ploja, siaučia, ošia, gaudžia… O vedėjui ponui Lojaliam belieka demonstruoti savo sceninius sugebėjimus ir linksmai diriguoti visam paradui.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 23 d., 18.15

Nenuleisk kairės Soigne ton gauche / Prancūzija,  1936 m. / 12' /

Fermeris Rožė svajoja būti boksininku. Ir kaip nesvajosi, kai tikrieji boksininkai  treniruojasi čia pat, fermos kieme. Kraudamas šieną ir stebėdamas sportininkus akies krašteliu, Rožė tvarte pamėgdžioja kovos judesius ir puikiai imituoja pergalę. Šią sceną pamato pats bokso treneris ir sužavėtas įstumia juokdarį į ringą. Bet juk Rožė niekada iš tikrųjų nesiboksavo ir nieko neišmano apie šį kilnų sportą. Ar jį išgelbės laiškanešio ant kėdės paliktas vadovėlis apie boksą ir apie… fechtavimą?

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 20 d., 18.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 24 d., 17.30

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 27 d., 21.00

Laiškanešių mokykla L‘Ecole des facteurs / Prancūzija,  1947 m. / 15' / T

„Greitis ir efektyvumas!” – šį šūkį, atkeliavusį iš Amerikos pašto darbuotojų, pirmasis perėmė J.Tati filmo „Šventės diena“ laiškanešys Fransuà. Toks darbo stilius turėtų būti kiekvieno šiuolaikinio laiškanešio pareiga. Kaip sumažinti laiką, per kurį laiškai pasiekia pašto lėktuvą? Mažame kaimelio pašte trys laiškanešiai treniruojasi, paklusniai vykdo direktoriaus komandas, tobulindami pašto perdavimo iš rankų į rankas ritualą. Bet tikrovėje išmoktas pamokas sunku pritaikyti.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 20 d.,18.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 24 d., 17.30

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 27 d., 21.00

Vakarinės pamokos Cours du soir / Prancūzija,  1967 m. / 27' / T

Filmo „Pramogų metas“ dekoracijose Jacques‘as Tati organizuoja komiko meno paskaitas. Čia  gausiai susirinkę verslininkai lyg paklusnūs mokinukai pasiryžę išmokti imituoti cigaretės rūkymą, žvejojimą, jojimą ir kritimą nuo laiptų. Šiame filme iš arti susipažįstame su keliais Tati klasikiniais triukais, pasisvečiuojame Tatimiesto užkulisiuose. Svarbiausia, mieli ponai, stebėjimas, – taip pradeda savo pamoką Jacques‘as Tati. O kas jums yra stebėjimas? Kaip jį apibūdintumėte?

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 20 d., 18.00 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 24 d., 17.30

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 27 d., 21.00

 

P. Etaix‘o retrospektyva

Išsiskyrimas Rupture / Prancūzija,  1961 m. / 11' /

Jaunuolis skuba namo. Jis nešasi laišką nuo mylimosios. O, kokios saldžios laukimo minutės… Tačiau atplėšus voką palaiminga išraiška dingsta. Brangioji jam siunčia perplėštą fotografiją su jo atvaizdu. Jokios abejonės, tai išsiskyrimo ženklas. Įžeistas jaunuolis nusprendžia iškart atsakyti tuo pačiu. Bet viskas sprūsta iš rankų, rašalas bėga, plunksnos krenta, stalas svyra, pašto ženkliukai klijuojasi, kur panorėję… Nesiseka, nors nusišauk…

Vilniuje: Kino centre „Skalvija“, sausio 23 d., 17.10 ; Kino teatre „Pasaka“, sausio 25 d., 18.15

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose, vasario 2 d., 18.00

Gražių sukaktuvių Heureux Anniversaire / Prancūzija,  1962 m. / 12'  / T

Jis perka gėles ir dovaną, skuba iš darbo. Ji padengia stalą, paruošia šventišką vakarienę, užrašo pasveikinimą. Šiandien – jų vestuvių sukaktuvės. Jis stengiasi, kaip išmano, kad spėtų laiku, bet, rodos, visas miestas pilnas kliūčių… Belaukiant jo, jai trūksta kantrybė. Už šį trumpo metro filmą P. Etaixas pelnė Oskaro apdovanojimą.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 21 d., 18.00 (Pristato režisierius) ; Kino centre „Skalvija“, sausio 24 d., 20.30

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 29 d., 17.00

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose vasario 3 d., 18.00

Nidoje: Nidos meno kolonijoje vasario 3 d., 19.00

Gerbėjas Le soupirant / Prancūzija,  1962 m. / 83' / T

Jaunas mokslininkas dienų dienas sėdi užsidaręs savo kambaryje. Jam rūpi tik žvaigždės ir begalinis kosmosas. Tėvams toks sūnaus būdas ne prie širdies. Jie sumano jį apvesdinti. Bet su kuo gi? Jaunuolis netikėtai pats įsimyli. Tik jo mylimoji – sunkiai pasiekiama persona: gražioji dainininkė, dėl kurios fanai pameta galvas. Jaunuolis aklai siekia savo tikslo, nepastebėdamas, kad tikroji laimė jo laukia visai šalia.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 21 d., 18.00 (Pristato režisierius) ; Kino centre „Skalvija“, sausio 24 d., 20.30

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 29 d., 17.00

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose, vasario 3 d., 18.00

Nidoje: Nidos meno kolonijoje, vasario 3 d., 19.00

Jojo Yoyo / Prancūzija,  1964 m. / 92' / A

Milijardierius nuobodžiauja savo didžiulėje pilyje. Jis negali užmiršti meilės nuotykio su cirko artiste ir nusprendžia ją susirasti. Pasirodo, gražioji moteris augina jo vaiką. Nuo mažens Jojò dirba klounu. Jis pasitinka tėvą su išpaišyta šypsena. Turtuolis meta savo turtus ir iškeliauja klajoti po pasaulį su šeima. Jojò greit išauga į vieną populiariausių to meto artistų. Jis grįžta į tėvo namus ir atrestauruoja jo pilį. Bet čia jaunuolis neranda sau vietos, jis ilgisi laisvės…

Vilniuje: Kino centre „Skalvija“, sausio 23 d., 18.40 ; Kino teatre „Pasaka“, sausio 26 d., 18.00

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 28 d., 17.00

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose, vasario 5 d., 18.00

Šiauliuose: Šiaulių dailės galerijoje, vasario 2 d., 18.00

Panevėžyje: Kino centre „Garsas“, vasario 5 d., 18.00

Svarbiausia – sveikata Tant qu‘on a la santé / Prancūzija,  1966 m. / 80'  / N-16

Tai keturios kino novelės. „Nemiga“ pasakoja apie vyruką, skaitantį vampyrų istorijas ir negalintį užmigti. Laimei, tikrovėje jam niekas negresia… „Kinematografas“ pakviečia mus į sausakimšą salę, kur po darbo gamyklose darbininkai įsitaiso maloniam vakarui. „Svarbiausia – sveikata“ parodo, kaip šiais skubančiais laikais kenčiantys nuo streso ieško būdų iš jo išsivaduoti. Kartu su „Į mišką nebeisim“ keliaujam į miškelį, kuriame vietos nepasidalina iškylautojų pora, fermeris ir medžiotojas.

Vilniuje: Kino centre „Skalvija“, sausio 23 d., 17.10 ; Kino teatre „Pasaka“, sausio 25 d., 18.15

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose, vasario 2 d., 18.00

Didžioji meilė Le grand amour / Prancūzija,  1969 m. / 87' / N-16

Jis ir ji – ideali pora. Jų vestuvės prašmatnios. Jų nauji namai tvarkingi, butas ramioje vietoje, komfortabilus. Jie guli atskirose lovose, kad neapspardytų vienas kito ir ramiai paskaitytų prieš miegą. Jos tėvai gyvena šalia, dažnai lankosi svečiuose arba kviečia į svečius. Jos tėvas įdarbina jį savo įmonėje. Tai – didžioji meilė? Bet kodėl naktimis jis sapnuoja, kaip didžiulėje lovoje smagu skraidyti su jaunute sekretore?

Vilniuje: Kino centre „Skalvija“, sausio 23 d., 20.30 ;Kino teatre „Pasaka“, sausio 26 d., 19.00

Kaune: Kino teatre „Romuva“, sausio 28 d., 21.10

Klaipėdoje: KKKC parodų rūmuose, vasario 2 d., 19.30

Alytuje: Kino teatre „Dainava“, vasario 3 d., 17.30

Pasakiška šalis Pays de cocagne / Prancūzija,  1969 m. / 80'  / N-16

Šįkart Pierre‘as Etaixas režisuoja dokumentinį filmą. Pradžioje jis pasakoja, kad iš 40 km nufilmuotos juostos labai sunku atrinkti geriausius momentus. Čia užfiksuota, kaip po 1968 m. gegužės įvykių prancūzai atostogauja prie jūros, linksminasi mugių konkursuose. Etaixas kalbina paprastus žmones  įvairiomis temomis: erotizmas, reklama, prievarta, muzika, humoras, vestuves… Šiuose  kadruose nesuvaidintas kasdienybės komiškumas, už kurį autorius susilaukė daug kritikos.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 24 d., 18.15 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 29 d., 21.00

Puiki savijauta En pleine forme / Prancūzija,  1965-1971 m. / 14'  / N-16

Iš pradžių ši istorija buvo penktoji filmo „Svarbiausia – sveikata“ dalis, vėliau režisierius nusprendė sukurti atskirą trumpo metro filmą. Jaunuolis bėga iš miesto ieškoti ramybės gamtoje. Jis susiranda vietą kempinge, kuriame vyksta keisti dalykai. Kur gi jis papuolė? Ir kaip iš čia ištrūkti? Stovyklavietė virsta vieta, bauginančiai primenančia koncentracijos stovyklas.

Vilniuje: Kino teatre „Pasaka“, sausio 24 d., 18.15 ; Kino centre „Skalvija“, sausio 29 d., 21.00


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 652
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt