Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Balandžio 13-19 d. Panevėžyje, kino centre „Garsas", jau aštuntasis kasmetinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį". Šiais metais paruošėme dvi programas: suaugusiesiems „Kinas keičiantis mus", vaikams ir jaunimui - „Pažadinti žvilgniai". Viso festivalyje išvysite 22 filmus iš 11 Europos šalių.

Balandžio 13 d., atidarymo dieną, ruošiama išskirtinė šventė nekomercinio kino mėgėjams.

Vaikų ir jaunimo programos „Pažadinti žvilgsniai" atidaryme, kurią sudarys 5 filmai, 15 val. bus galimybė ne tik išvysti vokiečių filmą „Išdykusios mergiotės", bet ir sudalyvauti programoje, kurios dar neruošė nei vienas kino teatras Lietuvoje. Ateik, ir jei tu išdrįsi, tapsi žvaigžde per vieną minutę.

Pagrindinės programos „Kinas keičiantis mus" atidaryme 19 val. jūsų lauks perkusininkų grupė „Taba" (Vilnius, vadovas Saulius Auglys-Stanevičius), jazz‘as, naktipiečiai, susitikimai su filmų kūrybinėmis grupėmis, svečiais iš užsienio šalių. Dvejose kino salėse bendraminčių būryje turėsite galimybę pamatyti 6 išskirtinius filmus. Gero kino šventė tęsis beveik iki 2 val. nakties.

Iš visų festivalio filmų išvysite ir tokius, kaip „Svajonė apie Montevidėjų" - pelnęs begalę apdovanojimų. Šiame filme rasime visko: politikos, emocijų, ironijos. Vokiečių filmas „Šaltas, kaip šuns nosis", kuris bus rodomas atidaryme, labai retos ironijos ir satyros. Filmo siužetas rutuliojasi apie žmonių sugebėjimą prisitaikyti visuomenėje, kurie nekenčia kitų. Kaimynų latvių humoro jausmą bus galima įvertinti juostoje „Seržanto Lapino sugrįžimas". „Berniukas Sonis" filme gvildenamos šių dienų visuomenei aktualios temos: diskriminacija, rasizmas.

Vienoje naujausių Danijos animacijos darbų „Didysis Lokys" išvysime stiprią brolio ir sesės draugystę. Jų santykiai sužiba pasakiškame pasaulyje. Vokiečių juostoje „Išdykusios mergiotės", kuris yra skirtas kiek vyresniems, nuo 10 metų vakams, vyrauja draugystės, pirmosios meilės, probleminių santykių šeimoje temos.

Festivalio pabaigoje oragnizuojamos dviejų dienų pieštinės animacijos dirbtuvėles vaikams. Vaikučius piešti mokins dailininkė - animatorė Urtė Budinaitė iš Vilniaus.

FESTIVALIO PROGRAMA

PANEVĖŽIO KINO CENTRE "GARSAS"

Balandžio 13 d. festivalio EUROPOS KINAS IR DIENĄ, IR NAKTĮ atidarymas

Didžioji salė:

15 val. programa vaikams ir jaunimui „Pažadinti žvilgsniai“: Ateik ir tapk kino žvaigžde per vieną minutę!

filmas „Išdykusios mergiotės“ (Vokietija, komedija, 2008, 1:37, N-10)

19 val. programa „Kinas keičiantis mus“: dalyvauja perkusininkų grupė „Taba“(Vilnius, vadovas Saulius Auglys-Stanevičius)

19:30 „Šaltas, kaip šuns nosis“ (Vokietija, komiška drama, 2011, 1:25, T)

21:15 „Abrikosų sala“ (Slovakija, romantinė drama, 2011, 1:42, N-16)

23:00 – 23:30 Naktipiečiai ir džiazas

23:40 „Šaukiantis žmogus“ (Prancūzija, Belgija, Čadas, drama, 2010 m., 1 :32, T)

Mažoji salė :

19 :30 „Trys viename“ (Lietuva, 2011, 1:22)

21:15 „Berniukas Sonis“ (Nyderlandai, drama, 2010, 2:11, N-16)

23:30 – 23:40 Naktipiečiai ir džiazas

23:40 „Seržanto Lapino sugrįžimas“ (Latvija, komiška drama, 2010, 1:20, T)

balandžio 19 – 20 d. animacijos dirbtuvės su Urte Budinaite (Vilnius)

Programa „KINAS KEIČIANTIS MUS"

BŪSIME ŠVARŪS

16 d. 16:30 val., 18 d. 16:30 val., 19 d. 20:30 val. 

Lietuva, dokumentinis, 23 min., A

Režisavo: Robertas Šarknickas

Filmas pasakoja apie paauglių dvynukų Kęsto ir Mindaugo šmaikštų ir rimtą  požiūrį į gyvenimą. Jie prižada Simno specialiosios mokyklos direktorei visada būti švarūs...

TRYS VIENAME

13 d. 19:30 val., 16 d. 21:40 val.

Lietuva, 2011, 1:22, T, N-7, S

„Trys viename“ – tai Lietuvos kino ateitimi vadinamų trijų jaunų režisierių darbai.

A. Blaževičiaus „Dešimt priežasčių“ Europos šalių kino forume ,,Scanorama” buvo pripažintas geriausiu lietuvišku filmu. Tai filmas apie jaunuolių Vyto ir Onos meilės istoriją tipiškame daugiabučių namų rajone; skirtingą požiūrį į gyvenimą ir nelauktai aplankiusį pavydą.

Įvertinimo jau yra sulaukusi ir režisierė J. Samulionytė. Kino mėgėjai išvys naujausią režisierės darbą „Laikinai“. Tai jautrus ir labai realistiškas pasakojimas apie dvi seseris – penkiolikmetę Saulę ir šešerių Liuciją. Mergaitės gyvena vienos ir laukia tėvų, kurie laikinai išvyko uždarbiauti į Londoną. 

Trečiasis projekto filmas, paženklintas raide ,,S”, - tai Roko Eltermano juosta ,,Paskutinė medaus mėnesio diena”. Šis režisierius žiūrovus provokuos meilės nuotykiu. Tai filmas apie jauną porą, kuri grįžta iš povestuvinės kelionės ir pakeliui namo patenka į netikėčiausias situacijas, iš kurių išsisukti galima, tik jeigu tikrai myli.

JUODA DUONA /Pa Negre/

14 d. 18:00 val., 17 d. 21:15 val. 

Ispanija, drama, 2010, 1:48, T

Režisierius: Agusti Villaronga

Vaidina: Francesc Colomer, Marina Comas, Nora Navas, Roger Casamajor, Lluisa Castell
Vienuolikmetis Andriu buvo paskutinių mažo berniuko ir jo tėvo gyvenimo sekundžių liudininkas. Mirštančio berniuko paskutinis ištartas žodis buvo „Pitorliuja“, paslaptingo draugo, gyvenančio miško urve, vardas. Vietinė policija, tirianti skardžio apačioje, miške gulinčius kūnus, iš pradžių įvykį laiko nelaimingu atsitikimu, tačiau vėliau nusprendžia, kad buvo įvykdyta žmogžudystė. Andriu tėvas Fariolas tampa pagrindiniu įtariamuoju. Berniuko pasaulis pradeda byrėti į šipulius...

Apdovanojimai: 2011 m. – geriausio filmo, geriausio garso, geriausios aktorės, geriausio operatoriaus darbo, geriausio režisieriaus, geriausio pradedančio aktoriaus, geriausios pradedančiosios aktorės, geriausio dizaino, geriausio scenarijaus, geriausios pagalbinės aktorės „Goja“ apdovanojimai Ispanijos nacionalinio kino apdovanojimų ceremonijoje (Ispanija).

2011 m. – „Sidabrinės kriauklės“ apdovanojimas už geriausios aktorės darbą Tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje (Ispanija).

TINKLELIS NUO UODŲ / La Mosquitera /

16 d. 15:00 val. 

Ispanija, drama, 1:35, 2010, T

Režisierius: Agusti Vila

Vaidina: Emma Suarez, Eduard Fernandez, Geraldine Chaplin, Marcos Franz, Alex Batilori, Fermi Reixach
„Tinklelis nuo uodų“ – tai tragikomedija apie miesčionių šeimą, įstrigusią savo mažuose pasaulėliuose. Istorijos centre – sutrikusi šeimynėlė. Kiekvienas šeimos narys bando išsaugoti tai, kas jį galėtų pateisinti, kiekvienas jaučia kaltę ir stengiasi suvaldyti jausmus. Pastangos pagrįsti savo veiksmus veda į nesusipratimus, o šie kartu ir komiški, ir tragiški. 
Apdovanojimai:2010 m. – 45-ojo Karlovy Varų (Čekija) tarptautinio kino festivalio didysis prizas – „Krištolinis gaublys“.

PLANAI RYTOJUI / Planes para manana /

15 d. 19:15 val., 19 d. 21:10 val. 

Ispanija, drama, 2010, 1:36, T

Režisavo: Juana Macias

Vaidina: Carme Elias, Goya Toledo and Ana Labordeta, Aura Garrido,

Tą pačią dieną skirtingų amžių ir likimų moterys Ines, Antonia, Marian ir Monica turi priimti sprendimus, pakeisiančius jų gyvenimus visiems laikams. Ar Ines nuspręs visiems pasipriešinti ir gimdyti? Ar Marian supras, kad jos santykiai su vyru baigti ir neverta dėl jų stengtis? Ką darys Antonia, kai tikroji jos gyvenimo meilė paprašys antrojo šanso, o ji dabar jau laimingai ištekėjusi ir turi vaikų? Kas atsitiks su Monikos bejėgiškumu ir keršto noru, kai jos šeima subyrės?

Apdovanojimai:
2011 – Kino rašytojų rato apdovanojimas (Ispanija) – CEC apdovanojimas;

2010 – Malagos ispaniškų filmų festivalis – Sidabrinis „Biznaga“ – Geriausias naujas scenaristas, Geriausia antraplanė aktorė, Geriausias režisierius;

2011 – „Turia“ apdovanojimas.

RUDOLFO PALIKIMAS /Rūdolfa mantojums/

16 d. 19:00 val., 19 d. 16:30 val.

Latvija, romantinė drama, 2010, 1:54, A

Režisavo: Jānis Streičs

Vaidina: Romualds Ancāns, Rēzija Kalniņa, Arturs Skrastiņš, Dainis Gaidelis ir kt.

Tai intriguojanti istorija apie turtus, apgaules, turtuolių bylinėjimusis bei dviejų giminių kovą dėl merginos širdies.

Šis filmas tai Janio Streičsio individuali garsaus Rudolfo Blaumanio spektaklio "Skroderdienas Silmačos" versija. Juostoje gausu detalių iš Blaumanio darbų. Janis Streičsas yra vienas žinomiausias latvių režisierių; jis taipogi ir scenaristas bei aktorius. Sukūrė nemažai filmų, tapusių Latvijos kinematografijos vertybėmis. 

SERŽANTO LAPINO SUGRĮŽIMAS / Seržanta Lapiņa atgriešanās /

17 d. 19:40 val. 

Latvija, komiška drama, 2010, 1:20, T

Režisavo: Gatis Šmits

Vaidina: Andris Keišs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš ir kt.

Debiutinė latvių režisieriaus Gačio Šmito, pripažinto už savo trumpametražius filmus, komedija-drama pasakoja apie karo veteraną, grįžtantį iš Irako. Kristas Lapinas į Rygą parvyksta kentėdamas nuo potrauminio streso sutrikimo; jo gydymas sanatorijoje tampa neveiksmingas, kai "New Age" pasekėja, jo mergina, įkalba jį gerti daug vandens vietoj medikamentų.

Filmas kurtas remiantis to paties režisieriaus teatro spektakliu "Tai Nutiko Jiems". 

ŠALTAS, KAIP ŠUNS NOSIS /Archkalt/

13 d. 19:00 val., 15 d. 16:15 val., 17 d. 19:10 val., 18 d. 17:40 val. 

Vokietija, komiška drama, 2011, 1:25, T

Režisavo: André Erkau

Vaidina: Herbert Knaup, Johannes Allmayer, Elke Winkens, Peter Franke, Thorsten Merten

Ar tikrai yra gyvenimas iki mirties? Jei jis yra, tai turėtų būti labai šaltas. Du vyrai ir sunkvežimis-šaldiklis: buvęs verslininkas cinikas Bergas iš tikrųjų nori būti vienas, bet jo naujasis porininkas Moereris, buvęs kirpėjas, mėgsta plepėti. Tačiau nėra kam skųstis, nes Bergas negali atsikratyti įkyraus porininko, kol jo nepaverčia geru prekybininku. Štai tokiomis aplinkybėmis Bergas ir ryžtasi sukurti komandos sielą...

PIETAUJANČIŲ KLUBAS / The dinner club /

15 d. 17:30 val., 18 d. 21:30 val. 

Nyderlandai, trileris, 2010, 1:30, N-16

Režisavo: Robert Jan Westdijk

Vaidina: Bracha van Doesburgh, Thom Hoffman, halina Reijn, Angela Schijf

Karena ir Mišelis su dukterimi persikelia į prašmatnią gyvenamąją vietą. Ji greitai randa artimą draugų ratą: moterį iš Pietaujančių Klubo ir jos vyrus. Bet kai du klubo nariai nusižudo įtartinomis aplinkybėmis, Karena pradeda abejoti savo naujaisiais draugais. Ji turi pasirinkti: ar atskleis tiesą ir išsiaiškins, kur šuo pakastas, ar apsaugos Pietaujančių Klubo interesus? 

BERNIUKAS SONIS /Sonny boy/

13 d. 21:15 val., 17 d. 17:10 val. 

Nyderlandai, drama, 2010, 2:11, N-16

Režisavo: Maria Peters

Vaidina: Ricky Koole, Sergio Hasselbank, Marcel Hensema, Micha Hulshof

"Berniukas Sonis" yra tikra, išskirtinė dviejų visiškai paprastų žmonių meilės istorija: Rikos, tipinės olandės, keturių vaikų motinos ir Voldemaro, surinamiečio, septyniolika metų už ją jaunesnio. Jų meilė gali atlaikyti visas šio žiauraus pasaulio kliūtis, bet galiausiai tampa neįmanoma įveikti brutalios ir siaubą keliančios karo jėgos. 

Apdovanojimai: Stony Brook filmų festivalyje 2011 m. laimėtas Publikos apdovanojimas

SVAJONĖ APIE MONTEVIDĖJŲ /Montevideo, bog te video/

14 d. 15:30 val., 18 d. 17:10 val. 

Serbija, istorinė melodrama, 2010, 2:16, N-7

Režisierius: Dragan Bjelogrlić

Aktoriai: Miloš Biković, Milutin Karadžić, Viktor Savić, Nikola Djuričko, Nina Jankovic ir kt.

Po darbo pamainos gamykloje skurdžius Aleksandras Tirnaničius, pravarde Tirkė, mėgsta paspardyti kamuolį tiesiog gatvėje. Jo talentą pastebi Jugoslavijos sporto funkcionieriai. Į paskubomis formuojamą nacionalinę rinktinę trokšta patekti visi. Prie radijo imtuvų prilipusi visuomenė netiki komandos pergale ir ima tyčiotis iš entuziastingai nusiteikusių žaidėjų, kai treneriu paskiriamas žaidimo taisyklių neišmanantis inžinierius Boško Simonovičius. Tačiau pripažinimo, garbės ir didelių pergalių siekiantys futbolininkai užsispiria įrodyti, ko yra verti. Apdovanojimai: 2011 m. Maskvos tarptautinis filmų festivalyje laimėtas Publikos apdovanojimas

ABRIKOSŲ SALA / Marhul‘ovy Ostrov/

13 d. 21:15 val., 14 d. 19:20 val., 15 d. 17:50 val., 16 d. 19:30 val., 18 d. 19:15 val. 

Slovakija, romantinė drama, 2011, 1:42, N-16

Režisavo: Peter Bebjak

Vaidina: Szidi Tobias, Attila Mokos, Peter N?dasdi, György Cserhalmi

Tai istorija apie nuošalioje vietoje gyvenančią merginą, kuri dviems broliams sukelia aistrą, o vėliau ir įniršį. Žmonės kaimynystėje visai nenutuokia, kas vyksta tarp jų, netoliese esančio kaimelio gyventojai stebėti juos gali tik iš labai toli.  Vienintelis brolių liudininkas tampa nepastebima, pasislėpusi, bet staiga pabudusi meilė, kuri priveda prie beviltiškos ir tragiškos pabaigos gražioje gamtoje, apsuptoje Danubės užutėkių.

LAVONAS TURI MIRTI / Mŕtvola musí zomrieť /

14 d. 17:30 val., 15 d. 14:20 val., 16 d. 17:45 val., 19 d. 17:10 val. 

Slovakija, komedija, 2010, 1:30, T

Režisavo: Jozef Paštéka

Vaidina: Miroslav Noga, Veronika Žilkova, Peter Marcin, Lubomir Paulovič, Michaela Drotarova

Universiteto profesiorius, Krištofas Mitrovskis, jau dvidešimt metų jo žmona Nada, taip pat jos brolis, dukart išsiskyręs universiteto dekanas Aleksandras Pažickis ir kiti įvairių "trūkumų" turintys personažai  sukuria dramą apie romantiškų santykių sunkumus. Aleksandras bet kokioje situacijoje jaučiasi lyg namuose, o jo svainis, Krištofas "Kičis", nepripažįstantis Aleksandro karjerizmo, išreiškia poetines ambicijas ir kenčia nuo narkolepsijos. Vis dėlto moters akivaizdoje jis stebuklingai atsibunda.. Kai Nada aptinka Kičį apgaudinėjant ją su studente Silvija, prasideda įvykių lavina, kuri nepaisant visų keistenybių, priveda prie laimingos pabaigos. 

MADE IN POLAND

14 d. 20:00 val., 18 d. 19:40 val. 

Lenkija, komedija, 2010, 1:30, N-16

Režisavo: Przemyslaw Wojcieszek

Vaidina: Piotr Wawer jr, Janusz Chabior, Przemysław Bluszcz, Magdalena Kuta-Jastrzębska, Grzegorz Sowa

Septyniolikmetis ministrantas Bogušis staiga pajunta savyje maištininko dvasią, išsitatuiruoja kaktoje žodžius „fuck off“ ir nusprendžia pamokyti netikusį pasaulį – ima siautėti gimtajame daugiabučių mikrorajone. Tačiau veikiai susivokia niokojimas pasaulio anaiptol nepakeis, tik pridarys bėdos jam pačiam, nes teks turėti reikalų su vietiniais banditais. Į savo „revoliuciją“ Bogušis įvelia buvusį savo literatūros mokytoją, poezijos ir alkoholio mėgėją, neįgalų vaikiną Emilį ir jo seserį Moniką, savo motiną, socialistinių laikų Lenkijos estrados gerbėją, taip pat vietinį kunigą. Visi jie savaip reaguoja į jaunuolio pretenzijas, ir pasaulis pamažu ima keistis – vaikino viduje.

Filmas apdovanotas Gdynės, Vroclavo kino festivaliuose, „Inskie lato filmowe“ (Lenkija) filmų peržiūroje.

BABETĖS PUOTA /Babettes gæstebud/

15 d. 15:30 val., 19 d. 18:40 val. 

Danija, drama, 1987, 1:42, T

Režisavo: Gabriel Axel
Vaidina: Stéphane Audran, Birgitte Federspiel, Bodil Kjer, Jarl Kulle, Jean-Philippe Lafont

XIX amžiaus Danijoje dvi suaugusios seserys gyvena izoliuotame kaime su savo tėvu, kuris yra gerbiamas mažos protestantų bažnyčios, tapusios nedidele sekta, pastorius. Po kelerių metų į jų duris pasibeldžia prancūzų pabėgėlė Babetė, maldauja ją priimti bei pasižada būti jų tarnaite, šeimininke ir virėja. Po tėvo mirties seserys nusprendžia surengti vakarienę 100-osioms jo gimimo metinėms paminėti. Babetė įtikina seseris patikėti jai maisto ruošą. Nors slapta ir abejodamos Babetės, katalikės ir užsienietės, sugebėjimais, seserys duoda jai leidimą.

Filmas „Babetės puota“ 1988 metais pelnė „Oskarą“ kaip geriausias užsienio filmas.

VALHALOS IŠKILIMAS /Valhalla Rising/

14 d. 21:40 val., 15 d. 21:00 val. 

Danija, nuotykių, veiksmo, 2010, 90 min., T

Režisavo: Nicolas Winding Refn
Vaidina: Mads Mikkelsen, Jamie Sives, Gary Lewis, Ewan Stewart, Alexander Morton

1000-ieji metai po Kristaus gimimo. Metų metus Vienaakis – nebylys, antgamtiškai stiprus karys – kankinasi norvegų valdovo Barde‘o nelaisvėje. Padedamas jauno vergo Are‘o, Vienaakis užmuša savo įkalintoją. Likimo broliai pabėga iš nelaisvės ir pradeda varginančią kelionę į tamsos gilumą.

Apdovanojimai:

Roberto festivalyje 2011 m. apdovanotas „Robertu“ už geriausią grimą;

Fantasporto festivalyje apdvanotas Tarptautiniu fantastinio filmo apdovanojimu bei Specialiuoju žiuri komisijos apdovanojimu

ŠAUKIANTIS ŽMOGUS /Un homme qui crie/  

13 d. 23:40 val., 14 d. 15:20 val., 15 d. 19:50 val., 17 d. 17:20 val., 19 d. 19:10 val. 

Prancūzija, Belgija, Čadas, drama, 2010 m., 1 :32, T

Režisierius: Mahamat-Saleh Haroun

Buvęs plaukimo čempionas, vietinė įžymybė Adamas dirba baseino prižiūrėtoju. Jo darbo vieta – prabangus Ndžamenos, Čado sostinės, viešbutis, tikras kontrastas skurdžiam ir pilkam aplinkiniam miestui. Tame pačiame viešbutyje Adamas parūpina darbą ir savo sūnui Abdeliui, bet greitai viskas pasikeičia. Viešbutį nusiperka nauji savininkai kinai, ir telieka viena laisva vieta. Užleidęs ją sūnui, Adamas jaučiasi viešai pažemintas... Tuo metu šioje šalyje įsisiautėja pilietinis karas, sukilėlių būriai puldinėja vyriausybę. Žmonės verčiami finansiškai remti karą arba eiti į užpuolikų gretas. Iš Adamo reikalaujama pagalbos, tačiau jis visiškai beturtis. Jis teturi sūnų...

Apdovanojimai:

2010 m. – Kanų kino festivalio (Prancūzija) žiuri prizas.

Programa „PAŽADINTI ŽVILGSNIAI“

MAŽIEJI PLĖŠIKAI / Mazie laupitaji /

14 d. 13:50 val. 

Latvija, kriminalinė komedija visai šeimai, 2009, 1:17, A

Režisavo: Armands Zvirbulis

Vaidina: Gustavs Vilsons, Zane Leimane, Karl Markovics, Artūrs Skrastiņš ir kt.

Ką daryti, kai pinigai baigiasi, tėtis netenka darbo, o bankas iškeldina šeimą iš namų? Penkiamečiui Robiui ir jo mažajai sesutei išeitis aiški: apiplėšti banką, taip padengiant tėvų skolas ir.. atskleidžiant nešvarius banko vadybininko darbelius.

Apdovanojimai: 

Geriausias režisierius, Geriausias grimas (Latvijos Nacionalinis Filmų festivalis, 2009); 

Geriausias filmas vaikams (Miuncheno filmų festivalis, 2009); 

Geriausias filmas vaikams (Tarptautinis Viursburgo filmų savaitgalis, 2010); 

Specialus Žiuri prizas (Zlino Tarptautinis Vaikų ir Jaunimo Filmų Festivalis, 2009)

IŠDYKUSIOS MERGIOTĖS / Freche Maedchen /

13 d. 15:00 val., 15 d. 12:30 val., 17 d. 15:15 val., 19 d. 15:15 val.

Vokietija, komedija, 2008, 1:37, N-10

Režisavo: Ute Wieland

Vaidina: Anke Engelke, Armin Rohde, Henriette Nagel, Emilia Schule, Selina Shirin Mueller, David Rott

Mila, Hana ir Keiti yra geriausios draugės - visada padeda viena kitai, problemose mokykloje ar su vaikinais. Ir tokių bėdų nemažai: talentinga dainininkė Hana nori dalyvauti atrankos šou, tačiau jos vaikinas Branko tam prieštarauja; Keiti iki ausų įsimylėjusi Brajeną, kiečiausią vaikiną mokykloje. Kai jis pagal Milos parašytą poemą su savo grupe sukuria naują dainą, Keiti pradeda pavyduliauti. Mila galvoja, jog Markusas gana mielas ir nieko daugiau. Bet tada ji stačia galva įsimyli Pitą Vinterį, jauną praktikantą mokytoją, kuris tampa būtent jos mamos, žavios, bet beprotiškos kirpėjos, naujuoju vaikinu...

"Įžūlios mergiotės" sukurtos pagal populiariausią Vokietijoje knygų seriją merginoms "Įžūlios mergiotės - Įžūlios knygos", kuri buvo išversta į 22 kalbas ir parduota 7 milijonų kopijų tiražu. 

GEROS KELIONĖS /Bon voyage/

15 d. 13:50 val., 17 d. 15:30 val. 

Nyderlandai, šeimyninė drama, 2010, 1:22, T

Režisavo: Margien Rogaar

Vaidina: Anneke Blok, Reinout Bussemaker, Mirre Balke, Casper van Rijnberk

Verbikų šeima atšaukia atostogas Prancūzijoje, nes senelis Bobas labai serga ir leisdami vasarą savo namuose jie turi susitaikyti su tuo, jog šis žmogus pasiryžęs ignoruoti ligą. Filme apie meilę, draugystę, šeimą ir atleidimą, kiekvienas šeimos narys randa savotišką kelią susitaikydami su senelio ir savo pačių mirtingumu.

BĖK, SESE, BĖK /Sisko tahtoisin jäädä /

14 d. 13:00 val., 16 d. 15:30 val., 18 d. 15:30 val. 

Suomija, drama, 2010, 1:52 min., N-14

Režisierius: Marja Pyykkö

Vaidina: Ada Kukkonen, Sara Milleri, Anna-Leena Uotila

Emilija – viskuo aprūpinta  mergaitė, mylima ir mylinti kitus. Tačiau šuolis nuo 10 metrų aukščio bokšto viską pakeičia. Ji patenka į policijos nuovadą, kur susipažįsta su Siri. Prasideda audringa merginų draugystė. Emilija ir Siri išbando įvairias ribas, rizikuoja, klysta.

Apdovanojimai: Jussi apdovanojimas geriausiai antraplanei aktorei

DIDYSIS LOKYS /The Great Bear /

14 d. - 15 d. 12:20 val., 16 d. 17:10 val.

Danija, animacija, 2011, 73 min., A

Režisavo: Esben Toft Jacobsen

Vienuolikmetis Jonatanas savo atostogas paprastai leidžia vienas su savo seneliu, gyvenančiu didžiulio miško, pilno mitinių gyvūnų, pakraštyje. Šiemet prie jo prisijungia ir jaunesnioji sesuo Sofija, tačiau berniukas daro viską, kad galėtų šios draugijos išvengti. Planas pavyksta pernelyg gerai. Sofiją pagrobia milžiniška 1000-čio metų senumo meška. Dabar Jonathanas turi keliauti į miško gilumą, susigrumti su ten gyvenančiomis keistomis būtybėmis bei išgelbėti savo seserį.

„Didysis Lokys“ – Esben Toft Jacobsen vaidybinio filmo debiutas.

 

KAUNO KINO TEATRE "ROMUVA"

JUODA DUONA /Pa Negre/ Ispanija, drama, 2010, 1:48, T

24 d. 18:00 val.

PLANAI RYTOJUI / Planes para manana / Ispanija, drama, 2010, 1:36, T

24 d. 20:00 val. 

TINKLELIS NUO UODŲ / La Mosquitera / Ispanija, drama, 1:35, 2010, T

25 d. 18:00 val. 

BŪSIME ŠVARŪS / Lietuva, dokumentinis, 23 min., A

25 d. 19:45 val. 

ABRIKOSŲ SALA / Marhul‘ovy Ostrov/ Slovakija, romantinė drama, 2011, 1:42, N-16

25 d. 20:30 val. 

LAVONAS TURI MIRTI / Mŕtvola musí zomrieť / Slovakija, komedija, 2010, 1:30, T

26 d. 18:00 val.

SVAJONĖ APIE MONTEVIDĖJŲ /Montevideo, bog te video/ Serbija, istorinė melodrama, 2010, 2:16, N-7

26 d. 19:45 val. 

VILNIAUS KINO CENTRE "SKALVIJA"

ABRIKOSŲ SALA / Marhul‘ovy Ostrov/ Slovakija, romantinė drama, 2011, 1:42, N-16

gegužės 4 d. 17:00 val. 

SVAJONĖ APIE MONTEVIDĖJŲ /Montevideo, bog te video/ Serbija, istorinė melodrama, 2010, 2:16, N-7

gegužės 5 d. 17:00 val.

LAVONAS TURI MIRTI / Mŕtvola musí zomrieť / Slovakija, komedija, 2010, 1:30, T

gegužės 6 d. 19:15 val.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 154
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt