Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Spalio 19–28 d. į Vilnių plūstels geriausių animacinių filmų banga. Keturias dienas „Skalvijos“ kino centre, „Intro“ klube, Prancūzų kultūros centre, Vilniaus statybos ir dizaino kolegijoje, Lietuvos kinematografinininkų sąjungoje vyks 5-asis Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“. Šiais metais festivalio programa nebus mažesnė, bus tikrai tokia pat plati ir įvairiapusė kaip ir praeitais metais.

Tik joje mes turime dar vieną naujovę - tai internetinių filmų konkursinė programa. Pirmą kartą savo festivalio programoje turime trumpučių, mažyčių, bet labai šmaikščių, įdomių filmų. Tikimės, kad atsiras ir šių filmų mėgėjų ratas.

Festivalyje Tindirindis–2007 bus parodyta per 300 naujausių filmų iš visų pasaulio kraštų, tarp jų ir garsiausių režisierių filmai. Šiemet turėsim tikrai įdomių darbų, pirmiausia paminėčiau filmą „Mano meilė“ – tai labai gerai žinomo rusų režisieriaus Aleksandro Petrovo naujausias darbas. Anksčiau sukurtas jo filmas „Senis ir jūra“ buvo apdovanotas Oskaru. Filmas „Mano meilė“ jau pelnė nevieną tarptautinį apdovanijimą ir manau, kad turės ne mažesnį pasisekimą pasaulio ekranuose, kaip ir ankstesnis A.Petrovo darbas.

Andreas Hykade iš Vokietijos, kuris su filmu „Ugnies žiedas“ buvo mūsų žiūrovų favoritas prieš porą metų, šiemet pateikia naują filmą „Klonas“ („The Runt“), apie mažą mėlyną triušiuką. Filmas šiemet buvo apdovanotas specialiu FIPRECY prizu Anesi festivalyje."

Festivalio programoje bus trumpametražiai ir pilnametražiai filmai, skirti vaikams, jaunimui, suaugusiems, ekspermentiniai. ,,Taip pat turime programą, pavadintą „Vaikų sukurti filmai“ , t.y. mėgėjų iš užsienio sukurti filmai, o taip pat ir lietuvių vaikų, kuriuos sukūrė „Lietuvos muzikos, teatro ir kino muziejaus“ edukacinės programos dalyviai, Vilniaus „Animacijos mokyklos“ ir klaipėdiečių studijos „Febas“ moksleiviai.

Turime kitą programą - tai mūsų jaunųjų autorių - studentų, vadinkime, mūsų kinematografijos, kino, televizijos ateities, studentiškų filmų programą. Bendradarbiaudami su įvairiomis užsienio animacijos aukštosiomis mokyklomis parengėme konkursinių filmų programą, kurią pavadinome „Jaunimas – jaunimui“.

Taip pat keletą retrospektyvinių bei nekonkursinių programų, kurias parodysime Prancūzų kultūros centre bei „Intro“ klube. Festivalio metu bus parodyta nuostabiai graži ir didelė prancūzų pilnametražės animacijos programa, kuri bus rodoma ne vien Vilniuje „Skalvijos“ kino centre, bet ir kituose miestuose. Tai garsiausių prancūzų režisierių Mišelio Oseloto (Michel Ocelot) „Kiriku ir ragana“ (1998), Jacques-Remy Girerd „Varlių pranašystė“ (2003), Francis Nielsen „Šuo, generolas ir paukščiai“ (2003), Sylvain Chomet „Trijulė iš Belvilio“ (Les triplettes de Belleville) (2003), Jean-Francois Laguionie „Bleko Moro sala“ (2004).

Nuo pat pirmojo festivalio 2003 metais, atrenkami animaciniai filmai į konkursines programas. Tarptautinė žiuri išrenka geriausius, kuriems atitenka apdovanojimai – stiklo riešutai. Drauge su latvių, estų, norvegų, švedų, suomių ir danų animacijos festivaliais „Tindirindis“ įsteigė bendrą apdovanojimą – ANOBA. Kiekviename festivalyje išrenkamas vienas, pats geriausias, šiaurės ir Baltijos šalių filmas, kuris nominuojamas ANOBOS apdovanojimui ir deleguojamas į paskutinį festivalį, kuriame susirenka visų festivalių žiuri atstovai, jie ir išrenka patį geriausią. Tolimesnis filmo, apdovanoto ANOBOS prizu, kelias į pasaulinį konkursą „Cartoon D’Or“. 2006 metais ANOBOS prizą laimėjo suomių režisierės Ami Lindholm animacinis filmas „Nenugalima šypsena“ (“The Irresistible Smile”). Tikrai didelis džiaugsmas ir pasididžiavimas aplankė visus ANOBOS festivalių tinklo organizatorius, kai mus pasiekė žinia, kad „Cartoon D’Or“ komisija labai palankiai įvertino šį filmą ir jis pateko į laureatų ir nominuotųjų pagrindiniam prizui penketuką. Tai tapo ir savotišku mūsų ANOBOS autoriteto ir apdovanojimo aukščiausiu pripažinimu. Nuo šiol visi ANOBOS laimėtojai bus kviečiami į „Cartoon D’Or“ konkursą be atrankos.

Kaip ir anksčiau, festivalio programoje gausu susitikimų su garsiausiais pasaulio režisieriais. Festivalio organizatoriai pasakoja, kad svečiais jau yra buvę: Jurij Noršteinas, Jerszy Kucia, Piotr Dumala, Priit Piarn, Ruth Lingford ir daugelis kitų garsių režisierių. Jie žiūrėjo programas ir vertino kitų darbus, bei retrospektyviniuose seansuose pristatė savo filmus, taip pat kartu atlieko ir kitą misiją: režisieriai dalinosi savo patirtimi, perdavė žinias jaunajai kartai, mūsų animatoriams. Taigi ir šiemet ne išimtis.

Turėsime Master-class arba kitaip vadinamas Kūrybines dirbtuves, kurios bus organizuojamos tą pačią savaitę prieš pat festivalį. Kūrybinių dirbtuvių dalyviams yra puiki galimybė bendrauti su režisieriais, taip pat jie turi puikią progą parodyti savo darbus ir projektus, juos išanalizuoti, aptarti ir sulaukti komentarų. Kiekvienais metais atvažiuojantys dėstytojai turi savo programą ir savo tikslus bei skirtingą darbo pobūdį. Todėl šis renginys kiekvienais metais gaunasi originalus ir nepakartojamas. Visa tai priklauso nuo to, kokie atvažiuoja dėstytojai. Renginyje dalyvauja dėstytojai, kurie patys dirba pačiose garsiausiose pasaulio studijose bei animacijos aukštosiose mokyklose ir turi darbo su jaunimu patirties.

Lietuvoje sukuriama nedaug animacinių filmų, todėl festivalyje „Tindirindis“ norime parodyti visi naujausius Lietuvoje sukurtus animacinius filmus. Šiemet lietuviški filmai bus parodyti atskiroje programoje. Galbūt tai yra vienintelis ekranas, kuriame jie galėtų pasiekti Lietuvos žiūrovą. Festivalio programoje bus parodyti Algirdo ir Aurikos Selenių animaciniai filmai „Lietuvių mitologiniai dievai“, „Magus“, Henriko Vaigausko „Nei žvyno, nei…“, Nijolės Valadkevičiūtės „Life you“ ir kiti. Kalbant apie lietuvių animaciją, dar norėčiau paminėti animacinį filmą „Margučių rytas“, kurį sukūrė režisierė Jūratė Leikaitė. Tai vienas iš idomesnių šių metų lietuvių režisierių darbų. J

ūratė Leikaitė papasakojo: „Tai filmas, kurį sukūriau praeitais metais ir jo premjera bus šiame festivalyje. „Margučių rytas“ – tai IV filmas iš ciklo, kuris vadinasi „Lietuvių liaudies šventės ir sakmės“. Jame kalbama apie Velykų margučių raštų grožį, apie stebuklingą Velykės personažą. Filmas skirtas šeimai, vaikams. Jame daug mistikos, švelnių ir įdomių personažų.“

Festivalio metu Lietuvos muzikos, teatro ir kino muziejuje planuojama atidaryti Nijolės Valadkevičiūtės autorinę parodą, kurioje ji eksponuos savo paveikslus ir darbus, parodančius sudėtingą jos filmų pasaulį, plastinį, meninį sprendimą. Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ – tai nekomercinių filmų arena. Festivalio misija – kuo plačiau pristatyti pasaulinės animacijos spektrą: įvairių stilių, mokyklų atstovų darbus, parodyti animaciją, kuri skatina kūrybiškumą.

Seansai vyks spalio 19-28 d. "Skalvijos" kino centre

„Lotė iš Gudručių kaimo“ / Lotte from Gadgetville“, rež. Janno Poldma, Heiki Ernits (Estija, Latvija, DVD, 1.20) 19 d. – 13 val., 26 d. – 15 val.

“Trys muškietininkai” / “Three Musketeers”, rež. Janis Cimermanis (Latvija, Danija, 2006, 1.17) 19 d. – 15 val., 23 d. – 15 val., 27 d. – 17 val.

20 programa „UGNIS–VANDUO“. „Jaunimas jaunimui“ (80 min.) 20 d. - 13 val., 23 d. – 11 val.

21 programa „RAUDONA“. „Jaunimas jaunimui“ (80 min.) 20 d. - 15 val.

„Bleko Moro sala“ / „L‘ Ile de Black Mor“, rež. Jean-Francois Laguionie (Prancūzija, 2004, 1.25) 20 d. – 20.20, 21 d. – 19 val.

„VAIKŲ SUKURTI“, Vaikų sukurti animaciniai filmai (90 min.) 21 d. – 11 val.

22 programa „ŠOKIS“. „Jaunimas jaunimui“ (83 min.) 21 d. – 12.40

23 programa „DVIESE“. „Jaunimas jaunimui“ (85 min.) 21 d. – 14.20

„Trijulė iš Belvilio“ / „Les triplettes de Belleville“, rež. Sylvain Chomet (Prancūzija, 2003, 1.20) 21 d. – 17.20, 22, 24 d. – 15 val.

24 programa „FRAZĖ“. „Jaunimas jaunimui“ (88 min.) 22 d. - 11 val.

25 programa „BALTA“. „Jaunimas jaunimui“ (85 min.) 22 d. - 13 val.

Vokiečių animacijos retrospektyvinė programa. (90 min.) 22 d. - 21.15

26 programa „ERDVĖ”. “Jaunimas jaunimui” (82 min.) 23 d. - 13 val.

„Bjaurusis ančiukas ir aš“ / “Ugly Duclin and me“, rež. Martin Skvo, Soren Lyshoj (Danija, 2006, 1.48) 23 d. – 16.35, 28 d. - 16.35

Natalijos Lukinykh retrospektyvinių filmų programa. (Rusija, 90 min.) 23 d. – 21 val.

8 programa „LAIMIKIS“ ( Filmai vaikams, 75 min.) 24 d. - 11 val.

9 programa „KELIONĖS“ (Filmai vaikams, 78 min.) 24 d. -13 val.

Aleksandro Tatarskio filmų retrospektyva (Rusija, 90 min.) 24 d. - 21.25

2 programa „VIZIJA“. Trumpametražiai konkursiniai filmai (79 min.) 25 d. - 11 val., 29 d. – 17 val.

3 programa „MAŽAS“. Trumpametražiai konkursiniai filmai (82 min.) 25 d. - 13 val., 30 d. – 17 val.

13 programa. Pilnametražis filmas „Lauros Kalėdų žvaigždė“ ir kiti. (Vokietija, 80 min.) 25 d. - 15 val.

4 programa „MĖLYNA“. Trumpametražiai konkursiniai filmai (83 min.) 25 d. - 17 val., 31 d. – 17 val.

17 programa „SUAUGUSIEMS“. Trumpametražiai konkursiniai filmai suaugusiems (75 min.) 25 d. - 21.15

5 programa „MARGA“. Trumpametražiai konkursiniai filmai (83 min.) 26 d. - 11 val.

6 programa „AKIS“. Trumpametražiai konkursiniai filmai (80 min.) 26 d. – 13 val.

7 programa „ŽVILGSNIS“. Trumpametražiai konkursiniai filmai (78 min.) 26 d. - 17 val.

26 programa „ERDVĖ“. „Debiutai“ ir „Jaunimas jaunimui“ (82 min.) 26 d. - 21.10

1 programa „LIETUVIŲ“. Lietuvių trumpametražiai konkursiniai filmai (75 min.) 27 d. - 11 val., 30 d. – 15 val.

10 Programa „DRAUGAI“. Filmai vaikams (80 min.) 27 d. - 13 val., 31 d. – 13 val.

8 programa „LAIMIKIS“. Filmai vaikams (75 min.) 27 d. - 15 val., 29 d. – 13 val.

Estų animacijos retrospektyvinė ir jubiliejinė programa (90 min.) 27 d. - 21.25

11 programa „NUTIKIMAI“. Filmai vaikams (80 min.) 28 d. - 11 val., 1 d. – 13 val.

12 programa „TELEVIZINIAI“. Konkursiniai televiziniai serialai vaikams (75 min.) 28 d. - 13 val.

9 programa „KELIONĖS“. Filmai vaikams (78 min.) 28 d. - 15 val., 30 d. – 13 val.

Lotte Reiniger retrospektyviniai filmai(1923-1926,1935,1954) (Vokietija. 16 mm, 86 min.) 28 d. - 21.10


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 77
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt