Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Festivalis vyks:

Vilniuje lapkričio 8-18 d.

Kaune lapkričio 15-25 d.

Klaipėdoje lapkričio 22-25 d.

Šiauliuose lapkričio 24-25 d.

FESTIVALIO PROGRAMA "SKALVIJOS" KINO CENTRE:

 

Būsena"

„Die Lage"

Rež. Thomas Heise

(dokumentika, Vokietija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 1.14)

9 d. - 16.30, 14 d. - 19.30

 Policijos ekipažai, sraigtasparniai virš aptvertos teritorijos, šimtai uniformuotų pareigūnų su racijomis, tvarkingai išsirikiavusių kareivių linijos, kostiumuoti diplomatai, tuntas fotoaparatais apsiginklavusių žurnalistų, snaiperiai ant pastatų stogų, vaikai su vėliavėlėmis rankose, greitosios pagalbos automobiliai, geležinės tvoros, biotualetų eilės ir milžiniškos scenos konstrukcijos - viską gaubia laukimo nuotaika. Į Vokietijos miestą Erfurtą atvyksta Popiežius Benediktas XVI. (N-16)

 

Vasaros žaidimai"

„Giochi d'estate"

Rež. Rolando Colla

Vaid. Fiorella Campanella, Armando Condolucci, Alessia Barela, Antonio Merone

(Šveicarija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 1.41)

9 d. - 18 val.

 Vasara. Toskanoje karštis ir cikados. Kukurūzų laukuose siaučia „žudikas". Pagavęs auką - darys jai ką tik panorės. Tokį žaidimą žaidžia penketas kempinge susipažinusių vaikų, kol nieko nenutuokiantys tėvai deginasi paplūdimyje ar sukasi nesibaigiančių tarpusavio dramų rate. Žaidimo tikslas - išmokti nieko nejausti...

Šveicarijos kino apdovanojimai - geriausias filmas, geriausias scenarijus, geriausias operatoriaus darbas. (N-16)

 

Mefistas"

„Mephisto"

Rež. István Szabó

Vaid. Klaus Maria Brandauer, Ildikó Bánsági, Krystyna Janda, Rolf Hoppe

(Vakarų Vokietija, Vengrija, Austrija, 1981, orig. k., angl., liet. subt., 2.24)

9 d. - 20 val.

 Ambicingas Vokietijos provincijos aktorius Hendrikas svajoja išgarsėti. Jis aktyviai veikia „kairiesiems" prijaučiančių menininkų susibūrimuose, bet visko be skrupulų atsisako pasitaikius galimybei išvykti į Berlyną. Kai į valdžią ateina naciai ir intelektualai bėga į užsienį, Hendrikas, visų nuostabai, lieka. Čia jis suvaidina nepamirštamą Mefistofelį, o patekęs į aukšto nacių pareigūno malonę, kopia karjeros laiptais. Mainais už taip trokštamą šlovę jis turi priimti sprendimus, prieštaraujančius jo principams. Ir gal net parduoti savo sielą...

Filmas sukurtas pagal Klauso Manno to paties pavadinimo romaną, kurio personažų prototipai buvo vokiečių aktorius Gustafas Gründgensas ir vienas iš nacių partijos lyderių Hermannas Göringas.

Kanų kino festivalyje filmas įvertintas už geriausią scenarijų, FIPRESCI prizu. (N-18)

 

Liv Ullmann - scenos iš gyvenimo"

„Liv Ullmann - scener fra et liv"

Rež. Edvard Hambro

(dokumentika, Norvegija, 1997, orig. k., angl., liet. subt., 1.17)

10 d. - 15 val. (Seansas senjorams)

 Tai dokumentinis aktorės, režisierės, rašytojos ir Ingmaro Bergmano mūzos - Liv Ullmann portretas, sukurtas naudojant epizodus iš filmų, filmavimų, teatro užkulisių. Nuo pradžios Norvegijos teatre, bergmaniškojo laikotarpio Švedijoje, tarptautinės sėkmės Holivude iki režisūrinių kančių filmuojant „Intymius pokalbius" (1996) pagal I. Bergmano sukurtą scenarijų. Šiame filme Liv Ullmann gyvenimo istoriją už kadro pasakoja taip pat legendinis aktorius ir režisierius Woody Allenas.

Norvegijos nacionalinis kino apdovanojimas „Amanda" už geriausią dokumentinį filmą. (N-16)

 

Be jokios gėdos"

„Bez wstydu"

Rež. Filip Marczewski

Vaid. Agnieszka Grochowska, Mateusz Kościukiewicz, Maciej Marczewski

(Lenkija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 1.20)

10 d. - 17 val. Filmą pristatys režisierius.

 Tadekas iškvaišęs dėl Ankos. Eis per ugnį ir vandenį. Atneš mėgstamiausių ledų su pistacijomis. Pagamins mėsos kukulaičių. Žarstys komplimentus. Blizgins aukštakulnius. Čigonaitei Irminai padedant suveiks per dieną pinigų ir apmokės skolas. Galiausiai sukiršins su fašistinių pažiūrų plevėsa sužadėtiniu. Juk „reikia kovoti dėl to, ką brangini". Nepaisant visų pastangų ir žygdarbių, lieka vienas neapeinamas „trukdis" jų meilei: Tadekas yra Ankos jaunėlis brolis. Bet kai gyvenimas nemielas, o meilės taip reikia... argi čia rimta kliūtis? (N-16)

 

Gyvatės kiaušinis"

„The Serpent's Egg"

Rež. Ingmar Bergman

Vaid. Liv Ullmann, David Carradine, Heinz Bennent, Gert Fröbe, Edith Heerdegen, Hans Quest (Vakarų Vokietija, JAV, 1977, orig. k., angl., liet. subt., 2 val.)

10 d. - 21 val.

 1923-ųjų Berlyne klajoja daug pasiklydusių kūnų ir protų. Po Pirmojo pasaulinio karo šalies dekadansas toks ryškus, kad nežinia, ar bėra išsigelbėjimas ir kitoks rytojus. Hitlerio iškilimas čia pat, prasideda žydų persekiojimas. Bedarbis cirko akrobatas, žydų kilmės amerikietis Abelis, Berlyne bando ieškotis darbo, tačiau pataiko tiesiai į pragaro dirbtuves. Jo brolis nusižudo neaiškiomis aplinkybėmis. Abelis leidžiasi į naktinį miesto labirintą išsiaiškinti, kas iš tikrųjų slypi už beprasmės brolio mirties. Jo vienintelė kompanionė šiame košmarą primenančiame pasaulyje - buvusi brolio žmona, kabareto šokėja Manuela.

„Gyvatės kiaušinis" - vienintelis Ingmaro Bergmano filmas, sukurtas Holivude. (N-16)

 

Neregių žemė"

Rež. Audrius Stonys

(dokumentika, Lietuva, 1992, liet. k., 24 min.)

11 d. - 15 val.

 „Neregių žemės" pasaulio erdvė, garsai, žmonės kviečia stabtelti, įsiklausyti, savaip įvertinti žmogų ir jo būtį susvetimėjusio pasaulio nuojautoje.

Jubiliejiniais filmo „Neregių žemė" metais VšĮ „Meno avilys" imasi iniciatyvos suskaitmeninti ir restauruoti filmą, kad suteiktų unikalią galimybę pamatyti ir išgirsti jį tokį, kokį matė žiūrovai prieš 20 metų.

Europos kino apdovanojimai - „Felix" prizas už geriausią Europos dokumentinį filmą. (N-13)

 

Pulkininkas Redlis"

„Oberst Redl"

Rež. István Szabó

Vaid. Klaus Maria Brandauer, Hans Christian Blech, Armin Mueller-Stahl

(Jugoslavija, Vengrija, Austrija, Vakarų Vokietija, 1985, orig. k., angl., liet. subt., 2.24)

11 d. - 16.20

 XIX a. 2-oji pusė, Austrija-Vengrija. Iš skurdžios šeimos kilęs Alfredas per gerų žmonių malonę patenka į prestižinę kadetų mokyklą. Jis neriasi iš kailio, kad įtiktų viršiloms ir parodytų savo sugebėjimus. Iškilęs gabus karininkas imasi ir negarbingų, tačiau dosniai atlyginamų šnipo pareigų. Vis dėlto valdžia jį vertina ne dėl nepriekaištingo šnipinėjimo. Jam numatytas labai konkretus - atpirkimo ožio vaidmuo. Artinasi Pirmasis pasaulinis karas. Pulkininkas supranta patekęs į aklavietę. Iš jos ištrūkti tėra vienas kelias.

Filmas sukurtas pagal tikrą šnipo Alfredo Redlio istoriją. (N-16)


Ambasadorius"

„Ambassadøren"

Rež. Mads Brügger

(dokumentika, Danija, 2011, orig. k., angl., liet. subt., 1.33)

11 d. - 19 val.

 Danų žurnalistas Madsas Brügeris atvyksta į Centrinės Afrikos Respubliką. Tamsūs akiniai, ilgaauliai batai, cigarečių kandiklis - tai naujosios jo asmenybės atributai. Sumokėjęs didelę sumą už diplomatinį pasą, dabar šis eilinis danas - Liberijos konsulas CAR. Tačiau tikrieji Brügerio ketinimai su diplomatine misija niekaip nesusiję. Prisidengęs geranoriškais planais atidaryti degtukų fabriką ir taip sukurti naujų darbo vietų, jis mėgina įsisukti į nešvarią ir rizikingą deimantų rinką. Savo susitikimus su reikiamais asmenimis ir „partneriais" jis fiksuoja paslėpta kamera. (N-16)

 

Sraigės kiaute"

„Pojktanten"

Rež. Ester Martin Bergsmark

(dokumentika, Švedija, Danija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 1.14)

11 d. - 21 val.

 Vonios kambarys. Garuojantis vanduo ir du nuogi kūnai, sukibę it sraigės. Tai filmo režisierius Ester Martinas Bergsmarkas ir filmo herojus, rašytojas Eli Levénas. Jie transseksualai, vienas kitą atradę kaip atsvarą šiame sunkiai ištveriamame pasaulyje. Pasaulyje, kuriame tai, kaip žmogų nori matyti kiti, nebūtinai sutampa su tuo, kas jis yra iš tikrųjų. Aš nesu nei vyras, nei moteris. Ir man tai patinka, - sako Eli. Žiaurios praeities epizodai poetiškai atspindi trapių asmenybių kelią savęs ir išsilaisvinimo iš kultūrinių normų link. (N-18)

 

Sofija"

„Sofie"

Rež. Liv Ullmann

Vaid. Karen-Lise Mynster, Ghita Nørby, Erland Josephson, Jesper Christensen

(Danija, Norvegija, Švedija, 1992, orig. k., angl., liet. subt., 2.32)

12 d. - 15 val.

 Kopenhaga, 1886-ieji. Pasiturinčių žydų dukrai Sofi dvidešimt aštuoneri, ji dar netekėjusi. Mergina gyvena gaubiama tėvų, rūpestingų tetų ir senelės meilės, supama įdomių knygų ir pašnekesių. Bet stiprėja vidinis nerimas ir jausmas, kad gyvenimas vyksta kažkur kitur, už namų sienų, palikdamas ją nuošaly. Sofi nori mylėti taip, kaip vienas kitą myli jos tėvai, ji ilgisi jausmų ir aistros. Širdis, rodos, pabunda, kai ji sutinka talentingą dailininką Hojbį. Tačiau Hojbis turi nepanaikinamą trūkumą. Jis - ne žydas. Sofi tėvai, linkėdami jai tik gero, bet nepakęsdami tradicijų laužymo, suranda kitą kandidatą į vyrus - audinių pardavėją Joną. (N-16)

 

Kuma"

Rež. Umut Dağ

Vaid. Nihal G. Koldaş, Begüm Akkaya, Vedat Erincin, Murathan Muslu

(Austrija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 1.33)

12 d. - 18 val. Filmą pristatys režisierius.

 Vestuvės Turkijos kaime. Devyniolikmetė Aiša ištekinama už keleriais metais vyresnio Hasano. Kai pora su jaunikio šeima sugrįžta į Vieną, mergina sužino, jog tapo ne Hasano, o jo tėvo antrąja žmona - kuma. Taip sumanė sunkiai serganti šeimos motina Fatma. Senų musulmoniškų tradicijų ir pažiūrų moteris tikisi, kad jeigu mirs, nuoširdi ir atsidavusi Aiša pasirūpins jos vyru ir trimis jauniausiais vaikais - mažamečiu sūnumi ir paauglėmis dukromis. Tačiau šeima Aišą sutinka nemaloniai: oficialus vyras merginos vengia, o seserys atvirai rodo priešiškumą. Vienintelis žmogus, su kuriuo mergina jaučiasi užmezgusi ryšį, yra Fatma. (N-16)

 

Prisipažinimas"

„Outing"

Rež. Sebastian Meise, Thomas Reider

(Austrija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 1.22)

12 d. - 19.45 Filmą pristatys režisierius.

 Jaunas archeologijos studentas Svenas sėdi priešais kamerą. Prasideda jo išpažintis. Būdamas šešiolikos jis pirmą kartą pajuto seksualinį potraukį vaikams. Nuo tada tęsiasi kasdienė vaikino kova su geismu ir mintimis, draudžiant sau bet kokį seksualinį kontaktą su nepilnamečiais. Šis kelerius metus kurtas filmas yra drastiškas Sveno liudijimas apie izoliaciją, depresiją ir savitvardą. Drauge tai viešas pažadas neperžengti nusibrėžtos etinės ribos. Tačiau ar rizika dingsta, jei apie ją žino visuomenė? Filmas trikdo atvirumu ir stebina drąsa kalbėti apie tai, kas per dažnai nutylima. (N-13)

 

Po sniegu"

„Unter Schnee"

Rež. Ulrike Ottinger

(dokumentika, Vokietija, 2011, orig. k., angl., liet. subt., 1.43)

13 d. - 19 val. Filmą pristatys režisierius.

 Tenykštis pasaulis skendi paslaptyje ir mistikoje. Religinės apeigos, kasdieniai ritualai ir įpintos legendos intymiai atveria ir leidžia pajusti autentišką Japoniją. Šioje pasakoje apie tolimą kraštą vandens, sniego tirpsmo, vėjo garsai ir Yumiko Tanakos muzika susikloja į kerinčią kompoziciją, o gamtos vaizdai hipnotizuoja ir plaukia akyse lyg tobulas sapnas.

Režisierė Ulrike Ottinger žiūrovus atsargiai veda mitinės lapės ir jos meilužio pėdomis, kad negurgždėtų sniegas, kad nepabaidytume kalnų dievų ir dvasių ir neišsklaidytume, rodos, ore tuoj regimą pavidalą įgysiančių legendų. (N-16)

 

Kas lieka"

„Was bleibt"

Rež. Hans-Christian Schmid

Vaid. Lars Eidinger, Corinna Harfouch, Sebastian Zimmler, Ernst Stötzner

(Vokietija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 1.25)

13 d. - 21 val.

 Savaitgalis gražiame provincijos name. Tėvai ir du sūnūs - Marko su mažamečiu sūnumi ir Jakobas su mergina - planuoja ramiai, be jokių rūpesčių praleisti kelias dienas kartu. Tačiau kai prie pietų stalo motina pareiškia nebevartojanti vaistų nuo klinikinės depresijos, šeimoje jaučiama įtampa pratrūksta. Netrukus prasiveržia ir tarp brolių tvyrojęs nebylus priešiškumas. Kitą rytą motina dingsta iš namų. Tarp namiškių kyla panika...

Šis filmas - tai sudėtingas, paslapčių ir išdavysčių paženklintas vienos „idealios" šeimos portretas. (N-16)

 

Nuogas prieglobstis"

„Vuosaari"

Rež. Aku Louhimies

Vaid. Laura Birn, Amanda Pilke, Matleena Kuusniemi, Lenna Kuurmaa

(Suomija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 2.02)

14 d. - 17.15

 Apsnigti Helsinkio miegamieji rajonai. Čia vyras apgaudinėja žmoną, šešiolikmetė yra pasiryžusi padaryti bet ką, kad išgarsėtų, vieniša motina kovoja su vėžiu, imigrantų berniukas patiria patyčias mokykloje, narkomanų pora mėgina išsikapstyti iš skolų, motinos apleistas septynmetis visą meilę ir rūpestį skiria šuniui, tėvas verčia sūnų treniruotis, kad tik šis netaptų toks, kaip jis pats... Kiekvienas iš jų desperatiškai siekia žmogiškojo ryšio, meilės, pripažinimo. Kiekvienas ieško užsimiršimo ir bando pabėgti iš kančios, slepiamos nuo aplinkinių. (N-16)

 

Laužyti garsą"

„Soundbreaker"

Rež. Kimmo Koskela

(dokumentika, Suomija, Tanzanija, Didžioji Britanija, Belgija, Portugalija, 2011, orig. k., angl., liet. subt., 1.26)

14 d. - 21 val.

 Muzikantas Kimmo Pohjonenas gėdijosi akordeono, tačiau būdamas trisdešimt dvejų atrado savitą grojimo būdą ir suprato ėjęs neteisingu keliu. Nuo to laiko nesiliauja jo eksperimentai ir projektai: pradedant bendradarbiavimu su garsiuoju „Kronos" styginių kvartetu, baigiant koncertu, kuriame ūkio technika tampa savarankišku instrumentu. K. Pohjonenas atveria iki šiol nematytas akordeono galimybes, taip pelnydamas stulbinamą populiarumą tiek Suomijoje, tiek už jos ribų. (N-16)

 

Apsisprendimas"

„Taking Sides"

Rež. István Szabó

Vaid. Harvey Keitel, Stellan Skarsgård, Moritz Bleibtreu, Birgit Minichmayr, Ulrich Tukur

(Prancūzija, Didžioji Britanija, Vokietija, Austrija, 2001, orig. k., angl., liet. subt., 1.48)

15 d. - 17 val.

 Vilhelmas Furtvangleris - genialus dirigentas. Nacistinėje Vokietijoje jis - viena iš ryškiausių kultūros asmenybių. Politika bodisi, iškalbos neturi, todėl diriguodamas orkestrui Hitlerio gimtadienio proga muzika bando skleisti taikos žinią. Žlugus nacių Vokietijai, išvaduotojai amerikiečiai ima ieškoti kaltų. Majorui Styvui Arnoldui patikima Furtvanglerio byla. Styvui įsakyta įrodyti jo kaltę dar prieš pradedant tyrimą. Majoras bando išsiaiškinti, kodėl dirigentas aktyviai nesipriešino režimui. (N-16)

 

Atsiprašau, kad sutrukdžiau"

„Undskyld jeg forstyrrer"

Rež. Henrik Ruben Genz

Vaid. Sara Hjort Ditlevsen, Nicolas Bro, Lotte Andersen, Søren Østergaard

(Danija, 2012, orig. k., angl., liet. subt., 1.30)

15 d. - 19 val.

 Helena keistuolė, o jos gyvenimas - vieni nesusipratimai, nes ji atkakliai ir tikslingai ieško vyro. Ne mylimojo, o to, kuris prieš 23 metus pradėjo ją. Motina merginą prižiūri kaip nekaltą mergelę, naktimis rakina jos kambarį ir koketuoja mėtydama užuominas apie galimus kandidatus į tėvus. Taip jai išsprūsta, kad miesto teatro režisierius galėtų būti jis. Helena išdumia į teatrą ir gauna ten darbelį... savo šuniui. Tačiau netrukus ji visiems įsipyksta, mat kišasi į svetimus reikalus ir nenulaiko liežuvio už dantų. Mergina ima suvokti, kad ne ji, o ją supantys žmonės yra keisti. (N-16)

 

Hanusenas"

„Hanussen"

Rež. István Szabó

Vaid. Klaus Maria Brandauer, Erland Josephson, Ildikó Bánsági

(Vengrija, Vakarų Vokietija, Austrija, 1988, orig. k., angl., liet. subt., 2.20)

15 d. - 21 val.

 Pirmojo pasaulinio karo nusiaubta Vakarų Europa. Keičiasi valdžia, kontinentą purto ekonominė krizė, permainos kelia visuotinę paniką. Vieni eina maištauti į gatves, kiti gydosi pakrikusią psichiką klinikose, treti ieško nusiraminimo okultistinėse apeigose. Vokietijoje grėsmingai auga nacionalistų gretos. Tuomet pasirodymus ima rengti aiškiaregys Hanusenas. Jis užčiuopia žmonių baimes, slapčiausius troškimus ir sėkmingai spėja ateitį. Hanusenui sekasi, kol pranašystės priimtinos galingiesiems.

Filmas sukurtas remiantis Austrijos žydo Hermanno Steinschneiderio, pasivadinusio Eriku Janu Hanussenu, gyvenimo istorija. (N-18)

 

Daugiau informacijos: www.scanorama.lt

 


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 174
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt