Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą
Organizacija Pirmą kartą Tarptautinį Kauno kino festivalį (TKKF) 2007m. surengė VŠĮ „Visos mūzos" kaip pilietinę akciją, norint atkreipti žiūrovų ir valdžios dėmesį į šalyje vykstančią kino kultūros homogenizaciją.   Organizacija pradėjo ir toliau aktyviai dalyvauja judėjime už seniausio Lietuvos kino teatro „Romuva" išsaugojimą. Per keletą metų smarkiai prasiplėtęs festivalis tapo vienu svarbiausių kino meną puoselėjančių renginių.  


Festivalis
Šiandien TKKF yra vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune. Jis pristato pasaulyje pripažintus filmus, tačiau kartu ieško ir naujų atradimų. TKKF teikia pirmenybę kūriniams, kuriuose dera meninė kokybė ir ryški socialinė pozicija. Festivalis tęsia tradiciją puoselėti Lietuvos ir Baltijos šalių kiną ir savo žiūrovus džiugina išskirtinėmis premjeromis .

7-ajame festivalyje, kuris vyks 2013 m. rugsėjo 25 - spalio 6 dienomis, vaidybiniai filmai bus rodomi „Plataus kampo" ir „Tapatumų" programose. Programos dalys „Muzika, keičianti pasaulį" ir „Visos mūzos" tradiciškai pristatys įdomią dokumentiką apie meną bei pačius kūrėjus. Šalia pagrindinių programų taip pat bus rodomi ir trumpametražiai filmai, animacija bei retrospektyvos.   TKKF yra oficialus pažangaus kino sklaidos tinklo „Eye on Films" partneris, kurį remia MEDIA Mundus programa. Festivalis taip pat yra tarptautinės kino teatrų asociacijos CICAE narys ir Europos tinklo jauniems kino kūrėjams „Nisi Masa" atstovas Lietuvoje.
  Platinimas Dar 2010 m. TKKF pradėjo arthauzinių filmų platinimo veiklą Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino teatruose. Kol didžiosios Baltijos šalių kino platinimo kompanijos užsiima tik komercinio kino sklaida, TKKF siekia, kad kino teatrai atsivertų ir arthauziniam kinui. TKKF siekia daryti teigiamą įtaką Baltijos šalių kino platinimo sistemai ir didinti arthauzinių filmų skaičių kino teatrų repertuaruose. Festivalio kūrėjai tiki, kad kino industriją būtina stiprinti palaikant ir platinant arthauzinį kiną.
  Edukaciniai projektai 2011 m. startavusio kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino" metu buvo suorganizuota daugiau nei pusantro šimto kūrybinių kino dirbtuvių ir mokymų pedagogams Kaune, Vilniuje bei Panevėžyje. Dalyviams buvo suteikta galimybė pamatyti kino „virtuvę" - jie galėjo dalyvauti nemokamose kūrybinėse kino dirbtuvėse, kurias vedė įvairių kino profesijų atstovai. Pedagogams bei jauniems kino profesionalams taip pat buvo rengiami specialūs mokymai kino edukacijos ir pedagogikos srityse.
  Tikslai Pagrindinis TKKF siekis yra stiprinti kino kultūrą ir industriją Lietuvoje bei pristatyti Lietuvos kiną profesionalams iš viso pasaulio. Svarbiausias festivalio prioritetas yra aukštos kokybės arthauzinis kinas. Siekdami kino kultūros atgimimo Lietuvoje, festivalio kūrėjai prisideda kino klasikos, retrospektyvų pristatymais taip pat kino edukacijos projektais. Festivalio metu organizuojamos atviros diskusijos, kino dirbtuvės, specialios paskaitos.

Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 66
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt