Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris" yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą. 2016 metais jau 21-ąjį kartą vyksiantis festivalis daugeliui žmonių asocijuojasi ne tik su kokybišku gero skonio kinu, bet ir su rimtomis diskusijomis, susitikimais su žinomais Lietuvos ir užsienio kino žmonėmis, įvairiausiais švietėjiškais projektais bei originaliais teminiais renginiais.

Partnerystė su Europos Sąjungos MEDIA programa bei narystė tarptautinių ART kino teatrų ir festivalių konfederacijoje (CICAE) yra puikus festivalio kokybiškumo, žinomumo ir profesionalumo įrodymas. Didelį ištikimų nepriklausomo kino gerbėjų ratą turintis festivalis bendradarbiauja su didžiausiais tarptautiniais kino festivaliais, užsienio kino kompanijomis, nepriklausomų filmų prodiuseriais, įvairių šalių ambasadomis.

2016 metais vyks jau septintoji tarptautinė kino industrijos konferencija „Meeting Point - Vilnius". Tai labai reikšmingas projektas, skirtas kino industrijų profesionalams, siekiant atrasti Vilniaus miesto, Vilniaus tarptautinio kino festivalio bei Lietuvos kino industrijos identitetą globaliu mastu. Viena pagrindinių šios konferencijos dalių - Centrinės ir Rytų Europos tarptautinių kino festivalių forumas, kurio pagrindinis tikslas yra užmegzti bei puoselėti glaudžius partnerystės ryšius tarp pagrindinių Rytų ir Centrinės Europos šalių tarptautinių kino festivalių.

Kasmet festivalis per dvi savaites pristato daugiau nei 200 filmų. Gausi filmų programa žiūrovų patogumui suskirstyta į atskiras programas (2015 metais buvo 19 programų). 2005 metais „Kino pavasaris" sulaukė pirmojo rekordinio žiūrovų skaičiaus. Lankomumas tuomet padidėjo net 40,7 proc. (nuo 2004 metais: 28 tūkst. žiūrovų iki 2005 metais: 41 tūkst. žiūrovų). Nuo tų metų festivalį „Kino pavasaris" kasmet aplanko vis daugiau žiūrovų, kurių skaičius 2015 metais išaugo iki 107 195. Nuo 2008 metų festivalis supažindino su programa ne tik Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų gyventojus. 2015 metais dviejų savaičių programa džiaugėsi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos žiūrovai, o Panevėžyje ir Šiauliuose kino mėgėjai festivalio filmais mėgavosi tris dienas.

VTKF „Kino pavasaris" tampa puikia proga ne tik susipažinti su gerais kino filmais, tačiau ir susitikti su pripažintais kino meistrais ar aktoriais. Festivalis didžiuojasi jį aplankiusiais svečiais: režisieriais Michael Hazanaviciumi, Joshua Oppenheimer, Emir Kusturica, Mike Leigh, Leos Carax, Javor Gardev, Attila Galambos, bei aktoriais Hana Schygulla, Ian Somerhalder, Dexter Fletcher, Ion Sapdaru, Teador Corban, Mircea Andreescu ir kitais.

Filmus ir repertuarus rasite: www.kinopavasaris.lt


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 236
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt