Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Jau ketvirtą kartą Vilniuje spalio 19–22d. vyks pasaulinį pripažinimą įgijęs Tarptautinis animacinių filmų festivalis „TINDIRINDIS ’06“. Tradiciškai spalio 16–18 d. rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kurioms vadovauja garsūs animatoriai iš Rusijos ir Lietuvos. Be to, šiemet Lietuvos festivalis drauge su kitais šešiais Šiaurės ir Baltijos šalių festivaliais rinks animacinių filmų nominantą naujai įsteigtam tarptautiniam apdovanojimui ANOBA. Pasak vienos iš šio prizo ir Šiaurės šalių festivalio tinklo steigėjos – Fredrikstad animacijos festivalio Norvegijoje direktorės Anne Lise Andreasen, naujasis apdovanojimas nuo 2006-ųjų sieks animacijos žanrą populiarinti tiek pat giliai ir plačiai, kaip tai jau įprasta vaidybiniams filmams.

Šiais metais net 25 konkursinėse programose bus parodyta beveik 300 animacinių filmų iš viso pasaulio. Kurie suskirstyti į tris pagrindines grupes: pagrindinę konkursinę, eksperimentinę ir suaugusių, taip pat vaikams bei studentų ir vaikų sukurtų filmų. Tarp jų ir trys ilgametražiai filmai sukurti estų ir rusų animatorių. Festivalis plečiasi ne tik dalyvių skaičiumi, filmų geografija, bet ir atvažiuojančių žiuri narių garsiais vardais. Tarp jų animacijos prodiuseriai olandas Dickas de Jonge ir lenkas Zbigniewas Žmudskis, animacijos kūrėja latvė Roze Stiebra, rusų režisieriai Natalija Orlova, Valentin Telegin, kino kritikė ir režisierė Natalija Lukinych, Norvegijos animacijos festivalio direktorė danė Anne Lise Andreasen. Lietuviams žiuri komisijoje atstovaus šiuolaikinio meno kritikė Renata Dubinskaitė, LT2 kultūros programos prodiuseris Martynas Kėvišas ir menotyros dr. Rasa Gečaitė.

Be 27 Europos šalių animatorių kūrinių, filmai konkursinėms festivalio programoms atkeliavo iš Japonijos, JAV, Kanados, Australijos, Brazilijos, Indijos, Kolumbijos, Irano, Taivano. Dauguma festivalio filmų jau yra laimėję prizų bei apdovanojimų kitose pasaulio šalyse. Programoje „Jaunimas jaunimui“ gausiai dalyvauja studentai iš įvairių pasaulio šalių bei lietuvių studentai iš Vilniaus Statybos ir dizaino kolegijos, Vilniaus Dailės Akademijos. Konkursinėje vaikų programoje atrinkti filmai, sukurti vaikų iš Belgijos ir Suomijos, Vilniaus animacijos mokyklos ir Vienožinskio dailės mokyklos.

Šiais metais festivalio topografija išsiplėtė po visą Vilniaus senamiestį. Skirtingos konkursinės programos rodomos „Skalvijos“ kino centre (bendroji konkursinė ir filmai suaugusiems), Šiuolaikinio meno centre (eksperimentiniai filmai) ir „Lėlės“ teatre (filmai vaikams ir jaunimo bei vaikų sukurti filmai). Prancūzų kultūros centre, Lietuvos Teatro, muzikos ir kino muziejuje, Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, „Torres“ galerijoje vyks garsių užsienio ir lietuvių animatorių filmų retrospektyvos: olando Dicko de Jonge, prancūzo Federico Vitali, rusų studijos „Animose“ režisierių ir Natalijos Orlovos, latvės Roses Stiebros, lietuvio Algirdo Selenio, lenkų studijos „Semafor“.

Festivalio metu taip pat vyks trys animacijai skirtos parodos. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje – „Lietuvos animacijos dabartis ir ateitis” bei personalinė Iljos Bereznicko darbų iš muziejaus fondų. Šlapelių muziejuje – Jūratės Leikaitės kūrybinė paroda, Energetikos muziejuje – interaktyvaus dizaino ir naujų animacijos technologijų paroda bei lietuvių animacijos studentų filmų peržiūra. Kaip ir kiekvienais metais festivalyje bus ir lietuvių autorių animacinių filmų premjerų: Henriko Vaigausko, Aurikos ir Algirdo Selenių, Iljos Bereznicko, Jūratės Leikaitės, Sandros Januševičiūtės ir Daivos Minkevičiūtės bei Nijolės Valadkevičiūtės sukurti filmai.

FESTIVALIO PROGRAMA

Kino centras „Skalvija“

Natalijos Orlovos ir studijos „Anima“(Rusija) filmų programa 16 d. - 21 val.
Valentino Telegino (Rusija) filmų programa 17 d. - 21 val.
Natalijos Lukinykh (Rusija) filmų programa 18 d. - 18.50 val.
Festivalio konkursinė programa
VI programa 18 d. - 20.40 val. 20 d. – 14.40 val.
I programa 19 d. – 11 val. 20 d. – 18.50 val.                
II programa 19 d. – 12.50 val. 20 d. – 17 val.
III programa 19 d. - 14.40 val.
V programa 19 d. – 17 val. 20 d. – 12.50 val.
XV programa 19 d. - 18.50 val.
IV programa 19 d. - 20.40 val. 20 d. – 11 val.
XVI programa 20 d. – 20.40 val. 22 d. – 18.50 val.
VII programa 21 d. – 11 val., 20.40 val.
VIII programa 21 d. – 12.50 val. 22 d. – 11 val.
IX programa 21 d. – 14.40 val. 22 d. – 12.50 val.               
XXIV programa 21 d. – 17 val.
XVII programa 21 d. – 18.50 val. 22 d. – 20.40 val.
Aurikos ir Algirdo Selenių animacinių filmų programa 22 d. – 14.40 val.
Studijos „Semafor“ (Lenkija) animacinių filmų programa 22 d. – 17 val.

Vilniaus teatras „Lėlė“
19 d. 15.30 val. Roze Stiebra (Latvija) filmų programa

Prancūzų kultūros centras
20 d. 14.30 ir 17.00 val. prancūzų filmų programa
 
Festivalio konkursinė programa

1 Konkursinė programa
„Karakasas“, Lenkija, 9 min. 47 s.
„Perlinis žmogus“, Estija, 12 min.                 
„Lupe ir Bruno“, Ispanija, 5 min. 30 s.
„Audrapaukštis“, Rusija, 10 min.
„Ššša...“, Didžioji Britanija, 3 min. 9 s.
„Anga“, Olandija, 4 min. 50 s.
„Stiuartas“, Portugalija, 11 min. 23 s.
„Džeraldina“, Prancūzija, 9 min. 8 s.
„Marti iš jaujos“, Lietuva, 12 min.
„Svajonės ir troškimai“, Didžioji Britanija, 9 min. 50 s.
 
2 Konkursinė programa
„Miesto kaimynystėje“, Kroatija, 9 min.10 s.
„Broliai meškaširdžiai“, Estija, 21 min.
„Liūdnas šuo“, Olandija, 2 min.12 s.
„Tragiška istorija su laiminga pabaiga“, Portugalija, 7 min. 46 s.
„Šachmatai“, Švedija, 5 min.
„Čiuožykla“, Kanada, 3 min. 52 s.
„Žuvis“, Iranas, 5 min.13 s.
„Andante“, Lenkija, 11 min. 39 s.
„Trys gracijos“, Vokietija, 14 min. 30 s.
 
3 Konkursinė programa
„Dvylika mėnesių“, Australija, 7 min. 20 s.
„Ąžuolas“, Vokietija, 11 min.
„Tai ne pabaiga“, Danija, 4 min. 32 s.
„Ji sako“, Taivanas, 6 min. 35 s.
„Tedis“, Olandija, 3 min. 30 s.
„Zacharijus“, Prancūzija, 3 min. 20 s.
„Kietai virta višta“, 4 min. 40 s.
„Nusileidimas“, Iranas, 11 min. 20 s.
„Sibiro ekspresas“, Suomija, 13 min. 56 s.
„Paskutinis riterio smūgis“, Kolumbija, 7 min. 36 s.
„Tankas“, Lietuva, 5 min. 30 s.
„Labas“, Australija, 6 min. 30 s.
 
4 Konkursinė programa
„Pianisto akys“, Brazilija, 5 min.
„Sub rosa“, Kroatija, 8 min. 24 s.
„Atsiskyrėlis“, Olandija, 3 min. 31 s.
„Ratai“, Kolumbija, 20 min. 46 s.
„Gyvenimas dūmuose“, Italija, 7 min. 50 s.
„Raudonasis fortas“, Iranas, 11 min. 50 s.
„Ratas sukasi“, Vokietija, 7 min.
„Padaryta Okinavoje“, Japonija, 17 min. 43 s.
„Procesija“, Olandija, 2 min. 47 s.
 
5 Konkursinė programa
„Ichtys“, Lenkija, 9 min.10 s.
„Atspindžio teorija“, Kroatija, 7 min. 5 s.
„Trumpa pasakėčia“, Vokietija, 3 min.14 s.
„Šuo vedlys“, JAV, 5 min. 15 s.
„Generolas ir aitvaras“, Iranas, 14 min. 30 s.
„Kaze, vaiduoklių karys“, JAV, 23 min.
„Žano Moreno likimas“, Prancūzija, 2 min. 40 s.
„Gera mergaitė“, Norvegija, 10 min.
„Pingvino Kalėdos“, Olandija, 3 min. 30 s.
           
6 Konkursinė programa       
„Didvyrės sūnus“, Suomija, 14 min.
„Oli sėkmė“, Vokietija, 10 min.
„Šaukianti žemė“, Danija, 7 min. 36 s.
„Be dienų“, Iranas, 5 min. 40 s.
„Dantistas“, Latvija, 10 min.
„Nakties istorija“, Švedija, 15 min.    
„Snapas“, Olandija, 12 min.   
„Invazija“, Didžioji Britanija, 3 min.    
„Pikas ir Nikė“, Slovakija, 4 min. 40 s.
 
7 Konkursinė programa
„Lietus“, Olandija, 2 min. 4 s.
„Anapus bėgių“, Japonija, 11 min. 17 s.
„Žemiškas“, Iranas, 3 min.
„Legenda apie varnų baidyklę“, Ispanija, 24 min.
„Svajotojas“, Portugalija/Brazilija, 10 min. 58 s.
„Akis“, Kroatija, 11 min. 40 s.
„Deja“, Lenkija, 13 min. 19 s.
„Gatvė“, Olandija, 1 min.
„Besivejant svajonę“, Olandija, 6 min. 55 s.
 
8 Konkursinė programa
„Šešėlis sieloje“, Portugalija, 10 min.
„Visi žmonės – plastikiniai“, Austrija, 12 min.
„Obuolių pyragas“, Šveicarija, 9 min. 26 s.
„Teatro morka“, Estija, 6 min.
„Matopos“, Prancūzija, 11 min.
„Toporas ir aš“, Olandija, 11 min.
„Vienas, du, trys, prieblanda“, Kanada, 16 min.
„Hafezas“, Iranas, 2 min. 55 s.
           
9 Konkursinė programa
„Pavojus ateina iš nežinomybės“, Italija, 5 min. 41 s.
„Danų poetas“, Norvegija, 15 min.
„Pamestas siuntinys“, Olandija, 15 min. 45 s.                   
„Pjesė trims aktoriams“, Ukraina, 9 min. 56 s.
„Ašaros vėjyje“, Čekija, 20 min.
„Lašas kaip korys“, Vengrija, 3 min. 23 s.
„Sudužęs“, Olandija, 5 min. 30 s.
„Apie peles ir pabaisas“, Danija/Vokietija, 2 min.
 
10 Konkursinė programa: filmai vaikams
„Bibi“, JAV, 6 min. 40 s.
„Spalvos“, Ispanija, 2 min. 57 s.
„Karšti rūpesčiai“, Graikija, 8 min.
„Princesė varlė“, Lenkija, 13 min.
„Raganos saga“, Latvija, 7 min.
„Olimpiniai nuotykiai“, Iranas, 12 min.
„Kiemo istorijos“, Norvegija, 7 min. 30 s.
„Alavinis kareivėlis“, 9 min. 31 s.
„Kartuvių dainos“, Suomija, 13 min.
„Čigonas ir drakonas“, Lietuva, 6 min. 30 s.
 
11 Konkursinė programa: filmai vaikams
„Spragtukas“, Rusija, 82 min.
„Brangus bičiulis ir nuostabus žiedas“, Iranas, 5 min. 30 s.
 

12 Konkursinė programa: filmai vaikams
„Dobrinia Nikitičius ir slibinas Goriničius“, Rusija, 65 min.
„Fontanas“, Ispanija, 4 min. 33 s.
„Varnos“, Iranas, 6 min. 4 s.
„Mėlyna, Karma ir Tigrė“, Švedija, 12 min. 30 s.
 
13 Konkursinė programa: filmai vaikams

„Namelis medyje“, Kroatija, 6 min. 30 s.
„Mirijamos inkilėlis“, Estija, 5 min.
„Grįžtant namo“, Iranas, 12 min.
„Šlapia pasaka“, Lenkija, 23 min. 35 s.
„P.Džouns: labirintas“, Norvegija, 6 min.
„Bildukai“, Ukraina, 12 min.
„Berniokas“, Iranas, 11 min.
„Baubo liga“, Lietuva, 7 min.
 
14 Konkursinė programa: eksperimentiniai filmai
„Abstraktus“, Kanada, 2 min.15 s.
„Čipolino nuotykiai“, Lietuva, 9 min. 3 s.
„Dviguba“, Kroatija, 7 min. 54 s.
„Pasivaikščiojimas“, Prancūzija, 5 min.
„Karštinė“, Austrija, 4 min. 10 s.
„Laikos prisiminimai“, Vengrija, 4 min.
„Testas, vienas, du“, Olandija, 4 min. 50 s.
„Eliksyras“, Taivanas, 7 min.20 s.
„Specialistų gatvė“, Vokietija, 5 min. 30 s.
„Didmiesčio rojus“, Didžioji Britanija, 6 min.
„Ministerijos mesijas“, Latvija, 3 min. 7 s.
„Abigailė“, Didžioji Britanija, 6 min. 22 s.
„Eiti ar įeiti“, Švedija, 5 min. 25 s.
„Nužudyk veidą“, Taivanas, 3 min. 12 s.
„Vanduo“, Iranas, 2 min. 25 s.
„Būti ar nebūti“, Portugalija, 9 min.
„Italiana“, Lietuva, 4 min. 26 s.
 
15 Konkursinė programa: eksperimentiniai filmai
„Penelopės diena“, Vengrija, 3 min.
„Silencium“, Kroatija, 10min. 4 s.
„Išnykstantys taškai“, Austrija, 8 min. 30 s.
„Dulkės“, Vokietija, 7 min. 25 s.
„Krentančio žmogaus mintys“, 3 min.13 s.
„Poezija – vaiko žaidimas“, Olandija, 2 min. 36 s.
„Paukščiai narveliuose negali skraidyti“, Prancūzija, 3 min.15 s.
„Šokoladinis pudingas“, Taivanas, 6 min.
„Gustavas“, Australija, 4 min.
„Nesaugu“, Norvegija, 5 min.
„Loodebar“, Suomija, 6 min.
„Apokalipsė“, Lietuva, 11 min.
„Utopiškas“, Prancūzija, 5 min.15 s.
„Tranzitas“, Vengrija, 12 min.
 
16 Konkursinė programa: filmai suaugusiems
„Dabartis“, Albanija, 7 min.
„Eik“, Italija, 3 min. 23 s.
„Elegantiška“, Liuksemburgas, 29 min.
„Bežadis“, Kanada, 5 min. 42 s.
„Karta“, Estija, 12 min.
„Liokajus“, Švedija, 9 min. 20 s.
„Dievas su mumis“, Olandija, 7 min.
„TV košmaras“, Italija, 3 min. 2 s.
„Pelėda“, Prancūzija, 3 min. 50 s.
„Dar ne čia“, Airija, 5 min. 30 s.
„Sugadintos prekės“, Kanada, 4 min. 34
 
17 Konkursinė programa: filmai suaugusiems
„Panelė Gerti“, Italija / Brazilija, 5 min. 30 s.
„Plyšys“, Prancūzija, 1 min. 45 s.
„Gyvulys“, Suomija, 28 min.
„Burbulas“, Vengrija, 3 min.
„Daktaro D. sala“, Latvija, 13 min.
„Vienuolė II“, Portugalija, 2 min.
„Badas“, Didžioji Britanija, 9 min. 6 s.
„Sapnų institutas“, Estija, 10 min.
„Suradikalėję“, Švedija, 7 min. 30 s.


18 Konkursinė programa: studentų filmai
 „90°“, Prancūzija, 9 min.
„458 nm“, Vokietija, 6 min. 38 s.
„Gimtadienio berniukas“, Australija, 10 min.
„Kolizija“, Didžioji Britanija, 2 min. 30 s.
„Medvilnės klubas“, Kanada, 2 min. 56 s.
„Žalias ir oranžinis“, Belgija, 6 min.
„Karalius mirė“, Lithuania, 5 min. 30 s.
„Piramidė“, Rusija, 4 min. 45 s.
„Lapkritis“, Šveicarija, 1 min.
„Teptukas“, Čekija, 4 min. 35 s.
„Generatorius“, Prancūzija, 6 min.
„Lemtingas storumas“, Slovakija, 5 min. 46 s.
„Geras karalius“, Prancūzija, 7 min. 24 s.
„Kvailys“, Didžioji Britanija, 4 min.
„Krokosnija“, Prancūzija, 4 min. 29 s.
 
19 Konkursinė programa: studentų filmai
„Sustabdymai,“ Prancūzija, 4 min. 58 s.
„Šliaužiojimo erdvė“, Australija, 9 min.
„Paroda“, Rusija, 8 min. 45 s.
„Išgertuvės ir naikinimas“, Kanada 3 min. 6 s.
„Gyvenimas bute“, Belgija, 11min.
„Skrydis raudonais batais“, Indija, 6 min. 40 s.
„Viešpatie, apsaugok mane nuo nuodėmės“, Lietuva, 2 min. 8 s.
„Leonardai mano“, Slovakija, 6 min. 30 s.
„Pabaiga“, Prancūzija, 5 min. 30 s.
„Traukinys“, Kroatija, 6 min.
„Nepakeliamas oras“, Ukraina, 10 min.
„Abigailė“, Didžioji Britanija, 6 min. 30 s.
 
20 Konkursinė programa: studentų filmai
„Tarakonas“, Prancūzija, 5 min. 5 s.
„Ego“, Prancūzija, 6 min.3 s.
„Užhipnotizuotas“, Kanada, 3 min.12 s.
„Chelomo papročiai“, Rusija, 4 min. 50 s.
„Pirmas dalykas, kurį aš prisimenu“, Australija, 8 min. 5 s.
„Maskaradas“, Lietuva, 2 min. 50 s.
„Klajojimas“, Ukraina, 10 min. 15 s.
„Po katės“, Šveicarija, 4 min. 9 s.
„Tylus patarimas“, Didžioji Britanija, 5 min. 20 s.
„Dr. Psichas“, Čekija, 9 min. 3 s.
„Pop“, Čekija, 5 min. 20 s.
„Kad tai žinotum“, Prancūzija, 2 min. 20 s.
„Šnarėjimas“, Indija, 4 min. 26 s.
„Kelionė link rytų“, Lenkija, 9 min.12 s.
„Sušaudyk chorą“, Didžioji Britanija 1 min. 45 s.
 
21 Konkursinė programa: studentų filmai
„Klik-klak“, Prancūzija, 5 min. 38 s.
„Edna“, Prancūzija, 4 min. 37 s.
„Jūrų kiaulytė“, Kanada, 2 min. 7 s.
„Tikri draugai“, Belgija, 6 min.
„Š.... gaunasi“, Lietuva, 2 min. 20 s.
„Blogas ženklas“, Ukraina, 3 min. 40 s.
„Miegok su žuvimis“, Didžioji Britanija, 4 min. 27 s.
„Nuo sekmadienio iki šeštadienio“, Čekija, 5 min. 38 s.
„Miegant“, Čekija, 5 min. 40 s.
„Vėjas iš kitur“, Prancūzija, 2 min. 22 s.
„Saros pasaka“, Rusija, 5 min. 30 s.
„Begalinė pabaiga“, Lenkija, 9 min. 22 s.
„Luisas“, Prancūzija, 5 min. 11 s.
„Žuvis“, 6 min.
„Prieš, Prancūzija“, 5 min. 40 s.
„Tai ne pabaiga“, Danija, 4 min.
 
22 Konkursinė programa: studentų filmai
„Laikrodis su gegute“, Prancūzija 3´ 23″
„Ginkitės“, Prancūzija, 4 min.
„Širdžių kolekcionierius“, 5 min. 56 s.
„Košmaras“, 2 min. 16 s.
„Viskas sukasi“, Didžioji Britanija, 1 min. 15 s.
„Iš mamų gyvenimo“, Čekija, 7 min. 50 s.
„Natalijos valanda“, Prancūzija, 5 min.11 s.
„Apsėdimas“, Prancūzija, 11 min. 7 s.
„Karalius Hugo“, Rusija, 6 min. 33 s.
„Sekančios durys“, Lenkija, 9 min.
„Skliaustelis“, Prancūzija, 6 min. 20 s.
„Aš bijau“, Prancūzija, 6 min. 43 s.
 
23 Konkursinė programa: studentų filmai

„Pasakos medis“, Kanada, 3 min. 11 s.
„Išsekęs“, Kanada, 2 min.
„Aukštai“, Didžioji Britanija, 5 min. 10 s.
„Meistras ir Margarita“, Lietuva, 5 min. 11 s.
„Psichas“, Čekija, 9 min. 30 s.
„Šokis“, Prancūzija, 4 min. 52 s.
„Skleidėjas“, Čekija, 9 min.
„Lapai“, Lenkija, 10 min. 57 s.
„Piratas“, Prancūzija, 4 min.
„Otsu“, Prancūzija, 5 min. 38 s.
„Viršvalandžiai“, Prancūzija, 4 min. 50 s.
„Atsargiai užsidaro!“, Rusija, 5 min.
„Kino kraujas“, Prancūzija, 5 min. 30 s.
„Karlitopolis“, Prancūzija, 3 min. 10 s.
„Frodo mažmožis“, Olandija, 1 min. 40 s.
„Apie mane“, Rusija, 4 min. 30 s.
 
24 Konkursinė programa: pilnametražis filmas
„Frankas ir Vendi“, Estija, 80 min.
 
25 Konkursinė programa: vaikų filmai
„Neskubėk“, Lietuva, 40 s.
„Sudužęs“, Lietuva, 40 s.
„Miestas, kuris gali svajoti“, Lietuva, 1 min. 40 s.
„Baltas gyvenimas“, Lietuva, 8 min. 30 s.
„Apie gėlytę“, Baltarusija, 2 min.
„Juoda jūra“, 14 min.
„Vėl ir vėl“, Lietuva, 1 min.
„Prabudimas“, Lietuva, 2 min.
„Ten, kur saulė“, Lietuva, 1 min.30 s.
„Karvė ant ledo“, Lietuva, 30 s.
„Paršelis ir krokodilas“, Lietuva, 1 min.
„Švytuoklė“, Lietuva, 4 min.
„Iltys pavojuje“, Belgija, 4 min. 50 s.
„Godi kiaulė“, 3 min.
„Kokoso riešutui“, 4 min.
„Prašynėtojas“, Belgija, 3 min. 45 s.
„Maksas“, Belgija, 8 min. 50 s.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 42
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt