Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Pagrindinė programa SKALVIJOS kino centre

 

Šaligatvis premjera

Sidewalk

Rež. Julius Dautartas, Skirmantas Pabedinskas
(Lietuva, 2016, liet. k., 45 min.)

29 d. - 20 val. Filmą pristatys jo autoriai.


,,Šaligatvis" - filmas apie tai, kas nesustabdomai išnyksta iš mūsų atminties, iš mūsų gyvenimo. Tai filmas apie pareigą sau ir kitiems. Tai filmas apie kasdienybę, senatvę, apie dviejų žmonių meilę ir gyvenimą. Tai filmas apie mus dabartyje ir ateityje. (N-13)

 

---------------------------- rugsėjo 30 d. - spalio 6 d. ------------------

Specialioji programa „Kinas - mano meilė"

Cinema, mon amour

Rež. Alexandru Belc

(Rumunija, Čekija, 2015, rumun. k., angl. k., liet. subt., 74 min.)

30 d. - 17 val.

 

Filmas „Cinema, monamour" seka donkichotišką istoriją. Čia liūdnasis riteris yra užkietėjęs sinefilas, kino mechanikas ir kino teatro vadybininkas Viktoras Purice'as. Jo darbuotojos Cornelia ir Lorana -  ištikimos ginklanešės, o Dulsinėja - neremiamas, nešildomas, apšepęs, lankytojų veik nebesulaukiantis kino teatras „Dacia Panoramic Cinema" Rumunijoje. Kasdienėje kovoje dėl Dačios išlikimo pinasi šių trijų didvyrių optimizmas ir kartėlis, nostalgija kino teatrų aukso amžiui ir negailestinga realybė - rauginti agurkai, tinkas, stalo tenisas ir gitaros. Tai yra visas gyvenimas. (N-13)

 

Kinas: viešas reikalas

Cinema: a public affair

Rež. Tatiana Brandrup

(Vokietija, 2015, rusų k., angl. k., liet. subt., 104 min.)

1 d. - 21 val.

Naumas Kleimanas - rusų kino istorikas ir legendinio Eizenšteino archyvo kuratorius, Kino muziejaus Maskvoje steigėjas ir jo ilgametis direktorius, vienas reikšmingiausių gyvųjų Rusijos intelektualų, telkiantis apie save bendruomenę ir padaręs įtaką jaunajai kino kūrėjų kartai. Kinas, Kleimano manymu, yra kelias į tobulesnę visuomenę, nes jis geba žmones paversti piliečiais. Šis filmas fiksuoja jo pastangas išlaikyti Kino muziejuje pradėtas tradicijas, nepaisant to, kad muziejus 2005 m. buvo uždarytas, o jis pats - 2014 m. skandalingai atleistas iš posto, kai Rusijos kultūros ministras į jo vietą paskyrė V. Putino patikėtinį. (N-13)


Mus kadaise aplankiusios mintys

The Thoughts We Once Had

Rež. Thom Andersen

(JAV, 2015, angl. k., liet. subt., 108 min.)

2 d. - 21 val.

 

Šioje kino esė Thomas Andersenas nekuria pasakojimo ir nenaudoja nė vieno originalaus kino kadro - jis šoka per kino istoriją, į parankę įsikibęs prancūzų filosofo Gilles'o Deleuze'o tekstams. Tačiau tai nėra nei vadovėlis, nei testas sinefilui - jums nebūtina atpažinti neįvardytų kino ištraukų ar jas jungiančių ir nusakančių citatų - režisierius montuoja taip meistriškai, kad patirtumėte kiekvieno kadro jėgą ir dar liktų vietos jūsų pačių minčiai. (N-16)

Helenos Třeštíkovos filmu retrospektyva

Katka

Rež. Helena Třeštíková

(Čekija, 2009, čekų k., angl., liet. subt., 90 min.)

30 d. - 19 val. (seansą pristatys kino kino teoretikė Šárka Slezáková)

 

Vos devyniolikos metų Katka bando įveikti jau ketverius metus trunkančią priklausomybę nuo narkotikų, vildamasi pagaliau grįžti į normalų gyvenimą. Ji svajoja vieną dieną turėti vaikiną ir sukurti šeimą, tačiau šviesaus rytojaus nematyti.

Filmo režisierė stebi byrantį Katkos gyvenimą: norėdama prasimanyti pinigų, ji vagiliauja, verčiasi prostitucija. Fiziškai ir psichologiškai palūžusios herojės istoriją tik retkarčiais nušviečia viltis ir pažadai pradėti kitokį gyvenimą. Ir nors Katkos troškimas išsivaduoti iš priklausomybės nuoširdus, narkotikai jos nepaleidžia. Ar užsimezgus gyvybei ir artėjant naujam motinystės etapui Katkai pakaks jėgų pasikeisti? 13 metų Prahos skersgatviais Třeštíková seka paskui ir gilinasi į moterį, dėl kurios galbūt pereitumėte į kitą gatvės pusę, ir atskleidžia žmogiškąjį jos veidą. (N-16)

 

Malorė

Mallory

Rež. Helena Třeštíková

(Čekija, 2015, čekų k., angl., liet. subt., 97 min.)

2 d. - 15 val.

 

Dar vienas portretas, kurį režisierė kūrė 13 metų. Sūnų pagimdžiusi Malorė, kurios gyvenimas niekad nelepino, nusprendžia sutelkti visas jėgas, kad atsispirtų narkotikams ir išvengtų gyvenimo gatvėje. Jos naują gyvenimą simboliškai pradeda ant tilto sutikta garsi aktorė, paaukojusi jai 2 tūkst. kronų. Tačiau kova tik prasideda. Sudėtinga socialinė situacija, yrantys asmeniniai santykiai, susidūrimai su pareigūnais dažnai ją bloškia atgal į patį dugną. Vis dėlto kiekvieną dieną be narkotikų auganti vidinė moters stiprybė, unikalus humoro jausmas ir karingas rokerės būdas ją stumia pirmyn. (N-16)

 

Pagrindinė programa

Mano draugas Borisas Nemcovas

Moi drug Boris Nemcov

Rež. Zosia Rodkevič

(Rusija, Estija, 2016, rusų k., angl., liet. subt., 70 min.)

30 d. - 21.10 (seansą pristatys režisierė Zosia Rodkevič)

 

Atviras, intymus, tragikomiškas žymaus Rusijos politiko, Putino oponento, su kamera flirtuojančio ir savo role besimėgaujančio Boriso Nemcovo portretas. Darbas, kurio režisierė ėmėsi skeptiškai: „Man buvo dvidešimt dveji. Dirbau žinioms. Gavau užduotį - filmuoti Borisą Nemcovą. Priėmiau ją kaip iššūkį: senas, savimyla buržujus, na, kuo jis gali būti įdomus? Jam buvo penkiasdešimt treji, jis jau buvo ir fizikos daktaras, ir vicepremjeras, ir Boriso Jelcino įpėdinis. O pasirodė besąs šaunus, geras ir nuoširdus. Susidraugavome. O tada jį nužudė."

Tai svarbus dokumentas, kuris, anot Viktoro Manskio, yra raktas suprasti beprotybę, kurioje esame, ir dėl kurios mus perspėjo Nemcovas: „Rusijai reikia evoliucijos, o ne revoliucijos." (N-16)

 

Ama-san - jūrų moterys

Ama-san

Rež. CláudiaVarejão

(Portugalija, Japonija, Šveicarija, 2016, jap. k., angl., liet. subt., 113 min.)

1 d. - 14.30

 

Atokiame Japonijos kampelyje gyvena moterų bendruomenė, praktikuojanti senovinę, dabar jau nykstančią, profesiją - į jūrą jos neria ieškoti dumblių ir vėžiagyvių, perlų be papildomos deguonies įrangos, tik tradiciniu būdu galvas apsirišusios skepetaitėmis. Kamera fiksuoja šių mįslingų moterų kasdienybės ritualus: ruošimąsi darbui, nardymą, padžiautus kostiumus, rankšluosčiais apvyniotas galvas, ruošiamą maistą, džiugius santykius, dainavimą. Lėtai banguojantis jų gyvenimas sukuria nepaprastos harmonijos įspūdį, tarytum būtų egzotiškas anachronizmas. (N-13)

 

Ukrainos šerifai

Ukrainskie šerifi

Rež. Roman Bondarčuk 

(Ukraina, Latvija, Vokietija, 2015, ukr. k., angl., liet. subt., 80 min.)

1 d. - 17 val.

 

Tai tragikomiškas pasakojimas apie dviejų policininkų Viktoro ir Volodios kasdienį darbą atokiame Pietų Ukrainos kaime. Šiuos du atsakingus ir itin žmogiškus vyrus savo pagalbininkais paskyrė kaimo seniūnas Viktoras Maruniakas. Geltonu automobiliu „Lada", papuoštu Ukrainos vėliavėle, šerifai keliauja nuo trobos prie trobos ir visiems kažkuo padeda - ramina kaimyną, kitą paprotina, kad nevalgytų šunų, ieško pasprukusio vagies ir net... atranda lavoną. Kasdienį jų darbą dar pakoreguoja neaiški politininė situacija. Euromaidano išvakarės, pokalbiai su karinės tarnybos siekiančiais išvengti veikėjais. Ir nors kaimo žmonės kartu smagiai šokinėja į eketę, jų pažiūros į besikeičiantį gyvenimą skiriasi. (N-16)

 

Romeo ir Džiuljeta uždarymas

Romeo e Giulietta

Rež. Massimo Coppola

(Italija, 2015, italų k., angl., liet. subt., 57 min.)

1 d. - 19 val. (seansą pristatys režisierius Massimo Coppola)

 

Nino ir Merė yra šešiolikmečiai, gyvenantys čigonų tabore Romos priemiestyje. Režisierius juodu pasirinko Šekspyro „Romeo ir Džuljetos" ekranizacijos filmavimui. Tačiau prasidėjus filmavimo darbams garsios tragedijos konfliktai stebėtinai ima virsti tikrove. Jaunuolių šeimos yra susipriešinusios ir nenori, kad jie bendrautų. Šiuo atveju - prieš kamerą. Todėl šio filmo kūrimas tampa ne ką mažesniu iššūkiu nei Romeo ir Džuljetos meilė Šekspyro tragedijoje. (N-13)

 

Mes esame Kuba

Wir sind Kuba

Rež. Annett Ilijew

(Vokietija, 2015, isp. k., angl., liet. subt., 89 min.)

2 d. - 17 val.

 

Darbininkas ir savamokslis operatorius Andresas septynerius metus kasdien filmavo savo šeimos ir draugų gyvenimą skurdžiame Havanos rajone, o Annett Ilijew slapta iš Kubos išsivežė kalną jo juostų ir sumontavo unikalų, intymų ir gyvą dokumentą, atskleidžiantį paprastų kubiečių gyvenimą. Vienišas tėvas Andresas mažytę filmavimo kamerą kreipia į artimiausią jį supančią aplinką: savo draugus, kaimynystėje gyvenančių disidentų, kovojančių už politinę laisvę, porą, į savo dukrą bei pagyvenusią tetą. Stambiu planu matome, kaip jų gyvenimus veikia kasdieniai vargai dėl būtiniausių poreikių, politinė indoktrinacija, poilsis subkultūroje ir trumpų laimės akimirkų paieškos. (N-16)


VDFF programos vaikams

„Ir viso pasaulio negana" (72 min.)

1 d. - 13 val.

 

Šoku tau

Dans for livet

Rež. Erlend E. Mo 

(Norvegija, Danija, Švedija, 2015, liet. įgars., 25 min.)

 

Dvylikametė Vildė nori tapti pirmąja mergaite, dalyvausiančia tradicinių norvegiškų šokių konkurse. Tačiau konkursas nėra didžiausias jos iššūkis. Ji įsitikinusi, kad jos stiprybė ir aistra šokti padės mylimam seneliui laimėti kovą prieš vėžį. (V)

 

Džiovanis ir vandens baletas

Giovanni en het waterballter

Rež. Astrid Bussink

(Nyderlandai, 2014, liet. įgars., 17 min.)

 

Dešimtmetis Džiovanis yra vienintelis berniukas maudymosi kostiumėlių, nosies spaustukų, blizgaus makiažo ir klegančių mergaičių pasaulyje. Pastaruosius ketverius metus jis svajoja tapti pirmuoju berniuku, besivaržančiu olandų sinchroninio plaukimo čempionate. Jam liko tik vienas egzaminas, ar jam pavyks? (V)

 

Varičela

Vaicella

Rež. Viktor Kossakovskij

(Norvegija, Danija, Rusija, Švedija, 2015, liet. įgars., 25 min.)

 

Septynmetei Polinai ir trylikametei jos seseriai Nastiai baletas yra gyvenimas. Sesutės studijuoja Boriso Eifmano šokio akademijoje Sankt Peterburge. Jaunėlė mokosi iš vyresnės ir labiau patyrusios Nastios, tačiau abi neramiai laukia mokslo metų pabaigoje vyksiančių egzaminų, kai paaiškės, ar jos tęs studijas. (V)

 

Programa „Mes dešimtmečiai" (67 min.)

2 d. - 13.30

 

Keitė ir riedlentė

Skatekeet
Rež. Edward Cook

(Nyderlandai, 2015, liet. įgars., 15 min.)

 

Keitė - dešimties metų mergaitė. Ji riedlente rieda taip puikiai, kad atkreipia ir berniukų dėmesį - juk mergaitės paprastai tuo neužsiima. Keitės kelyje - įvairiausios nuomonės apie ją, tačiau riedlentės dėl jų ji nemes. (V)

 

Liūtas ir drąsi pelytė

De leeuw en de dappere muis

Rež. Elsvan Driel

(Nyderlandai, 2014, liet. įgars., 20 min.)

 

Sirijoje vyksta karas, todėl keletui milijonų vaikų gresia pavojus. Vienai jų - dešimties metų mergaitei Norai - kartu su tėvais, broliais ir sesėm teko bėgti iš šalies. Dabar jie gyvena pabėgėlių stovykloje kaimyninėje Jordanijoje. Nora pasiilgo savo namų ir draugų, tačiau nenusimena - piešia ir siuvinėja, augina katinėlį ir viliasi, kad ateityje laisvoje Sirijoje įkurs mergaičių meno akademiją. (V)

 

Čikara - sumo imtynininko sūnus

Chikara - sumobryderens søn

Rež. Simon Lereng Wilmont

(Danija, Japonija, 2013, liet. įgars., 32 min.)

 

Čikara - dešimties metų berniukas japonas, kuris visą vasarą ruošiasi svarbioms sumo imtynių varžyboms. Jis labai talentingas, tačiau ir tikimasi iš jo daug, nes jo tėtis Harumitsu anksčiau buvo profesionalus imtynininkas. Čikara nori, kad tėtis didžiuotųsi juo, tačiau likus keletui savaičių iki varžybų, jis ima abejoti savimi. (V)

 

Specialus „Sirenų" seansas

Šeimos susitikimas - Marthalerio teatras „Grand Hotel" viešbutyje

Familientreffen - Marthalers Theater im „Grand Hotel"

Rež. Sarah Derendinger
(Šveicarija 2009, vok. k., liet. subt., 60 min.)

2 d. - 19 val.

 

Šveicarijos Alpėse įsikūrusiame Didžiajame viešbutyje sezonas baigėsi: kilimai sugulė į ritinius, baldai pasislėpė po apdangalais. Tačiau žiemos miegą nutraukia ištuštėjusiuose holuose ir salėse pasklidusi melancholiška daina - tai režisierius Christophas Marthaleris ir jo teatrinė šeima atvyksta repetuoti savo naujausio spektaklio ir prasideda nesibaigiančios dainavimo repeticijos. Čia jie įsikurs šešioms ilgoms savaitėms - iki premjeros. Vis dėlto spalvingoje kompanijoje trūksta vieno veido: muzikanto Jürgo Kienbergerio, viešbučio savininkų palikuonio ir ilgaamžio Marthalerio bendražygio. Marindamas laiką reabilitacijos klinikoje po neseniai atliktos kelių operacijos, atskirtas nuo repetuojančio kolektyvo, jis mėgaujasi kameros dėmesiu, dalinasi mintimis apie naująjį kūrinį, vedžioja klausytoją už nosies, šiek tiek praskleisdamas Marthalerio teatrą gaubiantį paslapties šydą ar vėl nutylėdamas šio kultiniu tapusio reiškinio detales. Tuo tarpu trupė baigia prikelti visus viešbučio vaiduoklius. Šią keistų vienišių kompaniją, tai trykštančią juokais, tai nugrimztančią į melancholijos akivarus, sujungia muzika. (N-13)

Įėjimas su nemokamais bilietais.

 

Senekos diena premjera

Rež. Kristijonas Vildžiūnas

Vaid. Elžbieta Latėnaitė, Vesta Grabštaitė, Dainius Gavenonis, Arūnas Sakalauskas, Arūnas Storpirštis, Ina Marija Bartaitė
(drama , Lietuva, 2016, 1.47)

3 d. - 17 val., 4 d. - 21.10, 5 d. - 17 val., 6 d. - 21.15


Filmo veiksmas rutuliojasi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse ir mūsų dienomis. Keli aštuoniolikmečiai paskutiniais sovietmečio metais įkuria „Senekos draugiją", kurios narių šūkis -„Gyvenk kiekvieną dieną taip, tarsi ji būtų paskutinė". Meilės trikampis jaunų maksimalistų draugiją išardo tuomet, kai Baltijos kelyje tautos patiria bendrumo jausmą. Po 25 metų filmo herojus Simonas, sėkmingas žmogus, vis dažniau susimąsto apie save, jaunystėje atsisakiusį gilių jausmų. Nusivylimo savimi kartėlis pastūmėja herojų prisiminti akimirkas, kurios grąžina savigarbos jausmą, sutaiko su realybe.
Pasak režisieriaus K. Vildžiūno, „Senekos diena" yra filmas apie gebėjimą nugalėti inerciją, apie pastangas kasdienybėje įžvelgti viltį - nepaisant nuoskaudų, praradimų, baimių. Šis ir ankstesnis filmas „Aš esi tu" sudarys diptiką; jie abu yra apie tikėjimą asmenine, vidine žmogaus kaita.

„Senekos diena" - ketvirtas pilnametražis vaidybinis K. Vildžiūno filmas. (N-13)

 

Duktė

The Daughter

Rež. Simon Stone

Vaid. Geoffrey Rush, Sam Neill, Paul Schneider, Miranda Otto, Anna Torv

(drama, Australija, 2015, anglų k., liet. subt., 1.36)

3 d. - 19.10, 4 d. - 17 val., 5 d. - 19 val., 6 d. - 17 val.


Kristianas po daug metų grįžta į gimtąjį miestelį. Jis čia tam, kad pasveikintų tėvą su artėjančiomis vedybomis, sutiktų seniai matytus draugus ir pajustų dvasinę ramybę. Viskas pradeda slysti iš po kojų, kai ilgai slėptos šeimos paslaptys pradeda brautis į dienos šviesą. Jaukaus ir paprasto miestelio gyvenimo griūtis taps išbandymu ne vienai šeimai.

H. Ibseno dramos „Laukinė antis" motyvais sukurtas filmas „Duktė" buvo įtrauktas į 2015 m. Londono kino festivalio programą bei rodomas Venecijos kino festivalyje. Ir nors režisieriui S. Stone'ui šis darbas debiutinis, tačiau ir kritikai, ir žiūrovai filmą įvertino tiesiog puikiai. (N-13)

 

Dypanas

Dheepan

Rež. Jacques Audiard

Vaid. Antonythasan Jesuthasan, Kalieaswari Srinivasan, Claudine Vinasithamby, Vincent Rottiers

(drama, Prancūzija, 2015, tamilų, pranc., anglų k., liet. subt., 1.55)

4 d. - 19 val., 5 d. - 21 val.

 

Šri Lankoje vyksta pilietinis karas: viena iš šalies mažumų, tamilai, kovoja dėl nepriklausomybės. Tarp liepsnų ir degančių kūnų slampinėja Dypanas. Jis buvo vienas kovotojų už tamilų laisvę, bet dabar yra priverstas bėgti iš krauju permirkusios šalies ir ieškoti prieglobsčio Prancūzijoje. Paskui jį keliauja jauna moteris Jalini ir devynmetė mergaitė Ilaijala. Prancūzijoje Dypanas randa darbą statybose, Jalini prižiūri sergantį vyrą, o Ilaijala pradeda lankyti mokyklą. Šri Lankoje jie buvo nepažįstamieji, o Prancūzijoje tampa šeima. Atšiauriame Paryžiaus priemiesčio daugiabutyje vienas kitam jie tampa vieninteliu paguodos šaltiniu.

2015 m. Kanų kino festivalyje filmas apdovanotas „Auksine palmės šakele". (N-13)

Iš „Scanoramos" katalogo

 

Seansas senjorams

Chuljeta

Julieta

Rež. Pedro Almodovar

Vaid. Adriana Ugarte, Rossy de Palma, Emma Suárez

(romantinė drama, Ispanija, 2016, isp. k., liet. subt., 1.39)

3 d. - 15 val.

 

Sulaukusi aštuoniolikos Chuljetos dukra Antija nieko nepaaiškinusi pabėga iš namų. Prislėgta motina desperatiškai jos ieško. Galiausiai Chuljeta suvokia, kad daug svarbiau rasti būdą, kaip susitikti su savimi. Moteris sėda prie stalo ir ima rašyti savo gyvenimo dienoraštį - atvirą laišką dukrai.

Tai naujausias P. Almodovaro filmas, sukurtas pagal kanadiečių rašytojos, Nobelio literatūros bei „Booker" premijos laureatės Alice Munro apsakymus. Šiemetiniame Kanų kino festivalyje buvo nominuotas „Auksinei palmės šakelei". (N-13)

 

Lenkų kino festivalis

Svetima padangė

Obce niebo

Rež. Dariusz Gajewski

Vaid. Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak, Ewa Fröling

(drama, Lenkija, Švedija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.47)

6 d. - 19 val.

 

Tai pasakojimas apie žmones, kurie ieškodami naujo, geresnio gyvenimo Švedijos šiaurėje, pateko į pragarą. Lenkų emigrantų pora, nepaisant svajonių apie ramybę ir gerovę, nepritampa naujoje aplinkoje. Švediškai kalba tik jų septynerių metų dukra. Šeimos gyvenimas staigiai pasikeičia, kai namuose pasirodo Anita iš socialinių reikalų tarnybos. Nesusipratimai, kalbos barjeras, kultūriniai skirtumai lemia, kad mažoji Ula, kaip ir 30 tūkstančių kitų vaikų Švedijoje, yra atimama iš tėvų. Prasideda dramatiška kova dėl šeimos išlikimo, dėl meilės ir laisvės. (N-13)

 


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 62
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt