Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą
Lenkų kino festivalis (iki 2014 m. Lenkų kino savaitė) tai svarbiausias renginys skatinantis susidomėjimą lenkų kinu Lietuvoje.
Nuo 2000 m. daugiau nei 15 tūkst. žiūrovų matė beveik 170 lenkų vaidybinių ir animacinių filmų. Festivalio svečiais buvo didžiausios lenkų kino žvaigždės. Vilniuje viešėjo Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Jerzy Hoffman, Krystyna Janda, Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Andrzej Seweryn ir daug kitų vertinamų aktorių, režisierių, operatorių ir prodiuserių.
Festivalis išgarsėjo ir yra vertinamas ne vien daugelio žiūrovų, bet ir Lietuvos filmų kritikų tarpe.

 

Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Seansai vaikams vyksta lietuvių arba lenkų kalbomis, atidžiai rinkitės seansus originalo kalba arba įgarsintus lietuvių aktorių!

 

SKALVIJOS KINO CENTRAS

 

Lenkų kino festivalis

11 minučių

11 minut

Rež. Jerzy Skolimowski

Vaid. Paulina Chapko, Wojciech Mecwaldowski, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Agata Buzek

(trileris, Lenkija, Airija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.21)

7 d. - 19 val.

 

Liguistai pavydus vyras, seksuali jo žmona aktorė, įžūlus Holivudo režisierius, vėjavaikis prekeivis narkotikais, mergina ir jos mylimas šuo, dešrainių pardavėjas su keista praeitimi, suirzęs ir pasimetęs studentas, viešbučių langus valantis alpinistas, pagyvenęs tapytojas, grupė netradicinę problemą sprendžiančių paramedikų, būrys alkanų vienuolių. Iš šių vaizdelių dėliojamas bendras paveikslas apie gyvenimą dideliame šiuolaikiniame mieste, kuriame susipina visų likimai ir aistros. Netikėti įvykių posūkiai daugelio žmonių gyvenimus nulems vos per 11 minučių.

J. Skolimowskio, 73-iajame tarptautiniame Venecijos kino festivalyje apdovanoto „Auksiniu liūtu" už viso gyvenimo pasiekimus, intriguojantis ir įtemptas filmas buvo nominuotas „Oskarui". (N-16)

 

Ponios Dulskos

Panie Dulskie

Rež. Filip Bajon

Vaid. Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska

(komiška drama, Lenkija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.28)

7 d. - 20.50

 

Filmas įkvėptas Gabrielos Zapolskos knygos „Ponios Dulskos moralė", parašytos 1906 m. Ponios Dulskos anūkę Melaniją aplanko psichiatrijos profesorius Raineris Dulskis iš Šveicarijos. Jis nujaučia, kad yra susijęs su senuoju namu, kuriame ramiai gyvena Dulskiai. Susidomėjusi giminės istorija Melanija, kino režisierė, taip pat įsitraukia į istorines paieškas. Vienas po kito atskleidžiami faktai perkelia į paslaptingą praeitį, kuri neturėjo būti paviešinta. (N-13)

 

Rojaus istorija

Historia Roja

Rež. Jerzy Zalewski

Vaid. Krzysztof Zalewski-Brejdygant, Wojciech Żołądkowicz, Piotr Nowak

(istorinė drama, Lenkija, 2016, lenkų k., angl., liet. subt., 2.15)

8 d. - 16 val.

 

Pagal tikrus faktus sukurta istorija pasakoja apie vyresnįjį seržantą 20-metį Mieczysławą Dziemieszkiewiczių, kuris pasibaigus Antrajam pasauliniam karui ir prasidėjus sovietų okupacijai subūrė antikomunistinį partizanų būrį. „Rojaus" būrys kovojo iki 1951 m., kai jo vadas žuvo pasaloje. Tai istorija apie šešerius kovos metus ir įspūdingus kovinius veiksmus, laikantis teisingumo ten, kur vyravo komunistinė neteisybė. Tai pasakojimas apie meilę, laimę, pasipriešinimą ir išdavystę, kuriuos patyrė jaunieji partizanai. „Rojaus" ir jo būrio - Pamirštų karių - likimas ilgą laiką buvo falsifikuojamas ir iki šiol beveik nepažintas. (N-16)

 

Pasienyje

Na granicy

Rež. Wojciech Kasperski

Vaid. Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Andrzej Grabowski, Bartosz Bielenia, Kuba Henriksen

(trileris, Lenkija, 2016, lenkų k., angl., liet. subt., 1.38)

8 d. - 19 val.

 

Istorija, paremta tikrais faktais, pasakoja apie tėvą ir du sūnus, kurie atvyksta į Beščadų kalnus, kur bando susidėlioti gyvenimą po patirtos tragedijos. Kalnuose, toli nuo civilizacijos, pasirodo paslaptingas nepažįstamasis, kuris įtraukia į paslaptingą ir pavojingą pasienio nusikaltėlių pasaulį. Norėdami išlikti, broliai privalės greitai subręsti. Filmo kūrėjams, ypač „Oskarui" nominuotam operatoriui Łukaszui Żalui, pavyko išnaudoti Lenkijos kalnų didybę ir grožį sukuriant siaubo filmų atmosferą. (N-13)

 

Šokių aikštelės dukterys

Córki dancingu

Rež. Agnieszka Smoczyńska

Vaid. Kinga Preis, Michalina Olszańska, Marta Mazurek, Jakub Gierszał, Zygmunt Malanowicz

(muzikinė drama, Lenkija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.28)

9 d. - 16.10

 

Dvi seserys undinės - Sidabrinė ir Auksinė - naktį išnyra iš Vyslos ir atsiduria 9 dešimtmečio Varšuvos linksmybių sūkuryje. Čia energingi šokių vakarėliai, spindi neoninės šviesos ir žėri blizgučiai. Seserys prisijungia prie muzikantų „Figs and Dates" ir per naktį tampa sostinės naktinio gyvenimo sensacija. Pasinėrusios į aistringą gyvenimą, jos pamiršta tikrąją savo prigimtį. Tačiau užtenka vienos sudaužytos širdies ir padėtis tampa nebevaldoma.

Šiemet „Kino pavasaryje" A. Smoczyńska buvo apdovanota už geriausią režisūrą. Žiūrovus žavi ir filmo muzika, kurią atlieka grupė „Ballady i romanse". (N-18)

 

Demonas

Demon

Rež. Marcin Wrona

Vaid. Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt

(trileris, Lenkija, Izraelis, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.30)

9 d. - 20.30

 

Piotras atvyksta iš Anglijos į Lenkijos kaimelį svajonių tuoktuvėms su gražuole Žaneta. Ši paveldėjo seną namą, o Peteris ketina jį renovuoti. Vestuvių išvakarėse šalia trobesio jis aptinka žmogaus palaikus. Piotras praranda sąmonę, o atsigavęs mato, kad radinys dingo. Vyras elgiasi vis keisčiau, vestuvių pobūvyje sukelia paniką nuotakai ir papiktina uošvį. Įsisiūbavus linksmybėms paaiškėja, kad šventėje dalyvauja nekviesta viešnia. Filme sumaniai panaudojama viena populiariausių žydų folkloro figūrų - dibukas, netinkamai palaidoto žmogaus dvasia, siekianti įsikūnyti gyvame žmoguje. (N-16)

 

Blogio anatomija

Anatomia zła

Rež. Jacek Bromski

Vaid. Krzysztof Stroiński, Marcin Kowalczyk, Michalina Olszańska

(trileris, Lenkija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.57)

10 d. - 20.30

 

Samdomas žudikas slapyvardžiu „Liulekas" išeina iš kalėjimo. Prokuroras, kuris prieš kelerius metus jį pasodino, pateikia pasiūlymą, kurio neįmanoma atsisakyti. „Liulekas" turi likviduoti Centrinio tyrimų biuro vadovą, atlygis - dideli pinigai, kriminalinių įrašų panaikinimas ir galimybė išvykti iš šalies. Žudikas pradeda intensyviai ruoštis, tačiau regos problemos trukdo įgyvendinti užduotį. Jis prisimena iš kariuomenės pašalintą snaiperį Stašeką ir pasiūlo jam bendradarbiauti. Prasideda lenktynės su laiku. (N-16)

 

Ekscentrikai

Excentrycy

Rež. Janusz Majewski

Vaid. Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Natalia Rybicka

(muzikinis filmas, Lenkija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.52)

11 d. - 19 val.

 

Emigrantas, džiazo muzikantas, puikus šokėjas Fabianas 5 dešimtmečio pabaigoje grįžta iš Anglijos į Lenkiją. Kartu su vietiniais keistuoliais ir muzikantais įkuria svingą grojantį bigbendą. Jau po pirmo koncerto susidomėjimas grupe pranoksta lūkesčius. Fabianas susipažįsta su įdomia mergina Modesta, kuri netrukus pradės dainuoti jo grupėje. „Svingo karalius ir karalienė" tampa spalvingais paukščiais pilkoje to meto aplinkoje. Vieną dieną Modestas netikėtai dingsta, o meilės istorija virsta pasakojimu apie šnipus, laisvę, svajones ir Vakarų kultūrą. (N-13)

 

Gyvenk ir norėk

Żyć nie umierać

Rež. Maciej Migas

Vaid. Tomasz Kot, Janusz Chabior, Jacek Braciak

(komiška drama, Lenkija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.21)

12 d. - 19 val.

 

Lietuvių žiūrovams pažįstamas Tomaszas Kotas vaidina iš alkoholizmo besivaduojantį aktorių, kuris prisiduria dalyvaudamas televizijos projektuose. Įprastos sveikatos patikros metu jis sužino, kad serga vėžiu ir gyventi jam liko vos keli mėnesiai. Tai paskatina vyrą imtis taisyti praeities klaidas ir atkurti nutrūkusius ryšius su artimaisiais. Ar jam pavyks? Filmas sukurtas pagal 2009 m. mirusio aktoriaus Tadeuszo Szymkowo biografiją. (N-13)

 

Karbala

Rež. Krzysztof Łukaszewicz

Vaid. Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Hristo Shopov, Atheer Adel

(karinė drama, Lenkija, Bulgarija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.51)

13 d. - 17.30

 

Filmas sukurtas pagal tikrus įvykius. Tai buvo keturios dienos pragare. 2004-ieji, karas Irake, dalyvauja tarptautinės koalicijos kariai. Prasideda musulmonų šventė Ašura. Teroristų organizacijos „Al-Qaeda" kovotojai užpuola strateginį Irako miesto Karbalos pastatą - rotušę. Jų puolimus atremia aštuoniasdešimt lenkų ir bulgarų karių, kurie maisto ir šaudmenų atsargų turi tik vienai parai. Kariai praranda ryšį su baze, nežino, kada atvyks parama. Naudodami amunicijos likučius, badaudami jie herojiškai priešinasi užpuolikams ir nepraranda nė vieno saviškio gyvybės. Tai didžiausias lenkų laimėtas mūšis nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

Po seanso vyks susitikimas su aktoriumi Bartłomiejumi Topa. (N-16)

 

Klajoklių klubas

Klub Włóczykijów

Rež. Tomasz Szafrański

Vaid. Bogdan Kalus, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski

(komedija, Lenkija, 2015, lenkų k., angl., liet. subt., 1.34)

10 d. - 12 val.

 

Filmas sukurtas pagal Edmundo Niziurskio knygą „Klajoklių klubas, arba trylika dėdės Dionizo nuotykių". Kornelis, kaip ir dauguma šiuolaikinių trylikamečių, valandų valandas leidžia virtualiame kompiuterinių žaidimų pasaulyje. Tačiau netikėtai pasirodžius keistuoliui dėdei Dionizui, lobių ieškotojui, berniuko gyvenimas apsiverčia: jam tenka patirti tikrus atostogų nuotykius. Kartu su dėde jis vyksta į kelionę po paslaptingas pilis, urvus ir mažus miestelius. Kelionės tikslas yra surasti lobį, kurį Antrojo pasaulinio karo metais paslėpė senelis Jeronimas. (N-7)

 


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 67
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt