Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Festivalis vyksta visos Lietuvos kino centruose.

Repertuaras Skalvijoje (Vilnius):

 

Iš miško

Me’kivun ha’yaar

Rež. Limor Pinhasov, Ben Yosef, Yaron Kaftori

(dokumentika, Izraelis, 2003, orig. k., angl., liet. subt., 94 min.)

14 d. – 12 val.


Panerių miške buvo nužudyta daugiau nei šimtas tūkstančių žmonių, kurių didžioji dalis – žydai iš Vilniaus geto. Filme atsiskleidžia, kaip skirtingai šie tragiški įvykiai prisimenami ir suvokiami jų liudininkų. (V)


Julija 

Rež. Johanna Jackie Baier

(dokumentika, Vokietija, Lietuva, 2013, orig. k., angl., liet. subt., 89 min.)

14 d. – 17 val.


Klaipėdietė Julija Lietuvą paliko būdama aštuoniolikos. Ji yra transseksualė, dirbanti gatvės prostitute Berlyne. Daugelio metų pažintimi, nuotraukomis ir filmuota medžiaga paremta biografinė istorija – tai skausmingas, bet vilties kupinas pasakojimas apie vienatvę ir žmogiškosios šilumos troškimą. (N-16)

Po seanso vyks parodos pristatymas ir diskusija.


Vien dvelksmas

Doar o Rasuflare

Rež. Monica Lăzurean-Gorgan

(dokumentika, Rumunija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 67 min.)

14 d. – 19.30


Vaizdinguose, poetiškuose paveiksluose žiūrovas susipažįsta su Dobrino, jo žmonos Lios bei trijų jų vaikų vargais ir išbandymais. Dobrinas laukia stebuklo, pakelsiančio jo dukrą iš vežimėlio ir vėl leisiančio vaikščioti. Stebint, kaip auga vaikai, atsiskleidžia Dobrino ryšys su Dievu ir jo įtaka šeimos santykiams. (N-13)

Po seanso vyks susitikimas su režisiere.


Aminos profilis

The Amina Profile

Rež. Sophie Deraspe

(dokumentika, Kanada, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 85 min.)

14 d. – 21.15


Kanadietė Sandra Bagaria užmezga aistringą ryšį su Damasko tinklaraštininke Amina ir seka kiekvieną jos žingsnį besiplieskiančios Sirijos revoliucijos fone. Tačiau romanas netrunka peraugti į detektyvinę istoriją, kurioje veikia Izraelio ir JAV žvalgybos, tarptautinės medijos milžinai ir daugybė aktyvistų bei žmogaus teisių gynėjų. Filme klausiama – kiek tikras yra virtualus pasaulis? (N-13)


Havarie

Rež. Philip Sheffner

(dokumentika, Vokietija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 93 min.)

15 d. – 15 val.


37º 28.6´N 0º3.8´E. Pripučiama valtis pilna žmonių. Kamera traukiasi dešinėn ir parodo kruiziniu laivu plaukiančius poilsiautojus. Kamera juda atgal ir stebi jūroje besisupančią pripučiamą valtį. Tuo metu girdime gelbėtojų grupės radijo pokalbius, kuriuose prašoma palaukti, kol atskris sraigtasparnis. Airių turistai filmuoja, rusų ir ukrainiečių krovininio laivo darbininkai kalbasi apie migrantų valtį.

Filmo režisierius pasirinko radikalų sprendimą ir atskyrė didelį krūvį nešantį garso takelį nuo vaizdo.

(N-13)


Akinanti saulėlydžio šviesa

Daisis miziduloba

Rež. Salomé Jashi

(dokumentika, Gruzija, Vokietija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 74 min.)

15 d. – 17 val.


Dariko – vienintelės mažo Gruzijos miestelio televizijos žurnalistė. Ji lekia nuo vieno reportažo prie kito, nuoširdžiai ir labai asmeniškai pranešdama apie įvykius, kuriančius jos aplinką. Tragikomiškose mizanscenose atsispindi visos šalies funkcionavimo modelis, kuriame įvaizdis svarbiau už turinį. (N-13)


Naktis ir rūkas

Nuit et brouillard

Rež. Alain Resnais

(dokumentika, Prancūzija, 1955, orig. k., angl., liet. subt., 32 min.)

15 d. – 19 val.


Praėjus dešimt metų po nacių koncentracijos stovyklų likvidavimo, režisierius A. Resnais dokumentuoja apleistas Aušvico ir Majdaneko žemes. Filmas „Naktis ir rūkas“ – viena pirmųjų Holokausto refleksijų kine. Jungdamas apleistų stovyklų pastatų tylą su vaiduokliška karo medžiaga, režisierius tyrinėja žmoniją ir smurtą. (N-13)

Po filmo vyks paskaita apie Holokausto vaizdavimą kine.


Gylis 2

Dubina dva

Rež. Ognjen Glavonić

(dokumentika, Serbija, Prancūzija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 80 min.)

15 d. – 21 val.


Eksperimentuojant su šviesa ir garsu, jungiant liudininkų prisiminimus ir vietų, kuriose vyko nusikaltimai, vaizdus, filme „Gylis 2“ kuriamas jautrus ir įtaigus pasakojimas apie masines kapavietes Belgrado priemiesčiuose. (N-13)


Donžuanas

Don Juan

Rež. Jerzy Sladkowski

(dokumentika, Švedija, Suomija, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 92 min.)

16 d. – 14.30


22-ejų intravertas Olegas neatitinka mamos Marinos įsivaizdavimo, koks turėtų būti tikras vyras. Siekdama užtikrinti sūnui geresnį, padoresnį gyvenimą ir mėgindama padaryti jį „normalesniu“ žmogumi, motina užrašo Olegą į gydymo ir tobulinimo procedūras, įvairiausius būrelius ir konsultacijas. Kiekvienas užsiėmimas atrodo vis netradiciškesnis ir keistesnis, ir kartais sunku atskirti, kas juose yra labiau „nenormalūs“ – Olegas ar jį supantys žmonės.

Po filmo vyks diskusija apie autizmą.


Kambarinė kiekvienam

Makhdoumin

Rež. Maher Abi Samra

(dokumentika, Libanas, Prancūzija, Norvegija, Jungtiniai Arabų Emyratai, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 67 min.)

16 d. – 17 val.


Vos 4 milijonams Libano gyventojų tenka daugiau nei 200 tūkst. namų darbininkų iš užsienio, pasamdytų prekybos vergais laikus primenančiomis sąlygomis. Vienos agentūros biuras tampa režisieriaus Mahero Abi Samros filmavimo aikštele. Metodiškai nagrinėjami valstybės sankcionuotos sistemos komponentai – darbuotojų teisės, agentų komerciniai įgūdžiai ir moterų, parduodančių savo darbą, objektyvizavimas, kol galų gale atsiskleidžia detali prekybos žmonėmis industrijos schema. (N-13)


81-asis smūgis

Ha’makah ha’shmonim ve’ahat

Rež. David Bergman, Haim Gouri, Jacques Ehrlich, Miriam Novitch, Zvi Shner

(dokumentika, Izraelis, 1975–1977, orig. k., angl., liet. subt., 115 min.)

16 d. – 18.30


Filmas prasideda berniuko Michaelo Goldmanno-Gilado iš Pšemyslio geto Lenkijoje pasakojimu: gete vokiečių kareivis jam sudavė 80 smūgių, kurie vos nenusinešė jo gyvybės. Tačiau niekas juo nepatikėjo – tai tapo 81-uoju smūgiu. Gausi archyvinė medžiaga, sujungta su išgyvenusiųjų liudijimais, filmuotais kadrais, nuotraukomis ir muzika, įgauna giesmės formą, o dokumentą paverčia paminklu. (N-13)


Prisijaukinti liūtą

Shoulder the Lion

Rež. Erinnisse Rebisz, Patryk Rebisz

(dokumentika, JAV, Lenkija, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 74 min.)

16 d. – 21 val.


Šio vizualiai įspūdingo dokumentinio filmo centre – trijų menininkų istorijos, skatinančios permąstyti visuomenėje įsitvirtinusią negalios sampratą, pažvelgti į individualų kūrėjo santykį su menu, savirealizacijos svarbą žmogaus gyvenime. (N-13)


Išmuštas iš vėžių

Off the Rails

Rež. Adam Irving

(dokumentika, Kanada, JAV, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 87 min.)

17 d. – 15 val.


Daugiau nei tris dešimtmečius Darius sąžiningai ir saugiai vairavo traukinius bei autobusus, protestavo dėl geresnių darbo sąlygų transporto sistemoje, nors niekada nebuvo profesinės sąjungos narys ir apskritai neturėjo teisės vairuoti. Dariaus manija traukiniams jam kainavo 32 suėmimus ir daugiau nei 20 metų kalėjimo.

Išmuštas iš vėžių“ tai neįtikėtina istorija apie ypatingą žmogų ir nepaslankią teisinę sistemą, atsisakiusią suprasti ir priimti jo kitoniškumą. (N-13)


Žmogus su kamera

Cameraperson

Rež. Kirsten Johnson

(dokumentika, JAV, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 102 min.)

17 d. – 19 val.


Kirsten Johnson šiandien yra viena garsiausių dokumentinio kino operatorių, dirbusi prie tokių filmų kaip „Pilietis Edwardas Snowdenas“, „Farenheitas 9/11“, „Laimingas slėnis“, „Priesaika“, „Nematomas karas“ ir daugybė kitų, palikusių įspaudą šiuolaikinio dokumentinio kino istorijoje.

Žmogus su kamera“ – vizualiai radikalūs jos memuarai iš kelionių, į kurias nuvedė darbas kine. Ką reiškia filmuoti kitą? Kaip tai veikia filmuojantįjį ir filmuojamąjį? (N-13)


Tamsios lopšinės

Dark Lullabies

Rež. Irene Lilienheim Angelico, Abby Jack Neidik

(dokumentika, Kanada, 1985, orig. k., angl., liet. subt., 82 min.)

18 d. – 17.30


Tamsios lopšinės“ – vienas pirmųjų filmų, vaizduojančių Holokausto įtaką antrajai kartai – išgyvenusiųjų ir kaltininkų vaikams. Režisierės Irene Lilienheim Angelico tėvai pergyveno Vilniaus getą ir po karo emigravo į Kanadą. „Tamsios lopšinės“ – itin jaudinantis ir unikalus dokumentinis filmas, atveriantis dvigubą antrosios kartos perspektyvą. (N-13)

Po seanso vyks susitikimas su filmo autoriais.


Apsėsti džino

Possessed by Djinn

Rež. Dalia Al Kury

(dokumentika, Vokietija, Jordanija, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 75 min.)

18 d. – 19.30


Tikėjimas demonais ir džinais – mažai žinomas islamiškosios kultūros aspektas. Šiame intymiame filme tiriama ketverių metų jordanietės Ayos mirties istorija. Ją nužudė tėvas, tikėjęs, kad Aya buvo apsėsta džino. Nagrinėdama šią bylą režisierė pasineria į tamsų tradicijų ir ritualų pasaulį. Trikdantys ir intriguojantys susitikimai su džinų egzorcistais ir apsėstaisiais atveria režisierės stebimos visuomenės prieštaras ir priverčia susidurti su savo pačios baimėmis bei vidiniais demonais. (N-13)


Sonita

Rež. Rokhsareh Ghaem Maghami

(dokumentika, Iranas, Vokietija, Šveicarija, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 90 min.)

19 d. – 17.30


Jeigu aštuoniolikmetė Sonita turėtų laisvę rinktis, jos tėtis būtų Michaelas Jacksonas, o mama – Rihanna. Talentinga mergina svajoja tapti garsia repere, bet moterims Irane dainuoti neleidžiama. Iš Afganistano pabėgusi Sonita bando susidoroti su traumine patirtimi ir mokosi planuoti savo ateitį. Tačiau šeima jau viską suplanavo – išleisti ją į nuotakas už 9 tūkst. dolerių. (N-13)

Po seanso vyks susitikimas su režisiere.


Kalėjimas dvylikoje vietų

The Prison in Twelve Landscapes

Rež. Brett Story

(dokumentika, Kanada, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 86 min.)

19 d. – 19.30


Šiuo metu JAV įkalintų žmonių skaičius didžiausias per visą šalies istoriją, tačiau paradoksalu tai, kad kalėjimas dar niekada neatrodė toks nutolęs ir nepastebimas. Režisierė leidžiasi į kelionę per dvylika JAV vietovių, kurios buvo ar yra veikiamos greta įsikūrusių įkalinimo įstaigų: nuo Kalifornijos kalnų, kuriuose miškų gaisrus gesina moterys kalinės, iki Bronkso sandėlio, kuriame artimieji gali nuteistiesiems užsakyti įkalinimo įstaigų standartams pritaikytas prekes. (N-13)


Audra

Tempestad

Rež. Tatiana Huezo

(dokumentika, Meksika, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 105 min.)

19 d. – 21.15


Vieną rytą Miriam be jokių įrodymų buvo suimta už prekybą žmonėmis. Smurtas, kurį tuomet patyrė, paliko gilų randą jos gyvenime. Adela dirba kloune keliaujančiame cirke. Prieš dešimt metų jos gyvenimas negrįžtamai pasikeitė. Kiekvieną naktį prieš pasirodymą ji prisimena savo dingusią dukterį Moniką.

Audra“ – tai dviejų moterų paralelinės kelionės, reflektuojančios smurto, korupcijos ir savivalės išplitimą šių dienų Meksikoje. (N-13)


Blykčiojanti tiesa

A Flickering Truth

Rež. Pietra Brettkelly

(dokumentika, Naujoji Zelandija, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 96 min.)

20 d. – 18.45


Ibrahimas Arify turėjo palikti gimtąjį Afganistaną dėl Talibano džihadistų smurto. 2012 m. jis grįžta iš Vokietijos į Afganistano kino instituto vadovo postą siekdamas prikelti ir restauruoti tai, kas po karo liko iš kadaise gausaus Kabulo kino studijos archyvo. Kelionė per apdulkėjusias 8 tūkst. valandų trukmės kino juostas kasdien atneša staigmenų, o archyvo darbuotojams iš naujo atrasta medžiaga sukelia nostalgiją matytiems ir kurtiems filmams bei prarastai visuomenei. (N-13)

Po seanso vyks susitikimas su režisiere.

Pasirinkimas ir lemtis

Ha-Behirah V’Hagoral

Rež. Tsipi Reibenbach

(dokumentika, Izraelis, 1993, orig. k., angl., liet. subt., 118 min.)

20 d. – 21 val.


Režisierė Tsipi Reibenbach klausia savo tėvų: „Kodėl leidotės perkeliami iš vienos stovyklos į kitą? Kodėl nieko nedarėte?“ Ji bando suprasti Holokaustą išgyvenusius tėvus stebėdama jų kasdienio gyvenimo ritualus viename Izraelio daugiabučių. (N-13)

 

 

 


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 103
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt