Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Europos šalių kino forumas „Scanorama" yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje.

2003 metais įkurtas kino festivalis prasidėjo kaip Šiaurės šalių kino forumas ir iš pradžių į kino teatrų sales traukė išskirtinai skandinaviško kino gerbėjus. Užmezgusi stiprius draugystės ir bendradarbiavimo ryšius su svarbiausiais Europoje vykstančiais Šiaurės šalių kino festivaliais (Ruano kino festivaliu Prancūzijoje, Liubeko Vokietijoje, Geteborgo Švedijoje ir kt.), netrukus „Scanorama" tapo didžiausiu Šiaurės šalių kino forumu Baltijos regione.

Dar po trejų metų „Scanorama" tapo tarptautinio Europos kino festivalių tinklo „Alliance of Central and East European Film festivals" nariu, o nuo 2006 metų pradėjo bendradarbiavimą su Austrijoje įsikūrusiu Tarptautiniu Linco kino festivaliu „Crossing Europe".

Sparčiai augdama, plėsdama savo geografinį lauką (būtent „Scanorama" buvo pirmasis Lietuvos kino festivalis pristatęs filmus ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose) ir sulaukdavusi vis daugiau žiūrovų, 2009 metais „Scanorama" tapo visos Europos šalių kino forumu. Ir nors dabar festivalio programoje geografija išsiplėtė, „Scanorama" nepamiršta savo ištakų - ryšys su Šiaurės Europos šalimis, kurių filmai tapo reikšmingu impulsu formuojant festivalio tikslus ir vertybes, ir šiandien yra svarbus „Scanoramos" akcentas.

Skandinaviška kultūra alsuojanti „Scanorama" - tvirtų moralinių nuostatų festivalis, investuojantis į kokybę, o rodomais filmais puoselėjantis etines ir profesines vertybes. Prieštaraudama įsišaknijusiam komerciniam skoniui, „Scanorama" nuo pat pradžių laikėsi tvirtų programos formavimo ir filmų atrankos kriterijų. Festivalis kritiškai žvelgia į nūdienos paviršutiniškus poreikius ir savo pavyzdžiu siekia įrodyti atskirtį tarp komercinės ir meninės sėkmės.

Nuo pirmųjų savo gyvavimo metų „Scanorama" organizuoja ir renginius kino profesionalams. Industrijos forumas „Scanoramos kryptys" yra skirtas kino kūrėjų, prodiuserių, pardavimų agentų ir kitų kino profesionalų bendradarbiavimui tarp skirtingų šalių ir regionų. Per daugiau nei dešimt gyvavimo metų, koprodukcijos forume dalyvavo ir paskaitas skaitė tokie pasaulinio garso kino profesionalai kaip Krzysztofas Zanussis, Nikas Powellas, Michyo Yoshizaki , Yves Pasquier ir kt.

„Scanorama" domisi ne tik kino profesionalais, bet ir jaunaisiais talentais, todėl nuo 2008 metų į „Scanoramoje" pradėta organizuoti konkursinė programa „Naujasis Baltijos kinas". Tai Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) trumpametražių filmų programa, siekianti ne tik atrasti, bet ir paskatinti geriausius Baltijos šalių talentus. Konkurso nugalėtojas, įvertintas kompetentingos tarptautinės žiuri, apdovanojamas galimybe naudotis kino gamybos paslaugomis būsimam kino projektui, o geriausiam lietuvių režisieriaus filmui kasmet skiriamas 10 000 Lt vertės piniginis prizas.

2014 metais „Scanorama" pirmą kartą Lietuvoje surengė „Pokalbį su režisieriumi " („Director's Talk") kurio metu viena įdomiausių šiuolaikinių britų kino atstovių Joanna Hogg dalinsis savo patirtimis ir įžvalgomis, praversiančiomis ne tik pradedantiesiems kūrėjams, bet ir kolegoms profesionalams.

Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama" lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.

Filmus ir repertuarus rasite www.scanorama.lt

---------------------

 

Skalvijos" kino centro repertuaras (lapkričio 4-10 d.)

 

Europos šalių kino forumas SCANORAMA

Gamtos klaida

Naturens uorden

Rež. Christian Sønderby Jepse

(dokumentika, Danija, 2016, danų k., angl., liet. subt., 1.37)

4 d. - 17.30

 

Gyvename pasaulyje, kuriame vis labiau vertinamas kūnas ir fiziškai tobulas žmogus. Komikas Jakobas imasi sunkios užduoties tinkamai suformuluoti klausimą, ką iš tiesų mums reiškia ir kiek kainuoja siekis sukurti genetiškai tobulą visuomenę. Drauge su Karališkojo teatro režisieriumi jis pastato spektaklį apie normalumą ir... save. Nuoširdus ir atviras, kartais juokingas iki ašarų, o kartais skausmingai tiesus, šis filmas priverčia atsigręžti į save ir įvertinti santykį su kitais ir kitokiais. (V)

 

Chamisso šešėlis, 1 dalis: Aliaska ir Aleutų salos

Chamissos Schatten

Rež. Ulrike Ottinger 

(dokumentika, Vokietija, 2016, vok., anglų, rusų k., angl., liet. subt., 3.21)

4 d. - 19.30


Įkvėpta keliautojo ir tyrinėtojo Adelberto von Chamisso (1781-1838), Ulrike Ottinger leidžiasi į Kamčiatką, Čiukotką, Aliaską ir Aleutų salas. Atšiaurių jūrų ir ugnikalnių apsuptyje gyvena tautos, patekusios į pasaulio kolonializmo istorijos puslapius. Prieštaringa istorinė atmintis neištrynė jų kultūros, senosios išminties ir kalbos. Dvylikos valandų vizualiame dienoraštyje kinta žmonių veidai, laukinis kraštovaizdis, gyvūnų siluetai ir augalų ornamentai. Praeitis pinasi su dabartimi liudydama, kad pasaulio istorijos greitkeliai ir atokūs takai yra visai arti. (V)

 

Meškinų pasaka

I Racconti dell'Orso

Rež. Samuele Sestieri, Olmo Amato

Vaid. Olmo Amato, Samuele Sestieri

(nuotykių filmas, Italija, Suomija, Norvegija, 2016, it. k., angl., liet. subt., 1.07)

5 d. - 12 val.

 

Pasaulyje, kuriame nebeliko žmonių, mechanikas seka paskui raudoną žmogeliuką. Kartu jie pereina miškus, išmirusius miestus ir tuščius laukus, kol galiausiai pasiekia stebuklingo kalno viršūnę. Čia jie randa perpus perplėštą pliušinį meškutį ir imasi jį gaivinti. Galbūt, jeigu jiems pasisektų, pasaulis nebeatrodytų toks tuščias ir slegiantis, o tarp jų įsiviešpatautų ramybė ir taika?

Šis filmas suprantamas visoms žiūrovų amžiaus grupėms, nes jame svarstoma visuomet svarbi draugystės tema. (V)

 

Namų slauga

Domácí péce

Rež. Slávek Horák

Vaid. Alena Mihulová, Bolek Polívka, Tatiana Vilhelmová

(drama, komedija, Čekija, 2016, čekų k., angl., liet. subt., 1.30)

5 d. - 13.45, 10 d. - 16.30

 

Namuose senukus, varguolius, tikrus ir apsimetėlius ligonius slauganti Vlasta turi kantrybės ir meilės visiems, jos dėmesio nestinga ir dukteriai bei vyrui. Vieną dieną, stojusi į akistatą su savo nepagydoma liga, moteris imasi dairytis netradicinio gydymo ir bando susitaikyti su mintimi, kad ir jai gali prireikti pagalbos. Ši giedra drama su komedijos elementais, kurioje pagrindinis vaidmuo patikėtas vyresnės kartos aktorei, yra įvairiapusis stiprios moters portretas. (V)

 

Chamisso šešėlis, 2 dalis: Čiukotka ir Vrangelio sala

Chamissos Schatten

Rež. Ulrike Ottinger 

(dokumentika, Vokietija, 2016, vok., anglų, rusų k., angl., liet. subt., 5.45)

5 d. - 17.30


Įkvėpta keliautojo ir tyrinėtojo Adelberto von Chamisso (1781-1838), Ulrike Ottinger leidžiasi į Kamčiatką, Čiukotką, Aliaską ir Aleutų salas. Atšiaurių jūrų ir ugnikalnių apsuptyje gyvena tautos, patekusios į pasaulio kolonializmo istorijos puslapius. Prieštaringa istorinė atmintis neištrynė jų kultūros, senosios išminties ir kalbos. Dvylikos valandų vizualiame dienoraštyje kinta žmonių veidai, laukinis kraštovaizdis, gyvūnų siluetai ir augalų ornamentai. Praeitis pinasi su dabartimi liudydama, kad pasaulio istorijos greitkeliai ir atokūs takai yra visai arti. (V)

 

Išsvajotieji

Die Geträumten

Rež. Ruth Beckermann

Vaid. Anja Plaschg, Laurence Rupp

(drama, Austrija, 2016, vok. k., angl., liet. subt., 1.29)

5 d. - 15.30, 7 d. - 18.15

 

Šis filmas atverčia intymius ir aistringus poetų Ingeborgos Bachmann ir Paulio Celano, susipažinusių pokarinėje Vienoje, laiškus. Dramatišką jųdviejų dialogą įgarsina du jauni aktoriai, kurie atliepdami skaitomus laiškus gyvena savo gyvenimą, visai kitokį nei tas, apie kurį skaito. Jautrūs tekstai atskleidžia kūrėjų nerimą, neišsipildžiusį romaną, liguistą priklausomybę, saugumo paieškas. (V)

 

Bethovenas. Gyvenimo dienos

Beethoven - Tage aus einem Leben

Rež. Horst Seemann

Vaid. Donatas Banionis, Stefan Lisewski, Eva Jirousková, Dirk Nawrocki

(biografinis filmas, VDR, 1976, vok. k., liet. subt., 1.48)

6 d. - 12 val.


Viena, 1813 m. Kompozitorius Ludwigas van Beethovenas vis labiau skursta. Nesutarimus su broliais keičia slaptosios policijos vizitai - jai nepriimtinos demokratiškos menininko pažiūros. Nesiklosto ir meilė jaunai aristokratei Žozefinai. Negandos nepalaužia muziko dvasios. Aidžioje tuštumoje pasigirsta pirmieji Devintosios simfonijos garsai. (V)

 

Būgnas

Tabl

Rež. Keywan Karimi

Vaid. Amir Reza Naderi, Elias Rasouli, Ebrahim Zanjanian

(film noir, Iranas, Prancūzija, 2016, persų k., liet., angl. subt., 1.35)

6 d. - 14.45

 

Pusamžis advokatas gyvena ir dirba nykiame bute. Vieną šaltą ir lietingą dieną jį aplanko nepažįstamas vyras ir palieka mažą siuntinį. Po šio įvykio advokato pradeda ieškoti pavojingi žmonės. Kai nužudoma jo mylimoji, vyras pradeda kurti keršto planą.

„Būgnas" - nerimą keliančios kafkiškos atmosferos persmelktas metafizinis film noir, kritikuojantis šiuolaikinio Teherano gyvenimą. (V)


Nauja oda

La Propera Pell

Rež. Isaki Lacuesta

Vaid. Emma Suárez, Sergi López, Àlex Monner

(drama, Ispanija, Šveicarija, 2016, isp., pranc. k., liet., angl. subt., 1.43)

6 d. - 16.45

 

Sutrikęs ir atšiaurus jaunuolis grįžta į miestelį Ispanijos Pirėnuose, kuris kadaise, prieš jam pradingstant, buvo jo namai. Aštuoneri metai nežinios yra daug, tad artimieji ir šeimos draugai nerimauja. Visus juos ir patį Leo, arba, kaip jį vadina motina, Gabrielį, jungia abejonė: ar jis tikrai yra tas, kuo kiti jį laiko?

Įtempta drama, kurioje susipina tikros ir įsivaizduojamos istorijos ir kurioje atminties neturėjimas jau nebeatrodo blogiausia, kas gali nutikti. (N-13)

 

Svarbiausia - mylėti

L'important c'est d'aimer

Rež. Andrzej Żuławski

Vaid. Romy Schneider, Jacques Dutronc, Fabio Testi, Klaus Kinski

(melodrama, Prancūzija, Italija, VFR, 1975, pranc. k., liet., angl. subt., 1.49)

6 d. - 19 val.


Fotografas Servė Montas darbo metu susipažįsta su aktore Nadin Ševaljė, vaidinančia pigiuose erotiniuose filmuose. Įsimylėjęs Servė bando jai padėti - pasiskolina pinigų ir finansuoja „Ričardo III" pastatymą, kuriame pasiūlo vaidmenį Nadin. O Nadin, kankinama aistros Servė, blaškosi tarp jo ir savo vyro Žako, kuriam jaučiasi morališkai įsipareigojusi.

„Svarbiausia - mylėti" yra įtampos kupina melodrama, tirianti aistros ir pareigos, taip pat aukštosios ir žemosios kultūros santykį. (N-18)


Vilis I-asis

Willy 1er

Rež. Ludovic Boukherma, Zoran Boukherma, Marielle Gautier, Hugo P. Thomas

Vaid. Daniel Vannet, Romain Léger, Noémie Lvovsky

(komedija, Prancūzija, 2016, pranc. k., liet., angl. subt., 1.22)

6 d. - 21.15

 

Penkiasdešimtmetis Vilis visą gyvenimą praleido tėvų namuose. Tačiau netikėtai mirus broliui dvyniui jis nusprendžia, kad viskas nuo šiol turi būti kitaip. Vilis nutaria palikti tėvų namus, įsikurti gretimame kaime, susirasti darbą, draugų ir gyventi pats sau. Netrukus pasirodo, kad pritapti prie „normalybės" nėra taip paprasta. „Vilio I-ojo" komiškumas kyla iš realybės neatitinkančių lūkesčių ir Vilio nesugebėjimo perprasti bendravimo taisykles. (V)

 

Ateitis

L'avenir

Rež. Mia Hansen-Løve

Vaid. Isabelle Huppert, André Marcon, Roman Kolinka, Édith Scob

(drama, Prancūzija, 2016, pranc. k., liet., angl. subt., 1.42)

7 d. - 14 val.

 

„Moterys po keturiasdešimties nieko vertos", - sako pagrindinė filmo herojė, vidurio amžiaus sulaukusi filosofijos mokytoja Natali, kuriai po 25 metų santuokos vyras praneša išeinąs pas kitą. Tuo pat metu slaugos namuose miršta Natali motina, o ilgametis leidėja­­s nutraukia jos rašyto vadovėlio ir kuruotos filosofijos skaitinių serijos moksleiviams leidybą. Natali tampa visiškai laisva. „Ateitis" subtiliai atveria įvairiapusį moters portretą: ekrane atpažįstame abejonę, nuovargį, nusivylimą, paiešką, viltį ir laimę - visa, kas mus skiria ir jungia. (V)


Europos kino akademijos nominantai ir laureatai 2015, I programa (96 min.)

7 d. - 16.15

 

Disonansas (Dissonance, rež. Till Novak, Vokietija, 2015, 15 min.)

Talentingas muzikantas gyvena vaizduotės pasaulyje - jį čia įkalino psichikos liga. Tik kartkartėmis jis grįžta į vadinamąją realybę ir ima ieškoti vienintelio žmogaus - mylimos dukters.

Bėgikas (The Runner, rež. José Luis Montesinos, Ispanija, 2015, 13 min.)

Prieš penkerius metus jis atleido tris šimtus darbuotojų ir uždarė savo įmonę. Kai pirmąsyk gyvenime nusprendė pabėgioti, sutiko vieną iš savo atleistų darbuotojų.

Mūsų kūnas (Our Body, rež. Dane Komljen, Serbija, Bosnija ir Hercegovina, Vokietija, 2015, 15 min.)

„Tikslumas, pritaikymas, suvaržymas". Tylūs žmonės kaip šmėklos klaidžioja bedvasiuose statiniuose, kurie visi panašūs ir, regis, vienų sienas pakeitęs kitomis, perstatytum tik lego kaladėles.

Vilko sūnus (Son of the Wolf, rež. Lola Quivoron, Prancūzija, 2015, 23 min.)

Buvusiuose fortuose berniukas mokosi dresuoti ir valdyti savo pirmąjį kovinį šunį: griežtai pakviesti, tvirtai laikyti, tinkamai ištarti komandas, užsiundyti.

Vieta, kurią vadiname namais (This Place We Call Our Home, rež. Thora Lorentzen, Sybilla Marie Wester Tuxen, Danija, 2015, 30 min.)

Ukrainoje vykstantis karinis konfliktas filmo herojų gyvenimui neturi tiesioginės įtakos. Jis tėra grėsmės nuojauta, kol prieš kamerą tęsiasi gyvenimas: žaidžia vaikai, vakaroja suaugusieji, gitaromis groja paaugliai, vieną dieną keičia kita. (V)

 

Velnias

Diabel

Rež. Andrzej Żuławski

Vaid. Malgorzata Braunek, Leszek Teleszynski, Michal Grudzinski

(drama, Lenkija, 1972, lenkų k., liet., angl. subt., 1.59)

7 d. - 20 val.

 

Lenkijoje beveik 15 metų uždraustas „Velnias" pasakoja apie jauną lenkų didiką Jokūbą, nepažįstamojo išgelbėtą iš kalėjimo 1793 m., per prūsų kariuomenės invaziją. Sekdamas paskui paslaptingą geradarį, Jokūbas stebi chaose ir nuopuolyje skęstančią šalį. Lėtai grimzdamas į beprotybės liūną, jaunuolis įviliojamas į hamletišką keršto žygį, nukreiptą prieš visus jo artimuosius. (N-16)

 

Europos kino akademijos nominantai ir laureatai 2015, II programa (94 min.)

8 d. - 17 val.

 

Vertėjas (The Translator, rež. Emre Kayiş, Jungtinė Karalystė, Turkija, 2014, 23 min.)

Trylikametis Yusufas, sirų pabėgėlių sūnus, gyvenantis nedideliame Turkijos pasienio miestelyje, įsimyli. Tačiau svajonių merginai jis reikalingas visai kitu tikslu.

Viskam pasibaigus (Over, rež. Jörn Threlfall, Jungtinė Karalystė, 2015, 14 min.)

Kas galėjo nutikti ramioje kaimynystėje? Norėtum prieiti arčiau, bet esi šiapus ekrano, tad tau lemta matyti tik tiek, kiek leidžia griežtos instrukcijos. Filmas paremtas tikrais įvykiais.

Išklausyk mane (Listen, rež. Hamy Ramezan, Danija, Suomija, 2015, 13 min.)

Kopenhagos policijos areštinėje moteris, dėvinti burką, pasakoja apie savo vyrą, kuris, anot jos, daro „siaubingus dalykus". Tačiau moteriai paskirta vertėja iškraipo tiek liudytojos pasakojimą policijai, tiek pareigūnų atsakymus jai.

A.M.Ž.I.N.A.I. (E.T.E.R.N.I.T., rež. Giovanni Aloi, Prancūzija, 2015, 11 min.)

Į Italiją imigravęs darbininkas Ali sužino, kad jo žmona ir duktė pagaliau gavo vizas ir atvyksta pas jį. Šeimai telefonu jis kartoja jų laukiantis, tačiau Italijoje gyvena paralelinį gyvenimą.

Kung Furija (Kung Fury, rež. David Sandberg, Švedija, 2015, 31 min.)

Kung Furija yra mutavęs, transgalaktinę kelionę išgyvenęs Rytų dvikovų meistras ir geriausias Majamio policininkas. Dabar jo misija - laiko mašina grįžti į nacistinę Vokietiją ir sunaikinti viso blogio šaltinį - Hitlerį.

6A klasė

6A

Rež. Peter Modestij

Vaid. Caroline Söderström, Emine Özkan, Tyra Olin, Omeya Lundqvist

(drama, Švedija, 2015, švedų k., liet., angl. subt., 60 min.)

8 d. - 19 val.


Siekdama suvaldyti 6A klasėje įsiplieskusią krizę, auklėtoja sušaukia tėvų susirinkimą. Jame dalyvauja ir trys 12-metės: Denisė, Bela ir Mina. Abi pusės kaltina viena kitą, sprendimo taip ir nepavyksta rasti. Įtemptame ir įžvalgiame kameriniame filme keliamos agresijos ir nesusikalbėjimo problemos. (V)

 

Ištikimybė

La Fidélité

Rež. Andrzej Żuławski

Vaid. Sophie Marceau, Pascal Greggory, Guillaume Canet

(drama, Prancūzija, Portugalija, 2000, pranc. k., liet., angl. subt., 2.40)

8 d. - 20.15

 

Jauna sėkminga fotografė, kanadietė Klelija pakviečiama dirbti skandalingam žurnalui „La Verité" Paryžiuje. Čia ji išteka už ekscentriško knygų vaikams leidėjo. Iš karto po vestuvių miršta jos motina, pamačiusi Kleliją įsimylėjusio kolegos nuotraukas ir pamaniusi, jog duktė neištikima vyrui. Klelija sugeba atsispirti traukai, tačiau visas pasaulis aplink ją, regis, puola į bedugnę. (N-16)

 

Europos kino akademijos nominantai ir laureatai 2015, III programa (92 min.)

9 d. - 17.15

 

Simbolinės grėsmės (Symbolic Threats, rež. Mischa Leinkauf, Matthias Wermke, Vokietija, JAV, 2015, 15 min.)

Reaguodami į netikėtą baltų vėliavų pasirodymą vietoj JAV vėliavų ant Bruklino tilto, žurnalistai ir saugumo instancijų atstovai svarsto saugumo, teroro grėsmės ir kitus klausimus.

Lauko tyrimas (Field Study, rež. Eva Weber, Jungtinė Karalystė, Lenkija, 2015, 21 min.)

Jaunas britas, tiriantis upės taršą, pamato besimaudančią moterį. Netrukus susidraugauja su ja ir jos sūnumi ir yra pakviečiamas vakarienės.

Piknikas (Picnic, rež. Jure Pavlović, Kroatija, 2015, 13 min.)

Socialinis darbuotojas veža Emirą į susitikimą su tėvu pataisos namuose. Tėvas vis dar gyvena praeities karo istorijomis, tačiau žūtbūt stengiasi atlikti tėvo vaidmenį.

Nusišypsok ir pasaulis nusišypsos tau (Smile, and the World Will Smile Back, rež. Abdelkarim al-Haddad, Ahmad al-Haddad, Diaa al-Haddad, Shada al-Haddad, Yoav Gross, Ehab Tarabieh, Izraelis, Palestina, 2014, 20 min.)

Vieną naktį į Hadado namus Palestinoje pasibeldžia kareiviai, ketinantys juos apieškoti. Paauglys Dia ima įsibrovėlius filmuoti šeimos kamera.

Vašingtono pusė (Washingtonia, rež. Konstantina Kotzamani, Graikija, 2014, 24 min.)

Vasarą dėl karščio Graikiją apima liūdesys. Taip ir šis filmas, prasidedantis trumpu įvadu apie žirafų širdies specifiką, yra šiek tiek vasariškai tingiai liūdnas. (V)

Kiemas

Yarden

Rež. Måns Månsson

Vaid. Anders Mossling, Dennis Axnér, Veselko Bedi, Robert Bengtsson

(drama, Švedija, 2016, švedų k., liet., angl. subt., 1.20)

9 d. - 19.15


Andersas, vienišas tėvas ir poetas, netenka darbo vietos laikraščio redakcijoje, kai parašo triuškinančią savo knygos recenziją. Iš paskutiniųjų stengdamasis palaikyti gerus santykius su paaugliu sūnumi, jis įsidarbina automobilių logistikos centre, kur turi kęsti išnaudojimą ir bendradarbių įtarimus. „Kiemas" - tai itin kinematografiška to paties pavadinimo žymaus romano adaptacija, atvirai ir be sentimentų vaizduojanti nevilties ištiktus žmones, susiduriančius su dviprasmiškais pasirinkimais. (N-13)


Guziukas

Baby bump

Rež. Kuba Czekaj

Vaid. Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Caryl Swift

(komedija, Lenkija, 2015, lenkų, anglų k., liet., angl. subt., 1.29)

9 d. - 21 val.


Mikė Hausas - vienuolikmetis, sunkiai priimantis jo kūne vykstančius pokyčius. Jis vis prasčiau sutaria su mama. Būdamas vienišius mokykloje Mikė randa paguodą tik prekiaudamas švariu šlapimu, padėdamas vyresnių klasių moksleiviams sukčiauti per medicinines patikras. Kur jį nuves susidūrimas su savo bręstančiu kūnu?

„Guziukas" - tarsi atgijęs juokingas komiksas apie fizinę brandą, kviečiantis įsijausti į paauglio vaizduotės iškreiptą pasaulį. (N-16)


Žydroji nata

La note bleue

Rež. Andrzej Żuławski

Vaid. Marie-France Pisier, Sophie Marceau, Janusz Olejniczak, Féodor Atkine

(istorinė drama, Prancūzija, Vokietija, 1991, pranc. k., liet., angl. subt., 2.15)

10 d. - 18.30

 

Vieną giedrą 1846 m. vasaros dieną George Sand savo kaimo sodyboje surengia vakarienę draugams, tarp kurių yra tapytojas Eugene'as Delacroix, operos solistė Pauline Viardot, jos meilužis, rusų rašytojas Ivanas Turgenevas ir sunkiai sergantis Fryderykas Chopinas. Filme šios meno istorijos figūros rodomos negailestingai: tai egocentriški oportunistai, draskomi dekadentiškos aistros, egzaltuoti, kartais net komiški. Tačiau tarp jų išsiskiria genialus, nesuprastas, paskutines dienas skaičiuojantis F. Chopinas.

Šiame filme apie žmogaus be vietos dalią atpažįstamas ir paties Andrzejaus Żuławskio bandymas svarstyti savo, išeivio iš Lenkijos, likimą. Garso takelis yra itin svarbi šio filmo dalis. Jį sudaro F. Chopino kūriniai, atliekami lenkų pianisto Januszo Olejniczako. (V)

 

Vidurdienio ragana

Polednice

Rež. Jiri Sádek

Vaid. Anna Geislerová, Karolína Lipowská, Zdenek Mucha

(siaubo filmas, Čekija, 2016, čekų k., angl., liet. subt., 1.30)

10 d. - 21 val.

 

Pasitelkiant siaubo filmo ir psichologinės dramos elementus, filme „Vidurdienio ragana" pasakojama istorija apie Elišką, atvykstančią gyventi su dukra Anetka į gimtąjį jos paslaptingai mirusio vyro kaimą. Eliška nesako Anetkai, kad jos tėvas negyvas, o kai tiesa išaiškėja, jų santykiai pašlyja. Tuo pat metu Elišką pradeda persekioti nerimas dėl mitinės Vidurdienio raganos, norinčios atimti iš jos dukrą. (N-16)

 

 


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 101
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt