Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Pagrindinė programa SKALVIJOS kino centre

 

Olegas ir keistieji menai

Oleg y les rares artes

Rež. Andrés Duque

(Ispanija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.10)

29 d. - 17 val.

Devyniasdešimtmetį Olegą Karavaičiuką, nerūpestingai apsirengusį, užsimaukšlinusį ryškios spalvos beretę, dažnai galima sutikti slampinėjant Ermitaže arba išgirsti jį ten skambinant Romanovų šeimos rojaliu. Vaikystėje Olegas buvo pristatytas Stalinui kaip fortepijono vunderkindas. Be koncertinio repertuaro, jis kūrė garso takelius filmams, dirbo su Kira Muratova, Sergejumi Paradžanovu. O. Karavaičiukas galėjo muzikuoti garsiausiose koncertų salėse, tačiau po vieno koncerto 1961 m., kuriame jis leido sau lengva ranka paimprovizuoti, KGB pasirūpino, kad jam visiems laikams būtų uždarytos Leningrado filharmonijos bei kitų koncertinių salių durys. (N-13)

 

Saulės miestas

Mzis qalaqi

Rež. Rati Oneli 

(Gruzija, JAV, Kataras, Olandija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.44)

29 d. - 18.30 (seansą pristatys rež. Rati Oneli)

Tai kinematografinė klajonė po vaiduoklišką šachtų miestelį Čiatura Gruzijoje. Sovietmečiu šiose kasyklose buvo išgaunama 50 % pasaulio mangano. Šiandien Čiatura skendi užmarštyje. Ilgi filmo kadrai perteikia sustingusį laiką, tačiau žmonių gyvenimas čia nesustojo. Grįžęs iš požeminio pasaulio, šachtose dirbantis aktorius teatrui tegali skirti vėlyvą vakarą. Repeticijos teatre jį sugrąžina į gyvenimą. Muzikos mokytojas puoselėja geresnės ateities viltį. Miestelio kvėpavimą palaiko ir vienodu tempu bėgančios dvi jaunos atletės, besiruošiančios čempionatui. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad Saulės miestas užgesęs, ir viršuje, ir požemiuose žmonės dainuoja bei dalijasi maistu. (N-13)

 

Pelešiano tyla

Il silenzio di Pelešjan

Rež. Pietro Marcello

(Italija, 2011, italų k., angl., liet. subt., 52 min.)

29 d. - 21 val.

Pirmą kartą per trisdešimt metų A. Pelešianas sutinka atskleisti savo pasaulį. Filmas prasideda susitikimu su režisieriumi Maskvoje. Filmo kūrėjai kartu keliauja po miestą, režisieriui svarbias vietas, aplanko jo mokytojų kapus. Naudojami ne tik fragmentai iš A. Pelešiano filmų, bet ir niekur nerodyta archyvinė medžiaga, kurioje užfiksuotas armėnų režisieriaus gyvenimas, studijų laikotarpis. (N-13)

 

Programa vaikams „Sau ir draugui"

30 d. - 14 val. (seansą pristatys rež. Halvor Nitteberg)

Rokenroleriai

Rockenrollers

Rež. Daan Bol

(Nyderlandai, 2016, orig. k., liet. subt., 25 min.)

Trys draugai subūrė muzikos grupę. Tarsi iš rokenrolo klestėjimo laikų atklydę vaikinai daug repetuoja, o repeticijoms užsitęsus, nakvoja studijoje. Vincas, Basas ir Sia jaučiasi lyg broliai. Žvelgdami tiesiai į kameros objektyvą vaikinai pasakoja apie jų grupei iškilusį iššūkį - vyriausias jos narys Sia suserga depresija. Muzika ir draugystė šiame filme pasirodo stipresnės už ligą. (V)


Tėja

Thea

Rež. Halvor Nitteberg

(Norvegija, 2016, orig. k., liet. subt., 13 min.)

Dvylikametė Tėja - kitokia nei jos bendraamžiai. Mergaitei tenka lankytis specialiose sveikatos stovyklose, o ištikus priepuoliui jai į pagalbą sraigtasparniu skuba medikų įgula. Tėja serga epilepsija. Iš sustabdytų kadrų sumontuotas filmas pasakoja apie Tėjos išvyką į epileptikų stovyklą. (V)

 

Skotas + Džiulija

Scot and Julia

Rež. Annelies Kruk

(Nyderlandai, 2016, orig. k., liet. subt., 22 min.)

Skotas ir Džiulija - pora. Po sunkios traumos penkiolikmetis Skotas sužino, jog nebegalės vaikščioti, tačiau tai netrukdo svajoti apie jųdviejų bendrą ateitį. Kartais Džiulijos laukimas prailgsta, ypač jei ji išeina į miestą susitikti su draugėmis. Skotui kompaniją palaiko naujas draugas - šuo pagalbininkas Deksteris. Berniukas jį dresuoja ne tik paduoti batus ar ištiesti leteną, bet ir įteikti Džiulijai gėlių. (V)

 

Perprogramuoti sapnai

Dreams Rewired

Rež. Manu Luksch, Martin Reinhart,Thomas Tode

(Austrija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 1.25)

30 d. - 16 val.

Telefonas, radijo ryšys, kinas ir televizija užtikrino sąlygas gyvenimui pasaulyje, kuriame akimirksniu, nevaržomi laiko ir atstumo, galime dalintis informacija. Daugiau nei 200 retų ištraukų iš kino filmų ir reportažų sudaro energija pulsuojančią esė apie technologijų raidą ir dviprasmišką žmogaus santykį su jomis. Tildos Swinton sekamas pasakojimas ironiškai iliustruojamas išradimus įamžinusiais kadrais. (N-13)

 

Specialus seansas VDFF svečias"

Diksilendas

Dixie Land

Rež. Roman Bondarčiuk 

(Ukraina, Latvija, Vokietija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1 val.)

30 d. - 18 val. (seansą pristatys prodiuserė Ilona Bicevska ir filmo herojė Polina Tarasenko), 10.1 d. - 17 val.

Pietinėje Ukrainoje, Juodosios jūros pakrantėje, Chersono mieste džiazo grupės „Diksilendas" vaikai daugiausia laiko praleidžia su muzikos instrumentais rankose. Įvairiausiais pučiamaisiais grojanti mažoji Polina gastrolėse net užsidirba pinigų iš Italijos gatvių praeivių. Vaikus muzika užbūręs ilgametis orkestro vadovas Semionas Nikolajevičius iki paskutinės gyvenimo akimirkos nuoširdžiai jaudinasi dėl kiekvieno mokinio. O jaunieji muzikantai savo globėjo neapleidžia ir ligos patale. Šis filmas - ne tik „Diksilendo" istorija, bet ir šviesus pasakojimas apie pedagoginį talentą bei stulbinančią muzikos galią. (N-7)

 

Kalabrija

Calabria

Rež. Pierre-François Sauter

(Šveicarija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.57)

30 d. - 20.30

Portugalas Jovanis ir serbas José - emigrantai, kartu dirbantys laidojimo biure Šveicarijoje. Skirtingų gyvenimo patirčių, priešingų temperamentų vyrai panašūs tik biuro uniformomis. Mirus Šveicarijoje gyvenančiam italui, Jovanis ir José įpareigoti nuvežti palaikus artimiesiems į Kalabriją. Vaizdingu maršrutu katafalkas rieda Pietų Italijos link. Dviejų (o gal trijų) vyrų kelionę papildo fragmentiški, kartais intymūs, kartais smagūs pokalbiai.

Tai metafizinio kelio filmas apie klajones po pasaulį, gyvenimą ir mirtį. (N-13)

 

Laiškai iš Bagdado

Letters from Baghdad

Rež. Sabine Krayenbühl, Zeva Oelbaum

(JAV, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, 2015, orig. k., angl., liet. subt., 1.35)

1 d. - 15 val.

„Nekarūnuota Mesopotamijos karalienė" - taip Britanijos spauda vadino Gertrude Bell. Tvyrant Pirmojo pasaulinio karo įtampai, G. Bell buvo vienintelė moteris, kuriai leista išvykti į Bagdadą. Pirmiausia ji keliavo archeologinių tyrinėjimų tikslais, tačiau Artimųjų Rytų pažinimas, išsilavinimas ir kalbų mokėjimas leido jai tapti įtakingiausia Britanijos diplomate. Jos patarimų klausėsi aukščiausio lygio Britanijos politikai ir buvusios Osmanų imperijos lyderiai.

Filme panaudota vaizdo medžiaga net iš 25 skirtingų pasaulio archyvų atveria dar nematytą istorinį Artimųjų Rytų pasaulį. Tilda Swinton įgarsina intymius G. Bell laiškus artimiesiems, kurie tampa šio biografinio pasakojimo ašimi. (N-13)

 

Gelbėk mus nuo pikto

Liberami

Rež. Federica Di Giacomo

(Italija, Prancūzija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.29)

1 d. - 18.40

Intymus žvilgsnis į Palermo zakristiją, kurioje dirba Italijos egzorcizmo profesionalas - tėvas Cataldo Migliazzo. Į jo aukojamas mišias renkasi minios žmonių, vienas per kitą prie jo braunasi apsėstieji bei jų artimieji, o šventasis tėvas egzorcizmo seansus atlieka net mobiliuoju telefonu. Tiesa, ne visi, įtikėję demonais savo sielose, sulaukia pagalbos.

Išankstinių nuostatų nesuvaržytas filmas leidžia iš arčiau pažvelgti į vieną seniausių spiritualistinių praktikų pasaulyje. (N-16)

 

Nulinės dienos

Zero Days

Rež. Alex Gibney

(JAV, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.56)

1 d. - 20.30

Kibernetinis saugumas šiandien - vienas svarbiausių uždavinių pasaulyje. Nuolat vykdomos kibernetinės atakos trikdo stambių įmonių, valstybinių institucijų darbą. Numatyti išpuolius darosi vis sunkiau. „Oskaro" laureatas režisierius Alexas Gibney pristato detektyvinę istoriją, kurioje atskleidžia intriguojančio viruso, žyminčio tarptautinių konfliktų erą, sukūrimo bei plitimo aplinkybes. Ironišku tonu filme pasakojama tai, apie ką nenoriai kalba didžiausios valstybių organizacijos. (N-13)

 

Šventasis premjera

Režisierius Andrius Blaževičius

Vaidina: Marius Repšys, Indrė Patkauskaitė, Gelminė Glemžaitė, Valentinas Krulikovskis, Lukas Malinauskas

Scenarijaus autoriai: Andrius Blaževičius, Marija ir Teklė Kavtaradzės

Prodiuserė Marija Razgutė

Operatorius Linas Dabriška

(drama, Lietuva, 2017, liet. k., 1.36)

2 d. - 17.10, 3 d. - 18.30 (Seanse dalyvaus režisierius), 4 d. - 21 val., 5 d. - 16.30

Kai pagrindinį filmo veikėją Vytą išmeta iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai - vyro. Greta Vyto ir jo meilės trikampio mezgasi dar viena istorija: geriausias Vyto draugas Petras „Youtube" kanale randa vaizdelį, kuriame vietinis jaunuolis prisiekinėja prie jų miestelio daugiabučio sienos matęs Jėzų Kristų. Nuobodžiaujantys vyrai pradeda keistuolio paieškas.

Šiemet „Sidabrinės gervės" apdovanojimuose „Šventasis" pripažintas Metų geriausiu ilgametražiu vaidybiniu filmu, o jo kūrėjai iš viso gavo šešias „Sidabrines gerves". (N-13)

 

Viktorija ir Abdulas

Victoria and Abdul

Rež. Stephen Frears

Vaid. Judi Dench, Michael Gambon, Olivia Williams, Ali Fazal

(biografinė istorinė drama, Didžioji Britanija, JAV, 2017, anglų k., liet. subt., 1.52)

2 d. - 15 val. (Seansas senjorams), 3 d. - 16.20

Aštuoniolikmetė Viktorija tapo Didžiosios Britanijos ir Airijos karaliene bei Indijos imperatore. Švęsdama savo jubiliejų, tarp tūkstančių aplink ją betupinėjančių tarnų karalienė Viktorija pastebi jauną padavėją Abdulą Karimą. Jaunas indas netrukus ne tik pelno karalienės prielankumą, bet ir tampa įtakingu asmeniu karališkuosiuose rūmuose. Daugiau nei dešimtmetį trukusi jųdviejų draugystė skatino paskalas, sąmokslus ir intrigas, draugai virto priešais, tačiau kad ir kas nutiktų, juodu turėjo vienas kitą.

Filmas sukurtas pagal rašytojos ir žurnalistės Shrabani Basu knygą, kurią įkvėpė karalienės dienoraščiai ir laiškai Abdului Karimui. (N-13)


Loganų sėkmė

Logan lucky

Rež. Steven Soderbergh

Vaid. Daniel Craig, Channing Tatum, Adam Driver, Riley Keough, Hilary Swank

(veiksmo komedija, JAV, 2017, anglų k., liet. subt., 1.58)

2 d. - 19 val., 4 d. - 16.50

Loganų šeima niekaip negali išbristi iš skurdo ir nesibaigiančių problemų. Todėl reikia pakrutinti smegenis, kad pagaliau rastum išeitį. Tuo užsiima Džimis Loganas, kuris sukuria genialų apiplėšimo planą. Jį įgyvendinti padės brolis Klaidas ir sesuo Meli. Trūksta tik žmogaus, išmanančio, kaip pasidaryti bombą. Netrukus surandamas ir jis, tai - Džo Bomberis. Vienintelė problema - jis įsūdytas kalėjime. Tačiau Loganams tai - ne kliūtis. (N-13)


Dar stipresnis

Stronger

Rež. David Gordon Green
Vaid. Jake Gyllenhaal, Miranda Richardson, Clancy Brown, Tatiana Maslany

(biografinė drama, JAV, 2017, anglų k., liet. subt., 1.56)

3 d. - 21 val., 5 d. - 21 val.

Džefas Baumanas būtų vaikinas kaip vaikinas, tik vis nuvilia savo merginą Eriną. Svarbūs jos gyvenimo įvykiai praslenka Džefui pro akis, o ir palaikymo Erina nesulaukia. Po eilinio barnio vaikinas nusprendžia pasistengti. Bostono maratone dalyvaujančią Eriną jis pasitiks prie finišo linijos. Būtų taip ir nutikę, bet... Džefas atsipeikėja ligoninėje. Vaikinas sužino, kad įvyko sprogimas, o jis sunkiai sužeistas. O baisiausia, kad jam amputuotos kojos. Džefas išgyvena depresiją, tačiau pamažu priima šį gyvenimo išbandymą. Jam tenka ne tik išmokti naudotis kojų protezais, bet ir išsigydyti sužeistą sielą.

Filmas sukurtas pagal tikrus įvykius, kai 2013 m. balandžio 15 d. prie Bostono maratono finišo linijos buvo susprogdintos dvi savadarbės bombos. Trys žmonės žuvo, dar 264 buvo sužeisti.
„Dar stipresnis" - vieno iš sužeistųjų istorija, sukurta pagal autobiografinę to paties pavadinimo knygą. (N-13)

 

Lenkų kino festivalis

Marija Kiuri

Maria Skłodowska-Curie

Rež. Marie Noëlle

Vaid. Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna

(biografinė drama, Lenkija, Belgija, Prancūzija, Vokietija, 2016, lenkų, pranc. k., angl., liet. subt., 1.40)

5 d. - 18.30

Poetinis pasakojimas apie iškilios lenkų mokslininkės, dukartinės Nobelio premijos laureatės Marijos Skłodowskos-Curie gyvenimą. Moters, siekiančios pripažinimo vyrų dominuojamame tiksliųjų mokslų pasaulyje, istorija persipina su scenomis iš sudėtingo herojės asmeninio gyvenimo. Režisierė puikiai išnaudoja turtingą mokslininkės biografiją, iki šiol daugumai žinomą tik iš vadovėlių ar mokslinių veikalų. Vieni didžiausių filmo privalumų - puikus aktorės Karolinos Gruszkos ir operatoriaus Michało Englerto darbas. (N-13)


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 32
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt