Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Programa UKMERGĖS kultūros centre

 

Diksilendas

Dixie Land

Rež. Roman Bondarčiuk 

(Ukraina, Latvija, Vokietija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1 val.)

Spalio 6 d. – 17 val.

Pietinėje Ukrainoje, Juodosios jūros pakrantėje, Chersono mieste džiazo grupės „Diksilendas“ vaikai daugiausia laiko praleidžia su muzikos instrumentais rankose. Įvairiausiais pučiamaisiais grojanti mažoji Polina gastrolėse net užsidirba pinigų iš Italijos gatvių praeivių. Vaikus muzika užbūręs ilgametis orkestro vadovas Semionas Nikolajevičius iki paskutinės gyvenimo akimirkos nuoširdžiai jaudinasi dėl kiekvieno mokinio. O jaunieji muzikantai savo globėjo neapleidžia ir ligos patale. Šis filmas – ne tik „Diksilendo“ istorija, bet ir šviesus pasakojimas apie pedagoginį talentą bei stulbinančią muzikos galią. (N-7)


Kalabrija

Calabria

Rež. Pierre-François Sauter

(Šveicarija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.57)

Spalio 6 d. – 18.30 val.

Portugalas Jovanis ir serbas José – emigrantai, kartu dirbantys laidojimo biure Šveicarijoje. Skirtingų gyvenimo patirčių, priešingų temperamentų vyrai panašūs tik biuro uniformomis. Mirus Šveicarijoje gyvenančiam italui, Jovanis ir José įpareigoti nuvežti palaikus artimiesiems į Kalabriją. Vaizdingu maršrutu katafalkas rieda Pietų Italijos link. Dviejų (o gal trijų) vyrų kelionę papildo fragmentiški, kartais intymūs, kartais smagūs pokalbiai.

Tai metafizinio kelio filmas apie klajones po pasaulį, gyvenimą ir mirtį. (N-13)

 

Derekas

Derek

Rež. Isaac Julien

(Didžioji Britanija, 2008, orig. k., angl., liet. subt., 1.16)

Spalio 7 d.17 val.

Tilda Swinton vieniša klajoja po Londono centrines gatves ir verslo rajonus. Praėjus aštuoneriems metams po režisieriaus Dereko Jarmano mirties, ji parašė menininkui laišką, kurį publikavo „The Guardian“. Filme apžvelgiama D. Jarmano kūryba rodomi dokumentiniai kadrai iš jo gyvenimo ir kūrybinio laikotarpio. T. Swinton laiškas, kadrai iš D. Jarmano filmų, kupinų ekstravagancijos ir pankiškos estetikos, bei interviu ištraukos filme „Derekas“ atskleidžia ne tik biografines detales ir kūrybos principus, bet ir kultūrinės sąmonės kismą Didžiojoje Britanijoje. (N-16)

 

Nulinės dienos

Zero Days

Rež. Alex Gibney

(JAV, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.56)

Spalio 7 d. – 18.30

Kibernetinis saugumas šiandien – vienas svarbiausių uždavinių pasaulyje. Nuolat vykdomos kibernetinės atakos trikdo stambių įmonių, valstybinių institucijų darbą. Numatyti išpuolius darosi vis sunkiau. „Oskaro“ laureatas režisierius Alexas Gibney pristato detektyvinę istoriją, kurioje atskleidžia intriguojančio viruso, žyminčio tarptautinių konfliktų erą, sukūrimo bei plitimo aplinkybes. Ironišku tonu filme pasakojama tai, apie ką nenoriai kalba didžiausios valstybių organizacijos. (N-13)

 

Trys skrybėlės

Režisierė, scenarijaus autorė Ramunė Rakauskaitė

Operatorius Audrius Kemežys

Muzika Faustas Latėnas

Montažas Kostas Radlinskas

Prodiuseriai Arūnas Matelis, Ramunė Rakauskaitė

(Lietuva, 2017, liet. k., 43 min.)

Spalio 8 d. – 17 val.

Trys skrybėlės – pasakojimas apie tris unikalius skrybėliuotus kūrėjus: aktorių Valentiną Masalskį, filosofą Algį Mickūną bei dailininką Rimantą Olšauską.

Visi filmo herojai šiek tiek panašūs: savo brandžiu mąstymu, fundamentaliais darbais, visatos supratimu ir be abejo, savo siluetu, tačiau visi jie ir be galo skirtingi. Nors Algis Mickūnas spinduliuoja jaunatviškumu, laisvumu ir nepralenkiamu proto aštrumu. Valentiną Masalskį daugelis vadina filosofu. Rimas Olšauskas gali ir žodžio nepratarti, tačiau jo įžvalgos apie meną ar nuoširdūs atsivėrimai provokuojantys. (N-13)

 

Olegas ir keistieji menai

Oleg y les rares artes

Rež. Andrés Duque

(Ispanija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.10)

Spalio 8 d. – 18.30 val.

Devyniasdešimtmetį Olegą Karavaičiuką, nerūpestingai apsirengusį, užsimaukšlinusį ryškios spalvos beretę, dažnai galima sutikti slampinėjant Ermitaže arba išgirsti jį ten skambinant Romanovų šeimos rojaliu. Vaikystėje Olegas buvo pristatytas Stalinui kaip fortepijono vunderkindas. Be koncertinio repertuaro, jis kūrė garso takelius filmams, dirbo su Kira Muratova, Sergejumi Paradžanovu. O. Karavaičiukas galėjo muzikuoti garsiausiose koncertų salėse, tačiau po vieno koncerto 1961 m., kuriame jis leido sau lengva ranka paimprovizuoti, KGB pasirūpino, kad jam visiems laikams būtų uždarytos Leningrado filharmonijos bei kitų koncertinių salių durys. (N-13).


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 25
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt