Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Skalvijos" kino centro repertuaras (lapkričio 17-23 d.)

 Europos šalių kino forumas SCANORAMA 2017

Tolimas žvaigždynas

Distant Constellation

Rež. Shevaun Mizrahi

(Turkija, JAV, Nyderlandai, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.20)

17 d. - 17.30

Stambulo senelių slaugos namų gyventojai siekia kameros dėmesio. Moteris drebančiu balsu pasakoja apie armėnų genocidą. Buvęs pianistas atlieka Šopeną prieš prisipažindamas meilę. Tarkovskiškoje erdvėje, kur persipina sapnai ir tikrovė, buvę artistai, pokštininkai ir kazanovos kviečia žiūrovą stoti akistaton su laiku. (N-13)

Nakvišumai

Somniloquies

Rež. Lucien Castaing-Taylor, Verena Paravel

(Prancūzija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.13)

17 d. - 19.15

Dainų kūrėjas Dionas McGregoras išgarsėjo XX a. 7 dešimtmetyje. Bet ne dėl savo muzikos, o todėl, kad miegodamas atpasakodavo savo sapnus. Kelionė į nykštukų miestą, pokalbis neegzistuojančia kalba, keista nepasisekusi operacija - tai tik nedaugelis Diono naktinių nuotykių, įrašytų jo kambario draugo. „Nakvišumai" kviečia į kelionę po žymiausio pasaulio sapnuotojo pasąmonę ir retoriškai klausia: ar įmanoma pažinti žmogų? (N-16)

Trys sąlygos

Tre Ting

Rež. Jens Dah

Vaid. Nikolaj Coster-Waldau, Birgitte Hjort Sørensen, Lærke Winther

(Danija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.28)

17 d. - 20.45

Sprogstamųjų medžiagų ekspertas Mikaelis įtariamas įvykdęs stambų banko apiplėšimą. Policija derasi su juo dėl liudytojų saugumo programos. Mikaelis pareikalauja trijų dalykų: atvežti jo buvusią merginą, pristatyti jam priklausančios dėžės turinį ir patiekti sviestinį viščiuką iš jo mėgstamiausio restorano. Policijai brangi kiekviena minutė - ji sutinka. (M-16)

Vasara, 1993-ieji

Estiu 1993

Rež. Carla Simón

Vaid. Laia Artigas, Paula Blanco, Etna Campillo

(Ispanija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.37)

18 d. - 12 val.

1993-iųjų vasara Ispanijoje. Po ankstyvos motinos mirties šešiametė Frida atsikrausto pas tetos šeimą Katalonijos provincijoje. Jauna pora rūpinasi ja kaip savo vaiku, o jų mažametė dukra Fridą laiko vyresne sese. Tačiau pačiai Fridai sunkiau sekasi priimti naujo gyvenimo taisykles. Tai jautri ir įžvalgi drama, panardinanti žiūrovus tiesiai į vaikystę, kur juokas ir lengvabūdiškumas eina koja kojon su baimėmis ir ašaromis. (N-7)

Sodo takelis

Trädgårdsgatan

Rež. Olof Spaak

Vaid. Karin Franz Körlof, Simon J. Berger, Emil Algpeus

(Švedija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.49)

18 d. - 14 val.

Erikas ir Elin susipažino vaikystėje: jų tėvai, Linda ir Peteris, buvo priklausomi nuo narkotikų ir vieną trumpą vasarą visi keturiese gyveno kaip viena šeima. Dabar, nesimatę ilgus metus, Erikas ir Elin susitinka laidotuvėse. Prisimindami draugystės pradžią, jie turi susitaikyti su praeitimi, kad galėtų susikurti ateitį. (N-13)

Iš balkono

Fra balkongen

Rež. Ole Giæver

Vaid. Ole Giæver, Marte Magnusdotter Solem

(Norvegija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.25)

18 d. - 16.05

Ar kada nors esate susimąstę, kaip atsiradote ten, kur esate dabar? Ir kaip gyventi toliau, žinant, kad galiausiai saulė nustos šviesti ir viskas, ką žinome, pradings amžiams? Sėdėdamas savo buto balkone Osle režisierius Ole Giæver kviečia kartu apsvarstyti visą virtinę amžinųjų klausimų, pasijuokti iš savęs ir pasisemti įkvėpimo būti žmogumi. (N-13)

Taisyklės viskam

The Rules for Everything

Rež. Kim Hiorthøy

Vaid. Natalie Press, Tindra Hillestad Pack, Pavle Heidler, Ingrid Olava

(Norvegija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.27)

18 d. - 18 val.

10-metė Storm stengiasi suprasti, kaip viskas susiję - nuo plika akimi nematomų atomų iki sudėtingo žmonių gyvenimo. Bet jos pačios gyvenimas nušoka nuo bėgių, kai jos tėvas žūsta autoavarijoje. Kol mama ieško atsakymų pas savipagalbos guru, Storm sugalvoja taisyklių rinkinį, kuris leidžia jai priimti tėvo netektį. „Taisyklių viskam" režisierius žaismingai ir originaliai svarsto sudėtingas ir jautrias temas, pasitekdamas savitą vizualiąją kalbą ir pasakojimo būdą. (N-13)

Lizdas

Colo

Rež. Teresa Villaverde

Vaid. João Pedro Vaz, Alice Albergaria Borges, Beatriz Batarda

(Portugalija, Prancūzija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 2.16)

18 d. - 19.45

Stengdamasi išgyventi ekonomikos krizę, motina dirba už du, nes darbo netekęs tėvas nesugeba susirasti naujo. Jų nepilnametė dukra mėgina ir toliau gyventi taip, tarsi niekas nebūtų pasikeitę. Vis dėlto visi tolsta vieni nuo kitų ir šeimoje auga įtampa. Lėtas ir meditatyvus Teresos Villaverde filmas stebi sunkias ekonomines aplinkybes, kurios atskleidžia daug gilesnę - egzistencinę - krizę. (N-16)

Iki širdies gelmių

Hjertestart

Rež. Arild Andresen

Vaid. Kristoffer Joner, Marlon Moreno, Kristoffer Bech

(Norvegija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.43)

19 d. - 14.15

Visiška neviltis apima Kjetilį, kai mirus žmonai jis lieka vienas su įvaikintu sūnumi Danieliu. Šis - lyg gyvas priekaištas, primenantis ir šviesias, ir skausmingas akimirkas. Kjetilis nutaria, kad be sūnaus gyventi jam būtų lengviau, ir susiruošia į Kolumbiją ieškoti biologinės Danielio motinos. Tai jautri ir šviesi drama apie tikrąją šeimą ir pastangas mylėti. (N-13)

Nyndorfo karalienė

Königin von Niendorf

Rež. Joya Thome

Vaid. Lisa Moell, Denny Moritz Sonnenschein, Salim Fazzani, Ivo Tristan Michligk

(Vokietija, 2017, orig. k., angl., liet. subt., 1.07)

19 d. - 12.45

Dešimtmetė Lėja vasaros atostogas leidžia namuose. Ji viena pati sau važinėjasi dviračiu ir lanko seną muzikantą Marką. Vieną dieną mergaitės dėmesį atkreipia penki berniukai - išdaigininkai persikelia per dažų gamyklos tvorą baką benzino ir įsivertę laimikį į dviračio priekabą dingsta iš akiračio. Lėja išsiaiškina, kad jie stato plaustą. Mergaitėms jų būryje ne vieta, bet Lėja nesiruošia taip lengvai pasiduoti. Nuobodi vasara netikėtai tampa įsimintinu nuotykiu. (N-13)

Karaliaus ne

Kongens Nei

Rež. Erik Poppe

Vaid. Jesper Christensen, Karl Markovics, Anders Baasmo Christiansen

(Norvegija, Airija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 2.13)

19 d. - 18.15

1940 m. balandžio 9-oji. Vokiečių karinės pajėgos, nepaskelbusios karo, įsiveržia į Norvegiją. Norvegų įsitikinimas, kad nuosekliai neutrali politika apsaugos juos nuo Hitlerio agresijos, pasirodo buvęs klaidingas. Šalies karalius susiduria su dilema, kuri visam laikui pakeis jo tautą. Tai tikrais įvykiais paremtas epas, pasakojantis apie tai, kaip drąsus vyras tapo žmonių karaliumi. (N-13)

Priesaika

The Oath

Rež. Baltasar Kormákur

Vaid. Baltasar Kormákur, Hera Hilmar, Gísli Örn Garðarsson

(Islandija, 2016, orig. k., angl., liet. subt., 1.50)

19 d. - 20.45

Finuras - sėkmės sulaukęs kardiochirurgas, dviejų vaikų tėvas. Kai dukra Ana pradeda draugauti su manipuliuojančiu, narkotikais prekiaujančiu vaikinu, jos santykiai su tėvu pašlyja. Finuras iš visų jėgų stengiasi apsaugoti dukrą nuo blogos įtakos, bet supratęs, kad įprastos priemonės nepadeda, griebiasi drastiškų sprendimų. (N-16)

Naujasis Baltijos kinas (N-13)

19 d. - 16.15

Gimimas

Rež. Eglė Mameniškytė

(Lietuva, 2017, 3 min.)

„Gimimas" - tai susidūrimas su miško, jo gyvybės, tankmės ir tamsos baime.

YANA

Rež. Saulė Bliuvaitė

Vaid. Justina Nemanytė, Dainius Gavenonis, Rasa Samuolytė, Vygandas Vadeiša

(Lietuva, 2017, 30 min.)

Jana gyvena tik šia sekunde ir ją skiria savo malonumui. Vis dėlto ši malonumų banga lūžta, kai Jana permiega su sesers vyru. Sesuo išmeta ją iš buto, kuriame iki tol leido gyventi. Vyrų numylėtinė Jana net neabejoja greitai susirasianti prieglobstį. Deja, ieškodama pagalbos mergina pradeda suprasti, jog ją supantys žmonės yra ne draugai, o tik vyrai, geidžiantys jos kūno.

Kur dingsta daiktai, kur dingsta žmonės

Rež. Jorė Janavičiūtė

Vaid. Justina Nemanytė, Laurynas Jurgelis, Salvijus Trepulis, Kęstutis Cicėnas

(Lietuva, 2017, 22 min.)

Domas yra kleptomanas. Jis sporto klube dirba su integracijos programa, kuri padeda psichikos sutrikimų turintiems žmonėms grįžti į visuomenę. Kartą jis neatsispiria pagundai ir apvagia egzistencinę krizę išgyvenančią jauną gydytoją Simoną. Ji prašo Domo pagalbos, o šis, susigėdęs, bet negalintis prisipažinti, pažada rytoj surasiąs dingusius daiktus ir pasisiūlo pavežti ją namo. Jie leidžiasi į kelionę per naktinį miestą, kurioje tarp jų užsimezga trapus ir kartu neįmanomas ryšys.

Paskutinė diena

Rež. Klaudija Matvejevaitė

Vaid. Inga Maškarina, Vidmantas Fijalkauskas, Kasparas Varanavičius, Roberta Sirgedaitė

(Lietuva, 2017, 23 min.)

Kaip jaustumeisi, jei žinotum tikslią savo mirties datą? Sename Vilniaus name gyvena Beloglazovų šeima: Kolia, Lena, jų dukra Sonia ir paauglys sūnus Igoris. Šiandien ta diena, kai būdamas keturiolikos turi mirti Igoris. Kiekvienas šeimos narys tai žino ir savaip bando susidoroti su slegiančiu laukimu.

Paskutinė stotelė - mėnulis

Rež. Birutė Sodeikaitė

Vaid. Birutė Sodeikaitė

(Lenkija, Lietuva, 2017, 9 min.)

Istorija apie mergaitę, kuri savo vaizduotėje bando susitaikyti su ją užklupusia liga. Mergaitės fantazijose heroję ir ligą įkūnijantys Vienaragis ir Liūtas keliauja per skirtingas ligos priėmimo stadijas.

Lenkų kino klubas

Jungtinės meilės valstijos

Zjednoczone Stany Miłości

Rež. Tomasz Wasilewski

Vaid. Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak, Julia Kijowska, Andrzej Chyra, Lukasz Simlat

(drama, Lenkija, Švedija, 2016, lenkų, rusų, vok. k., liet. subt., 1.44)

21 d. - 19 val.

1990-ieji, Lenkija. Šalyje pučia radikalių ir optimistinių permainų vėjai. Pirmieji laisvės metai paskleidžia visuotinę euforiją, bet daugeliui gyventojų vis tiek kelia nerimą baugi nežinia dėl artimiausios ateities. Keturios skirtingo amžiaus moterys gyvena apgaulingoje ramybėje. Pagaliau jos ryžtasi pasirūpinti savimi. Tai pats palankiausias laikas keistis, kovoti už asmeninę laimę, siekti slapčiausių svajonių. Nelaimingai ištekėjusi Agata ieško prieglobsčio jaukesniame glėbyje, nors supranta, kad geidžiami artimesni santykiai yra neįmanomi. Vyresnio amžiaus mokytoja Renata paslapčia žavisi kaimyne Mažena, kuri kadaise laimėjo vietos grožio konkursą, bet dabar jaučiasi velniškai vieniša ir ilgisi Vokietijoje dirbančio sutuoktinio. Mokyklos direktore dirbanti Maženos sesuo Iza stipriai įsimyli mokinės tėvą - žmoną palaidojusį gydytoją.

Tomaszas Wasilewskis šių metų Berlyno kino festivalyje apdovanotas „Sidabriniu lokiu" už geriausią scenarijų. (N-13)

Įėjimas su nemokamais bilietais.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 39
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt