Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Kaip ir kasmet, pavasarį Lenkų institutas Vilniuje kviečia į naujausius lenkų filmus. Balandžio 21-27 dienomis kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ vyks VI lenkų kino savaitė. Jos programoje – aštuonios filmų premjeros, Krzysztofo Kieslowskio filmai ir Lodzės kino mokyklos studentų bei absolventų etiudai bei trumpo metražo filmai. Be abejonės, labiausiai laukiamos premjeros.

ANTSTOLIS (Komornik, rež. Feliks Falk).
Lenkijos kino akademijos nuomone, ši Dostojevskio dvasia sukurta valdininko triumfo ir nuopuolio istorija - geriausias 2005 m. lenkų filmas. Į Vilniaus premjerą atvyks vieno iš pagrindinių vaidmenų atlikėja, aktorė Malgorzata Kozuchowska, Lenkijoje nepaprastai populiari dėl vaidmens visus žiūrimumo rekordus mušančiame televizijos seriale „M kaip meilė“.
 
NIEKADOS! (Nigdy w zyciu!, rež. Ryszard Zatorski).
Pastarąjį dešimtmetį Lenkijoje suklestėjo moteriška literatūra. Katarzyna Grochola – viena skaitomiausių šios literatūros autorių, o jos romano „Niekados!“ (lietuvių k. knyga išleista 2003 m.) ekranizacija Lenkijoje tapo vienu pelningiausiu filmu. Juosta pasakoja apie jauną savarankišką moterį, kuri po dar vienos meilės nesėkmės pasižada: daugiau niekados!, kad po kurio laiko apimta naujo jausmo šį sau duotą pažadą pamirštų.
 
RUPŪŽĖS KURKIMAI (Wrozby kumaka, rež. Robert Glinski).
Dar viena ekranizacija. Istorija apie tai, kaip iš senojo Gdansko kilęs vokietis ir Vilniuje gimusi lenkė nusprendžia įkurti kapines žmonėms, kurie kadaise buvo išvaryti iš savo vaikystės žemės ir norėtų į ją sugrįžti po mirties. Pagal Gunterio Grasso romaną sukurtame filme vaidina lenkų, vokiečių ir lietuvių aktoriai (Krystyna Janda, Matthias Habich, Jolanta Dapkūnaitė, Arūnas Sakalauskas ir kt.)
 
MANO NIKIFORAS (Moj Nikifor, rež. Krzysztof Krauze).
Pasakojimas apie savamokslį dailininką Nikiforą (1895-1968), priskiriamą prie penkių garsiausių pasaulio primityvistų. Didžiąją gyvenimo dalį nesuprastą ir pašiepiamą lenkų Pirosmanį įtikinamai suvaidino aktorė Krystyna Feldman, už šį vaidmenį apdovanota Gdynės, Kijevo, Karlovy Varų, Manilos, Valjadolido ir Pune (Indija) kino festivaliuose.
 
KRYŽKELĖS KAVINĖ (Rozdroze Cafe, rež. Leszek Wosiewicz).
Filmas apie žmones, dėl pinigų pasiryžusius viskam: užmušti ar leistis užmušamiems, nes pinigai užtikrina aplinkinių pagarbą ir baimę. Televizijoje jie kasdien mato, kad ši taisyklė veikia ir jai pritariama, o gimtojo miestelio tikrovė tą tiesą patvirtina. Pradedantys banditai atvažiuoja į Varšuvą ir dalyvauja banko apiplėšime.
 
ODĖ DŽIAUGSMUI (Oda do radosci, rež. Anna Kazejak-Dawid, Jan Komasa, Maciej Migas).
Trys jauni režisieriai pasakoja tris istorijas apie jaunus žmones, skirtingai kuriančius savo gyvenimą Lenkijoje arba nusprendžiančius ieškoti laimės užsienyje. Filmo autoriai lieka ištikimi tikrovei ir vaizduoja ją be jokių pagražinimų. Tai pastebėjo ir svarbiausio Lenkijoje – Gdynės kino festivalio komisija, skyrusi režisieriams Žiuri prizą.
 
Kino kritikų nuomone, šiame filme Krzysztof Zanussi pasiekia savo geriausių, visame pasaulyje jį išgarsinusių filmų lygį. Bičiulius diplomatus, kurių draugystę temdo įtarinėjimų šešėlis, suvaidino Nikita Michalkov ir Zbigniew Zapasiewicz (prieš keletą metų sukūręs įsimintiną vaidmenį K. Zanussio filme „Gyvenimas kaip lytiniu keliu platinama mirtina liga“). Kartu su „Lietuvos kinu“ rengiamoje filmo premjeroje viešės jo autorius, garsus režisierius ir intelektualas Krzysztof Zanussi.
 
SOLIDARUMAS, SOLIDARUMAS... (Solidarnosc, Solidarnosc...).
Krzysztof Zanussi taip pat režisavo vieną iš trylikos filmo apie „Solidarumo“ judėjimą etiudų. Juosta sukurta Andrzejaus Wajdos iniciatyva ir skirta 25-osioms profesinės sąjungos „Solidarumas“ įkūrimo metinėms. Tai šių dienų požiūris į darbininkų judėjimą, davusį pradžią milžiniškoms permainoms Lenkijoje ir pasaulyje. Kitų vaidybinių, dokumentinių, dramatinių ir komedinių etiudų autoriai – žinomi skirtingų kartų lenkų režisieriai: Juliusz Machulski, Jan Jakub Kolski, Dorota Kedziezawska, Piotr Trzaskalski ir kt.
 
KINO MĖGĖJAS (Amator, 1979).
ATSITIKTINUMAS (Przypadek, 1981).
Du Krzysztofo Kieslowskio filmai bus parodyti 10-osioms režisieriaus mirties metinėms atminti. Abi juostos sukurtos prieš „Dekalogą“ ir „Tris spalvas“. „Kino mėgėjas“ (pagrindiniame vaidmenyje - Jerzy Stuhr) – istorija apie žmogų, bandantį įamžinti jį supančią tikrovę. Tikrovę iki permainų, prasidėjusių devintame dešimtmetyje. Žmogaus likimo metafora - „Atsitiktinumas“ (pagrindiniame vaidmenyje – Boguslaw Linda) sukurtas 1981 m., prieš pat paskelbiant karo padėtį. Filmo premjera įvyko 1987 m.
 
TRUMPAI TARIANT. NAKTINIS KINO IR MUZIKOS SEANSAS.
Seanso programoje – trumpo metražo vaidybiniai, dokumentiniai ir animaciniai filmai bei muzikos grupės GRAVEL (žinomos iš atrankos į Eurovizijos konkursą) koncertas. Trumpų filmų ir etiudų autoriai – buvę Lodzės kino mokyklos studentai bei jauni kūrėjai, bendradarbiaujantys su Lodzės kino studijomis. Bus parodyti trys Romano Polanskio filmai (tarp jų, garsusis „Du žmonės su spinta“), Zbigniewo Rybczynskio darbai (tarp jų, Oskaru apdovanotas „Tango“), Jaceko Blawuto ir kt. režisierių filmai. Trumpiausio filmo trukmė – 6 min., ilgiausio – 29 min. Naktinio seanso programa parengta bedradarbiaujant su Lodzės kino muziejumi.
 
Filmai bus rodomi su titrais lietuvių kalba.
 
Bilieto kaina: 10 Lt. Abonementas į penkis pasirinktus Lenkų kino savaitės filmus (išskyrus naktinį seansą): 25 Lt . Bilieto kaina į naktinį seansą: 20 Lt. Kai kurie VI lenkų kino savaitės filmai vėliau bus pakartoti kino centre „Skalvija“.

Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 77
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt