Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Kovo 2–9 d. „Skalvijos“ kino centre, Vilniuje, pavasaris prasideda Tarptautiniu moterų filmų festivaliu „ŠERŠĖLIAFAM“, kuris šiemet žiūrovus žada nustebinti naujovėmis ir tarptautinį pripažinimą pelniusiais moterų režisierių filmais. Praėjusiais metais startavęs Tarptautinis moterų filmų festivalis – pirmasis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje, pernai susilaukęs didžiulio žiūrovų susidomėjimo. Šiais metais festivalio programos filmus galės pamatyti ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Palangos bei Ukmergės žiūrovai.

„ŠERŠĖLIAFAM“ pristatys tarptautinius pripažinimus pelniusius užsienio filmus ir lietuvišką premjerą. Festivalio metu bus parodyti devynių moterų režisierių filmai iš Amerikos, Ispanijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos, Švedijos ir Vengrijos.

Renginį atidarys jaunos lietuvių režisierės Giedrės Beinoriūtės filmo premjera „Gyveno senelis ir bobutė“.

Festivalio uždarymui pasirinktas 16 apdovanojimų pelnęs ispanų režisierės Isabel Coixet filmas „Paslaptingas žodžių gyvenimas“ (2005).

„Praėjusių metų festivalio sėkmė paskatino ir šiais metais jį rengti, nes tokio pobūdžio festivalio Lietuvoje anksčiau nėra buvę. „ŠERŠĖLIAFAM“ neketina išskirti moterų režisierių, tiesiog norime parodyti moteriškos lyties kūrėjų žvilgsnį į įvairias temas, jų kūrybinę raišką. Rengdami šį festivalį antrąkart siekiame, jog jis taptų tradiciniu renginiu kiekvieną pavasarį“, – sako Tarptautinio moterų festivalio „ŠERŠĖLIAFAM“ organizatorė ir kino centro „Skalvija“ direktorė Greta Zabukaitė.

Šiais metais festivalyje žiūrovai galės pamatyti ne tik moterų režisierių filmus, bet ir susitikti su pačiomis režisierėmis. Į „ŠERŠĖLIAFAM“ atvyks filmo „Grynas oras“ (Vengrija, 2006) kūrėja Agnes Kocsis ir „Dabar aš“ (Lenkija, 2005) režisierė Anna Jadowska. „Skalvijos“ kino centre žiūrovų festivalio metu laukia kino seansas-siurprizas. Organizatoriai neišduoda filmo pavadinimo, tik pamini, jog tai – 16 tarptautinių apdovanojimų (tarp jų ir Kanų festivalyje) pelnęs filmas.

Kas 10 – tas perkantis bilietą į festivalio seansą gaus pasaulyje pripažinto britų fotomenininko Rankino sukurtų žymių žmonių portretų albumą „Krūties vėžys ir nepaprasta bičiulystė“. O kas 50 – tas gaus dovanų “SALON +” dovanų kuponą. Bilietai į festivalį parduodami „Skalvijos“ kino centre.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 65
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt