Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Spalio 7–13 dienomis Skalvijos kino centre vyks Naujojo Rusijos kino dienos, kurių metu bus pristatyti aštuoni naujausi filmai: “Kosmoso nuojauta“,“977”, “Nandzingo peizažas”, “Švyturys”, “Pirmieji Mėnulyje”, “Atitolimas”, “Graffiti”, “Ilgas atsisveikinimas”.

Rusijos kinematografija žinoma ir vertinama visame pasaulyje dar nuo nebylaus kino laikų. Lietuvoje rusų režisierių kūryba visiems buvo gerai žinoma sovietmečiu, o dauguma garsiausių Lietuvos kino žmonių yra Maskvos ar Peterburgo kino mokyklų auklėtiniai. Nepriklausamoje Lietuvoje buvo pradėtas rengti kino festivalis “Gyvasis Rusijos kinas”, kuriame galėjome susipažinti su naujausiais rusų režisierių filmais. Tačiau nutrūkus šiai tradicijai apie Rusijoje kuriamą kiną, įvairiuose tarptautiniuose kino festivaliuose apdovanotus filmus, sužinome tik iš specializuotos kino spaudos. Deja, kino teatrų lankytojai šiuo metu gali pamatyti tik neva komercinę sėkmę žadančius naujus Rusijos režisierių filmus. Šios pauzės metu ne vieno kino renginių organizatoriaus galvoje sukosi mintis - atnaujinti pažintį su Rusijos kinu. Skalvijos kino centras suvienijęs jėgas su Lietuvos kinematografininkų sąjunga ėmėsi šios idėjos įgyvendinimo. Rengdami Naujojo Rusijos kino dienas norėjome žiūrovams pristatyti ne tik tai, kas per šį laiką buvo praleista pro akis, bet ir parodyti ką tik ekranuose pasirodžiusias premjeras.

Renginį atidarysime režisieriaus Aleksejaus Učitelio kino drama “Kosmoso nuojauta” (“Kosmos kak predčuvstvije”, 2005), kuriame svajonė apie kosmosą tampa laisvės, išsiveržimo metafora. Filmą, kuris pelnė pagrindinį tarptautinį Maskvos kino festivalio prizą, pristatys aktorius Dmitrijus Muliaras.

Dokumentinės medžiagos apie skrydį į Mėnulį klastotės ėmėsi režisierius Aleksejus Fedorčenka, internete perskaitęs fantastinės epopėjos scenarijų. Kronikos stiliumi sukurtas filmas “Pirmieji Mėnulyje” (“Pervyje na Lune”, 2005) beveik įtikino Venecijos kino festivalio žiūrovus, jog pirmoji žmogaus pažintis su kosmosu įvyko 1938 m. Filmas pelnė Venecijos tarptautinio kino festivalio programos „Horizontai“ premiją.

Režisierius Sergejus Ursuliakas filme “Ilgas atsisveikinimas” (“Dolgoje proščanije” 2004) taip pat sugrįžta į praeitį. Jis kruopščiai atkuria 6-ąjį dešimtmetį, į kurį nukelia savo filmo herojus - dailę aktorę Lilią, jos vyrą ir meilužį. Tačiau meilės trikampis režisieriui yra tik pretekstas išreikšti praėjusių dienų ilgesį. Filmą pristatys prodiuseris Jevgenijus Uliuškinas.

Atšiaurią šiandieninę tikrovę atspindi režisierės Svetlanos Proskurinos filmas „Atitolimas“ (“Udalionnyj dostup”, 2004). Autorė atskleidžia vieną iš esminių šių laikų problemų – žmonių dvasinį ir fizinį atitolimą, kurio priežastimi tampa neaikivaizdinis bendravimas. Ne vieną Rusijos festivalio prizą pelniusį filmą pristatys prodiuseris Jurijus Obuchovas.

“Graffiti žanro“ filmą išmėgino režisierius Igoris Apasianas. Jis stengėsi, kad jo tragikomedija “Graffiti” (2006) apie Dailės akademijos studentą Andrejų-Delfiną, sostinės požemiuose piešiantį graffiti, būtų panaši į keverzonę, eskizą, primityvųjį meną, randamą atliekant archeologinius kasinėjimus.

Asmeninę patirtį į kino ekraną perkelė armėnų kilmės režisierė Marija Saakian. Ji pati atvyks pristatyti savo filmo “Švyturys” (“Majak”, 2005), kuris pasakoja apie neramų gyvenimą Kaukaze, karą, pakoregavusį žmonių likimus, gimtosios žemės branginimą.

Debiutiniame pilnametražiame režisieriaus Nikolajaus Chomerikio filme “977” – mėginama algebros būdu patikrinti harmoniją, rasti emocinės ir dvasinės srities matematinius dėsnius. Šioje mistinėje dramoje vaidmenis sukūrė Lietuvos žiūrovams pažįstami aktorė Jekaterina Golubeva, sukūrusi vaidmenis Šarūno Barto filmuose ir režisierius Leo Caraxas, kuris prieš kelis metus Lietuvoje pats pristatė savo filmų retrospektyvą. Filmą “977” pristatys aktorė Klaudija Koršunova.

Pažįstama ir režisieriaus Valerijaus Rubinčiko pavardė. Kino žinovai dar gerai prisimena jo filmus “Nemeilė”, “Sonetų vainikas”. Naujausias jo filmas “Nandzingo peizažas” (“Nankinskij peizaž”, 2006) – tai filmas-sapnas. Režisieriaus “sapnai” nuneša tai į Kiniją, tai į stalinistinę Maskvą, kur jauna kirpėja Nadia laisvalaikiu gamina vyriškus perukus, o Tang dinastijos porceliano žinovas Aleksandras aludėje cituoja Osipo Mandelštamo poeziją. Filmą pristatys scenarijaus autorius Andrejus Byčkovas.

Būtent tokia programa šiais metais reprezentuos Naująjį Rusijos kiną. Tikimės, kad ji bus įdomi visiems kinu besidomintiems žmonėms. Naujojo Rusijos kino dienų filmai taip pat bus rodomi Kaune, Visagine, Palangoje Panevėžyje, Šiauliuose, Ukmergėje.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 87
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt