Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą
Gruodžio 5 d. „Skalvijos“ kino centre prasidės penktasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Ta proga bus parodytas naujausias lietuvių režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Keturi žingsniai“. Tai viena iš net septynių premjerų, numatytų parodyti festivalio metu.
 
„Šiemet festivalis išskirtinis tuo, jog jo repertuarą sudaro daugybė naujovių. Septynios lietuvių filmų premjeros yra tik dalis to, ką šiemet esame parengę savo žiūrovams. Be jų rodysime specialią programą „Šeima šiandien“, Baltijos šalių konkursinę programą ir, be abejo, daug tarptautiniuose festivaliuose pripažintų filmų. Siekėme, kad kiekvienas žiūrovas programoje galėtų atrasti tai, kas jam įdomu ir aktualu“, - sakė Vilma Levickaitė, „Skalvijos“ kino centro direktorė.
 
Festivalį atidarys naujausio A. Stonio filmo „Keturi žingsniai“ premjera. Tai juosta, atskleidžianti, kaip klostėsi lietuvių tuoktuvių tradicijos nuo senovės iki šių dienų. Be to, festivalio žiūrovams savo naujausius darbus pristatys režisieriai: Algirdas Tarvydas, Oksana Buraja, Tomas Bručas, Dovilė Gasiūnaitė, o taip pat istorinio kino filmo „Margiris“ kūrybinė grupė.
 
Pagrindinėje VDFF programoje žiūrovai išvys tarptautinio Venecijos kino festivalio „Horizontų“ programos pagrindinio prizo laimėtoją filmą „Nenaudinga“ („Wu yong“, rež. Jia Zhang-Ke), pasakojantį apie Kinijos drabužių pramonę. Tarp Pagrindinės festivalio programos filmų taip pat verta paminėti daugelio festivalių favoritą – režisieriaus Gary Hustwit filmą „Helvetika“, atskleidžiantį globalios vizualinės kultūros ištakas, kontraversiškai vertinamą Barbaros Caspar manifestą „Kas bijo Kathy Acker?“, režisieriaus Jean-Pierre Limosin dokumentinę juostą „Jaunasis jakudza“, demaskuojantį japonų mafijos kodeksą, Vitalijaus Manskio filmą „Nekaltybė“, papasakojantį apie masinei pop kultūrai vergaujančio jaunimo likimus. Iš viso Pagrindinėje programoje bus parodyti 9 filmai iš JAV, Kinijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Slovakijos ir kitų šalių.
 
Festivalio metu bus surengtos kūrybinės dirbtuvės, kuriose savo patirtimi su jaunaisiais kūrėjais dalinsis rusų režisierius Sergejus Loznica. Kūrybinės dirbtuvės skirtos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus dailės akademijos televizijos ir kino režisūros bei medijų studentams. Bendradarbiaujant su ES Media programą koordinuojančiu Tarptautiniu kultūros programų centru, bus organizuojami susitikimai bei konsultacijos dokumentinių filmų režisieriams bei prodiuseriams apie dokumentikos finansavimą bei sklaidą.
 
VDDF vyks „Skalvijos“ kino centre gruodžio 5-14 dienomis. Bilietai jau parduodami.

Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 58
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt