Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Apie AXX festivalį

Joks šiuolaikinis menas (kinas, teatras, muzika ir kt.) neįmanomas be festivalinės erdvės. Ji praplečia žiūrovų skaičių, vienkartinį įvykį paverčia ilgai trunkančia švente tiek žiūrovams, tiek ir kūrėjams (galimi žiūrovų susitikimai su režisieriais, aktoriais, spaudos konferencijos), sudaro sąlygas į festivalio kontekstą įsilieti kitoms meno šakoms (festivalio rėmuose gali vykti tapybos, fotografijos parodos ta pačia tema, koncertai ir t.t). AXX - 2005 - pirmasis profesionalaus lietuviško kino festivalis reikalingas ne tik lietuviško kino (ir ne tik) mylėtojams, bet ir Vilniaus bei kitų didžiųjų Lietuvos gyventojams. AXX - 2005 - tai išplėstinis projektas apimantis įvairias meno formas. Šiemet garsūs Lietuvos menininkai (kino ir teatro režisieriai, dailininkai, fotografai, muzikantai) turės galimybę konkurso tvarka išbandyti savo jėgas erotinės kultūros srityje. Renginys, nepaisant kiekvieno dalyvio galimų ir tikėtinų meninių aspiracijų orientuojamas į masinę auditoriją. AXX - 2005 yra skirtas žiūrovui, kurį slegia ekonominės, socialinės ir politinės problemos; žiūrovui, kuris su malonumu grožėsis menininkų kūryba; žiūrovui, kuriam TRŪKSTA MEILĖS. Būtent fizinės bei dvasinės meilės stoka senovės Rytų išminčiai aiškino ligų, pykčio, bejėgiškumo, nepasitenkinimo pasireiškimą ir tikėjo, kad meilės negalima atskirti nuo mylėjimosi. AXX - 2005 - parodys Lietuvos žiūrovams šiais metais sukurtus filmus, kurie padės siekti bendravimo harmonijos, nesuvaržyto ir sveiko gyvenimo, meilės. AXX - 2005 - atsiradimo priežastis - sumažinti nelaimingų, piktų bei nepatenkintų veidų skaičių. Vienas iš mūsų darbo tikslų - keisti požiūrį į meilės akto kaip į nuodėmės ir moralinės kaltės sampratą. AXX - 2005 - tikslas paskelbti apie AXX festivalį tarptautiniuose kino festivaliuose ir tokiu būdu reklamuoti Lietuvos kino meno pasiekimus bei puoselėti kiną Lietuvoje. Tikimės, kad šis festivalis taps tradiciniu ir sulauks žiūrovų susidomėjimo.

Festivalio tema

Festivalio AXX - 2005 šių metų tema yra "Geismas ir grožis". Tai subtili ir drąsi tema. Lietuvos menininkai turės galimybę viešai prabillti, interpretuoti ir demonstruoti "Geismą ir grožį". Taigi pažvelkime į geismą, aistrą, meilę per grožio prizmę...

Temos svarbumas

Daugiau kaip pusė Vakarų pasaulio gyventojų nepatenkinti savo intymiu gyvenimu. Tūkstančiai mokslininkų, psichologų, psichiatrų, seksologų - bando spręsti šias problemas. Kodėl nesuskaičiuojama daugybė vyrų, moterų ir net vaikų lėtai žudo save alkoholiu, narkotikais, nesveika mityba ir netinkamu gyvenimo būdu? O daugelis jaučia tokia stiprią neapykantą, kad nori ir bando viską naikinti? Sielos sveikata glaudžiai susijusi su pasitenkinimu lytiniame gyvenime ir nė viena neurozė neprasideda be seksualinio konflikto. Visas nelaimes sieja tai, jog vyrams ir moterims nepavyksta pasiekti harmonijos ir jos pusiausvyros. Griovimo ir savęs naikinimo, neapykantos ir rūpesčių viena iš dažnaiusių šiuolaikinio gyvenimo priežasčių - meilės trūkumas. Festivalio akcentas - laikyti meilės aktą natūralaus gyvenimo dalimi.

Naujovė

Festivalyje dalyvaus žinomi Lietuvos menininkai, net tik režisieriai,bet ir dailininkai, fotografai, muzikantai. Ne paslaptis, kad lietuviškas kinas išgyvena ne geriausius laikus: vienas iš festivalio tikslų - pritraukti į kino meną naujų kūrybingų asmenybių ir tokiu būdu nenuvilti žiūrovo.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 155
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt