Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Festivalis vyks: Vilniuje („Pasaka“, „Skalvija“, spalio 22-30 d.), Kaune (M. Žilinsko galerija, VDU klubas „Sesija“ lapkričio 4-8 d), Klaipėdoje (LCC Tarptautinis universitetas, lapkričio 5-8 d.) bei kituose Lietuvos miestuose.

Festivalio Ad Hoc: Nepatogus Kinas 2009 programa

Kino centre "Pasaka": Spalio 22 d. 20:00 Festivalio atidarymas

Visi seansai nemokami

 

Pogrindis Afrikoje: Demokratija Dakare (African Underground: Democracy in Dakar)

Kino centre "Pasaka": Spalio 24 d. 17:30, Spalio 29 d. 21:00   

JAV, Senegalas, 2009, 69 min.

Režisierius: Ben Herson, Magee McIlvaine, Chrisertoph Moore. Prodiuseris: Nomadic Wax and Sol Productions

Novatoriškas dokumentinis filmas apie hiphopą, jaunimą ir politiką Senegalo sostinėje. Filmo herojai – reperiai, didžėjai, žurnalistai, politikai ir paprasti gatvėje sutikti žmonės turi savo požiūrį į prieštaringus 2007-ųjų prezidento rinkimus Senegale. Sujungdamas hiphopo ritmą, pilietišką jaunosios visuomenės dalies poziciją ir videožurnalistiką, filmas atskleidžia muzikos galią veikti politinius procesus visuomenės labui.

 

Malda, išvejanti velnią (Pray the Devil Back to Hell)

Kino centre "Pasaka": Spalio 23 d. 20:15 

JAV, 2008, 72 min.

Režisierius: Gini Reticker. Prodiuseris: Abigail E. Disney

Malda, išvejanti velnią pasakoja istoriją apie nepaprastą drąsių Liberijos moterų judėjimą. Pavargusios nuo smurto, širdgėlos ir artimųjų mirčių moterys susivienija, kad užbaigtų kruviną pilietinį karą ir atneštų taiką suskaldytai šaliai. Šis įkvėpiantis ir, svarbiausia, motyvuojantis filmas verčia stebėtis Liberijos moterų drąsa ir siekiu pakeisti iš pažiūros beviltišką šalies situaciją. Liberijos moterų judėjimas – tai geras pavyzdys, kokių stebėtinų rezultatų gali pasiekti stichiškai kylantis, tačiau motyvuotas ir ryžtingas pilietinis judėjimas.

 

Angelai dulkėse (Angels in the Dust)

Kino centre "Pasaka": Spalio 27 d. 19:50

JAV, PAR, 2006, 95 min.

Režisierius: Louise Hogarth. Prodiuseris: Louise Hogarth

Angelai dulkėse – tai istorija apie viltį, pasiaukojimą ir gailestingumą sukrečiančios krizės metu. AIDS išnaikina ištisus Pietų Afrikos kaimus, tūkstančius vaikų palieka našlaičiais, be juos prižiūrinčių suaugusiųjų ir be gyvenamosios vietos. Įkvepianti istorija apie gydytojos išsilavinimą turinčią Marion Cloete, kuri kartu su vyru ir trimis dukterims pasitraukė iš privilegijuoto gyvenimo turtingame Johanesburgo priemiestyje, įsteigė specialų kaimą ir mokyklą, kuriame randa prieglobstį, maisto ir išsimokslinimą daugiau kaip pusė tūkstančio Pietų Afrikos vaikų.

 

Moterys baltais drabužiais (Kvinner I hvitt)

Kino centre "Pasaka": Spalio 26 d. 20:10, Spalio 30 d. 21:40  

Norvegija, 2009, 52 min.

Režisierius: Gry Winther. Prodiuseris: Veslemoy Ruud Zwart

Gry Winther savo filme Moterys baltais drabužiais kelia esminius žmogaus teisių principus paminančio Fidelio Kastro režimo atsakomybės klausimą. 2003 metų kovą surengtoje susidorojimo su opozicionieriais operacijoje vos per tris dienas suimti 75 Kubos režimo kritikai – žurnalistai, rašytojai, žmogaus teisių aktyvistai. Praėjus dviem savaitėms po operacijos sulaikytųjų žmonos, motinos ir dukterys susibūrė bendrai maldai už savo artimuosius. Taip gimė „Damos del Blanco“ – „Moterys baltais drabužiais“ – judėjimas, tapęs Kubos opozicijos veidu.

 

Atminimo akmenys (Stolpersteine)

Kino centre "Pasaka": Spalio 30 d. 20:00
Kino centre "Skalvija": Spalio 26 d. 19:00

Vokietija, 2008, 73 min.

Režisierius: Dorte Franke. Prodiuseris: Andrea Ufer

Atminimo akmenys – tai didžiausias decentralizuotas memorialas pasaulyje. Šios istorijos dėmesio centre yra Gunter’is Demnig’as, savo rankomis įvairių Europos miestų šaligatvių grindiniuose įmūrijęs 17 tūkstančių spindinčių akmenų užmirštoms nacių aukoms atminti. Menininko pastangos įamžinti vieno didžiausių nusikaltimų pasaulio istorijoje aukas praėjus daugiau nei pusei šimto metų vis dar kelia aistrų.

 

El Sistema

Kino centre "Pasaka": Spalio 26 d. 21:00
Kino centre "Skalvija": Spalio 29 d. 15:10

Vokietija, 2008, 102 min.

Režisierius: Paul Smaczny, Maria Stodtmeier. Prodiuseris: Paul Smaczny

El Sistema yra klasikinės muzikos orkestrų tinklas Venesueloje, kur daugiau kaip 250 tūkstančių vaikų ir jaunimo mokosi groti muzikiniais instrumentais. Įspūdinga muzikos centrų ir meno dirbtuvių sistema buvo įkurta kaip socialinis projektas prieš daugiau nei trisdešimt metų, siekiant pasiūlyti vaikams iš blogų miesto rajonų alternatyvą nusikaltimams, narkotikams ir gyvenimui gatvėje.

 

Vilniaus Getas 2009

Kino centre "Pasaka": Spalio 29 d. 17:00 

Lietuva, 2009, 90 min.

Režisierius: Audrius Lelkaitis. Prodiuseris: Audrius Lelkaitis

Jie dažnai vadinami „Vilniaus čigonų taboru“, bet taboras - tai laisvanoriškai susibūrusių ir laisvai klajojančių romų bendrija. Prieš bene 50 metų sovietų valdžia įkalino vieną taborą - suvarė juos į Kirtimų rajoną prie Vilniaus ir pakabino tarp dangaus ir žemės - jiems niekas čia nepriklauso, nei žemė, ant kurios kažkada juos privertė apsigyventi, nei vargani nameliai, kuriuos miesto valdžia imasi griauti. Iš klajoklių atėmė jų gyvenimo būdą, bet, regis, nieko nedavė mainais. Šiandien juos kalina nebe griežtas sovietinis režimas, bet nematoma izoliacijos siena, veikianti iš abiejų pusių.

 

Dienos Sea Point’e (Sea Point Days)

Kino centre "Pasaka": Spalio 28 d. 18:20

PAR, 2009, 93 min.

Režisierius: Francois Veste. Prodiuseris: Francois Vester, Lucinda Englehart, Neil Brandt

Piečiausiame Afrikos mieste yra ypatinga vieta, skirianti miestą nuo vandenyno. „Sea Point‘o Promenada“, kurios viduryje tvyro žydras viešasis baseinas, visada buvo išskirtinė Keiptauno erdvė. Kažkada Apartheido išskirtinumo bastionas, dabar ji unikali iš pažiūros lengvabūdiška amžiaus, rasės, lyties, religijos, turto ir lytinės orientacijos mozaika… Tačiau ar šalyje, kuri sunkiai susitaiko su nesena praeitimi ir komplikuota dabartimi, viskas tikrai yra taip, kaip atrodo?

                 

Netikėtai, praėjusią žiemą (Improvvisamente l‘inverno scorso)

Kino centre "Pasaka": Spalio 25 d. 19:00
Kino centre "Skalvija": Spalio 30 d. 17:20 

Italija, 2008, 80 min.

Režisierius: Gustav Hofer, Luca Ragazzi. Prodiuseris: Hiq Productions, Maria Teresa Tringali

Luca ir Gustav‘as – tvirta, aštuonerius metus kartu gyvenanti pora. Tačiau netikėtai žiemą jų nuobodžiai jaukų ir paprastą gyvenimą sujaukia partnerystės įstatymo svarstymo peripetijos, supurčiusios visą Italiją. Gustav‘as įtikina besispyriojantį Luca kilti į kovą už savo pilietines teises su kamera rankose. Vyrai pasileidžia į bauginančią, stereotipų, homofobijos ir nepakantumo persmelktą, tačiau netikėtai komišką ir prikaustančią kelionę.

Po peržiūros – susitikimas režisieriumi Luca Ragazzi

 

Nesuprask manęs neteisingai... (Nu Te Supara, Dar…)

Kino centre "Pasaka": Spalio 29 d. 17:20
Kino centre "Skalvija": Spalio 27 d. 18:35 

JAV, Rumunija, 2007, 50 min.

Režisierė: Adina Pintilie. Prodiuseris: Aristoteles Workshop Association

Skurdžioje Rumunijos ligoninės aplinkoje šizofrenija sergančių ligonių dialogai apie dievą ir antgamtinę vieno iš pacientų galią sustabdyti lietų – tik paviršinis filmo sluoksnis, po kuriuo slypi atsakymai į daug gilesnius egzistencinius klausimus. Ribą tarp dokumentikos ir fikcijos ištrinantis filmas perteikia mažoje, visuomenės „nurašytoje“ bendruomenėje tvyrantį gilų pagarbos vienas kitam jausmą. Meistriškai nufilmuotas jaunos režisierės filmas, sukėlęs prieštaringų vertinimų, 50-ajame Leipcigo dokumentinių filmų festivalyje pelnė pagrindinį prizą.

Po peržiūros susitikimas su filmo operatoriumi Sorin Gociu

 

Tėvystės svajos (Fatherhood Dreams)

Kino centre "Pasaka": Spalio 23 d. 17:10, Spalio 27 d. 21:45

Kanada, 2008, 55 min.

Režisierius: Julia Ivanova. Prodiuseris: Julia Ivanova, Boris Ivanov

Ką reiškia tapti tėvu? Kamera seka Scott, Randy, Steve ir Drew siekį įgyvendinti savo tėvystės svajas. Pasiryžimas šeiminiam gyvenimui ir džiaugsmas jį kuriant, regis, neturi ribų, tačiau realybė yra kitokia. Homoseksualams, siekiantiems auginti vaikus, tenka daug paaukoti. Ar gėjų auginami vaikai bus laimingi? Sveiki? „Taps“ gėjais? Iš jų šaipysis kiti vaikai? Nors homoseksualai, norintys auginti vaikus, yra „mažuma mažumoje“, tačiau tradicinės šeimos vertybes puoselėjančios organizacijos juos iš anksto pasmerkia šeimos, moralės ir visuomenės griovėjų vaidmenims. Julijos Ivanovos filmas – tai proga patiems įsitikinti, kuo kitokie ar tokie patys yra homoseksualūs tėvai.

 

FK Mostar (Mostar United)

Kino centre "Pasaka": Spalio 24 d. 15:00, Spalio 28 d. 21:45

Italija, Slovėnija, 2009, 54 min.

Režisierius: Claudia Tosi, Nenad Orucevic. Prodiuseris: Edoardo Fracchia

Prabėgo nemažai laiko nuo Balkanus sudarkiusio karo pabaigos, tačiau Mostaro miestas Bosnijoje ir Hercegovinoje vis dar padalytas į du. Rusenantys etniniai konfliktai perskėlė miestą į kroatų ir bosnių puses. Visi ankstesnės vienybės simboliai dingo, išskyrus vienintelį – daugiakultūrę „Valez“ jaunimo futbolo komandą. Nors vaikai neatsimena karo, tačiau praeities konfliktas vis tiek sugeba pasiekti ir juos.

 

Romale

Kino centre "Pasaka": Spalio 26 d. 21:30

Slovakija, Izraelis, 2008, 70 min.

Režisierius: Yoram Porath. Prodiuseris: Yoram Porath

Filmas pasakoja apie vieną iš daugelio Slovakijos romų bendruomenių. Ši įsikūrusi nuodingos sunkiųjų metalų kasyklos pašonėje. Trys vaikinai deda visas pastangas norėdami įgyvendinti savo svajonę – palikti bendruomenę, užsidariusią nepertraukiamame skurdo, įkalinimo ir mirties rate. Romale – tai komiškas ir poetiškai liūdnas filmas, priešpastatantis asmenines svajones sunkiai įveikiamai realybei bei keliantis Romų lygiateisiškumo klausimą.

 

Žemiau jūros lygio (Below Sea Level)

Kino centre "Pasaka": Spalio 30 d. 21:00 
Kino centre "Skalvija": Spalio 28 d. 19:15 

Italija, JAV, 2008, 110 min.

Režisierius: Gianfranco Rosi. Prodiuseris: Gianfranco Rosi

Kalifornijos pietuose esančioje dykumoje gyvena keista atskalūnų bendruomenė. Kiekvienas iš filmo veikėjų turi savo priežasčių būti žemiau jūros lygio esančioje dykvietėje: pagyvenusi moteriškė Sindė (pakeitęs lytį Vietnamo karo veteranas) įgyvendina savo svajonę turėti grožio saloną, Lili – praradusi sūnaus globą alkoholikė užsiiminėja akupunktūra, pamišėlis Veinas, regis, tiesiog trainiojasi aplink užmušinėdamas laiką. Be nereikalingos intervencijos ar moralizavimo, stebėtinai intymiuose pokalbiuose režisierius perteikia kiekvieno personažo asmeninę tragediją, vidinį grožį ir pagarbos vienas kito žmogiškam orumui jausmą, tvyrantį dulkėtame dykumos ore.

 

Nes mes gimėme (Puisque Nous Sommes Nés)

Kino centre "Pasaka": Spalio 24 d. 20:10
Kino centre "Skalvija": Spalio 30 d. 20:45  

Brasil, France, 2008, 90 min.

Režisierius: Jean-Pierre Duret, Andrea Santana. Prodiuseris: Agat Films

Keturiolikmetis Nego ir penkiolikmetis Cocada kasdien susitinka San Paulo lūšnynų pakraštyje esančioje degalinėje tam, kad uždirbtų šiek tiek pinigų sau ir artimiesiems. Berniukams tenka suaugti anksčiau laiko, tačiau abu karštai tiki, kad jiems pavyks įgyvendinti vaikiškas svajones: tapti sunkvežimio vairuotoju ar pasistatyti nuosavą namą iš kukurūzų žievės. Tiesiogiai nufilmuotas, vaidybinį primenantis filmas, atskleidžiantis vaikiškai naivų ir gražų, tačiau atšiaurų vaikų pasaulį.

 

Kareiviai sarių apdarais (The Sari Soldiers)

Kino centre "Pasaka": Spalio 24 d. 16:15

Nepalas, JAV, 2008, 92 min.

Režisierius: Julie Bridgham. Prodiuseris: Julie Bridgham, Ramyata Limbu

Kareiviai sarių apdarais – filmas apie vieną reikšmingiausių šiuolaikinei Nepalo istorijai laikotarpių. Demokratinės revoliucijos judėjimo eiga stebima jame dalyvaujančių nepaprastų moterų akimis. Tai istorija apie šešių moterų, stovinčių priešingose barikadų pusėse, mėginimus keisti Nepalo ateitį beprasidedančio pilietinio karo išvakarėse. Ginkluoti susirėmimai su maoistų maištininkais, Karaliaus sankcijos, suvaržančios pilietines teises, – tai tik kelios kliūtis moterų kelyje ginant savo įsitikinimus.

 

Elgtis tinkamai (Juizo)

Kino centre "Pasaka": Spalio 27 d. 19:00, Spalio 29 d. 19:00 

Brazilija, 2007, 90 min.

Režisierius: Maria Augusta Ramos. Prodiuseris: Telmo Maia

Filme Elgtis tinkamai  stebimas baudžiamasis procesas, kurio metu teisiami į Brazilijos teisinės sistemos nemalonę patekę nepilnamečiai. Vaikinai ir merginos iš neturtingų šeimų susiduria su nusikaltimais, sprendimais ir bausmėmis už vagystes, prekybą narkotikais ir netgi žmogžudystes. Kadangi remiantis Brazilijos įstatymais nepilnamečių nusikaltėlių veidus draudžiama filmuoti, tai juos filme pakeičia panašiomis sąlygomis augantys bendraamžiai aktoriai. Balansuodamas tarp dokumentinio ir vaidybinio filmo ribos filmas meistriškai perteikia nepilnamečių atsakomybės, bausmės ir visuomenės požiūrio į juos klausimus.

 

Kasimas (Kassim the Dream)

Kino centre "Pasaka": Spalio 23 d. 17:00, Spalio 24 d. 21:00  

JAV, Vokietija, 2007, 86 min.

Režisierius: Kief Davidson. Prodiuseris: Kief Davidson, Forest Whitaker, Keisha Whitaker, Joshua Green, Luke Thornton

Tai istorija apie pasaulio bokso čempioną Kasimą „Svajonę“ Ouma, gimusi Ugandoje, vos šešerių metų amžiaus pagrobtą į sukilėlių armiją ir tapusį vaiku–kareiviu. Mažasis Kasimas buvo priverstas daryti kraują stingdančius dalykus, kurie jį pavertė ir nusikaltėliu, ir auka.

Dabar Kasimas, linksmas, hiphopo muzika ir žvaigždės gyvenimo būdu besimėgaujantis dvidešimt devynerių metų vyras, gyvenantis „Amerikietiškąja svajone“. Tačiau bokso čempionui besirengiant artėjančiai kovai dėl titulo, praeities demonai darosi sunkiai suvaldomi. Kasimas nusprendžia sugrįžti į Ugandą, aplankyti giminaičius ir mirusio tėvo kapą.

 

Kutiūras iš agroplėvelės (Ein Traum in Erdbeerfolie)

Kino centre "Pasaka": Spalio 23 d. 19:00
Kino centre "Skalvija": Spalio 29 d. 17:00  

Vokietija, 2008, 82 min.

Režisierius: Marco Wilms. Prodiuseris: Marco Wilms

Kutiūras iš agroplėvelės – tai kelionė į Rytų Berlyno bohemos, avangardo ir madų kūrėjų fantazijų pasaulį, kuriame noras išsiskirti iš minios, būti individualiam galėjo būti prigesintas slaptųjų tarnybų agentų ar tiesiog tuščių tekstilės parduotuvių lentynų. Režisierius Marco Wilms, pats kažkada dirbęs VDR valstybiniame madų institute modeliu, ryžtasi iš naujo atkurti laisvės, kūrybiškumo ir pasipriešinimo jausmą, kuriuo gyveno pats ir jo jaunystės laikų Rytų Berlyno madų pasaulio herojai.

Po peržiūros susitikimas su režisieriumi Marco Wilms

 

Kas nužudė Chea-Vichea? (Who Killed Chea Vichea?)

Kino centre "Pasaka": Spalio 27 d. 18:20 

JAV, 2008, 75 min.

Režisierius: Bradley Cox.Prodiuseris: Rich Garella, Jeffrey Saunders

Kambodžos drabužių pramonės profesinių sąjungų lyderis nužudomas, tačiau žmogžudystę ir jos tyrimą supančios aplinkybės kelia daug įtarimų. Filme vykdomas žurnalistinis tyrimas, įvykiai fiksuojami jų atsitikimo metu bei ieškant tiesos slapčia apklausiami liudytojai. Visa tai vyksta šalyje, kur žinoti per daug – pavojinga gyvybei. Darbo su paslėptomis kameromis ir detektyviniais metodais Bradley Cox perteikia istoriją apie žmogžudystę, kuri privertė visą šalį gedėti ir kurios dėka esantieji valdžioje įtvirtino savo politinę galią.

 

Pasaulio pakraščio spalvos  (Colores en el Fin del Mundo)

Kino centre "Pasaka": Spalio 23 d. 18:35

Argentina, Italija, Didžioji Britanija, 2008, 72 min.

Režisierius: Ale Corte. Prodiuseris: Ale Corte, Rania Georgopoulos

2006 m. Benneton kompanija šventė 40 metų jubiliejų plėtojant verslą bei vykdant plačiai viešinamus įsipareigojimus spręsti socialines problemas ir mažinti rasinę nelygybę. Bet tuo pat metu, kai visame pasaulyje garsėjo skandalingomis „jungtinių spalvų“ socialinėmis reklamomis, kompanija įtariama vykdžiusi vietinių gyventojų – Mapučių – iškeldinimą iš Benetton priklausančios žemės, esančios Argentinoje, atimdama galimybę gyventi giminėms priklausiusiuose sklypuose. Mapučiai reikalauja, kad jų žemė būtų grąžinta, ir nori už tai kompensacijos.

 

Aitvarai (Latawce)

Kino centre "Pasaka": Spalio 26 d. 18:20   

Lenkija, 2008, 80 min.

Režisierė: Beata Dzianowicz. Prodiuseris: Krzysztof Kopczynski

Kai 1994 m. Talibanas pateikė Afganistano piliečiams sąrašą draudžiamų dalykų, jame buvo draudimai klausytis muzikos, vaizduoti žmogaus pavidalo figūras, netgi skraidinti aitvarus. Šis draudimas galiojo iki 2002 m., kai sąjungininkų kariuomenė perėmė Afganistano kontrolę. Filme pateikiamas Afganistano visuomenės vaizdas jaunųjų menininkų akimis, kuriems meno projekto metu buvo išdalytos kameros ir suteikta profesionali pagalba. Ar šiandien, kai Talibanas vėl perima dalies Afganistano teritorijos kontrolę, aitvarai ir vėl išnyks iš šios šalies padangės?

 

Gugara

Kino centre "Pasaka": Spalio 23 d. 21:15, Spalio 28 d. 20:10

Lenkija, 2008, 68 min.

Režisierius: Andrzej Dybczak, Jacek Naglowski. Prodiuseris: Agnieszka Janowska

Per dvi savaites Dimitrijus ir Tatjana, paskutiniai Taigos piemenys, prarado savo šiaurės elnius, kuriuos sumedžiojo vilkai. Nelaimė verčia juos kraustytis iš įprasto gyvenimo laukinėje gamtoje į kaimą. Vyriausiasis jų sūnus Kolia, žinodamas, kas laukia tėvų, nenori, kad šie keltųsi gyventi į kaimą.

Tai istorija apie nykstančią Sibiro bendruomenę. Įžvalgus dokumentinis filmas atskleidžia paradoksalų buvusių klajoklių ir jų elnių kaimenių pasaulį – jiems tenka atsisakyti savo senovinio gyvenimo būdo, neturint tam aiškios alternatyvos.

 

Siena į sieną (D’un Mur L’auture)

Kino centre "Pasaka": Spalio 24 d. 15:30, Spalio 25 d. 21:00  

Belgija, 2008, 90 min.

Režisierius: Patric Jean. Prodiuseris: Patric Jean

Šiame europietiškame kelio filme keliaujama nuo sugriautos Berlyno sienos iki naujos ir puikiai veikiančios užtvaros Seutoje, Afrikos žemyne. Judant palei tik žemėlapyje egzistuojančias Europos valstybių sienas išlaikoma pagrindinė tema – daugiakultūrė Europa, besidžiaugianti įvairovę atnešusiais užsieniečiais, tačiau turinti gilias tradicijas juos atstumti.

 

Operacija Įpėdinis (Operation Successor)

Kino centre "Pasaka": Spalio 25 d. 17:00   

Izraelis, 2008, 90 min.

Režisierius: Alexander Gentelev. Prodiuseris: Sasha Klein, Maya Zinshtein

Rusijos istorijoje valdžia visada būdavo perduodama iš caro rankų jo įpėdiniui, iš komunistų partijos generalinio sekretoriaus – jo pasekėjui. Viską visada nuspręsdavo saujelė žmonių už uždarų Kremliaus durų. Šiandien valdžios perdavimo mechanizmas yra ištobulintas iki virtuoziškumo. Maža grupė Kremliaus oficialių asmenų, turtingų oligarchų pagalba, sprendžia, kas bus kitas Rusijos prezidentas.

 

Pamiršti  trėmimai: Estija (Zapomenuté transporty do Estonska)

Kino centre "Pasaka": Spalio 24 d. 19:10
Kino centre "Skalvija": Spalio 26 d. 15:00

Čekija, 2008, 85 min.

Režisierius: Lukáš Přibyl. Prodiuseris: Lukáš Přibyl, Ondres Trojan

Pamiršti  trėmimai: Estija yra trečiasis, beveik septynerius metus režisieriaus Lukáš Přibyl rengto ciklo Pamiršti trėmimai filmas, atskleidžiantis mažai kam žinomus Čekijos žydų likimus holokausto metu. Įspūdingai detali filmo archyvinė medžiaga bei tragediją išgyvenusiųjų pasakojimai sukuria daugiaplanę, vientisą ir sunkiai įtikimą istoriją apie pasiaukojimą, meilę ir moterų likimus „vyrų“ kare.

Po peržiūros – susitikimas režisieriumi

 

Keturių metų laikų viešbutis

Kino centre "Pasaka": Spalio 25 d. 19:30, Spalio 28 d. 19:00  

JAV, 2008, 96 min.

Režisierius: Andrew Jacobs. Prodiuseris: Matthew Lavine, Kelly Sheehan

Įkvėpiantis ir stulbinančiai linksmas dokumentinis filmas pasakoja apie grupę žmonių, išgyvenusių Holokaustą, ir jų galbūt paskutinę bendrą vasarą kalnų kurorte. Puikus montažas ir įsimintinas operatoriaus Albert Maysles darbas filme įtaigiai atskleidžia šių stiprių žmonių draugystės galią ir sugebėjimą džiaugtis gyvenimu, nepaisant skaudžių prisiminimų.

 

Žaliava (Crude)

Kino centre "Pasaka": Spalio 27 d. 21:00
Kino centre "Skalvija": Spalio 26 d. 20:35 

JAV, Ekvadoras, Didžioji Britanija, 2009, 104 min.

Režisierius: Joe Berlinger, Michael Bonfiglio. Prodiuseris:  Joe Berlinger, Michael Bonfiglio

Žaliava iš arti žvelgia į liūdnai pagarsėjusią „Amazonės Černobylio“ bylą – vieną prieštaringiausių ir brangiausių pastarojo laikmečio teisminių procesų. Tai teisinė drama, kurioje aplinkos apsaugos judėjimai ir žmogaus teisių gynėjų atstovaujamų Amazonės džiunglių gyventojų pozicija susikerta su multinacionalinių naftos gavybos korporacijų interesais. Šis prikaustantis filmas atskleidžia sudėtingą, įvairialypį bylinėjimosi procesą, pagrindinį dėmesį skirdamas jo padariniams gamtai ir trapiai žmonių bendruomenei.

 

Planeta (The Planet)

Kino centre "Pasaka": Spalio 25 d. 15:00, Spalio 28 d. 21:00
Kino centre "Skalvija": Spalio 27 d. 20:00 

Švedija, 2006, 84 min.

Režisierius: Linus Torell, Michael Steberg, Johan Soderberg. Prodiuseris: Michael Stenberg, Jonas Kellagher

Šis trijų režisierių darbas aprėpia daug platesnį temų spektrą, nei „įprasti“ aplinkosauginiai filmai. Tai akis atveriantis filmas, žvelgiantis į planetą gerokai plačiau, ne tik per klimato kaitos prizmę, bandydamas nagrinėti visaapimančius žemės kaitos ir žmogaus veiklos procesus bei jų sukeliamus iššūkius. Be visaapimančio požiūrio, filmas taip pat stebina panaudotos vizualinė medžiagos kokybe ir įvairove.

 

Kvailumo amžius (The Age of Stupid)

Kino centre "Pasaka": Spalio 26 d. 19:00
Kino centre "Skalvija": Spalio 30 d. 19:00 

Didžioji Britanija, 2008, 90 min.

Režisierius: Franny Armstrong. Prodiuseris: Lizzie Gillett

 2055 m. „Kodėl mes nesustabdėme klimato pokyčių tuomet, kai dar turėjome tam progą?“ – klausia apsemtame mokslo centre prie kompiuterio sėdintis mokslininkas. Kvailumo amžius – tai futuristinis dramos-dokumentikos-animacijos hibridas, nagrinėjantis archyvinę 2008 m. medžiagą. Tai visiškai nepriklausomas, tačiau išskirtinai kokybiškas ir ambicingas žvilgsnis į planetos padėtį, siunčiantis vienintelę žinutę: veikti reikia dabar.

 

Žemės dienos (Earth days)

Kino centre "Pasaka": Spalio 29 d. 20:50

JAV, 2009, 102 min.

Režisierius: Robert Stone. Prodiuseris: Robert Stone

Naujausiame savo filme režisierius Robert Stone žvelgia į tuos laikus, kai Amerika dar nesistengė tapti „žalia“. Aplinkosaugos aktyvizmo pradininkams, 1970 m. minėjusiems Žemės dieną, dabartinė krizė atrodytų šokiruojanti. Ar pakankamai buvo padaryta, kad jos būtų išvengta? Vizualiai pribloškiantis ir įkvepiantis filmas, uždaręs šių metų Sundance kino festivalį, žvelgia į modernaus aplinkosaugos judėjimo pradžią ir raidą.

 

Viskas tvarkoj (Everything is Cool)

Kino centre "Pasaka": Spalio 24 d. 21:15, Spalio 30 d. 17:10   

JAV, 2007, 89 min.

Režisierius: Judith Helfand & Daniel B. Gold. Prodiuseris: Daniel B. Gold, Judith Helfand, Chris Pilaro,  Adam Wolfensohn

Viskas tvarkoj – tai „toksinė komedija“ apie pavojingiausią kada nors atsivėrusią bedugnę tarp mokslinio supratimo ir realių politinių veiksmų – pasaulinį atšilimą. Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose jau suprantama pavojaus grėsmė, tačiau pereiti nuo iškasenų kuru pagrįstos ekonomikos yra daug sudėtingiau, nei pakeisti paprastą elektros lemputę energiją taupančia. Globalaus atšilimo misionieriai stengiasi rasti tinkamą įvaizdį, kalbą ir argumentus, kad pastūmėtų visuomenę nuo problemos suvokimo iki svarios politinės valios sukūrimo, priversiančios pakeisti šalies energetikos politiką.

 

Meilė, seksas ir mopedas (Amour, Sexe et Mobylette)

Kino centre "Skalvija": Spalio 26 d. 17:10

Prancūzija, Vokietija, 2008, 95 min.

Režisierius: Christian Lelong, Maria Silvia Bazzoli

Tai rimtus klausimus keliantis juokingas filmas, kuriame nestinga gražiai sukomponuotų scenų, komiškų situacijų ir, žinoma, meilės.

 

Sąžinės nepaisymas (Contempt of Conscience)

Kino centre "Skalvija": Spalio 27 d. 16:00

Didžioji Britanija, 2008, 51 min.

Režisierius: Joe Jenkins

Kiekvienas iš mūsų yra šauktinis, nes karo tarnyboje dalyvaujame mokėdami mokesčius, teigia Joe Jenkins. Šiame filme kova už savo įsitikinimus perteikiama istoriniame ir socialiniame kontekste, meistriškai derinant archyvinę medžiagą su nedidelės grupės žmonių kova už pacifizmą ir sąžinės laisvę.

 

Vizija Kabului (A Dream for Kabul)

Kino centre "Skalvija": Spalio 27 d. 17:00

Kanada, 2008, 81 min.

Režisierius: Philipper Baylaucq

Japonas Haruhiro Shiratori per Pasaulio prekybos centro griūtį prarado vienintelį sūnų. Užuot užsidaręs širdgėloje, jis nusprendžia susitikti su Afganistano žmonėmis ir jiems padėti, pastatydamas kultūros centrą Kabulo vaikams. Tai sudėtingų iššūkių kupina istorija, kurioje tėvas siekia savo žuvusio sūnaus atleidimo.

 

Pindorama – tikroji 7 nykštukų istorija (Pindorama – A Verdadeira Historia dos Sete Anoes)

Kino centre "Skalvija": Spalio 28 d. 16:00

Brazilija, 2008, 84 min.

Režisierius: Roberto Berliner, Lula Queiroga, Leo Crivellare

Septyni broliai nykštukai siekia išlaikyti savo tėvo, legendinio Pindobos – „mažiausio ir juokingiausio” klouno pasaulyje – palikimą. Mažas ūgis ir su tuo susijusios išankstinės visuomenės nuostatos nesutrukdo „Pindoramos“ cirko nykštukams prajuokinti Brazilijos miestelių gyventojus ir užkariauti jų širdis.

 

Jodoko istorijos (Yodok Stories)

Kino centre "Skalvija": Spalio 28 d. 17:35

Norvegija, 2008, 83 min.

Režisierius: Andrzej Fidyk

Jodokas – viena iš daugelio šiandien vis dar veikiančių Šiaurės Korėjos koncentracijos stovyklų, kuriose nežmoniškomis sąlygomis kali, įvairių organizacijų skaičiavimais, iki pusės milijono žmonių. Andrezej Fidyk filme fiksuojama, kaip Pietų Korėjoje statomas miuziklas, paremtas šokiruojančiomis pabėgusių iš Jodoko istorijomis ir patirtais išgyvenimais.

 

Japonija – meilės ir neapykantos istorija (Japan: A Story of Love and Hate)

Kino centre "Skalvija": Spalio 29 d. 18:35

Japonija, Didžioji Britanija, 2008, 70 min.

Režisierius: Sean McAllister

Praeityje klestėjusį Japonijos verslininką Naoki dabar nuo benamio dalios gelbsti tik jauna draugė Yoshie ir jos vieno kambario butas be langų. Naoki dabar dirba paštininku, o jo draugė – po 15 valandų per dieną trijuose darbuose. Jų gyvenimas – meilės ir išlikimo istorija.

 

Draugystė

Kino centre "Skalvija": Spalio 30 d. 16:00

Japonija, Didžioji Britanija, 2008, 70 min.

Režisierius: Jurga Naraškevičiūtė

Šis filmas siekia sugriauti iš nepagrįstų baimių ir išankstinių nuostatų suręstą sieną, atskiriančią negalią turinčius, tačiau taip pat visaverčio gyvenimo siekiančius žmones nuo sveikųjų. Filmas sukurtas įgyvendinant Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projektą „Pažink negalią“, kuriuo siekiama mažinti žmonių su negalia atskirtį.

 

Trumpametražių filmų programa, I dalis (Nebyliai / Berniukas voras / Gerbk mane) (39‘)

Kino centre "Pasaka": Spalio 24 d. 18:10
Kino centre "Skalvija": Spalio 27 d. 21:35

Nebyliai (Dadumebulebi)

Gruzija, 2009, 12 min.

Režisierė: Salome Jashi. Prodiuserė: Salome Jashi

Nebyliai – tai eksperimentinis filmas, kuriame neseno Gruzijos ir Rusijos karinio konflikto išgyvenimai atsispindi tylinčių žmonių veiduose. Arba tai tiesiog laikas, kurio metu autorė mums siūlo patiems apmąstyti penkių dienų trukmės karo pasekmes.

Berniukas Voras (Menino Aranha)

Brazilija, 2008, 13 min.

Režisierė: Mariana Lacerda. Prodiuseris: Jurandir Muller

Tikra šiaurės vakarų Brazilijos miesto istorija apie nepaprastą berniuką.

Gerbk mane (Honour Me)

Didžioji Britanija, 2008, 15 min.

Režisierius: Alex Tweddle. Prodiuseris: Alex Tweddle, Sam Burton

Gerbk mane – šokiruojanti istorija apie pakistaniečių kilmės merginos pastangas išsivaduoti iš savo praeities, viduramžius primenančių tradicijų ir giminių keršto.

 

Trumpametražių filmų programa, II dalis (200000 sielų / Vergai / Užrašai apie laisvę) (34’)

Kino centre "Pasaka": Spalio 30 d. 19:00
Kino centre "Skalvija": Spalio 28 d. 21:20 

200 000 sielų (Nijuman no borei)

Prancūzija, 2007, 11 min.

Režisierius: Jean-Gabriel Periot. Prodiuseris: Frederic Dubreuil

„Ad Hoc: Nepatogaus kino“ žiūrovams jau pažįstamas paveikių trumpų filmų kūrėjas Jean-Gabriel Periot pristato dar vieną savo filmą. Hirosima, 1914–2006 m.

Vergai – animacinė dokumentika (Slavar - En Animerad Dokumentär)

Švedija, Danija, Norvegija, 2008, 15 min.

Režisierius: Hanna Heilborn, David Aronowitsch. Prodiuseris: Hanna Heilborn, Anders Nystrom

2003 m., artėjant 20 metų trukusiam pilietiniam karui Pietų Sudane į pabaigą, du išlaisvinti vaikai – vergai – pasakoja savo patirtį ir išgyvenimus. Filmo kūrėjai sąmoningai palieka neredaguotą gyvai įrašytą pokalbį su vaikais, neįtraukdami jokių pašalinių garsų. Filmo herojų pasakojimo įspūdį sustiprina pačius vaikus ir jų išgyvenimus iliustruojanti stilistiškai paprasta, tačiau paveiki kompiuterinė animacija, kartu apsauganti ir vaikų tapatybes.

Užrašai apie laisvę (Notes on Liberty)

JAV, 2009, 8 min.

Režisierius: John D. Scott. Prodiuseris: John D. Scott

Tai pirmoji, pusdienio trukmės berniuko išvyka prie Niujorko Laisvės statulos. Filmas žaismingai nupasakoja idėjų, kurias simbolizuoja statula, ir ksenofobijos pripildytos kultūros, tebevyraujančios Amerikoje po rugsėjo 11 d. išpuolių, skirtumus.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 234
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt