Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Žmogaus teisių kino festivalio „Ad Hoc: Nepatogus kinas“ filmai bus rodomi lapkričio 11-15 dienomis Panevėžio kino centre "Garsas" mažoje salėje. Visi seansai nemokami.

Lapkričio 11 d. 

15.30 - „El Sistema“ / El Sistema / Vokietija, 2008 m.

Režisierius: Paul Smaczny, Maria Stodtmeier. Prodiuseris: Paul Smaczny

El Sistema yra klasikinės muzikos orkestrų tinklas Venesueloje, kur daugiau kaip 250 tūkstančių vaikų ir jaunimo mokosi groti muzikiniais instrumentais. Įspūdinga muzikos centrų ir meno dirbtuvių sistema buvo įkurta kaip socialinis projektas prieš daugiau nei trisdešimt metų, siekiant pasiūlyti vaikams iš blogų miesto rajonų alternatyvą nusikaltimams, narkotikams ir gyvenimui gatvėje.

17.30 - „Angelai dulkėse“ / Angels in the Dust / JAV, PAR, 2006 m.

Režisierius: Louise Hogarth. Prodiuseris: Louise Hogarth

Angelai dulkėse – tai istorija apie viltį, pasiaukojimą ir gailestingumą sukrečiančios krizės metu. AIDS išnaikina ištisus Pietų Afrikos kaimus, tūkstančius vaikų palieka našlaičiais, be juos prižiūrinčių suaugusiųjų ir be gyvenamosios vietos. Įkvepianti istorija apie gydytojos išsilavinimą turinčią Marion Cloete, kuri kartu su vyru ir trimis dukterims pasitraukė iš privilegijuoto gyvenimo turtingame Johanesburgo priemiestyje, įsteigė specialų kaimą ir mokyklą, kuriame randa prieglobstį, maisto ir išsimokslinimą daugiau kaip pusė tūkstančio Pietų Afrikos vaikų.

19.30 - „Kareiviai sarių apdarais“ / The Sari Soldiers / Nepalas, JAV, 2008 m.

Režisierius: Julie Bridgham. Prodiuseris: Julie Bridgham, Ramyata Limbu

Kareiviai sarių apdarais – filmas apie vieną reikšmingiausių šiuolaikinei Nepalo istorijai laikotarpių. Demokratinės revoliucijos judėjimo eiga stebima jame dalyvaujančių nepaprastų moterų akimis. Tai istorija apie šešių moterų, stovinčių priešingose barikadų pusėse, mėginimus keisti Nepalo ateitį beprasidedančio pilietinio karo išvakarėse. Ginkluoti susirėmimai su maoistų maištininkais, Karaliaus sankcijos, suvaržančios pilietines teises, – tai tik kelios kliūtis moterų kelyje ginant savo įsitikinimus

Lapkričio 12 d. 

15.30 - „Nes mes gimėme“ / Puisque Nous Sommes Nés / Brazilija, Prancūzija

Režisierius: Jean-Pierre Duret, Andrea Santana. Prodiuseris: Agat Films

Keturiolikmetis Nego ir penkiolikmetis Cocada kasdien susitinka San Paulo lūšnynų pakraštyje esančioje degalinėje tam, kad uždirbtų šiek tiek pinigų sau ir artimiesiems. Berniukams tenka suaugti anksčiau laiko, tačiau abu karštai tiki, kad jiems pavyks įgyvendinti vaikiškas svajones: tapti sunkvežimio vairuotoju ar pasistatyti nuosavą namą iš kukurūzų žievės. Tiesiogiai nufilmuotas, vaidybinį primenantis filmas, atskleidžiantis vaikiškai naivų ir gražų, tačiau atšiaurų vaikų pasaulį.

17.30 - „Keturių metų laikų viešbutis“ / Four Seasons Lodge / JAV, 2008 m.

Režisierius: Andrew Jacobs. Prodiuseris: Matthew Lavine, Kelly Sheehan

Įkvėpiantis ir stulbinančiai linksmas dokumentinis filmas pasakoja apie grupę žmonių, išgyvenusių Holokaustą, ir jų galbūt paskutinę bendrą vasarą kalnų kurorte. Puikus montažas ir įsimintinas operatoriaus Albert Maysles darbas filme įtaigiai atskleidžia šių stiprių žmonių draugystės galią ir sugebėjimą džiaugtis gyvenimu, nepaisant skaudžių prisiminimų.

19.30 - „Pindorama – tikroji 7 nykštukų istorija“ / Pindorama – A Verdadeira Historia dos Sete Anoes / Brazilija, 2008 m.

Režisierius: Roberto Berliner, Lula Queiroga, Leo Crivellare

Septyni broliai nykštukai siekia išlaikyti savo tėvo, legendinio Pindobos – „mažiausio ir juokingiausio” klouno pasaulyje – palikimą. Mažas ūgis ir su tuo susijusios išankstinės visuomenės nuostatos nesutrukdo „Pindoramos“ cirko nykštukams prajuokinti Brazilijos miestelių gyventojus ir užkariauti jų širdis.

Lapkričio 13 d. 

17.00 - FK Mostar / Mostar United / Italija, Slovėnija, 2009, 54 min.

Režisierius: Claudia Tosi, Nenad Orucevic. Prodiuseris: Edoardo Fracchia

Prabėgo nemažai laiko nuo Balkanus sudarkiusio karo pabaigos, tačiau Mostaro miestas Bosnijoje ir Hercegovinoje vis dar padalytas į du. Rusenantys etniniai konfliktai perskėlė miestą į kroatų ir bosnių puses. Visi ankstesnės vienybės simboliai dingo, išskyrus vienintelį – daugiakultūrę „Valez“ jaunimo futbolo komandą. Nors vaikai neatsimena karo, tačiau praeities konfliktas vis tiek sugeba pasiekti ir juos.

18.30 - Viskas tvarkoj / Everything is Cool / JAV, 2007, 89 min.

Režisierius: Judith Helfand & Daniel B. Gold. Prodiuseris: Daniel B. Gold, Judith Helfand, Chris Pilaro,  Adam Wolfensohn

Viskas tvarkoj – tai „toksinė komedija“ apie pavojingiausią kada nors atsivėrusią bedugnę tarp mokslinio supratimo ir realių politinių veiksmų – pasaulinį atšilimą. Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose jau suprantama pavojaus grėsmė, tačiau pereiti nuo iškasenų kuru pagrįstos ekonomikos yra daug sudėtingiau, nei pakeisti paprastą elektros lemputę energiją taupančia. Globalaus atšilimo misionieriai stengiasi rasti tinkamą įvaizdį, kalbą ir argumentus, kad pastūmėtų visuomenę nuo problemos suvokimo iki svarios politinės valios sukūrimo, priversiančios pakeisti šalies energetikos politiką.

Lapkričio 14 d. 

15.30 - Vizija Kabului / A Dream for Kabul / Kanada, 2008, 81 min.

Režisierius: Philipper Baylaucq

Japonas Haruhiro Shiratori per Pasaulio prekybos centro griūtį prarado vienintelį sūnų. Užuot užsidaręs širdgėloje, jis nusprendžia susitikti su Afganistano žmonėmis ir jiems padėti, pastatydamas kultūros centrą Kabulo vaikams. Tai sudėtingų iššūkių kupina istorija, kurioje tėvas siekia savo žuvusio sūnaus atleidimo.

17.30 - Romale / Romale / Slovakija, Izraelis, 2008, 70 min.

Režisierius: Yoram Porath. Prodiuseris: Yoram Porath

Filmas pasakoja apie vieną iš daugelio Slovakijos romų bendruomenių. Ši įsikūrusi nuodingos sunkiųjų metalų kasyklos pašonėje. Trys vaikinai deda visas pastangas norėdami įgyvendinti savo svajonę – palikti bendruomenę, užsidariusią nepertraukiamame skurdo, įkalinimo ir mirties rate. Romale – tai komiškas ir poetiškai liūdnas filmas, priešpastatantis asmenines svajones sunkiai įveikiamai realybei bei keliantis Romų lygiateisiškumo klausimą.

19.00 - Pogrindis Afrikoje: Demokratija Dakare / African Underground: Democracy in Dakar / JAV, Senegalas, 2009, 69 min.

Režisierius: Ben Herson, Magee McIlvaine, Chrisertoph Moore. Prodiuseris: Nomadic Wax and Sol Productions

Novatoriškas dokumentinis filmas apie hiphopą, jaunimą ir politiką Senegalo sostinėje. Filmo herojai – reperiai, didžėjai, žurnalistai, politikai ir paprasti gatvėje sutikti žmonės turi savo požiūrį į prieštaringus 2007-ųjų prezidento rinkimus Senegale. Sujungdamas hiphopo ritmą, pilietišką jaunosios visuomenės dalies poziciją ir videožurnalistiką, filmas atskleidžia muzikos galią veikti politinius procesus visuomenės labui.

20.40 - Moterys baltais drabužiais / Kvinner I hvitt / Norvegija, 2009, 52 min.

Režisierius: Gry Winther. Prodiuseris: Veslemoy Ruud Zwart

Gry Winther savo filme Moterys baltais drabužiais kelia esminius žmogaus teisių principus paminančio Fidelio Kastro režimo atsakomybės klausimą. 2003 metų kovą surengtoje susidorojimo su opozicionieriais operacijoje vos per tris dienas suimti 75 Kubos režimo kritikai – žurnalistai, rašytojai, žmogaus teisių aktyvistai. Praėjus dviem savaitėms po operacijos sulaikytųjų žmonos, motinos ir dukterys susibūrė bendrai maldai už savo artimuosius. Taip gimė „Damos del Blanco“ – „Moterys baltais drabužiais“ – judėjimas, tapęs Kubos opozicijos veidu.

Lapkričio 15 d. 

17.00 - Netikėtai, praėjusią žiemą / Improvvisamente l‘inverno scorso / Italija, 2008, 80 min.

Režisierius: Gustav Hofer, Luca Ragazzi. Prodiuseris: Hiq Productions, Maria Teresa Tringali

Luca ir Gustav‘as – tvirta, aštuonerius metus kartu gyvenanti pora. Tačiau netikėtai žiemą jų nuobodžiai jaukų ir paprastą gyvenimą sujaukia partnerystės įstatymo svarstymo peripetijos, supurčiusios visą Italiją. Gustav‘as įtikina besispyriojantį Luca kilti į kovą už savo pilietines teises su kamera rankose. Vyrai pasileidžia į bauginančią, stereotipų, homofobijos ir nepakantumo persmelktą, tačiau netikėtai komišką ir prikaustančią kelionę.

19.00 - Žemiau jūros lygio / Below Sea Level / Italija, JAV, 2008, 110 min.

Režisierius: Gianfranco Rosi. Prodiuseris: Gianfranco Rosi

Kalifornijos pietuose esančioje dykumoje gyvena keista atskalūnų bendruomenė. Kiekvienas iš filmo veikėjų turi savo priežasčių būti žemiau jūros lygio esančioje dykvietėje: pagyvenusi moteriškė Sindė (pakeitęs lytį Vietnamo karo veteranas) įgyvendina savo svajonę turėti grožio saloną, Lili – praradusi sūnaus globą alkoholikė užsiiminėja akupunktūra, pamišėlis Veinas, regis, tiesiog trainiojasi aplink užmušinėdamas laiką. Be nereikalingos intervencijos ar moralizavimo, stebėtinai intymiuose pokalbiuose režisierius perteikia kiekvieno personažo asmeninę tragediją, vidinį grožį ir pagarbos vienas kito žmogiškam orumui jausmą, tvyrantį dulkėtame dykumos ore.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 124
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt