Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Kovotojai, svajotojai, lobių ieškotojai, genijai bei valkatos, anime korifėjai ir naujokai, tradicijos ir revoliucijos grįžta į Vilnių. Gruodžio 3 dieną sostinėje prasideda anime dienos OTAKA ir antrą kartą šio žanro gerbėjams bei šiaip smalsiems žmonėms siūlo panardyti po neįtikėtinos fantazijos proveržius demonstruojančią japonišką animaciją.

Kalėdų stebuklai, slaptos misijos, karas ir taika, vaikystės svajonės ir košmarai, spalvingas pasąmonės koliažas – tokia šiais metais OTAKA. Nuo padangių aukštumų iki požemių gelmių... Savaip pašėlusi, savaip paaugusi ir kūrybinga!

Ir nesvarbu, jei Hayao Miyazaki, Mamoru Oshii, Satoshi Kon ar Rintarô Jums kol kas nekelia jokių asociacijų, nes jau gruodžio pradžioje antrą kartą startuoja anime fiesta didžiajame ekrane ir yra pasiruošusi parodyti tai, ko net nesapnavote.

Plataus spektro programa žada puikius įspūdžius ir vaikams, ir ištikimiems anime gerbėjams bei tiems, kurie tiesiog nori susipažinti su dar neatrastu Japonijos animacijos žanru. Būsimų lankytojų lauks gilias tradicijas atspindintys tikri animacijos šedevrai, drąsios naujovių paieškos bei profesionalios kūrybinės dirbtuvės, kurios padės gyvai prisiliesti prie Japonijos kultūros ir anime šaknų.

Renginys vyks gruodžio 3-6 d. kino teatre Forum Cinemas "Vingis", gruodžio 7-9 d. kino teatre "Pasaka".
 
Festivalio filmai:
 
Mano kaimynas Totoro (Tonari no Totoro)
 
Japonija, 1988, 86 min., audio: japonų, titrai: rusų, lietuvių
Rež. Hayao Miyazaki

Jau klasika tapusiame japonų animacijos korifėjo Hayao Miyazakio filme pasakojama dviejų mažamečių seserų istorija. Iš didmiesčio į kaimą kartu su tėvu gyventi persikėlusios mergaitės susipažįsta su paslaptingu padaru, miškų dvasia Totoro. Filme paprasta kaimo buitis, gamta persipina su fantastiškais gyvūnais ir nuotykiais, kuriuos gali pagimdyti tik laki ir nevaržoma vaikų fantazija. H.Miyazakis suteikia progą į paprastus ir kasdienius dalykus bei reiškinius pažvelgti vaikų akimis, iš naujo išgyventi nepakartojamą atradimo džiaugsmą, bei jį lydinčią tyrą nuostabą.
 
Dangaus pilis Laputa (Tenkû no shiro Rapyuta)
 
Japonija, 1986, 124 min., audio: japonų, titrai: rusų, lietuvių
Rež. Hayao Miyazaki

Pirmasis H.Miyazakio režisuotas anime sukurtas ir išleistas jo įkurtoje “Studio Ghibli” animacinių filmų studijoje. Laputa – paslaptingos senovės civilizacijos sukurta skraidanti pilis, kurią surasti ir aktyvuoti gali tik pilies valdovų palikuonė Šyta, turinti stebuklingą amuletą. Ją persekioja valstybės agentai ir piratai, tačiau kalnakasių kaimelyje ji sutinka januolį Pazu, kuris padeda Šytai rasti paslaptingą pilį ir apginti ją nuo visų niekdarių, besigviešiančių pilies paslapčių. Kupina nuotykių, paprastų emocijų istorija ir H.Miyazakio piešimui būdingas polėkis bei fantazija šį animacinį filmą paverčia puikia pramoga bet kokio amžiaus žiūrovui.

Tokijo krikštatėviai (Tokyo Godfathers)

Japonija, 2003, 92 min., audio: japonų, titrai: anglų, lietuvių
Rež. Satoshi Kon

Siurrealistinės animacijos kūriniais Japonijoje pagarsėjęs režisierius Satoshi Kon (“Perfect Blue”, “Paprika”) šiame filme pateikia paprastą, bet nuoširdžią, istoriją. Trys Tokijo benamiai, grubus alkoholikas, transvestitas ir iš namų pabėgusi mergina, Kalėdų išvakarėse šiukšlyne randa pamestą naujagimį. Ieškodami kūdikio tėvų herojai patiria daugybę nuotykių bei sutinka įvairių žmonių, kurie priverčia tris visuomenės paribiuose gyvenančius atskalūnus stoti akistaton su savo praeities ir dabarties problemomis.

Padangių klajokliai (Sukai kurora)

Japonija, 2008, 121 min., audio: japonų, titrai: lietuvių
Rež. Mamoru Oshii

Naujausias žinomo anime režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Mamoru Oshii (“Ghost in the Shell”) kūrinys – populiarios japonų autoriaus Hiroshi Mori romanų serijos “Padangių klajokliai” ekranizacija. Filme vaizduojamas alternatyvus pasaulis, kuriame karas virto pramogų verslu. Genetinių manipuliacijų dėka sukuriami amžinai jauni vaikinai ir merginos, privalantys kariauti vienas su kitu ir taip patenkinti šokiruojančių vaizdinių ištroškusią publiką. Tokioje žiaurioje aplinkoje gyvenantys jaunuoliai puikiai suvokia savo padėtį ir stengiasi išnaudoti kiekvieną gyvenimo akimirką, džiaugtis mažomis pergalėmis ir nepasiduoti nevilčiai.

Paprika (Paprika)

Japonija, 2006, 91 min., audio: japonų, titrai: anglų, lietuvių
Rež. Satoshi Kon

Originaliomis idėjomis nuolat stebinantis anime režisierius Satoshi Kon (“Tokyo Godfathers”, “Millennium Actress”) šiame filme sukūrė vizualiai pribloškiančią ateities viziją. Naujas išradimas – aparatas, leidžiantis įsiskverbti į kito žmogaus sapnus, – revoliucionavo visą psichoterapijos sritį. Tačiau netrukus ši technologija patenka į pavojingo nusikaltėlio rankas. Jį sustabdyti gali tik jaunoji mokslininkė kodiniu vardu “Paprika”. Kartu su protagoniste aplankysime realaus pasaulio dėsnių neribojamą, siurrealistišką ir groteskišką sapnų pasaulį.

Pirmasis būrys: tiesos akimirka (Fâsuto sukuwaddo)

Rusija, Japonija, 2009, 70 min., audio: rusų, titrai: anglų, lietuvių
Rež. Yoshiharo Ashinu

Bendras įžymios japonų animacijos studijos “Studio 4C°” (“Mind Game”, “Tekkonkinkreet”) ir rusų autorių projektas. Istorijos veiksmas rutuliojasi pirmaisiais Antrojo pasaulinio karo metais Rytų fronte, kur Sovietų Sąjungos Raudonoji Armija desperatiškai kovoja su įsiveržusia Vokietijos kariuomene. Antgamtiškų sugebėjimų turinti mergina Nadia mėgina sužlugdyti SS karininko planus prikelti iš mirusiųjų XII-ojo amžiaus vokiečių riterių armiją.

Genialus vakarėlis (Genius Party) Trumpametražių filmų rinkinys

Japonija, 2007, 105 min., audio: japonų, titrai: lietuvių

Populiari japonų animacijos studija “Studio 4C°” subūrė visą anime režisierių ir animatorių žvaigždyną savo “Genius Party” projektui, bei suteikė jiems visišką kūrybinę laisvę. Rezultatas – originalus ir įvairus tiek savo vaizdiniais, tiek istorijomis, tiek bendra kokybe trumpametražių filmų rinkinys. Čia savo darbus pristato tokie industrijos grandai, kaip Shoji Kawamori (“Macross”, “Macross Frontier”, “The Vision of Escaflowne”), Masaaki Yuasa (“Mind Game”, “Kaiba”) ir Shinichiro Watanabe (“Cowboy Bebop”, “Samurai Champloo”).

Genius Party, rež. Atsuko Fukushima – Keista, stilizuota istorija, kurios esmę nupasakoti sunku, tačiau lengva grožėtis nuolat besikeičiančiais, žaismingais vaizdiniais.

Shanghai Dragon, rež. Shoji Kawamori – Neturtingame kinų miesto kvartale berniukas randa daiktą, kuris jam suteikia nepaprastų galių. Jų padedamas berniukas imasi gelbėti Žemę nuo ateivių įsiveržimo. Filme gausu įtempto, smagaus veiksmo su trupinėliu parodijos elementų.

Deathtic 4, rež. Shinji Kimura – Numirėlių mieste zombis-berniukas randa gyvą varlę, kurią ryžtasi grąžinti į gyvųjų pasaulį. Režisierius sukuria groteskišką, bet originalų, vaizdingą ir detalų pasaulį.

Doorbell, rež. Yoji Fukuyama – Paprastu, nedetaliu piešimu pasižyminti istorija apie berniuką ir paslaptingą jo antrininką, lenktyniaujančius, kas pirmesnis ištrins vienas kitą iš aplinkinių žmonių atminties.

Limit Cycle, rež. Hideki Futamura – Herojaus kelionė po siurrealistinį miestą, lydima neįprastų vaizdinių ir pretenzingo, painaus monologo apie gyvenimo prasmę, realybę, Dievą.

Happy Machine, rež. Masaaki Yuasa – Naivus, gyvenimišku džiaugsmu trykštantis kūdikis keliauja po neįprastą stilizuoto pasaulio kraštovaizdį. Režisierius perteikia atradimo džiaugsmo, nuostabos kupiną žingeidaus vaiko pasaulį.

Baby Blue, rež. Shinichiro Watanabe – Pasakojimas apie du paauglius draugus, vaikiną ir merginą, nusprendusius pabėgti iš pamokų ir jų kelionę į bendrus vaikystės prisiminimus. Puikus garso takelis, profesionalūs aktoriai ir detalus piešimas padeda atskleisti tikrovišką ir gilią dviejų jaunų žmonių santykių istoriją.

Tarp lenkimų (Between the Folds)

JAV, 2008, 56 min., audio: anglų
Rež. Vanessa Gould

Filme pristatomi trys žinomiausi pasaulio „popieriaus meistrai“, metę ankstesnius savo pasiekimus dėl aistros origami. Tai buvęs prancūzų skulptorius, lankstantis Pikaso ir Daumiero darbams prilygstančias karikatūras; fizikas, atsisakęs ankstesnės savo karjeros ir atsidavęs lankstomo kvadrato fizikos dėsnių analizei; popieriaus gamybos meistras, savo impresionistiniams kūriniams naudojantis paties pagamintas medžiagas. Šie žmonės kalba ne apie tradicinį popieriaus lankstymą. Jie akcentuoja procesą, postmodernistines abstrakcijos koncepcijas, minimalizmą, rekonstrukciją, empirizmą – tai, kas atspindi XX amžiaus meną. Filme taip pat atskleidžiamas požiūris į lankstymą kaip į mokslą. Apie tai diskutuoja garsūs matematikai, MIT dirbtinio intelekto laboratorijos atstovai bei MacArthur „Genius“ apdovanojimo už origami skaičiavimo tyrimą laimėtojas.

Genialaus vakarėlio tęsinys (Genius Party Beyond)Trumpametražių filmų rinkinys

Japonija, 2008, 60 min., audio: japonų, titrai: lietuvių

Antrasis “Studio 4C°” trumpametražių animacinių filmų rinkinys, kuriame savo kūrinius pristato ne mažiau žymūs kūrėjai, nei pirmojoje “Genialaus vakarėlio” projekto dalyje. Tarp jų rasite Mahiro Maeda (“Blue Submarine no. 6”, “Gankutsuou”), Kazuto Nakazawa (“Parasite Dolls”, animacinis “Kill Bill vol. 1” segmentas) bei Koji Morimoto (“Akira” animacijos režisierius, “Robot Carnival”).

Gala, rež. Mahiro Maeda – Milžiniškas meteoritas nukrenta šalia miško proskynoje įsikūrusio kaimelio. Piešimo stilius, pasakojama istorija artima “Studio Ghibli” animacinių filmų tradicijai.

Moondrive, rež. Kazuto Nakazawa – Tolimoje ateityje Mėnulyje įsikurusioje bazėje vietinių niekdarių gauja randa žemėlapį, kuris nurodo paslėpto lobio vietą. Intensyvi, linksma istorija, užaštrinta beprotišku piešimo stiliumi.

Wanwa the Doggy, rež. Shinya Ohira – Siurrealistiška ir spalvinga istorija apie berniuką, pasimetusį savo lakios fantazijos labirintuose, kur jį persekioja baisus monstras, tačiau paskutinę akimirką į pagalbą jam nuolat atskuba šunelis Wanwa.

Toujin Kit, rež. Tatsuyuki Tanaka – Industrinėje ateities miesto dalyje gyvenanti mergina keistos mašinos padedama į negyvas lėles perkelia paslaptingas kito pasaulio dvasias. Detalus ir labai realistiškas piešimas padeda perteikti niūrios distopijos atmosferą.

Dimension Bomb, rež. Koji Morimoto – Vizualiai įspūdingas reginys, kuriame istorija yra sunkiai apibūdinama ir atvira bet kokioms interpretacijoms. Beprotiškiems ir intensyviems vaizdiniams akomponuoja “Juno Reactor” elektroninės muzikos garso takelis.

Jonvabalių kapas (Hotaru no haka)

Japonija, 1988, 90 min., audio: japonų, titrai: italų, lietuvių
Rež. Isao Takahata

Viena graudžiausių karinių-istorinių dramų, ne tik animacijos, bet visos kinematografijos istorijoje. Filme pasakojama Antrojo pasaulinio karo metais Japonijoje besistengiančių išgyventi našlaičių, brolio ir sesers, istorija. Žmogiška šiluma, nuoširdumas ir pasiaukojimas artimojo labui stipriai kontrastuoja su žiauriomis karo realijomis bei negailestingu žmonių, besistengiančių išlikti atšiauriomis sąlygomis, elgesiu. Isao Takahatos gražus, emocingas ir tragiškas filmas nepaliks abejingų net ir kiečiausios širdies žiūrovų.

Metropolis (Metropolis)

Japonija, 2001, 107 min., audio: japonų, titrai: anglų, lietuvių
Rež. Rintaro

“Anime krikštatėviu” tituluojamo Osamu Tezukos (“Astro Boy”, “Black Jack”) 1949 metų mokslinės fantastikos mangos (komikso) “Metropolis” ekranizacija. Tiek manga, tiek pats filmas paremti klasikinio 1927 metų Fritzo Lango nebylaus kino filmo “Metropolis” motyvais. Klasikinė mašinos-žmogaus konflikto istorija, futuristinė ateities megapolio aplinka, specifiškas Osamu Tezukos piešimas ir Naujojo Orleano stiliaus džiazo muzikos garso takelis sukuria netradicinę, beveik siurrealistišką, animacinio filmo atmosferą.

P R O G R A M A :

Kino teatre Forum Cinemas "Vingis"

KETVIRTADIENIS, GRUODŽIO 3 D.

17.00 - Tokijo krikštatėviai / Tokyo Godfathers, rež. Satoshi Kon, 2003, 92 min., Japonija

19.00 - ATIDARYMAS / OPENING Paprika / Paprika, rež. Satoshi Kon, 2006, 91 min., Japonija

21.00 - Pirmasis būrys: tiesos akimirka / First Squad: The Moment of Truth, rež. Yoshiharo Ashinu, 2009, 70 min., Rusija, Japonija

PENKTADIENIS, GRUODŽIO 4 D.

17.00 - Jonvabalių kapas / Grave of the Fireflies, rež. Isao Takahata, 1988, 90 min., Japonija

18.50 - Metropolis / Metropolis, rež. Rintaro, 2001, 107 min., Japonija

21.00 - Padangių klajokliai / The Sky Crawlers, rež. Mamoru Oshii, 2008, 121 min., Japonija

ŠEŠTADIENIS, GRUODŽIO 5 D.

14.30 - Dangaus pilis Laputa / Laputa: Castle in the Sky, rež. Hayao Miyazaki, 1986, 124 min., Japonija

16.30 - Origami rungčių fiesta: prizai ir gera nuotaika

17.00 - Mano kaimynas Totoro / My Neighbor Totoro, rež. Hayao Miyazaki, 1988, 86 min., Japonija

18.30 - Origami rungčių fiesta: laimėtojų paskelbimas

19.00 - Jonvabalių kapas / Grave of the Fireflies, rež. Isao Takahata, 1988, 90 min., Japonija

21.00 - Genialus vakarėlis / Genius Party, trumpametražių filmų rinkinys, 2007, 105 min., Japonija

SEKMADIENIS, GRUODŽIO 6 D.

14.30 - Dangaus pilis Laputa / Laputa: Castle in the Sky, rež. Hayao Miyazaki, 1986, 124 min., Japonija

17.00 - Paprika / Paprika, rež. Satoshi Kon, 2006, 91 min., Japonija

19.00 - Pirmasis būrys: tiesos akimirka / First Squad: The Moment of Truth, rež. Yoshiharo Ashinu, 2009, 70 min., Rusija, Japonija

21.00 - Genialaus vakarėlio tęsinys / Genius Party Beyond, trumpametražių filmų rinkinys, 2008, 60 min., Japonija

 

Kino teatre "Pasaka"

PIRMADIENIS, GRUODŽIO 7 D.

19.00 - Tokijo krikštatėviai / Tokyo Godfathers, rež. Satoshi Kon, 2003, 92 min., Japonija

ANTRADIENIS, GRUODŽIO 8 D.

19.00 - Padangių klajokliai / The Sky Crawlers, rež. Mamoru Oshii, 2008, 121 min., Japonija

TREČIADIENIS, GRUODŽIO 9 D.

19.00 - Mano kaimynas Totoro / My Neighbor Totoro, rež. Hayao Miyazaki, 1988, 86 min., Japonija


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 265
1998-2019 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt