Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Kaip ir kasmet, Panevėžio kino centras „Garsas“ dovanoja Aukštaitijos žiūrovams išskirtinę galimybę atrasti įvairius Europos šalių filmus, kurie atskleis nekomercinio kino originalumą ir spalvas. Pagrindinėje programoje „Požiūris“ – 16 filmų iš 8 šalių – apdovanotų įvairiuose kino festivaliuose.

Kino festivalio svečiai: filmų kūrėjai iš Vokietijos ir Lietuvos, užsienio šalių ambasadų atstovai.

Išskirtinė edukacinė programa vaikams ir jaunimui „Pažadinti žvilgsniai“ – 6 filmai iš 4 Europos šalių. Pirmą kartą jaunieji žiūrovai turės galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse.

Balandžio 16 d. 18 val. Iškilmingas festivalio atidarymas; dalyvauja „Žaliasis“ Panevėžio choras.

Bilietų kainos į seansus festivalio metu:

Festivalio atidarymas – 15 Lt
Kino seanso bilieto kaina – 8 Lt
Vaikams, mokiniams, studentams ir senjorams – 6 Lt
Abonementas – 20 Lt
Vaikams, mokiniams, studentams ir senjorams – 15 Lt
„Ištikimiesiems“ – 2 bilietai už 1 kainą

PAGRINDINĖ PROGRAMA: „POŽIŪRIS“

Salami Aleikum (Salami Aleikum)

Balandžio 16 d. 18.30 val. (didžioji salė). Filmus pristatys kūrybinė grupė: Ali Samadi - filmo "Salami Aleikum" rezisierius; Navid Akhavan - pagrindinis aktorius; Fabian Busch - trumpojo filmo autorius ir rezisierius ("Edgar").

Vokietija, romantinė komedija, 2009 m., 1.39
Rež. Ali Samadi Ahadi, vaid. Navid Akhavan, Anna Böger, Michael Niavarani, Wolfgang Stumph

Kad išsaugotų  šeimos verslą-skerdyklą, jautrusis Mohsen vyksta į Lenkiją pirkti pigių avių.  Pakeliui jis apsistoja kaime kažkur Rytų Vokietijoje ir įsimyli buvusią disko metikę Aną. Kaimo gyventojai mano, kad Moshen yra Persų tekstilininkų dinastijos palikuonis, kuris gali išgelbėti kaimą. Mohsen įsijaučia į naują gyvenimą, kol pasirodo jo tėvas...

Apdovanojimai:
Emden-Norderney festivalis (Vokietija), žiūrovų prizas
Liuneno filmų festivalis, žiūrovų simpatijos prizas

Edgaras (Edgar)

Balandžio 16 d. 18.30 val. (didžioji salė). Filmus pristatys kūrybinė grupė: Ali Samadi - filmo "Salami Aleikum" rezisierius; Navid Akhavan - pagrindinis aktorius; Fabian Busch - trumpojo filmo autorius ir rezisierius ("Edgar").

Vokietija, 2009 m., 13 min.
Rež. Fabian Busch

Nuo to laiko, kai prieš dvejus metus nuo ligos mirė Edgaro žmona, jis leidžia savo gyvenimą vienišas, tingus ir niekam nereikalingas. Vieną dieną jis palieka savo butą, pasiryžęs susirasti darbą ir atgauti jėgas. Tačiau  tai padaryti sutrukdo nedraugiškas parduotuvės klerkas. Bet staiga Edgaras atranda savo didįjį šansą....

Apdovanojimai:
Tarptautinis Miuncheno trumpametražių filmų festivalis (Vokietija), žiūrovų prizas
Liuneno filmų festivalis (Vokietija),  trumpametražių filmų apdovanojimas „Erste hilfe“

32A. Pirmoji liemenėlė (32A)

Balandžio 16 d. 00.30 val., balandžio 17 d. 19.45 val., balandžio 20 d. 21.50 val., balandžio 21 d. 21.45 val., balandžio 22 d. 20.15 val. (mažoji salė) 

Airija, drama, 2007 m., 1.28
Rež. Marian Quinn, vaid. Orla Brady, Glynis Casson, Patrick FitzGerald, Jared Harris

Romantiška, žaisminga, puikia jaunųjų aktorių vaidyba pasižyminti Marian Quinn režisuota drama „32A“ su šiltu humoru pasakoja apie trylikametę mergaitę ir jos bendraamžes, iš mergaičių virstančias merginomis. Užsisegusi savo pirmąją 32A dydžio sniego baltumo liemenėlę, pagrindinė herojė Meiv žengia į pasaulį jau nebe kaip vaikas.

Apdovanojimai:
Tarptautinis „Galway Film Fleadh“ festivalis (Airija), apdovanojimas už geriausią filmą.
Tarptautinis Berlyno filmų festivalis „Berlinalė 2008“(Vokietija), premjera „Generation“ (filmų vaikams ir jaunimui) kategorijoje.

Kamino (Camino)

Balandžio 16 d. 23.00 val. (didžioji salė), balandžio 17 d. 14.00 val. (mažoji salė) filmo „Kamino“ pristatymas ir diskusija. Tema: „Kaip tampama šventuoju?, balandžio 18 d. 21.00 val., balandžio 19 d. 18.15 val., balandžio 21 d. 16.00 val., balandžio 22 d. 17.40 val. (mažoji salė)  

Ispanija, drama, 2008 m., 2.15
Rež. Javier Fesser, vaid. Nerea Camacho, Carme Elias, Mariano Venancio

Ši provokuojanti juosta yra dedikuojama 1985 m. Pamplonoje mirusiai Alexiai Gonzalez-Barros, kurią Vatikanas mėgina kanonizuoti ir paskelbti šventąja. 11-metė mergaitė Kamino, vos spėjusi patirti valiūkiško gyvenimo džiaugsmus, suserga retos kilmės vėžiu. Kol geriausi šalies gydytojai niekaip neranda būdų sustabdyti ligos, savo juodo darbo imasi tiesmuką demagogiją skleidžiantys religinės organizacijos "Opus Dei" kunigai. Jaunosios aktorės Nerea Camacho suvaidinta ligoniukė bėga nuo sparčiai artėjančios mirties į magiškas fantazijas ir gražias svajones, kuriose regi save vaidinančią mokyklos teatro trupėje.

Apdovanojimai:
Tarptautinis filmų festivalis „Goyas 2009“ (Ispanija), 7 nominacijos, 6 apdovanojimai:  apdovanojimas  už geriausią filmą, režisieriaus darbą, aktorės vaidybą, debiutuojančią aktorę ir kt.

Kapitonas Ahabas (Capitaine Achab)

Balandžio 16 d. 21.00 val., balandžio 17-18 d. 13.15 val., balandžio 19 d. 17.50 val., balandžio 20 d. 15.50 val., balandžio 22 d. 15.50 val. (didžioji salė)  

Prancūzija, drama, 2008 m., 1.40
Rež. Philippe Ramos, vaid. Jean-Francois Stevenin, Denis Lavant, Dominique Blanc

Sukurtas pagal žymųjį H. Melvilio romaną „Mobis Dikas“, filmas pasakoja banginių medžiotojo kapitono Ahabo gyvenimo istoriją. Apimtas pašėlusios minties – nugalėti jūrų karalių baltąjį banginį Mobį Diką, bebaimis Ahabas pasiryžęs bet kam, netgi paaukoti savo gyvybę.

Apdovanojimai:
Locarno Tarptautinis filmų festivalis 2007 (Italija), apdovanojimas už geriausią režisieriaus darbą
FIPRESCI (Tarptautinės kino kritikų federacijos) prizas.

Belaukiant Eriko (Looking for Eric)

Balandžio 16 d. 01.30 val. (didžioji salė), balandžio 17 d. 21.30 val., balandžio 20 d. 19.45 val., balandžio 22 d. 21.50 val. (mažoji salė) 

Didžioji Britanija, Prancūzija, Italija, Belgija, Ispanija, komiška drama, 2009 m. ,1.56
Rež. Ken Loach, vaid. Steve Evets, Eric Cantona, Stephanie Bishop, Gerard Kearns

Paštininkas Erikas taip gyvenime nieko ir nepasiekė...Ir ne jo chaotiška šeima, ne pašėlę įsūniai ir ne cemento maišyklė jo sode veda jį iš proto. Erikas turi paslaptį – jis vis dar myli Lilę, moterį, kurią įsimylėjo prieš trisdešimt metų. Užplūdus depresijai, Erikas užtraukia marihuanos dūmą ir tada jį aplanko įsivaizduojamas draugas, užsienietis, kuris meta paštininkui iššūkį. Jiedu leidžiasi į kelionę po pačią pavojingiausią iš visų teritorijų – savo praeitį.

Apdovanojimai:
Tarptautinis Kanų filmų festivalis 2009 (Prancūzija), Auksinės palmės nominacija už geriausią režisieriaus darbą.

Mieguistumas (Senność)

Balandžio 18 d. 17.45 val., balandžio 19 d. 20.00 val. (mažoji salė)   

Lenkija, drama, 2008 m. , 1.45 min.
Rež. Magdalena Piekorz, vaid. Malgorzata Kozuchowska, Michal Zebrowski, Rafal Mackowiak

„Mieguistumas“ – tai istorija apie žmonės, kurie gyvena nuolatiniame emociniame letarge. Visi jie yra užmezgę kažkokius santykius, tačiau visi supranta, kad jie niekur neveda. Jie bijo kažką keisti, nors ir suvokia, kad toliau taip gyventi nebegali. Aktorė Roza nebegali dirbti, nes ją kankina narkolepsija. Ji įtarinėja vyrą neištikimybe, tačiau bijo šią problemą spręsti. Jaunas daktaras Adamas negali pasirinkti – ar išlikti lojaliam tėvams, ar gyventi savo gyvenimą. Garsus rašytojas Robertas gyvena aplinkoje, kur jo niekas nesupranta ir niekada nesupras. Atsitiktinai visų šių veikėjų keliai susidurs, ir likimas jiems padovanos šansą išsilaisvinti bei pabusti iš emocinės narkozės.

Apdovanojimai:
Lenkų kino festivalis (Gdynė), žiūrovų prizas

Benamių rinktinė (Boisko bezdomnych)

Balandžio 16 d. 20.00 val., balandžio 18 d. 15.30 val. (mažoji salė)   

Lenkija, komedijinė drama,  2008 m., 2.06
Rež. Kasia Adamik, vaid. Marcin Dorocinski, Eryk Lubos, Dmitri Persin, Marek Kalita, Bartlomiej Topa

Jacekas buvo talentingas futbolininkas, žaidęs už nacionalinę komandą. Tačiau rimta trauma nutraukė jo karjerą ir sugriovė gyvenimą- jis prasigėrė, jį paliko žmona, galiausiai jis tapo benamiu, gyvenančiu Varšuvos centrinėje stotyje. Vienas iš jo naujų draugužių papasakoja apie neįprastą futbolo turnyrą - Benamių Pasaulinę Taurę, kuri skiriama visuomenės marginalams. Benamiai suburia komandą ir išrenka Jaceką treneriu. Rūpiniamasis alkoholikų ir narkomanų komanda sugražina Jacekui pasitikėjimą savimi ir gyvenimo prasmę.

Apdovanojimai:
Lenkijos Filmų Festivalis  2008 (Gdynė), 2 apdovanojimai.

Trys beždžionės (Üc Maymun)

Balandžio 16 d. 22.30 val., balandžio 17 d. 17.45 val., balandžio 20 d. 17.45 val., balandžio 21 d. 18.30 val., balandžio 22 d. 18.15 val. (mažoji salė) 

Turkija, Prancūzija, Italija,  psichologinė drama, 2008, 1.49
Rež. Nuri Bilge Ceylan, vaid. Hatice Aslan, Gürkan Aydin, Yavuz Bingol, Ercan Kesal, Ahmet Rifat Sungar

Dramos siužetą kaitina alegorinis pasakojimas apie tris beždžiones: viena jų užsidengia akis ir nemato blogio, kita – užsikemša ausis ir nieko negirdi, o trečia ­– užsidengia burną, kad nepapasakotų per daug skaudžios tiesos. Pasinaudodamas šia metafora turkų kūrėjas įpainioja vienos šeimos narius į melo, kaltės, aistros, baimės, šantažo ir neištikimybės labirintą.

Apdovanojimai:
Tarptautinis Kanų filmų festivalis 2008 (Prancūzija), Auksinės palmės apdovanojimas už geriausią režisieriaus darbą ir nominacija už geriausią filmą.

7 nuodėmės

Balandžio 16 d. 18.45 val. (mažoji salė). Filmą pristatys kūrybinė grupė: imtyninkės iš Šiaulių Indrė Bubelytė bei Giedrė Blekaitytė, stalo tenisininkės iš Panevėžio Vanda Matijošienienė ir Ingrida Preidžiūtė, filmo režisierė Kristina Inčiūraitė, ir Rūta Jurgelevičiūtė, projektų koordinatorė.

Balandžio 18-19 d. 19.45 val. (mažoji salė), balandžio 20 d. 20.10 val. (didžioji salė), balandžio 21 d. 20.30 val. (mažoji salė), balandžio 22 d. 20.10 val. (didžioji salė)     

Lietuva, dokumentinis, 2010 m., 60 min
Rež. Kristina Inčiūraitė, vaid. Juozas Budraitis, Aldona Bendoriūtė, Gražina Balandytė

Skirtingų kartų ir skirtingoms sporto šakoms atstovaujančios sportininkės pasakoja apie tai, kaip jos supranta ir vertina septynias mirtinas nuodėmes (tinginystę, puikybę, kerštą, persivalgymą, gašlumą, godumą ir pavydą) šiandienos visuomenėje. Pasirinktos septynios dvikovės sporto šakos, kuriose kovojama vienas prieš vieną – tai lyg dvi moters asmenybės pusės: šviesioji ir tamsioji. Tai tarsi žmogaus dvilypumo, vidinės žmogaus kovos su pačiu savimi vizualizacija. Šio dokumentinio filmo kūrimui įtakos padarė Kurto Weillo ir Bertolto Brechto baletas su dainomis „Septynios mirtinos nuodėmės” (“Die sieben Todsünden”, 1933), kuriame dvi seserys Didžiosios depresijos laikotarpiu keliauja į septynis skirtingus miestus ir ieško laimės.

PROGRAMA VAIKAMS IR JAUNIMUI: „PAŽADINTI ŽVILGSNIAI“

Žaisminga kino edukacija vaikams

Karpinių paroda „Princesės ir princai“. Iki balandžio 15 d. kviečiame vaikus kurti karpinius tema „Princesės ir princai“. Padovanoję festivaliui savo karpytą paveikslą, viename siluetinės animacijos kino seanse galės apsilankyti nemokamai.

Princo Achmedo nuotykiai (Adventures of Prince Achme)

Balandžio 17 d. 16.30 val., balandžio 18 d. 14.15 val., balandžio 19 d. 16.50 val., balandžio 21 d. 14.45 val., balandžio 22 d. 16.50 val. (mažoji salė)  

Vokietija, siluetinė animacija, 1927 m., 1.08, vaikams nuo 10 metų.
Rež. Lotte Reiniger

Tai pirmasis kino istorijoje pilnametražis animacinis filmas, sukurtas pagal „Šecherezados pasakų“ motyvus. Jaunasis princas gelbėja princesę ir patiria daugybę nuotykių, kurių metu susidraugauja su Aladinu ir Kalnų Ragana. Šiame ypatingame filme istorijas pasakoja siluetai. Režisierė Lotte Reiniger - viena talentingiausių ir įtakingiausių dailininkių, kuri Indonezijos ir Kinijos šešėlių teatro tradicijas perkėlė į animaciją.  „Princo Achmedo nuotykiai“ yra pripažintas tikru šedevru, po kurio režisierė atsidavė trumpametražių filmų kūrimui. Jean Renoir, režisierės draugas ir aistringas jos kūrybos gerbėjas, šį filmą apibūdino kaip „vizualinę Mocarto muzikos išraišką“.

Princai ir princesės (Princes et princesses)

Balandžio 17-18 d. 11.45 val., balandžio 19-22 d. 14.30 val. (didžioji salė)

Prancūzija, siluetinė animacija, 2000 m., 1.06, vaikams nuo 6 metų.
Rež. Michel Ocelot

Princesė ir princas, pasakoja savo meilės istorijas, vykstančias  faraonų laikais, viduramžių Europoje, Hokusai laikų Japonijoje, 3000-aisiais metais ir  prancūziškame rokoko laikotarpio sode.  Tai šešios užburiančios pasakos, kurios prasideda seno kino teatro mechaniko ir vargonininko svajonėse.

Apdovanojimai:
Čikagos Tarptautinis filmų festivalis 2001 m., suaugusiųjų ir vaikų žiuri apdovanojimas.
Tarptautinis festivalis „Cinekid 2000“, garbingas paminėjimas 

VOLISAS IR GROMITAS – švenčia 20 metų jubiliejų!

„Voliso ir Gromito 20-mečio paroda. Iki balandžio 15 d. kviečiame vaikus lipdyti plastilinines filmukų herojų skulptūrėles ir dalyvauti parodoje. Kiekvienas, pateikęs savo nulipdytą skulptūrėlę, viename plastilininės animacijos kino seanse galės apsilankyti nemokamai.

Volisas ir Gromitas. I-oji programa. Vaikams nuo 6 m.

Balandžio 17 d. 13.00 val., balandžio 19 d. 15.45 val., balandžio 22 d. 15.45 val. (mažoji salė) 

PUIKIOS IŠEIGINĖS / A Grand Day Out with Wallace and Gromit

D. Britanija, animacinis,  1989 m., 23 min.
Rež. Nick Park

Nuotaikingas „Aviuko Šono“ kūrėjo filmukas apie šmaikštuolį Volisą ir jo šunį Gromitą. Nesėkmė – Volisui baigėsi sūris. Neramiajam išradėjui topteli mintis, kad galbūt mėnulis padarytas iš šio nuostabaus produkto. Susikonstravę raketą Volisas ir Gromitas leidžiasi į kelionę...

VOLISAS IR GROMITAS: SUGEDUSIOS KELNĖS / Wallace & Gromit in The Wrong Trousers

D. Britanija, animacinis,  1993 m., 30 min.
Rež. Nick Park

Nuotaikingas plastilino animacijos filmukas apie šmaikštuolį Volisą ir jo šunį Gromitą. Šioje serijoje pingvinas-gangsteris išsinuomoja kambarį Voliso name. Kad įvykdytų apiplėšimą, pingvinas pavagia robotizuotas kelnes. Tačiau jam skersai kelio stoja šuo Gromitas...

Apdovanojimai:
1993 m. „Oskaras“ už geriausią trumpo metražo animacinį filmą.

Voliso ir Gromito „Sugedusių kelnių“ dirbtuvėlės

Balandžio 17 d. (šeštadienis), 12.30 val., įsigijus bilietą į šeimos kino seansą, kviečiame apsilankyti dirbtuvėlėse, kuriose meistrausime sugedusias kelnes. Apsiginkluokite senomis kelnėmis ir įrankiais bei priemonėmis, kuriomis jas gražinsite.

Volisas ir Gromitas. II-oji programa. Vaikams nuo 6 m.

Balandžio 18 d. 13.00 val., balandžio 20 d. 16.30 val. (mažoji salė) 

VOLISAS IR GROMITAS - PER PLAUKĄ NUO PAVOJAUS / Wallace and Gromit in a close shave

D. Britanija, animacinis, 1995 m., 30 min.
Rež. Nick Park

Tai trečioji Voliso ir Gromito nuotykių dalis. Draugai nutaria tapti verslininkais- išradėjas Volisas parūpina protingų įrengimų langams plauti, o Gromitas dirba. Vieną dieną  Volisas sukuria naują įrenginį- avių prausimo ir kirpimo aparatą...

KEPALO IR MIRTIES REIKALAS / A matter of loaf and death

D. Britanija, animacinis, 2008 m., 30 min.
Rež. Nick Park

Volisas ir Gromitas vėl ėmėsi verslo -  savo namus paverčia į tikrą kepyklą.  Jiems gerai sekasi, bet netrukus Gromitas supranta, kad jo šeimininkui gresia pavojus ir imasi tirti paslaptingus kepėjų dingimus, kuriuos pavadina „Kepalo ir mirties reikalu“...

Apdovanojimai:
Geriausio trumpametražio animacinio filmo nominacija Oskaro apdovanojimuose 2009 m.

Lėlinės animacijos dirbtuvėlės „Žaislų istorijos“

Balandžio 18 d. (sekmadienis), 10.45 val., įsigijus bilietą į šeimos kino seansą, kviečiame apsilankyti lėlinės animacijos dirbtuvėlėse, kurių metu galėsite įamžinti savo mylimiausią atsineštą žaisliuką filmuke. Būtina išankstinė registraciją į šias dirbtuvėles iki balandžio 16 d.: tel.: 8-45-468831, el.p. edukacija@garsas.lt

LATVIJOS ANIMACIJOS PROGRAMA „LEDO VALDOVAS“

Balandžio 17 d. 12.00 val., balandžio 19 d. 14.45 val., balandžio 22 d. 14.45 val. (mažoji salė) 

Vaikams nuo 4 metų. 3 Naujausi Latvijos „Animacijas Brigade“ studijos filmai

LEDO VALDOVAS / Ledus pavelnieks

Latvija, animacinis, 2009 m., 24 min.
Rež. Evalds Lacis

Iš karaliaus rūmų išvejamas magas – jis gali bet ką užšaldyti. Supykęs ledo valdovas patykoja princesės, ją užšaldo ir pagrobia. Karalius siunčia  riterius gelbėti princesės, bet piktasis magas užšaldo visą karalystę. Liko vienintelė viltis- jaunasis rūmų pažas. Su savo naujais draugais- paukšteliu ir salamandra jis iškeliauja į ilgą ir pavojingą kelionę...

MUNKAS IR LEMIS: STEBUKLINGAS VANDUO / Dzivais udens

Latvija, animacinis, 2009 m., 10 min.
Rež. Maris Brinkmanis

Munkas ir Lemis viduryje dykumos bando užauginti obelėlę. Munkas iškeliauja ieškoti vandens ir randa oazę, kurios vanduo stebuklingas. Kiekvienas lašas pažadina naują gyvybę, bet šie stebuklai prišaukia ir bėdų...

PARŠELIO LAIMĖ / Cukas laime

Latvija, animacinis, 2009 m., 12 min.
Rež. Dace Riduze

Kiaulių šeimynėlė atvažiavo atostogauti į ramų kaimą. Laukinis šerniukas pamato miestietę kiaulaitę ir taip gimsta meilė, kuriai siaurakakčiai kiaulaitės tėvai nepritaria. Miško žvėrys susivienyja tam, kad pamokytų bjaurius miestiečius. 
 

LATVIJOS ANIMACIJOS PROGRAMA „MUNKO IR LEMMY NUOTYKIAI“

Balandžio 18 d. 11.30 val., balandžio 20 d. 14.45 val. (mažoji salė) 

Latvija, animacinis, 1993-1995 m., 1.14, vaikams nuo 4 metų.
Rež. Rauls Senbergs, Nils Skapans, Janis Cimermanis

Pamatysite nuostabius „Animacijas Brigade“ studijos herojus, prasidedančius net nuo 1993 m. Programoje - 13 spalvingų, juokingų ir pilnų siurprizų filmukų apie žvėrelių nuotykius džiunglėse. 


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 164
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt