Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Vaikų ir jaunimo filmų festivalis neš drąsos vėliavą

Spalio pradžioje sostinės kino teatrai "Pasaka" ir "Skalvija" priklausys vaikams ir jaunimui. Jaunoji karta nuo 6 iki 16 metų spalio 1 – 7 dienomis po pamokų trauks į tarptautinį filmų festivalį. Specialiai jiems skirtais renginiais ne itin lepinamas jaunimas šio festivalio metu patenkins savo poreikį spręsti jiems aktualius klausimus ir gauti pramogą vienu metu.

Bus parodyta 40 filmų iš Suomijos, Švedijos, Olandijos, Italijos, Rusijos, Gruzijos, Vokietijos, Prancūzijos,  JAV, Lenkijos ir Indijos, kurie yra pelnę pripažinimą ir ne vieną apdovanojimą įvairiuose tarptautiniuose vaikų ir jaunimo filmų festivaliuose. Filmų programa sudaryta iš keturių dalių: Pasaulio pasakų, Lietuviškų filmų, Panoramos (2006 - 2009 m. Europoje pripažinti ir įvairius apdovanojimus laimėję filmai) ir Konkursinės programos (naujausi 2008-2010 m. jaunimo filmai).

Koks didžiausias vaiko iššūkis?

Festivalio šūkis „Drąsa būti savimi“ sufleruoja, kad filmai kalbės apie pačią aktualiausią jaunuolių problematiką – savo tapatybės ieškojimą, draugystę, brendimą, šiuolaikines pagundas ir pavojus bei meilę. Beveik visas festivaliui atrinktas juostas jungia mintis, jog didžiausias jauno žmogaus turtas bei iššūkis – buvimas savimi, t.y. susitaikymas su savo kitoniškumu, priėmimas savęs tokio, koks esi, stiprus gyvenimo skonis nebijant išsiskirti. Savaitė, praleista kino teatre festivalio metu, suteiks galimybę „sutikti” daug įdomių ir neeilinių asmenybių, pamatyti atpažįstamų bei į viduje kirbančius klausimus atsakančių istorijų. Po filmų su žiūrovais vyks atviros diskusijos, aptarimai ir pokalbiai.

‘Nuoširdžiai manau, kad kino kultūra jaunam žmogui yra bene pati lengviausiai suprantama ir priimama meno bei edukacinė priemonė. Ji kalba tiesiai, skatina, įkvepia bei provokuoja. Kinas visame pasaulyje laikomas galingu įrankiu, kuris ypatingai veikia jaunimo pažiūras, vertybes ir idealus. Vaikai didžiąjame ekrane pamato savo gyvenimo atspindžius, kuriuos kaip geba, taip apmąsto ir įvertina,‘ – kalba festivalio idėjos autorė Lina Užkuraitytė.

Konkusinėje programoje – ir lietuviška aštri naujovė jaunimui

Geriausias ekrano istorijas iš konkursinės programos rinks speciali vaikų ir tėvelių žiuri. Penkiolika vaikų į komisiją pateks taip pat konkurso būdu, sugebėję išsamiai ir kūrybiškai pristatyti savo mėgstamiausią filmo herojų. Komisijose kartu su vaikais dirbs aktorė Aldona Vilutytė, kino ir teatro aktorius Marius Jampolskis  ir grupės „G&G sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Geriausių vaikų draugų – tėvų komisiją sudarys organizacijos “Gelbėkit vaikus” vadovė Rasa Dičpetrienė ir aktyvios mamos Greta Jansonaitė bei Liepa Rimkevičienė, auginančios po du sūnus. Visa ši garbinga ir šauni kompanija ieškos savo geriausių tarp 14 konkursinės programos filmų “Krokodilai” (Vokietija), “Indėnas” (Olandija), “Stebuklingas medis” (Lenkija), “Eleonoros paslaptis” (Prancūzija / Italija), “Meistrų knyga” (Rusija), “Kitas krantas” (Gruzija / Kazakstanas), “Aš esu Kalamas” (Indija), “Brangus dienorašti” (JAV), “Uždraustas vaisius” (Suomija / Švedija), “Svajonės” (Švedija), “Sebė” (Švedija), “Dienoraščiai” (Italija), “Khamsa” (Prancūzija) ir “Anarchija Žirmūnuose” (Lietuva).

Festivalio idėjos autorė L.Užkuraitytė žada: “Konkursinė programa šiais metais itin stipri, ypatingai džiugu, jog programoje turime ir naujausią lietuvišką filmą „Anarchija Žirmūnuose“, kuris buvo apdovanotas MEDIA New Talent prizu tarptautiniame Kanų kino festivalyje už scenarijų. Tiek jame, tiek kituose konkursinės programos filmuose vyrauja aštri tematika, bręstančio jauno žmogaus aktualijos ir pasaulinės jaunimo tendencijos. Taip jau yra, jog filmai kartais nuramina o kartais atveria kelią naujai patirčiai ir iškelia daug klausimų...Tikiu, kad kino išprovokuoti išgyvenimai veda link pozityvių atradimų. Atrandi sprendimą, draugą, atrandi save, tėvus. Galų gale atrandi, kad viskas priklauso nuo tavęs paties, tik reikia drįsti būti savimi”.

Lietuviškų filmų programoje – nepažintas sovietmetis ir slėpynės

Džiugu, kad nei vienas filmų festivalis nebepraeina be nacionalinio kino. Dar džiugiau, jog ir jaunimui yra ką parodyti iš lietuviško filmo klodų. Šiame festivalyje lietuviškų filmų paletė bus sudaryta iš dviejų dalių – programų „Trys kapeikos“ ir „Slėpynės su savimi”.

Pirmąją 76 minučių programą pristatys trys filmai, kurie juokins šukuosenomis, linksmins neįprastomis bendravimo formomis, tapetais ir herojų rūbais. Tie patys filmai supažindins, papasakos, nukels į rimtą laikotarpį, kuriame gyveno seneliai. „Balkonas“ ir   „VLD-N11“ – gimę iš tikrų istorijų alsuos išgyvenimų autentiškumu, o „Jau puiku tik dar šiek tiek“ gerokai daugiau nei „šiek tiek“ iliustruos sausoką istorijos pamoką apie sovietmetį.  Trijų jaunų režisierių kritiškai ir jumoro jausmu papasakotos istorijos kalbės ne šiuolaikine kalba, todėl jas pamatyti bus vertinga ir įdomu.

Antroji 71 minučių programa skatins atrasti tai, kas paslėpta. Kartais paslėpta praeitis („Lernavan“), kartais – tiesa („Aš tave žinau“), baisiausia – kai nuo savęs esi pasislėpęs pats („Nerutina“).  Visos programos juostos šaukte šauks – neprarask savęs! Juk nieko neturi, išskyrus save. O visa tai, kas aplink – miesto mikrorajonas, balti kalnai, darbo stalas, šūsnys popierių, draugai, kasdienybė ir veiklos – tai labirintai, kuriuose nepasiklysi, jei liksi laisvas ir tvirtai už rankos laikysi save. Puikiai įvertinti bei apdovanoti Lietuvoje ir užsienyje filmai kalbės pačia aktualiausia jaunimui tema – apie tai, kaip neverta žaisti slėpynių su savimi. 

Kaip gi be animacijos?

Palikę jaunimą vaikščioti savianalizės briaunomis persikelkime į programą patiems mažiausiems - festivalis pristato Gruzijos ir Lenkijos animacinių trumpametražių filmukų programą „Pasaulio pasakos“. Gruzijos animacijos kūrėjai pasitelkdami primityviausias vaizdavimo priemones – popierių ir pieštukus – iliustruoja įvairių pasaulio tautų senąsias sakmes apie pasaulio sukūrimą.

Kiekvienas filmukas per penkias minutes papasakos, iš kur, anot britų sakmių, atsirado pelėdos; kodėl, kaip byloja brazilų pasakos, vėžlio kiautas suskilęs; kaip atsirado vandens lelija – tai žino Šiaurės Amerikos indėnai; kodėl kiškio ausys ilgos; o animuotos kinų ir serbų tautų sakmės, paaiškins, kodėl saulė teka gaidžiui giedant ir kodėl mėnulis nedėvi drabužių. Animacinės lenkų pasakos „Ožka melagė“, „Siuzana ir Vandenis“ bei „Auksinė obelis“ rodys pasaulį, kuriame kalba žvėrys, vyksta stebuklai, tačiau svarbiausi jame lieka žmonės, kurių sprendimai ir poelgiai nulems, kas laimės – gėris ar blogis.

Pilną festivalio programą galite parsisiųsti čia

TRUMPA FESTIVALIO PROGRAMA

Festivalio atidarymas 09 30 d. 15 val. k/t PASAKA
Festivalio uždarymas 10 08 d. 15 val. k/t PASAKA

KONKURSINĖ PROGRAMA

INDĖNAS

Olandija , Režisierius : Ineke Houtman, 2009, 75 min., nuo 5 m.
Spalio 3 d. 15 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 6 d. 13 val. Kino teatre “Pasaka”
 
KROKODILAI 
 
Vokietija , Režisierius : Christian Ditter, 2009, 97 min., nuo 6 m.
Spalio 2 d. 15 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 4 d. 15 val. Kino teatre “Pasaka”
 
STEBUKLINGAS MEDIS
 
Lenkija , Režisierius : Andrzej Maleszka, 2009, 90 min., nuo 6 m.
Spalio 2 d. 13 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 4 d. 13 val. Kino teatre “Pasaka”
 
 
Prancūzija / Italija , Režisierius  : Dominique Monfér, 2009, 80 min., nuo 7 m.
Animacija, lietuviškas įgarsinimas
Spalio 3 d. 13 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 5 d. 13 val. Kino teatre “Pasaka”
 
BRANGUS DIENORAŠTI 
 
JAV , Režisierius : Suzi Yoonessi, 2009, 87 min., nuo 10 m.
Spalio 3 d. 15 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 5 d. 15 val. Kino teatre “Skalvija”
 
KITAS KRANTAS
 
Gruzija / Kzakstanas , Režisierius : George Ovashvili, 2009, 90 min., nuo 13 m.
Spalio 2 d. 13 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 4 d. 21 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 6 d. 14.15 val. Kino teatre “Skalvija”
 
AŠ ESU KALAMAS
 
Indija , Režisierius : Nila Madhab Panda, 2010, 87 min., nuo 10 m.
Rugsėjo 30 d. 15 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 5 d. 13 val. Kino teatre “Skalvija”
 
MEISTRŲ KNYGA
 
Rusija , Režisierius : Vadim Sokolovsky, 2009, 97 min., nuo 8 m.
Spalio 3 d. 13 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 6 d. 12.30 val. Kino teatre “Skalvija”
 
 
Lietuva , Režisierius : Saulius Drunga, 2010, 85 min., nuo 14 m.
Spalio 4 d. 17 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 6 d. 19 val. Kino teatre “Skalvija”
 
UŽDRAUSTAS VAISIUS
 
Suomija / Švedija, Režisierius : Dome Karukoski, 2009, 102 min., nuo 14 m.
Spalio 1 d. 19.15 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 5 d. 19 val. Kino teatre “Skalvija”
 
SVAJONĖS
 
Švedija , Režisierius : Ivica Zubak, 2008, 81 min., nuo 14m.
Spalio 2 d. 19 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 5 d. 17 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 7 d. 17 val. Kino teatre “Skalvija”
 
KHAMSA
 
Prancūzija , Režisierius : Karim Dridi, 2008, 108 min., nuo 14 m.
Spalio 3 d. 16.45 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 6 d. 21 val. Kino teatre “Skalvija”
 
DIENORAŠČIAI
 
Italija, Režisierius : Attilio Azzola, 2008, 93 min., nuo 14 m.
Spalio 2 d. 17.15 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 4 d. 19 val. Kino teatre “Skalvija”
 
SEBĖ Premjera
 
Švedija , Režisierius : Babak Najafi, 2010, 80 min., nuo 14 m.
Spalio 3 d. 19.15 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 5 d. 17 val. Kino teatre “Skalvija”
 
PANORAMA
 
 
Prancūzija  , Režisierius : Michel Ocelot, 2006, 99 m., nuo 6 m.
Animacija, lietuviškas įgarsinimas
Spalio 7 d. 13 val. Kino teatre “Skalvija”
 
 
Italija, Austrija, Režisieriai : Tizza Covi, Rainer Frimmel, 2009, 100 min., nuo 13 m. 
Spalio 1 d. 15 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 7 d. 15 val. Kino teatre “Pasaka”
 
ŽIEMA KARO METU
 
Olandija , Režisierius : Martin Koolhoven, 2008, 103 min., nuo 12 m.
Spalio 2 d. 15 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 5 d. 19 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 7 d. 15 val. Kino teatre “Skalvija”
 
JAUNAMARTĖS DAINA
 
Prancūzija , Režisierius : Karin Albou, 2008, 100 min., nuo 16 m.
Spalio 4 d. 17 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 5 d. 21 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 6 d. 19.30 val. Kino teatre “Pasaka”
 
MANO SAVIŽUDYBĖ
 
JAV , Režisierius: Davil Lee Miller, 2009, 105 min., nuo 15 m.
Spalio 1 d. 16 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 6 d. 16.15 val. Kino teatre “Skalvija”
 
LIETUVIŠKŲ FILMŲ PROGRAMA
 
Programa TRYS KAPEIKOS
 
83 min., nuo 12 m.
Spalio 4 d. 13 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 6 d. 15 val. Kino teatre “Pasaka”
 
Programoje:
 
Režisierė Lina Lužytė, 2009, 28 min.
Režisierė Giedrė Beinoriūtė, 2008, 48 min.
VLD-N11
Režisierė Dovilė Šarutytė, 2008, 7 min.
 
Programa SLĖPYNĖS SU SAVIMI
 
71 min., nuo 12 m.
Spalio 4 d. 15 val. Kino teatre “Skalvija”
Spalio 5 d. 15 val. Kino teatre “Pasaka”
 
Programoje:
 
Režisierius Maratas Sargsyan, 2009, 24 min.
Režisierė Jūratė Samulionytė, 2007, 15 min.
Režisierė Dovilė Šarutytė, 2009, 32 min.
 
ANIMACINIŲ TRUMPAMETRAŽIŲ FILMUKŲ PROGRAMA 
 
„PASAULIO PASAKOS“
 
Spalio 2 d. 13 val. Kino teatre “Pasaka”
Spalio 3 d. 13 val. Kino teatre “Pasaka”
 

Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 143
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt