Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas: (balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

8-asis Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2010“ vyks spalio 25 - lapkričio 7 d. Vilniuje, vėliau Šiauliuose, Panevėžyje, Palangoje, Nidoje, Klaipėdoje ir Zarasuose!

FESTIVALIO RENGINIŲ GRAFIKAS

Festivalio programų lankstinuką galite atsisiųsti čia

Kino centras „Skalvija“:

- Spalio 30 d., 12 val., animacijos dirbtuvėlės vaikams

- Lapkričio 6 d. 12 val., animacijos dirbtuvėlės vaikams

Lietuvos kinematografininkų sąjunga:

- Spalio 23 d., 14 val., 26VS Vaikų sukurti animaciniai filmai

- Spalio 25 d., 18 val., Izabelos Plučinskos filmų programa

- Spalio 26 d., 18 val., Marinos Kurčevskajos filmų programa

- Spalio 27 d., 18 val., Natalijos Lukinykh sudaryta programa

„WOO“ kino baras:

- Lapkričio 2 d., 19 val., Eksperimentinių filmų programa 14E „FORMA T“

- Lapkričio 3 d., 19 val., Eksperimentinių filmų programa 15E „FIGŪRA Z“

- Lapkričio 4 d., 19 val., Eksperimentinių filmų programa 16E „NOISE W“

Prancūzų kultūros centras:

- Lapkričio 2 d., 16 val., Prancūzų filmų specialioji programa „Didieji menininkai. Istorinės asmenybės – O’Galopas, Emilis Kolis".

- Lapkričio 4 d., 16 val., Prancūzų filmų specialioji programa „Jaunųjų kūryba. Prancūzų aukštųjų mokyklų animacinių filmų programa“.

 

FESTIVALIO FILMŲ PROGRAMA

01 LT / LIETUVIŲ PROGRAMA

„Pasaka“: spalio 30 – 18:00
„Skalvija“: lapkričio 6 – 19:00

„Garsas“: spalio 22 – 20:45; spalio 23 - 17:45;
spalio 24 - 17:45; spalio 25 - 19:00

Lietuvių režisierių sukurtoje programoje pamatysime ir seniai kuriančių ir debiutuojančių autorių filmus. Antanas Janauskas parodys naujausią savo darbą „Urzgianti pagalvė“, kuriame režisierius paliesdamas aktualias nūdienos problemas išlieka ištikimas savo kalbos manierai ir stilistikai. Nijolė Valadkevičiūtė apie laukimą, viltį ir susižavėjimą eksperimentine forma kalbės naujajame savo filme „Super berniukas“. Jūratė Leikaitė apie lemtį ir žmonių likimus pasakoja filme „Taip Laima lėmė“, kuriame lietuvių sakmių žodžiai atgyja burtų, tapybinių spalvų ir muzikos sūkuryje. Pamatysime net du animacinius filmus, pelniusius „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus, tai Dariaus Jaruševičiaus ir Innos Šilinos filosofinė metamorfozė apie Berlyno sieną „Tiulis“ ir Rimo Sakalausko eksperimentinė „Sinchronizacija“. Ievos Bunokaitės filmas „Kas tu esi“ yra sukurtas pagal R.Tagorės lyriką, kuriame vaikas aprengtas karaliaus rūbais netenka daug džiaugsmo. Juk vaikai daug laimingesni žaisdami su žemės dulkėmis. Debiutiniame filme „Brolis Bebe“ Rasa Jonikaitė pristato šiuolaikinę Bebenčiuko ir raganos istorijos versiją. Šioje programoje VDA bei VTDK diplomantai bei kitų aukštųjų mokyklų studentai (M.Valkevičius, R.Bartkutė, B.Kulvelytė, D.Čiuželytė, Ž.Jagėla, U.Budinaitė ir kiti) savo baigiamuosiuose ir studijiniuose darbuose rimtai pareiškia apie savo pasirinkto kūrybinio kelio pradžią ir autorinį stilių.

02 TK / METAMORFOZĖS

„Skalvija“: lapkričio 2 – 19:00
„Pasaka“: lapkričio 5 – 17:00

Šioje programoje surinktų filmų autoriai nustebins žiūrovus vaizduojamojo pasaulio originalumu ir nenuspėjamumu. Vokiečių režisierius Andreas Hykade filme „Love and Treft“, visiems primena ir tęsia pirmojo pasaulyje Blektono animacinio filmo linksmųjų veidų transformacijų tradicijas bei užburiančiu muzikiniu ritmu ir vaizdo metamorfozėmis kalba apie brangiausią žmogaus dovaną ir amžinybę. Argentiniečio Javier Mrad filmas „Teleclopolis“ pasitelkdamas mums visiems gerai pažįstamus daiktus ir prietaisus pasakoja apie mėgėjiškos kino kameros patyrimus ieškant prarastosios Meilės kompiuterinio pasaulio jūroje. Olandų režisierius Evert de Beijer filme „Get real“ išskirtine technika ir stiliumi pasakoja apie studento patirtį gyvenant kompiuterinio žaidimo pasaulyje, realybės prasmę bei jos suvokimą ir tikrą merginos bučinį.

03 TK / KELIAS IR LEMTIS

„Pasaka“: spalio 30 – 14:00; lapkričio 5 – 19:00
„Skalvija“: lapkričio 3 – 19:00

Rusų režisierė Natalija Malgina filme „Nesantuokinis“ pagal A.P.Čechovo apsakymą pasakoja kolegijos valdininko istoriją, kuris, suradęs pamestinuką prie savo durų, bando suversti visą kaltę ant svetimų pečių. Kroato Svjetlan Juanakovic nuostabaus dizaino filme „My Way“ („Mano kelias“) mažas vaikutis gauna pirmąją porą batų, vėliau jo gyvenime bus daug kitų batų, o kiekviename iš jų ir nematomas akmenukas. Prancūzų režisierius Johan Pollefoort makabrišku filmu „Mirties šokis“ primena, kad mirštant mes esame visi lygūs ir laisvi. Režisierius iš Irano Mashaallah Mohammadi filme „Human beings“ pasakoja apie žmogų, kuriam atsipjovus Žemės gabalą, atsiranda neperžengiama bedugnė, ir tik dalies savęs atidavimas gali panaikinti bedugnes tarp žmonių.

04 TK / MEILĖ IR ŽIAURUMAS

„Pasaka“: spalio 30 – 16:00; lapkričio 6 – 19:00
„Skalvija“: spalio 31 – 19:00; lapkričio 4 – 19:00

Šioje programoje rodomi filmai apie meilės istorijų įvairovę.

Režisierės Ines Sedan filme „The Man who slept“ herojė Sofija gyvena su vyru, kurį nuoširdžiai myli. Tačiau jis visą laiką miega ir Sofija su baime pradeda galvoti, jog galbūt jis niekada nebepabus. Anitos Killi filmas „Angry Man“ pasakoja apie gyvenimo paslaptis, kurios neturėtų būti paslaptimis. Mažas berniukas savo sukurtame pasaulyje įgauna jėgų eiti pirmyn, nes realiame gyvenime žiaurumo gavo užtektinai. Taip pat šioje programoje galima išvysti ir begalinės meilės istorijų, viena tokių – Valentino Olšvango filme „Last Night‘s Rain“ („Praeitos nakties lietutis“), kuris sukurtas remiantis Levo Tolstojaus pasaka apie žvejo ir undinėlės istoriją.

05 TK / IEŠKOJIMAI IR ATRADIMAI

„Pasaka“: spalio 30 – 20:00; lapkričio 7 – 19:00
„Skalvija“: lapkričio 5 – 21:00

„Kas ieško, tas randa“ – apie tai kalba šioje programoje surinkti filmai. Lenkų režisierius Tomek Baginski jau yra laimėjęs „Oskarą“, o savo naujame filme jis vaizduoja veikėją Francį, kuris yra išradėjas. Jo išradimas – kinematografas, kuris turėtų pakeisti pasaulį. Tik jis užmiršo vieną dalyką - svajonės visuomet kainuoja per daug. Jis per vėlai suvokia, kad per daug dėmesio skyrė sau ir savo darbui. Baltarusių režisierės Irinos Kodiukovos filmas „It was Summer“ („Buvo vasara“) pasakoja apie princą paverstą į varlę, kuris vėl galėtų tapti žmogumi, jeigu jį pamiltų nekalta mergelė. Ir vieną dieną jo svajonė išsipildo – jis sutinka tą vienintelę, kuri išlaisvina talentingą varliūkštį muzikantą iš prakeiksmo. Apie kitokį pasaulį pasakoja prancūzų režisierės Sandros Desmazieres filmas „The Tea of Forgetfullness“ – tamsią naktį jauna moteris prieš išeidama išgeria puodelį arbatos. Pradeda lyti. Kelyje, sutikusi keistą žmonių procesiją, ji staiga patenka į keistą tamsų pasaulį – pragarą.

06 TK / ŽMOGAUS GYVENIMO DIENORAŠTIS

„Pasaka“: spalio 31 – 14:00; lapkričio 5 – 15:00

Ši programa sudaryta iš filmų apie žmogaus gyvenimo subtilybes.

Kanados režisieriaus Teodoro Uševo filme „Lipseto dienoraščiai“ pasakojama apie žymaus eksperimentinių filmų režisieriaus iš Kanados Arturo Lipseto neramų gyvenimą. Tačiau ir paprastas gyvenimas gali pasirodyti nepaprastas, netgi gąsdinantis, kuomet žinai, jog turi galimybę susikurti laimingą jo pabaigą. Apie tai pasakojama Marijos Muat filme „A Not Sad Story“. Taip pat šioje programoje galima išvysti filmą apie nuotaikingą kelionę į Madagaskarą „Madagascar. A Journey Diary“, kuriame europietis keliautojas susidūria su vietinių gyventojų papročiais. Su kiekvienu filme vaizduojamo dienoraščio puslapiu atgyja turtingi Madagaskaro peizažai ir kultūra. Latvių režisieriaus Edmundo Jansono filmas „Pavasaris Varnų gatvėje“ – tai puiki muzikinė istorija apie meilę, garbę ir atleidimą.

07 V / GYVENIMO TEATRAS IR ŽAIDIMAI

„Pasaka“: spalio 31 – 16:00; lapkričio 6 – 15:00
„Skalvija“: lapkričio 6 – 21:00

Nuotaikinga programa sudaryta iš filmų, pasakojančių apie margą gyvenimą.

Belgų režisierių Noemie Marsily ir Carl Roosens filmas „Caniche“ („Pudelis“) apie gražias šukuosenas, kirpėją, pudeliuką ir šunišką meilę. Kanadietės Brigitte Archambault filme „Coucou“ detektyvas ieško gegutės, pabėgusios iš laikrodžio ir įsikūrusios mieste. Linksmas prancūzų režisieriaus Bruno Collet filmas „The Little Dragon“ („Mažasis Drakonas“) pasakoja apie drakono sielą, įsikūnijusią į Bruce Lee lėlės kūną. Saugodamasi ši guminė lėlė atranda ir ištyrinėja didžiulį aplinkinį pasaulį. Belgų ir prancūzų bendros gamybos filmas „The Lunatic Council“ (režisieriai Arnaud Demuynck, Gautry Christophe) pasakoja apie jaunuolį, kuris pravėręs savo kambario langą išvysta mėnulio apšviestą peizažą, kuris jį apsvaigina ir bando amžinai įkalinti ledo luite. Jaunuolis bando uždaryti langą ir taip išsilaisvinti iš šios vizijos, bet staiga jis išgirsta kaip jo paties siela gieda giesmę. Rusų režisieriaus Leonido Shmelkovo filmas „Dog-walking Ground“ - tai trumpa, bet neįprasta istorija apie keistus šunų vaikščiojimo aikštelės gyventojus.

08 V / SANTYKIAI IR RYŠIAI

„Pasaka“: spalio 31 – 16:00; lapkričio 7 – 15:00
„Skalvija“: lapkričio 7 – 17:00

Šioje filmų programoje surinkti filmai apie žmonių tarpusavio santykius.

Prancūzo Camillelvis Thery filme „Inukshuk“ vaizduojama paskutinė poliarinė diena, kuomet mažasis Inukas ir piktasis lokys išvysta, kad jų baltasis pasaulis tampa didžiuliu banginiu tamsiajame vandenyne. Kitas nuostabus, iš karpinių sukurtas, baltarusio Mikhail Tumelya filmas „Paper Cutting“ („Popieriniai karpiniai“) pasakoja apie tai, kaip jaunuolis sau žmonos ieškojo, o ją atradęs didžiulę puotą iškėlė. Italų režisieriaus Donato Sansone eksperimentinis filmas „Videogame a Loop Experiment“, sukurtas išskirtine karpytų ir lankstytų piešinių technika, pasakoja, jog videožaidimas – tai ne jausminga istorija, o jo pradžia - nukirsta galva. Ispanų ir JAV filmas „Rinky Dink“, režisuotas John R. Dilwortho, – tai postmodernistinė pasaka apie princesę, kuri surado savo „tikrąją meilę“.

09 V / LINKSMIEJI NUTIKIMAI

„Pasaka“: spalio 25 – 12:00; spalio 28 – 12:00
„Skalvija“: spalio 30 – 13:00; lapkričio 7 – 13:00

„Garsas“: spalio 23
12:45; spalio 24 12:45; spalio 27 12:45; spalio 30 14:45; lapkričio 1 – 14:45

Šioje programoje filmai, kuriuose pilna nuotykių.

Labai garsaus prancūzų režisieriaus Federico Vitali filmas „Bingo Bongo“ – tai labai dinamiškas ir pilnas linksmų situacijų pasakojimas apie storą šunį, kuris negalėjo pakęsti šunų ėdalo. Iš Rusijos atkeliavo dvi linksmos filmų serijos vaikams „Maša ir Lokys“ dalys. Gali šauniai prisijuokti iš padūkėlės mergaitės Mašos, kuri išdykaudama ir smalsaudama pridaro daugybę nemalonumų savo draugui Lokiui. Šioje programoje galėsime pamatyti net du linksmus filmus „Pavasarinis Lokys“ ir  „Nežinomų žvėrių pėdsakai“. Latvių režisierės Rozos Stiebros pieštinis filmas „Brer Rabbit and Boss Lion“ – tai šiuolaikinė žinomos pasakos apie triušį ir liūtą versija iš ciklo „Pasaulio pasakos“. Kitos latvių režisierės Dacės Ridūzės lėlių animacinis filmas „Pig’s Happiness“ pratęsia filmų seriją apie mažų paršelių draugystę.

10 V / APIE DRAUGYSTĘ IR ŽUVŲ GAUDYMĄ

„Pasaka“: spalio 26 – 12:00; spalio 29 – 12:00
„Skalvija“: spalio 31 – 13:00; lapkričio 7 – 15:00

„Garsas“: spalio 23
14:15; spalio 24 14:15; spalio 25 16:00; spalio 28 12:45; spalio 30 13:00

Šioje programoje daug filmų apie žvejybą ir draugų pagalbą.

Filmas „Nežadinti iki pavasario“ pasakoja apie Mašenką ir kaip jinai pažadino žiemos miegu bemiegantį Lokį. Animaciniame filme „Žvejojimas su Samu“ pamatysite pamokančią istoriją apie baltąjį meškiuką ir pingvinus, kurie visą laiką jam trukdė.

Studijos „Pilot“ režisierės Marinos Karpovos ekranizuota rusų liaudies pasaka „Ožkų trobelė“, kurioje išdykusi mergaitė krečia pokštus su trimis padūkusiomis ožkelėmis. Iš Australijos atkeliavęs Džono Skibinskio filmas „Lizard“ yra tiems, kas mėgsta grakštų ir dailų piešinį bei puikią klasikinę animaciją.

11 V / APIE STEBUKLUS IR KELIONES

„Pasaka“: spalio 27 – 12:00; lapkričio 6 – 13:00
„Skalvija“: spalio 31 – 15:00

„Garsas“: spalio 25
12:45; spalio 26 – 14:20; spalio 27 16:00; spalio 28 14:15; spalio 31 13:00; lapkričio 3 – 14:45

Visi, kas mėgsta burtus ir stebuklus, kviečiami į šią jums skirtą specialiąją programą.

Latvių studijos „Animacijos brigada“ režisieriaus Janio Cimermanio filmas „Stebuklingas vanduo“ pasakoja apie dykumą ir stebuklingą vandens poveikį, kuris gali atgaivinti ne tik žmones, bet ir jau seniai numirusius dinozaurus. Režisierius Evalds Lacis pasakoja apie ledo valdovą, princesę ir jaunuolį, kuris ją išvaduoja. Nilso Skapanso filmas apie raganos nuotykius „Stebuklinga diena“ sužavės plastelininės animacijos mėgėjus. Lenkijoje sukurtas edukacinis filmas „Audros debesies Odisėja“ („The Storm Cloud Odyssey. Monacielli's Key“) pasakoja apie įvairius gamtos reiškinius ir jų pažinimą. Vengrų filmas „The widely traveled little Mouse“ papasakos apie mažo peliuko keliones traukiniu. Garsi latvių režisierės Roza Stiebra filme „Brolis ir sesuo“ iš ciklo vaikams „Pasaulio pasakėlės“ vaizduoja tolimąsias keliones per pasaulį.

12 V / PASAKŲ PASAULIS

„Pasaka“: spalio 30 – 13:00; lapkričio 7 – 13:00
„Skalvija“: lapkričio 6 – 13:00

„Garsas“: spalio 22 – 16:45;
spalio 25 14:15; spalio 26 – 15:45; spalio 29 14:45; lapkričio 1 – 13:00

Įvairių šalių pasakos surinktos šioje programoje. Rusų režisierės Marijos Stepanovos filmas „Dvi princesės“ pasižymi išskirtinai gražiu meniniu sprendimu: koliažiniai fonai, iš medžiagų skiaučių ir tapetų, dekoratyvinio vyniojamo popieriaus tampa pasakiško pasaulio dalimi.

13 V / DIDIEJI TALENTAI

„Pasaka“: spalio 31 – 13:00
„Skalvija“: lapkričio 6 – 15:00

„Garsas“: spalio 26 – 12:45
; spalio 27 14:15; spalio 28 15:45; spalio 29 13:00; spalio 31 14:45; lapkričio 2 – 14:45

Šioje programoje įvairiausių personažų šokiai ir linksmybės bei jų talentai sužavės žiūrovus. Kaip sekasi gražiajai Gegutei, leidžiančiai savo dienas be rūpesčių, su jos 12 jai pasipiršusių gerbėjų, galima pamatyti spalvingame latvių režisierės Rozos Stiebros filme „Gegutė ir 12 jos vyrų“.

14 E /Konkursinė eksperimentinių filmų programa – „FORMA T“

„WOO“: lapkričio 2 - 19:00
„Skalvija“: lapkričio 1 – 17:0
0
„Pasaka“: lapkričio 2 – 15:00

Eksperimentinių filmų programa, kurioje įvairių pasaulio šalių autoriai filmuose eksperimentuoja su formomis ir garsu.

15 E / Konkursinė eksperimentinių filmų programa – „FIGŪRA Z“

„WOO“: lapkričio 3 - 19:00
„Skalvija“: lapkričio 2 – 17:0
0
„Pasaka“: lapkričio 3 – 15:00

Eksperimentinių filmų programa, kurioje įvairių pasaulio šalių autoriai filmuose eksperimentuoja su figūromis ir muzika.

16 E / Konkursinė eksperimentinių filmų programa – „NOISE W“

„WOO“: lapkričio 4 - 19:00
„Pasaka“: lapkričio 4 – 15:00

Eksperimentinių filmų programa, kurioje įvairių pasaulio šalių autoriai eksperimentuoja savo filmuose sukurdami visiškai netradicinį garsą ir vaizdą, paneigdami visas kino tradicijas.

17 D / KITOKS PASAULIS

„Pasaka“: spalio 28 – 14:00; lapkričio 2 – 17:00
„Skalvija“: lapkričio 6 – 17:00

Prancūzų režisierių François Alaux, Hervé de Crécy, Ludovic Houplain filmas „Logorama“ šiais metais pelnė „Oskarą“ trumpametražių filmų kategorijoje. Filme: įspūdingos automobilių gaudynės, įkaitų krizė, animuoti įvairių kompanijų logotipai ir gamtos stichijos nusiaubusios miestą. Režisierių Anais Ibert, Victor De Las Heras filme „Ibu“ mažas mechaninis padarėlis klaidžioja tamsoje, kol suranda didijį Jį ir savo egzistencijos prasmę. Linksmame ispanų filme „Piratų daina“ – ilga kelionė, kurios metu nuobodulį išsklaido ir gyvenimo spalvas sugrąžina muzika ir daina. Estų režisierius Chintis Lundgren filmas „The Great Grey Shrike“– tai keista, spalvinga ir savotiška laukinės gamtos istorija apie pilkos šarkos, gegutės ir kitų paukščių bendruomenės gyvenimą, kuris primena žmonių tarpusavio santykius. Prancūzų režisierius Patrick Jean filme „Pikseliai“ pasakoja apie 8-ių bitų padarų invaziją į Niujorką.  Siurrealistinis olando Floris Kaayk filmas „The Origin of Creatures“parodo pasaulio futuristinę viziją po globalinės katastrofos.

18 D / DRAMOS IR ISTORIJOS

„Pasaka“: spalio 29 – 14:00; lapkričio 3 – 17:00
„Skalvija“: lapkričio 7 – 19:00

Prancūzų režisierių Christophe Calissoni, Eva Offredo įspūdingo dizaino filme „O‘Moro“ („Mauras“) vaizduojamas 50-ųjų metų Neapolis, kuriame karabinierius, pramintas Mauru, turi misiją areštuoti miesto vagis. Jo likimą pakeičia vieną rytą prie krantinės sutikta čigonė. Ispanų režisierių Patricia Asenjo, Patricia Gil filmas „My  Flesh and Blood“ pasakoja mirusios mergaitės vaiduoklišką istoriją kapinėse, pilną juodo humoro. Rusų režisierių Tatianos ir Olgos Polietkovi filmas „Tomato Story“ („Pomidorų istorija“) pasakoja apie beprasmiškus ginčus, kurie veda į susinaikinimą: dvi pagyvenusias moteris kivirčijasi dėl pomidorų, užaugusių judviejų bendrame balkone. Apie žmogaus kovą už išlikimą negyvenamoje saloje, kurioje yra tik palmė ir telefonas, pasakoja ispanų filmas „Shipwrecked“ („Skęstantysis“). Žuvėdros pavagia paskutinę monetą ir žmogus nebegali niekam paskambinti.

19 ST / APIE NAMUS, JAUSMUS IR LAUKIMĄ

„Skalvija“: lapkričio 2 – 17:00
„Pasaka“: lapkričio 5 – 15:00

Studentų diplominiai filmai iš įvairių šalių, kuriems artimas žodis – jautrumas. Filmuose bus ir egzorcizmo seansų ir istorijų apie daržovėmis tapusius žmones, ir poezijos apie tirpstančio sniego garsus.

20 ST / RAKTAS Į ŠIRDĮ

„Skalvija“: spalio 31 – 17:00; lapkričio 3 – 17:00
„Pasaka“: lapkričio 5 – 17:00

Skirtingais būdais režisieriai ieško rakto į kiekvieno žiūrovo širdį. Vieni per vyro ir moters atspindžius, kaip režisierius Demian Atbers filme „Pigmalionas“, kiti per mažo berniuko klajones dykumos miesto griuvėsiuose, kaip rusų režisierė Anna Šepilova filme „Jalil“.

21 ST / KRYŽKELĖS IR PUSIAUSVYRA

„Skalvija“: lapkričio 4 – 17:00
„Pasaka“: lapkričio 6 – 17:00

Rusų režisierius Evgeny Lastochkin filme „Look up“ vaizduoja laikraštinį pasaulį, kuriame visi gyventojai nulenkę galvas ir žiūri tik žemyn. Maža mergaitė pakėlusi galvą aukštyn pamato krintančius rudens lapus. Gal ir kitiems laikas pakelti žvilgsnius aukštyn?

22 ST / SIAUBAI IR BAUBAI

„Skalvija“: lapkričio 1 – 21:00; lapkričio 5 – 17:00
„Pasaka“: lapkričio 7 – 17:00

Tai tikra siaubo filmų programa. Vorai laukiantys grobio filme „Loom“, siaubo atrakcionai filme „Puppet mansion“, Pandoros skrynia su milžiniška pabaisa filme „Pandora“, degantys namai, pingvinai ryjantys baltuosius lokius, tamsios požeminės kasyklos, visa tai laukia aštrių pojūčių mėgėjų.

23 MV / ANIMACINIAI MUZIKINIAI KLIPAI

„Pasaka“: spalio 30 – 21:50; lapkričio 7 – 21:15
„Skalvija“: lapkričio 4 – 21:00

Animacinių muzikinių klipų programa susideda iš 18 filmų, kurie atkeliavo iš įvairių šalių. Jie sukurti įvairia animacine technika, žavi jautrumu ir tikrai sudomins šio žanro mėgėjus. Garsus rusų režisierius Amerikoje dirbantis Aleksas Budovsky pagal Jim Avignon piešinius sukūrė klipą „Middle Class Hell“. Lietuvių režisierės Annos Braginos klipas sukurtas pagal Alinos Orlovos muziką ir piešinius. Amerikiečių Max Porter ir Ru Kawahata klipas „Electric Car“, sukurtas naudojant įvairias animacijos technikas. Austrų režisieriaus Max Liebich klipas „You‘re Out“ pasakoja istoriją apie žmogų, kuris pasitraukęs iš žmonių visuomenės, pajunta didžiąją gamtos jėgą ir nugali mirties baimę. Klipe „Sleep“ (režisieriai Tibor Banoczki ir Sarolta Szabo), sukurtame su dainininke iš Londono Ethav, galima pamatyti juodai baltas siurrealistines vizijas, orientuotas į svajones ir santykius. Olandas Sil van der Woerd klipe „White Swan“ parodo drebančią merginą tamsiame mašinų pasaulyje. Prancūzų režisieriaus Edouard Salier klipas „Spliting the Atom“ – tai vaizdai ir muzika apie paskutinę iš paskutinių dalelių, padalintą ir nematomą.

24 S / MEILĖ IR CIVILIZACIJA

Skalvija“: spalio 31 – 21:00; lapkričio 2 – 21:00
„Pasaka“: lapkričio 5 – 21:00

Australų režisieriaus Dennis Tupicoff filme „Chainsaw“ („Grandininis pjūklas“) teigiama, kad romanas kaip ir grandininis pjūklas yra labai pavojingas. Prancūzų režisierius Claude Duty filme „Civilization“ prabangiame ofise stovinčios afrikietiškos nuogų moterų statulėlės atsibunda ir ima šaipytis iš kapitalistinės civilizacijos. Ispanų režisieriaus Sam filmas „Vincenta“ – tai pasakojimas apie loteriją ir neištikimybę, apie mirusį vyrą ir jo žmoną, kuri prikelia numirėlį.  Tai nauja Frankenšteino istorijos versija. Prancūzų režisierius Denis Walgenwitz filme „A Love of TV‘S“ pasakoja televizijos žmogaus Funkeno istoriją, kuriam senoji TV programa įgrįsta, jis susižavi kaimyne ir atsiranda intriga.

25 S / SANTYKIAI

Skalvija“: lapkričio 3 – 21:00
„Pasaka“: lapkričio 6 – 21:00

Režisieriaus Sebastien Laudenbach bendrame belgų ir prancūzų filme „Vasco“ pasakojama apie Vasco, kuris nori pabėgti toli toli, paragauti banginių kraujo, žygiuoti link horizonto ir tuo labai žavėtis. Bet kaip toli jis gali nueiti? Lenko Andrzej Baranski filme „Oasis“ atsispindi Lenkijos tikrovė pokomunistinėje eroje su komiškomis bei spalvingomis scenomis ir dailininko Edward Dwurnik kurtais personažais. Puikus prancūzų režisieriaus Camille Moulin-Dupre filmas „Allons-y! Alonzo!“ pasakoja istoriją apie vyrą ir moterį, kuri sutrukdė jam skaityti laikraštį. Jis seka šia nuostabią moterį ir neria į animacinį komikso pasaulį su įvairiais išbandymais, meilės istorijomis, kovomis ir nelaimėmis. Tai animacijos duoklė prancūzų kino žvaigždei, Jean Paul Belmondo.

26 VS / VAIKŲ SUKURTI FILMAI

Lietuvos Kinematografininkų sąjunga: spalio 23 – 14:00

Šioje programoje bus parodyti filmai, vaikų sukurti Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykloje, “Skalvijos” kino centro kūrybinėse dirbtuvėse ir kt. keliaujančiose Palangos, Klaipėdos ir Nidos kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo net 60 moksleivių, kurie sukūrė filmą “Baltija jungia”, šiuolaikinę Jūratės ir Kąstyčio legendą.

27 R / V. STAREVIČIAUS RETROSPEKTYVINĖ PROGRAMA

„Pasaka“: lapkričio 3 – 19:00
„Skalvija“: lapkričio 7 – 21:00

Kaune 1910 metais Vladislavo Starevičiaus buvo sukurtas pirmasis lėlių animacinis filmas „Elniaragių kova“. Dedikuodami šių metų „Tindirindžio“ festivalio renginius V. Starevičiui ir paminėdami jo indėlį į animacijos vystymąsi parodysime retrospektyvinę jo filmų programą.

28 R / VOKIEČIŲ DOKUMENTINIS FILMAS „MURATTI IR SAROTTI”

„Pasaka“: lapkričio 2 – 19:00
„Skalvija“: lapkričio 5 – 19:00

„Muratti ir Sarotti” yra dokumentinė vokiečių animacinio kino istorijos apžvalga: keliaujant po siurrealų archyvą aptinkami beveik nepastebėti kino istorijos fragmentai.

32P / APLINK PASAULĮ / AROUND THE WORLD

„Skalvija“: lapkričio 1 – 19:00

Tai nekonkursinė filmų programa, kurioje surinkti įvairiomis technikomis atlikti bei turintys savitą stilių filmai. Vienas iš jų - filmas „Little Bird’s Diary”, pasakojantis apie Antrojo pasaulinio karo laikus, meilę bei išsiskyrimą mažo paukščiuko akimis.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 257
1998-2018 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt