Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
Lankytojų reitingas:(balsavo:)
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plačiau apie festivalį
Visi festivaliai
Rašyti komentarą

Kino teatras „Pasaka“ kviečia žiūrovus į kultūrinį-edukacinį renginį „Afrikos filmų savaitė“ 2010 lapkričio 8-12 d. Renginį remia Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.

Tai puiki proga pažinti šio vis dar mums tolimo kontinento šalių kultūrą, tradicijas, mentalitetą, gyvenimo būdą ir problemas, kurių sprendimo ieško ne tik tų šalių vyriausybės bet ir visa tarptautinė visuomenė.

Renginio metu bus parodyti Nigerijos, Malio, Pietų Afrikos Respublikos, Senegalo ir Čado vaidybiniai filmai, premijuoti įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

2010 lapkričio 8 d. prieš filmą „Bamaco“ dainininkas Viktoras Diawara pasidalins asmeniniais įspūdžiais apie gimtąjį Malį, pasakojimą praturtins savo dainomis.

2010  lapkričio 9 d. prieš Nigerijos režisieriaus filmą „Eternal“ Raimonda Iškauskaitė pristatys savo knygą “Nigerija: tarp faktų ir asmeninės patirties”

2010 lapkričio 11 d. Senegalo režisieriaus Ousmane Sembene kūrybą pristatys jo sūnus Alain Sembene.

Renginio metu veiks Gintaro Česonio ir Birutės Bagdonavičiūtės fotografijų paroda iš Nigerijos ir Etiopijos.

Visi seansai nemokami. Bilietus į filmus seanso dieną likus valandai iki filmo pradžio dalina kino teatro kasa.

PROGRAMA:

Bamakas / Bamako, T

Režisierius: Abderrahmane Sissako

Scenarijaus autorius: Abderrahmane Sissako

Vaidina: Aïssa Maïga, Tiécoura Traoré, Maimouna Hélène Diarra

Drama / Prancūzija, Malis, JAV / 2006 / 115 min.

Originalo kalba: prancūzų, bambara. Subtitrai: anglų

Žiūrėkite: lapkričio 8 d. 17.30 val.

Visą žemyną slegia didžiulės skolos ir struktūrinė nelygybė: Afrika kovoja už savo išlikimą. Šios nelaimės akivaizdoje Afrikos visuomenių atstovai sutelkė judėjimą prieš tarptautines finansines institucijas. Veiksmas vyksta Bamake, Malio sostinėje, vieno namo kieme, kuriame gyvena daug šeimų. Visi jie rūpinasi savo verslu, dėmesingi, susirūpinę likimu ir linkę į diskusijas. Tarp jų gyvena pora: baro dainininkė Mele ir jos vyras bedarbis vyras Chaka, kurio nedomina Afrikos likimas.

Juosta „Bamakas“ plačiajame kino pasaulyje sulaukė pripažinimo: Stambulo tarptautiniame  kino festivalyje laimėjo „FACE“ prizą, nugalėjo Lumiere apdovanojimuose.

Abderrahmane Sissako –vienas geriausių Sub – Saharinės Afrikos režisierių ir scenaristų, pripažintų tarptautinėje arenoje.

 

Amžinas / Eternal, T

Režisierius: Chike Ibekwe

Drama, Mistika / Nigerija / 2004 / 94 min.

Originali kalba: anglų k. Subtitrai: -

Žiūrėkite: lapkričio 9 d. 17.30 val.

Du Nigerijos kariai bei artimi  draugai Dozie ir Chima atliko misiją Siera Leonėje. Pakeliui namo iš taikos palaikymo misijos Chima partrenkiamas automobilio ir akimirksniu miršta. Dozie gedi savo brangiausio bičiulio, kol vieną dieną Chimos siela apsigyvena jo kūne tam, kad galėtų tęsti amžiną jųdviejų ryšį.

Nigerijos režisieriaus Chike Ibekwe filmas „Amžinas“ laimėjo geriausio filmo apdovanojimą 14-tame „Ecrans Noirs“ filmų festivalyje Kamerūne. Filmas buvo atrinktas ir parodytas filmų festivalyje 2008 m. Prancūzijoje bei ZUMA  filmų festivalyje Nigerijoje.

 

Oda / Skin, T

Režisierius: Anthony Fabian

Vaidina: Alice Krige, Ella Ramangwane, Hannes Brummer, Sam Neill, Sophie Okonedo

Drama / Pietų Afrikos Respublika / 2008 / 107 min.

Originalo kalba: anglų. Subtitrai:-

Žiūrėkite: lapkričio 10 d. 17.45 val.

Filme, kuris remiasi tikrais faktais, pasakojama Sandros Lang, juodaodės mergaitės, gimusios baltaodžių tėvų šeimoje, istorija Pietų Afrikos respublikoje apartheido režimo metu.

Po to, kai ji 10-ies metų išmetama kaip „spalvotoji“ iš baltaodžių mokyklos, jos tėvai Abrahamas ir Sannie, kreipiasi į teismą.

Būdama 17-os metų Sandra įsimyli juodaodį daržovių pardavėją Petrus. Tai nėra priimtina jos tėvams, ir ji turi pasirinkti: likti su tėvais ar išeiti su išrinktuoju.

Filmas parodo Sandros pastangas rasti savo vietą visuomenėje, kuri yra suskaldyta rasinės politikos.

Filmas „Oda“ yra laimėjęs 12 apdovanojimų įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.

 

Vakar / Yesterday, T

Režisierius: Darrell Roodt

Scenarijaus autorius: Darrell Roodt

Vaidina: Leleti Khumalo, Lihle Mvelase

Drama / Pietų Afrikos Respublika / 2004 / 96 min.

Originalo kalba: zulu. Subtitrai: anglų

Žiūrėkite: lapkričio 10 d. 19.45 val.

Filmas apie neturtingą, nuo migranto vyro užsikrėtusią AIDS moterį vardu Vakar (angl. Yesterday), kovojančią už galimybę užauginti savo dukrytę tolimame apleistame kaime ir mėginančią kovoti su neišvengiama mirtimi.

Jos vienintelis tikslas – pamatyti dukrytę pirmą kartą einančią į mokyklą. Yesterday sveikata blogėja, todėl malkų rinkimas ir vandens nešimas namo tampa vis sudėtingesni darbai, ką jau kalbėti apie ėjimą į artimiausią, už kelių mylių esančią, kliniką. Tačiau meilė turi jėgą pakeisti rytojų.

Juosta „Vakar“ plačiajame kino pasaulyje sulaukė pripažinimo: 2005m. nominuota Oskarui kaip geriausias užsienio kalbos filmas. Filmo režisierius ir scenarijaus autorius –Darrell Roodt, baltaodis, gimęs Pietų Afrikoje.

 

Prakeiksmas / Xala, T

Režisierius: Ousmane Sembène

Scenarijaus autorius: Ousmane Sembène

Vaidina: Thierno Leye, Seune Samb

Komedija / Senegalas / 1975 / 123 min.

Originalo kalba: prancūzų, wolo. Subtitrai: anglų k.

Žiūrėkite: lapkričio 11 d. 17.30 val.

Filmo pradžia - Senegalo nepriklausomybės nuo Prancūzijos aušra. Žmonės švenčia, tačiau baltieji vis dar kontroliuoja naująją vyriausybę, vyrauja korupcija. Vienas pareigūnas, Aboucader Beye, pasinaudoja korumpuotais pinigais ir veda trečiąją žmoną, taip nuvildamas ir nuliūdindamas savo pirmąsias dvi bei savo dukterį. Vedybų pirmąją naktį jis išsiaiškina, kad yra prakeiktas, o to pasekmės – impotencija. Nuotykiai prasideda, kai Aboucader Beye bando atsikratyti prakeiksmo.

Juosta akivaizdžiai išjuokia korupciją Afrikos postkolonijinėse vyriausybėse. Pagrindinio veikėjo impotencija simbolizuoja šių vyriausybių žlugimą ir beribį politikų godumą.

Juosta „Prakeiksmas“ plačiajame kino pasaulyje sulaukė pripažinimo: Karlovy Vary tarptautiniame filmų festivalyje 1976m. laimėjo specialųjį žiuri prizą, Maskvos tarptautiniame filmų festivalyje buvo nominuotas auksiniam prizui.

Ousmane Sembène – filmo scenarijaus autorius ir režisierius yra pirmasis afrikietis režisierius, gavęs tarptautinį pripažinimą; jis išlieka esmine figūra, padėjusia bręsti postkolonijiniam Afrikos kinui.

 

Stebuklinga apsauga. Šventykla / Moolaadé, T

Režisierius: Ousmane Sembène

Scenarijaus autorius: Ousmane Sembène

Vaidina: Fatoumata Coulibaly, Maimouna Hélène Diarra, Salimata Traoré

Drama / Senegalas / 2004 / 124 min.

Originalo kalba: bambara, prancūzų. Subtitrai: anglų

Žiūrėkite: lapkričio 11 d. 19.30 val.

Moolaadé –ekranizuota polemika, nukreipta prieš vis dar įprastą moterų apipjaustymą Afrikoje. Viename Afrikos kaime išaušo diena, kai šešios 4-9 metų mergaitės turi būti  apipjaustytos. Visos mergaitės žino, kad procedūra – ne tik baisi kančia, bet ir gali baigtis mirtimi. Dvi mergaitės pabėga, keturios nutarė imtis stebuklingos apsaugos ir kreipėsi pagalbos į Colle, moterį, kuri pasitelkia senovinį šventyklos paprotį, skirtą bėglių apsaugojimui, taip ji pati patenka į kaimo tradicionalistų nemalonę.

Juosta „Šventykla“ plačiajame kino pasaulyje sulaukė pripažinimo: 2004m. Kanų Kino Festivalyje, Los Andželo Pan Afrikos kino festivalyje bei kituose festivaliuose. Ousmane Sembène – filmo scenarijaus autorius ir režisierius yra pirmasis afrikietis režisierius, gavęs tarptautinį pripažinimą; jis išlieka esmine figūra, padėjusia bręsti postkolonijiniam Afrikos kinui.

 

Mūsų tėvas / Abouna, T

Režisierius: Mahamat-Saleh Haroun

Scenarijaus autorius: Mahamat-Saleh Haroun

Vaidina: Ahidjo Mahamat Moussa, Hamza Moctar Aguid, Zara Haroun

Drama / JK, Čadas / 2002 / 84 min.

Originalo kalba: prancūzų. Subtitrai: anglų k.

Žiūrėkite: lapkričio 12 d. 17.30 val.

Dviejų brolių (Amine – aštuonerių metų, žaismingas, tačiau sergantis astma, berniukas, bei jo brolis Tahiras – penkiolikos metų gražus, ramaus būdo mažojo brolio gynėjas),  gyvenančių N‘djamene, dienos eina įprasta vaga, kol vieną šeštadienio rytą jie sužino, kad jų tėvas paliko šeimą. Tai brolius taip įskaudina, jog jie ima blogai elgtis, be to, tėvo išėjimas paveikia ir jų mamą. Jos sprendimas – išsiųsti sūnus į Korano mokyklą. Berniukai, tikėdamiesi surasti tėvą, planuoja pabėgimą, tačiau vyresnįjį brolį aplanko meilė.

Juosta „Mūsų tėvas“ plačiajame kino pasaulyje sulaukė pripažinimo: buvo nominuotas aštuoniems apdovanojimams, iš kurių pelnė net septynis. Paminėtinas Hon Kongo tarptautinis kino festivalis, kur gautas Ugnies paukščio apdovanojimas, Kerala tarptautiniame kino festivalyje pelnytas prizas už geriausią kinematografiją.

Mahamat-Saleh Haroun – Čade gimęs, tačiau nuo dvidešimties metų gyvenęs Prancūzijoje, režisierius ir scenaristas. Jis pirmasis, ir kol kas vienintelis, Čado režisierius, gavęs Kanų kino festivalio apdovanojimą.


Festivalio įvikio aprašymas aplankytas kartų: 230
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt