Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ANDRIUS (1980) 63 min.

Filmas visai šeimai, vaikų draugystės istorija

Kino platintojas: Lietuvos kinas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Dešimties metų Andrius (akt. Edvinas Menčikovas) - ne toks kaip visi vaikai. Tyros ir patiklios širdies berniukas dažnai randa prieglobstį svajonių pasaulyje, kur nežinomos žemės, kur auksinės Prahos laikrodininkas (akt. Gediminas Karka), pasipuošęs poros šimtmečių senumo rūbais, kviečia vaikus pasivaišinti kava iš puošnaus servizo, o senukas Rukšėnas (akt. Donatas Banionis), skraidantis savo paties sukonstruotu sklandytuvu, kviečia vaikus į fantastinį miestą ieškoti ypatingos peteliškės, stingančios jo kolekcijai.

Vieną dieną užsimezga ypatinga Andriaus ir iš Prahos koncertuoti atvykusios mergaitės Janos (Inga Brunzaitė) draugystė. Vaikai kalba skirtingomis kalbomis, tačiau puikiausiai supranta vienas kitą. Jiems bendrauti paprasta ir smagu. Janai išvykus, Andriui lieka tik svajingas jos prisiminimas, ilgesys, išsiliejantis fleitos melodija.

Filme sutiksime ir mažąją Andriaus draugę Gabę (akt. Indra Andrašiūnaitė), pedantiškąją mokytoją (akt. Irena Marija Leonavičiūtė) bei mylinčią Andriaus mamą (akt. Laimutė Štrimaitytė), kuriai berniukas suteikia stiprybės gyventi kasdieninį gyvenimą. Juk jame tiek daug pareigų ir tiek mažai džiaugsmo.

Lyriškas ir svajingas filmas "Andrius" dažnai lyginamas su garsaus lietuvių režisieriaus Arūno Žebriūno filmais vaikams "Seklio Kalio nuotykiai", "Gražuolė", "Paskutinė atostogų diena".

"Andrius" - poetiškos sielos vaikams ir svajoti nepamirštantiems jų tėveliams!


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 3585
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt