Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ŠEŠTASIS POJŪTIS (1999) 106 min.
The Sixth Sence
Psichologinis trileris
JAV
Premjera Lietuvoje: 2000 03 10
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ne kiekviena Dievo dovana yra palaima

Kartais sukrečia bloga nuojauta, kad blogis visai šalia. Kartais su nuostaba ir siaubu gali prisiekti, kad jau šnekėjaisi su žmogumi, nors matai jį pirmą sykį. Kartais vieta, kurioje atsidūrei pirmą kartą gyvenime, atrodo iki skausmo pažįstama. Kartais tiesiog žinai, kad taip atsitiks. Tai - ŠEŠTASIS POJŪTIS. Ar jis visuomet padeda?

Aštuonmetis Koulas Syras atrodė kaip ir visi jo bendraamžiai – paprastas, mielas berniukas. Tačiau jis turėjo paslaptį, apie kurią kartą papasakojo tik psichologui Malkolmui Krovui, kuris berniuko viduje įžvelgė žymiai vyresnio paciento, kurio pagydyti nepavyko, problemas. Daktaras buvo ne vienintelis, kuris tą paslaptį sužinojo.

“Aš matau mirusiuosius”, - paprastai prasitaria aštuonmetis Koulas, kai Malkolmui pavyksta pasibelsti į jo sielą. Už šių žodžių slypi baisi nežinia ir vis artėjantis skausmingas suvokimas, jog šeštasis pojūtis, kurį turi berniukas, yra nesuvaldomas ir pražūtingas. Mirusieji, kurie aplanko Koulą – piktos, pasimetusios sielos, besiblaškančios ir vis dar nerandančios sau vietos. Ar vaikas tiesiog mato viską, kas yra aplink mus? Ar dar įmanoma apsaugoti berniuką nuo jo šeštojo pojūčio? Kiek laiko turės praeiti, kad daktaras Krovas patikėtų, jog tai – ne vien lakios vaizduotės aštuonmečio fantazijos? Kad sielos iš tikrųjų ateina?

“Šeštas pojūtis” – filmas apie tai, ką visuomet nujautėme egzistuojant, tačiau niekuomet nežinojome, kaip toli tai gali nuvesti. “Filmas persunktas kiekvieno mūsų patirtu siaubu. Nežinomybės, kartais blykstelėjusios intuicijos ir viduje draskančios klaikios nuojautos, paslaptingo šešto pojūčio siaubu”, - sako režisierius ir šio filmo scenarijaus autorius M.Nightas Shyamalanas.

Daugelis “Šeštąjį pojūtį” vadina geriausiu ir labiausiai sukrečiančiu praėjusių metų filmu. Tą įrodo ne tik šešios nominacijos “Oskarams” (geriausio antro plano aktorės ir aktoriaus, geriausio montažo, geriausio scenarijaus, geriausio režisieriaus ir geriausio metų filmo kategorijose), bet ir neįtikėtinas populiarumas visame pasaulyje – pernai “Šeštasis pojūtis” surinko daugiausiai pajamų po “Žvaigždžių karų. Pavojaus šešėlio”. Dar vienas neabejotinas filmo privalumas – “kietas riešutėlis” Bruce’as Willisas, šįkart nepriekaištingai sukūręs psichologo Malkolmo Krovo vaidmenį.

KRITIKAS  2006-01-27 20:45:26 

Sunku isreiksti zodziais nuomone apie tobula filma. Geras filmas visada "pagauna" ziurova, o sis "pagavo" kokius tris kartus. Buvau toks suzavetas kad praziurejau net ir titrus.


EGLE  2005-12-03 17:40:04 

oj labai geras filmas.. labai patiko ta filmo ideja.. Gal mes jau mire? Juk mirusieji mano tai, ka nori matyti...


GRETA  2004-12-18 22:32:20 

Nerealus filmas. Tikrai vertas demesio. Manau tiems kuriems nepatiko, tiesiog nepasiseke pagauti minties, kuri yra labai gili. Pati nesupratau daug dalyku ziuredama filma, bet kai artejo pabaiga, sulig Malkolmo zmonos Anos zodziais-"Kodel palikai mane?" supratau viska... Pabaiga tikrai neitiketina, ji tokia, kokios tikrai nesitikejau. Paziurejus filma, ir paskaicius ivairius atsiliepimus bei straipsnius, pastebejau, kad net geriausi filmo analitikai, rasantys straipsnius, nesuprato pagrindines filmo minties. Kai perskaiciau viena - "Malkolmas norejo padeti berniukui del nesklandumu su zmona..." nemanau kad tai tiesa, jis jam nenorejo padeti, bet tai buvo paskutinis darbas jo gyvenime, kuris buvo jam skirtas, ir kuri jis privalejo atlikti. Labai gerbiu sio filmo rezisieriu, filmas tikrai puikus. Tik galbut reikia moketi filmuose izvelgti siek tiek giliau, negu sedeti, kramsnoti spragintus kukuruzus, ir juoktis is parodiju, bei komediju, per kurias niekas nemasto...


JLZ  2003-06-04 20:30:15 

Tai yra vienas is triju filmu kuri ziurint begiojo siurpuliukai. Skambutis , Laivas vaiduoklis ir Sestasis pojutis:)


JOOST  2001-09-08 16:22:11 

Tai turbut buvo vienas geriausiu filmu, kokius kadanors esu maciusi. Padare dideli ispudi. Todel si filma ziurejau 3 kartus. Su malonumu pasiziureciau ir dar karta:) Patiko jaunojo H.J.osment vaidyba!


RASA  2001-04-06 21:26:06 

Filmas tikrai įdomus. Neprailgsta laikas. Žiūrint kilo šiokių tokių klausimų, į kuriuos atsakymo nesitikėjau taip greitai gauti. Maniau, reikės pačiai suprasti, kas norėta pasakyti. Bet filmo kūrėjai iš tiesų apstulbino: patys atskleidė paslaptį, privertusią mane susimastyti, ar pati esu reali, tikrai gyva. Pribloškė.


A3  2001-03-06 09:01:30 

Tikrai TEISINGAS filmas tiems, kurie nori/nebijo mąstyti ir jausti. !.


DARIUS  1970-01-01 02:00:00 

Ydomu, kaip gali gyvas matyti sielas, o negyvas ne. O siaip tai yra kapstymasis, kazkur giliai, seseliuose, kazkokioje realioje nerealybeje.


RASA  1970-01-01 02:00:00 

Tikras "chlamas", apgailėtinas scenarijus, sukaltas iš visų įmanomų amerikietiškų štampų, jokia pati geriausia vaidyba šitos nelaimės negali išgelbėti. ir dar, berniukas - vaidybos genijus ar tiesiog vargšas vaikelis ? "Eli Makbyl" jis buvo lygiai toks pats. idomu, ar sugebėtų suvaidinti normalų vaiką ?


JOKUBAS  1970-01-01 02:00:00 

Ziureti tikrai linksma. Buvo tikrai baisu. Pabaiga - tikrai efektinga ir paradoksali. Bet su12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 13139
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt