Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GARBINGA KURTIZANĖ (1998) 111 min.
Dangerous Beauty
Istorinė kostiuminė drama
JAV
Kino platintojas: BDG Filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

XVI a. Venecija. Nuostabaus grožio Italijos miestas, įsikūręs ant gausybės vandens kanalų. Tais laikais vyravę itin žiaurūs ir negailestingi įstatymai greičiausiai nepatiktų šiuolaikiniams turistams. Kaip tik tuo metu daugelis Europos šalių kariavo, todėl visi vyrai privalėdavo palikti šeimas ir išvykti į mūšio laukus. Mokslas buvo prieinamas tik tam visuomenės sluoksniui, kurio kišenės buvo perpildytos pinigais. Meilė neturėjo visiškai jokios įtakos dviejų žmonių santuokai, nes už juos šiuos reikalus išspręsdavo turtingi tėvai arba kilmingi giminaičiai. Jeigu merginos šeima negalėdavo pasigirti didelėmis pinigų sumomis, tai ji neturėdavo absoliučiai jokių šansų ištekėti už mylimo vaikino.

Tačiau kiekviena mergina turėdavo galimybę pasirinkti tris gyvenimo kelius. Jeigu ji gimė turtingoje arba įtakingoje šeimoje, tai būtinai ištekėdavo už reikiamo vyro, kurio galbūt niekada nebuvo sutikusi ir greičiausiai visiškai nemyli. Jeigu ji priklausė vargšų sluoksniui, tai pretenduodavo į jaunikį tik i savo aplinkos ir žiūrėdavo į turtuolių pramogas pro savo lūšnos langą. Trečias variantas - tapti kurtizane.

Kurtizanė - tai gražesnis prostitutės apibūdinimas. Tačiau funkcijos tos pačios - miegoti su vyrais už pinigus. Šios profesijos atstovės buvo visiškai nepanašios į šių dienų prostitutes, vartojančias alkoholį, narkotikus, stovinčias prie viešbučių arba gyvenančias purvinose landynėse. XVI a. Venecijoje kurtizanės, ypač protingos ir gražios, gyvendavo prabangiai, galėdavo laisvalaikiu lankytis bibliotekose, mokytis ir netgi turėdavo šansą valdyti šalį.

Panašioje situacijoje atsidūrė ir jauna mergina Veronika Franco (Catherine McCormack). Ji yra beprotiškai įsimylėjusi į kilmingų tėvų sūnelį Marko Vernierį (Rufus Sewell) ir puikiai žino, kad šis neabejingas jos jausmams. Tačiau dėl skirtingos socialinės padėties judviejų romantiški santykiai nebegalėjo tęstis.

Paklausiusi savo motinos Paolos (Jacqueline Bisset), praeityje garsios kurtizanės patarimo, ji ryžtasi visiškai pakeisti savo gyvenimą. Po gausybės pamokų ir treniruočių Veronika išmoksta būti gražia, protinga ir geidžiama. Pamažu jai pavyksta suvilioti vieną vyrą po kito ir tapti labiausiai geidžiama prostitute visoje Venecijoje. Kiekvienas vyras – pradedant mėsininku ir baigiant aukšto rango politiku - svajojo permiegoti su Veronika. Ir aišku, gausiai atsidėkoti už suteiktas paslaugas. Kai miestui iškyla karo pavojus su Turkija ir prireikia Prancūzijos kariuomenės laivų, į Veneciją atvykusio jauno Prancūzijos karaliaus sprendimą gali nulemti tik ... garsiausia prostitutė pasaulyje.

Tuo tarpu, Marko vedė visiškai nemylimą moterį, kuri pažadėjo gimdyti jam vaikus ir rūpintis šeima. Daugiau šiai turtingai ir bejausmei būtybei neleistų įstatymai. Matydamas kaip pasikeitė Veronikos gyvenimas (vakarėliai turtuolių soduose, fechtavimo varžybos, poemų skaitymas), jaunuolis vėl užsigeidžia būti kartu su ja. Po kelių aistros naktų Marko kreipiasi į Veroniką su prašymu, kad ji suteikinėtų savo paslaugas tik jam vienam.

Prasidėjus karui, situacija mieste pasikeitė. Linksmus karnavalus pakeitė maras, nuo kurio anapilin iškeliaudavo vis daugiau žmonių. Turtingosios žmonos didžiausių nelaimių kaltininkų pradeda ieškoti tarp kurtizanių, todėl mieste prasideda šventosios Inkvizicijos teismai. Begalinė Marko ir Veronikos meilė atsiduria pavojuje.

Ieva1920  2009-08-21 11:25:09 

Gal zinote is kur galima ji atsisiusti ineternete?


DONATAS  2004-04-20 14:32:18 

Šlamštas


LAURA  1970-01-01 02:00:00 

Tai nuostabus filmas tiems, kurie nusiteikia vakara praleisti romantiskai dviese... Nuobodu nebus!


ALGIRDAS  1970-01-01 02:00:00 

Net keista matyti tiek geru nuomoniu apie filma. Mano manymu, tai dar vienas niekam tikes holivudiskas filmas. Ypac teismas, ivykstantis filmo gale, ar tai ne amerikos teisetvarkos idile - visi kalba, o kalbos nulemia teisingumo pergale... Saldus ir begalo nerealistiskas. Jame nera ne tik peno smegenims (ko galima ir nesitiketi), bet ir sielai... Filmas skirtas paauglems, banalios romantikos garbintojoms, arba suaugusiems, kurie verkia prie televizoriaus, taciau gaili centu ubagui. todel man tikriausia nereikejo nei sio filmo ziureti, nei ji kritikuoti...


BEVARDIS  1970-01-01 02:00:00 

pradzioje truputi „uzkabina“, bet filmo pabaiga - amerikoniskai heroiska. tad bendras ispudis apie filma - skystas.


-  1970-01-01 02:00:00 

Geras filmas, niekas nepasikeitė iš rodyto filme, tik mūsų laikais tai vyksta truputi kitaip.


VIKTORAS  1970-01-01 02:00:00 

G e r a i: galima šio to išmokti (pavyzdžiui, jei dar mergina spyriojasi, sakai - "Dievas sukūrė nuodėmę, kad galėtų parodyti savo gailestingumą"); pakankamai painus ir logiškas siužetas verčia pamąstyti apie protingų prostitučių ir neprotingų žmonų reikšmę vyrams ir net visuomenei.


ROMANTIC  1970-01-01 02:00:00 

PANELEMS: Jus butinai turite pazhiureti shii filmaa. Jisai galbut ne tik pamokys kaip suvedzhioti vyrus, bet ir parodys kokia dar kartais gali buti meile... 


MOONY  1970-01-01 02:00:00 

man tai patiko sedynes paskutinese eilese, filmas biski saldus (pac tas isimylejusioms porelems) so.. have fun :)


BUMCIKAS  1970-01-01 02:00:00 

Kaip pasake vienas zhmogus - "grazhus" filmas. Ne "geras", ne "blogas", bet grazhus. Merginos - eikite ir "tirpkite". Vaikinai,- jei turit savishkei atiduoti duokle, ir nueiti i panashaus zhanro filma - eikit i shita, nes tikrai buna blogesniu :) :) Jei tokio zhanro filmui balsavime daveu 3 - jis tikrai manes nenuliudino. Galvojeu - pamiegosiu, bet kad nesinorejo, o ir i laikrodi buvo noras pasizhet - tik 2 kartus :)



12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 17217
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt