Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PONAS TADAS (1999) 150 min.
Pan Tadeusz  (The Last Foray in Lithuania)
Istorinis epas
Lenkija
Kalba:  lenkų
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Juosta “Ponas Tadas” – vienas ambicingiausių ir brangiausių kada nors Lenkijoje įgyvendintų kino projektų. Lenkų ir lietuvių literatūros klasiko Adomo Mickevičiaus poemą ekranizuoti ryžosi lenkų kino klasikas Andrzej Wajda, pagarsėjęs filmais “Kanalas”, “Karta”, “Pelenai ir deimantai”, “Žmogus iš marmuro”, “Žmogus iš geležies” ir kt. “Ponas Tadas” – tai herojinis, tačiau humoro nestokojantis epas apie patriotizmą, pasiaukojimą, narsą ir meilę.

Praėjusio amžiaus pradžios Lietuva. Paslaptingas, į plėšrų peslį panašus vienuolis randų subjaurotu veidu netikėtai pasirodo tai vienoje, tai kitoje prastos reputacijos smuklėje. Ir ten, kur šmėsteli juodas jo apsiaustas, prasideda nelaimės… Bauginantis senis sužalota kaukole trokšta keršto… Mergina vis sugrįžta į sodą, kuriame ji sužadino ne vieno vyro aistrą… Žavi jauna moteris ieško sutuoktinio ir nuo jos grožio bei moteriškų klastų apsvaigę vyrai net nepajunta, kaip patenka į spąstus… Nepatyręs jaunuolis beviltiškai įsimyli… Ekstravagantiškas grafas turi pasirinkti: garbė ar jausmai. Paprasta kaimo mergelė jam pasirodo nežemiško grožio miškų nimfa.. Karštakošiai didikai aršiai ginčijasi, kam priklauso griūvanti pilis, tačiau tai netrukdo jiems medžioti lokių ir linksmintis taip, jog dreba žemė… Žemė netrukus iš tiesų ima drebėti nuo įniršusių rusų arklių kanopų… Per Nemuną jau keliasi ir Napoleono armijos pulkai…

Tai – tik kelios gijos, iš kurių vienas žymiausių Europos režisierių tvirta ranka audžia spalvingą epinę drobę, kuria įspūdingą reginį, paslapčių ir nuotykių kupiną istoriją apie šalį ir žmones, blaškomus istorijos audrų.

MORAVSKIS  2006-10-28 22:43:52 

Filmas pats geriasias...lenkai isties gerai kuria..nors ju Qou vadis netoks isidemetinas....ponas tadas turi kalbos grozi....jo grazus vaizdai o aplinka ir pats siuzetas sukrecia, jei kas nors ji peikia, vadinasi jie nesupranta meno..


MAIKIS  2002-01-05 13:47:26 

Na tai vienintelis filmas, kurio nepabaigiau ziureti. Pernelyg istestas, idomus tik tam tikrai zmoniu grupei, nervina kalbejimas eilemis ir t.t. Uz tokias babkes galejo sukurti linksmesni filmuka. Na vienintelis dalykas kuris patiko, vaizdai, dekoracijos. O seip tai slamstas.


VALDUX  1970-01-01 02:00:00 

Filmas geras. Aisku, jis ne kiekvieno skoniui, bet verta paziureti.


XXX  1970-01-01 02:00:00 

Filmas pernelyg ištęstas ir sentimentalus. Atrodo broliai lenkai tebesiilgi Žečpospolitos laikų. Tačiau žiūrėti kaip Lietuva švelniai tariant painiojama su Lenkija man nebuvo labai malonu.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 9148
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt