Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ANA IR KARALIUS (1999) 140 min.
Anna and the King
Romantinė drama
JAV
Kino platintojas: Cinemark

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Nepasižymėjęs ypač garsiais ir pelningais filmais režisierius Andy Tennant ryžosi kurti labai sudėtingą ir galima sakyti kontraversišką dramą. Amerikiečiai tvirtai yra įsitikinę ir kiekvieną kartą kartoja, kad filmo scenarijus yra paremtas tikroviškais įvykiais. Kita vertus, kolegos iš Tailando tvirtina, kad Anna Leonowens daugelį knygoje aprašytų faktų išgalvojo norėdama išgarsėti. Istoriniuose šaltiniuose teigiama, kad mokytoja iš D. Britanijos buvo pasamdyta tik guvernantės pareigoms, niekada nemokė karaliaus vaikų ir, svarbiausia, niekada net nebuvo susitikusi su karaliumi Monkgutu.

Pastarieji faktai visiškai prieštarauja romantiškam filmo finalui, kurį vainikuoja Anna'os (Jodie Foster) ir karaliaus Monkguto (Chow Yun-Fat) meilės šokis.

Kas yra teisus, nežino niekas. Realūs šios istorijos herojai jau seniai mirę, nusinešę į kapus tikrą teisybę. Kino žiūrovams nuo to bus tik įdomiau stebėti puikiai nufilmuotą juostą, o po seanso galbūt pasidomėti istorikų išvadomis.

1862 m. Mūšio lauke netekusi vyro mokytoja Anna Leonowens svajoja pakeisti savo gyvenimą. Kaip tik tuo metu ji gauna netikėtą Tailando (tuo metu šalis vadinosi Siamas) karaliaus kvietimą atvykti į šią nuostabios gamtos šalį ir išmokyti jo vaikus anglų kalbos. Ilgai nedvejodama, Ana kartu su savo sūnumi sėda į laivą ir iš Indijos persikelia į Bankoką.

Jos čia niekas nepasitiko ir nesurengė triukšmingų sutiktuvių. Ana jau iš anksto nujautė, kad naujos gyvenamosios vietos privalės ieškoti važinėdama vietiniu transportu. Vos atvykusią mokytoją pasitinka išblizginti ir kilimais nukloti didžiuliai karaliaus rūmai, tačiau pats Tailando valdytojas net neketina pasveikinti svečių. Dar daugiau, jis pamiršo pažadą skirti namą už rūmų teritorijos Anai ir jos sūnui.

Greitai prabėga dvi savaitės, tačiau Ana taip ir nepradėjo savo tiesioginio darbo. Ji vis laukia Karaliaus audiencijos, kuri vis nukeliama dėl svarbių Prancūzijos ir kitų šalių delegacijų atvykimo. Netekusi kantrybės, Ana išdrįsta sulaužyti įsigaliojusius protokolus ir žaibiškai prasiveržia prie Monkguto sosto. Susižavėjęs atvykėlės atkaklumu, karalius galų gale nusprendžia patikėti jai išmokyti 58-is vaikus anglų kalbos ir vakarietiškos kultūros.

Pats Monkgutas yra susirūpinęs savo šalies įvaizdžiu ir stengiasi padaryti viską, kad Tailando vardą žinotų visas pasaulis. Despotišku charakteriu garsėjantis valdytojas labiausiai nenori atsisakyti įsisenėjusių kultūros ir elgesio tradicijų. Viena iš jų, turėti kiek galima daugiau žmonų, kurių pagrindinė funkcija - auginti vaikus. Vargu, ar pats Monkgutas žino, kiek žmonų jis turi, nes kiekvieną dieną jam yra pristatoma vis nauja kandidatė. Karalius net ir norėdamas nespėtų mylėti visų savo moterų, nors liaudyje apie jį yra kalbama kaip dorą ir dosnų meilužį.

Tą puikiai supranta naujausia jo žmona Tuptim (Bai Ling), kurią karaliui padovanoja artimieji. Mergina tokiam sprendimui pasipriešinti neturi galimybės, todėl priversta palikti mylimą žmogų. Liūdną Tuptim nuotaiką savo patarimais ir knygomis mėgina praskaidrinti Ana, tačiau net ir ji nesugebės apsaugoti vargšelės nuo artėjančios tragedijos.

Tuo pat metu Tailande įsižiebia revoliucinės kibirkštys. Karaliui pradeda grasinti kaimyninės Burmos, pavaldžios D. Britanijai, galvažudžiai. Norėdamas apsaugoti savo tautą, Mokgutas išsiunčia į mūšio lauką kariuomenę, vadovaujamą jo brolio princo Chowfa ir klastingojo generolo Alako. Savo ruožtu, mokytoja Ana stengiasi iš paskutinių jėgų padėti sudėtingoje situacijoje atsidūrusiam Karaliui, kuris pradeda jausti atvykėlei mokytojai simpatijas.

PUSKYTE  2005-02-13 02:13:48 

Siandien sita filma rode per TV3, as ji macius buvau viena karta, bet vistiek norejau paziureti. Net uzsisakiau dabar parsisiust:) Tikrai geras filmas, aisku pabaigos norejosi kitokios, bet tai filmas. Super!!:)


KINGSIZE  2003-07-30 21:46:50 

Labai geras filmas. Romantika


KINGSIZE  2003-07-30 21:46:50 

Labai geras filmas. Romantika


MOSKVICHIUS  2001-06-04 19:52:26 

geras filmas, jega, net truksta zhodzhiu, apstulbes, shakes, eisiu rytoi pazhiuresiu :))))))


SAULIUS  2001-03-05 13:51:24 

Na filmo siužetas nėra kažkoks išskirtinis, bet vaizdai tai tikrai fantastiški. Pasižiūrėjau šį filmą kaip tik prieš išvažiuodamas i Tailandą - padėjo susidaryti įspūdį kas ten ir kaip. Nors šiaip, realybėje, vistiek ten viskas gražiau ;))


S  1970-01-01 02:00:00 

Tikrai grazus filmas - ir dekoracijos, ir aktoriai, ir zmones, ir vaidyba. Ir ne labai svarbu, ar tikrai istorijoje taip buvo, arba


CRAZY  1970-01-01 02:00:00 

Puikus filmas žmogui, kuris nori 2 val 20 min užmiršti visus savo rūpesčius dėl darbo, šeimos ir pan. Galima vadinti tai pasakaite, bet kaip žinome - kiekvienoje pasakoje yra ir pamokomoji dalis :)


NERIJA  1970-01-01 02:00:00 

Šis filmas paliko neišdildomą įspūdį. Tiek daug nuostabių scenų. O rūbų pompastiškumas! Verta pamatyti šį filmą jau vien dėl pasiaukojančios ir, deja, niekada neįgyvendinamos herojų meilės. mane ši kino juosta sužavėjo. Su mielu noru dar kartelį pažiūrėčiau.


MIKA  1970-01-01 02:00:00 

Vienintelis itikinamas dalykas siame filme jo biudzetas - rodos, 77 mln. USD. Susicukraves amerikietishkas shlamshtas.


D.  1970-01-01 02:00:00 

Sis filmas tikrai issiskiria savo gerumu. Jame nera tos kasdienybes, nuo kurios mes visi `bunkame`. Nuostabi gamta, geras vidinis zmoniu pasaulis - to taip mums truksta siandien. Tegul tai ir netikri faktai, bet kokie jie `gerietiski`. Kartais pavargstame nuo visu12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11532
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt