Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PROJEKTAS: BLEIRO RAGANA (1999) 80 min.
The Blair With Project
Mistinis siaubo filmas
JAV
Premjera Lietuvoje: 2000 01 14
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1994 - jų spalį trys studentai kinematografininkai išvyko į miškus netoli Berkitsvilio, Merilendo valstijoje, kurti dokumentinio filmo ir dingo be žinios… Po metų buvo rasta jų filmuota medžiaga.

Ilgą laiką Bleiro raganos legendą gaubė paslapčių šydas, o daugelis apie ją sužinojo tik šią vasarą, kai JAV kino teatruose buvo parodytas prieštaringų reakcijų sulaukęs filmas, sumontuotas iš juostų fragmentų, rastų studentų dingimo vietoje.

Ar Bleiro ragana gyvena vien liguistoje vietos gyventojų vaizduotėje? Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau istoriniai faktai bei vos prieš penkerius metus JAV visuomenę sukrėtusi tragedija liudija viena. Šiurpūs įvykiai Bleiro miestelyje, buvusiame JAV Merilendo valstijoje, prasidėjo dar XVIII amžiuje. 1785 -jų vasario mėnesį Bleiro gyventoja Eli Kedvard apkaltinama raganavimu ir išvaroma iš miestelio. Netrukus pasipila kruvinų įvykių banga: grobiami vaikai, vykdomos ritualinės žmogžudystės, kurios periodiškai kartojasi ištisus du šimtus metų. Apylinkėse ima sklisti kalbos apie miškuose siautėjančią demonišką jėgą, pasirodančią pusiau žmogaus, pusiau žvėries pavidalu.

Apie Bleiro raganos prakeiksmą daugiau imta šnekėti 1940 -aisiais, kuomet atsiskyrėlis Rastinas Paras prisipažįsta pagrobęs ir žiaurių ritualų metu nužudęs septynis miestelio vaikus. Pasak jo, jis tai darė verčiamas miškuose gyvenančios "senės šmėklos". 1994 - aisiai trys studentai kinematografininkai, susidomėję Bleiro raganos legenda, atvyksta į Berkitsvilį kurti dokumentinio filmo. Spalio 21 d. jaunuoliai išeina į Juodųjų kalvų girią ir dingsta be pėdsako. Negi ir jie tapo Bleiro prakeiksmo aukomis?

Vienintelis kraupių įvykių liudytojas - kino juostos, kuriose užfiksuota vis auganti baimė ir nenumaldomai artėjančios siaubingos pabaigos jausmas.

Martynas  2009-07-17 12:17:56 

Aš taip pat maniau, kad šis filmas tikras. Iki šiol: http://www.youtube.com/watch?v=2f7GpLmIljo


ERIKA  2007-12-02 21:54:12 

Man sis filmas labai patiko maciau ji gal pries 2metus labai noreciau dar karteli ji pamatyty tai gal kas galetu man ji atsiusti ar adresa pasakyti kaip atsisiusti,,,,labai prasau..


DEIVIDAS  2007-09-09 09:12:43 

Krc klausykit,sitas filmas puikus irodymas kad ir be musu mirtinguju yra kazkas daugiau! tai irode 3 studentai.As turiu sita filma kas noeit ji gaut ir pradet tiket mistika parasykit man per skype: deiwexas1393 ir padiskutuosim apie filma,nes jis man ivare didelis soka.


DIANA  2007-08-19 19:54:12 

man sis filmas irgi labai patiko.Netgi su siurpuliukais toks,ypac toj vietoj kur viena studenta randa pakarta apleistame name ;( labai geras filmas,gal kas nors ji turite ar zinot is kur ji atsisiust butu galima?


BASI  2003-11-01 03:10:51 

man sitas filmas ziauriai patiko ir galit sakyt kad as nesveiko proto bet kazkodel turiu tokia nuojauta kad tas mishkas tikrai yra ir kad jame tikrai gali but kazkas nepaaiskinamo.as i sita filma ziurejau labai rimtai nes tai ne kox paprastas veiksmo filmas ar dar kas...cia tikri jausmai tikra baime kazkas uz suvokimo ribu tai juosta bent jau as manau yra reali o ne kokio rezisieriaus darbas ir kad tie studentai tikrai ten buvo ir jiems tikrai kazkas atsitiko...


KAROLIS  2003-03-13 12:20:00 

Mačiau šį filmą ir man jis padarė labai didelį įspudį.Šis filamas kolkas geriausias emerikiečių sukurtas dokumentinis filmas.Jei galite kas nors parasykite adresu kur būtu galima susirasti daugiau informacijos apie si fima ir apie ta prjekta dekoju isanksto


MITERIZ X  2001-03-05 13:51:26 

ZMones zmones....nerasit jus nei siaubo nei nieko...jaj patys to neisivaizduosit.Va bootent ie esme sito filmo kaip pats isinvaizduoji ta blairo ragana.Ir be to kas per genijaicia ieshko spec. efektu --juk chia (pagal ju scenariju) visiaj ne tokio pobudzio filmas.Chia filmas ne storiems amerikiechiams kurie paziuri koki filma priksimshta spec efektu , kuriamia nei gilesnes prasmes(aishku ir sitam filme ne visada gilia prasme izvelgsi) nei apie ka pamastyt po filmo nera.CIa yra geras filmas.Beja man labaij keistaij skambakaipo zmones atsiliepia apie filmo kokybe---kazkaip labai kvaila ish ju puses manyti kad chia jokio profesianalumo nera ir panashiaij---juk chia ir noreta pabrezti kad tai nera filmas ,o kad tai yra rasta documentine medziaga, juolab kad tai prideda itampos ir tiesiog idomiau.TO SPECIALIAI IR NOREJO REZISIERAIAI!! Labai pagirtinas darbas galvojant kad jie patys sukure legenda apie blairo ragana po to pagal tai susigalvojo scenariju , susiorganizavo pora aktoriuir galiausiai patys zaide TIKRAIS zmoniu jausmais(jie juk nezinaojo kad juos ishdoorineja).Tikrai geras filmas...geriausia yra tai kad tai nera kieno nors sugalvoti teksta ,ar jausmai reishkiami dirbtinai.Patariu ziuret...ir kinoteatre


RAIMIS  2001-03-05 13:51:26 

žodžiu filmukas amerikonams, kurie du žingsnius nuo namu žengti be toletinio popieriaus atsargų bijo. Nenuostabu kad europoj neturėjo tokio poveikio, kaip ten, kur liaudis išlepusi per kraštus. Nemačiau tame filme nieko, nei idėjos, nei režisieriaus/operatoriaus darbo. ką įsidėmėjau, tai kad xebra nesismulkintama FUCK`si kas antras žodis. pas mus girtas traktoristas ir tai daugiau žodžių tarp keiksmų įterpia.


DAINIUS  2001-03-05 13:51:26 

Nuobodesnio filmo gyvenime nemaciau. Puse kino sales miegojo kita itemtai lauke kada sita nesamone pasibaigs. O kur nelauksi kad puse filmo juodas ekranas ir is kaloneliu sklinda visame filme pasikartojantys keiksmazodziai (butu bent jau ju daugiau enciklopedijose paieskoje otai vienas per ta pati) arba rodo besistumdancia chebra ir vel su tais paciais keiksmazodziais. Filma siulau butinai paziuret nes gyvenime nieko nuobodesnio as garantuoju jus nepamatysit. As manau reiktu ir oskara iteikt uz nuobodziausia filma. P.S. Turintiems prastesni regejima sio filmo ziuret nepatariu visai akis sugadinsit nes vaizdas viso filmo metu siaubingai juda.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11987
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt