Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
DANTĖS VIRŠUKALNĖ (1997) 108 min.
Dante's Peak
Veiksmo trileris
JAV
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Atrodo, jog mažas kurortinis kalnų miestelis, kuriame prasideda filmo veiksmas, - kone ramiausia vietelė Žemėje. Čia, nepakartojamo grožio gamtos apsuptyje, gyvena vos aštuonių tūkstančių žmonių bendruomenė, kurios pagrindinis gyvenimo šaltinis - gausiai plūstantys turistai. Atrodo, jog niekas negali sudrumsti miestelio ramybės, tačiau šiame rojaus kampelyje ima dėtis keisti ir kraupūs dalykai... Išsiaiškinti keistų įvykių atvyksta vulkanologų grupė, kurioje - ir pagrindinis juostos herojus Haris Daltonas. Nejaugi šalia miestelio didingai dunksanti Dantės viršukalnė žada "prabusti"? Haris įsitikinęs, kad vulkanas gali išsiveržti bet kurią akimirką. Jo draugai mokslininkai - kiek skeptiškesni. Visi žino, kad išsiveržus ugnikalniui Kolumbijoje, žuvo Hario sužadėtinė, todėl mano, kad jis tiesiog per jautriai reaguoja į, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingus, kalno "atgijimo" požymius. Miestelio valdžia apie evakuaciją per patį turistinio sezono įkarštį nenori net girdėti. Tik žavi miestelio merė kiek rimčiau vertina vulkanologo perspėjimus. Deja, greitai paaiškėja, kad Haris neklydo - Dantės kalnas parodo savo siaubingą galią. Rojus virsta pragaru: pelenų debesys, purvo ir akmenų nuošliaužos palaidoja išdrįsusių pašaipiai reaguoti į gamtos perspėjimus miestelėnų namus, šalia miestelio tekanti rami upė per kelias valandas virsta riaumojančiu ir šluojančiu viską savo kelyje ugnies ir įkaitusios lavos srautu. Ar pavyks kam nors išsigelbėti?

"Tai filmas, kuris tikrai padidins adrenalino kiekį žiūrovų kraujyje", - sako režisierius Roger`is Donaldson`as. Beje, šis australų kilmės režisierius pats kažkada studijavo geologiją ir vulkanologiją, o įgytas žinias panaudojo kurdamas šį filmą.

Specialiaisiais efektais stulbinančioje juostoje pagrindinius vaidmenis atlieka ryškios žvaigždės: naujasis "Džeimsas Bondas" Pierce`as Brosnan`as ir Linda Hamilton.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 5824
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt