Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
DINGĘS PASAULIS: JUROS PERIODO PARKAS (1997) 134 min.
The Lost World: Jurassic Park
Mokslinė fantastika su spec.efektais
JAV
Kino platintojas: Bombos filmai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Steven'o Spielberg'o hitas "Dingęs pasaulis: Juros periodo parkas" - tai jo paties 1993 metais sukurtos juostos "Juros periodo parkas" tęsinys. Beje, pastarasis filmas savo laiku buvo apdovanotas "Oskarais" už geriausius vaizdo efektus, įgarsinimą bei garso efektų montažą ir tapo pačiu pelningiausiu visų laikų filmu. Kaip ir pirmasis, šis filmas sukurtas pagal populiaraus amerikiečių rašytojo ir scenaristo Michael'o Crichton'o bestselerį ir stulbina žiūrovus dar įspūdingesniais režisieriaus užmojais bei specialiųjų efektų kūrėjų fantazija.

Pirmoji juosta pasakojo apie genų inžinerijos genijų John'ą Hamond'ą, sugebėjusį "atkurti" seniai išmirusius dinozaurus. Deja, nuošalioje saloje, kur buvo įkurtas savotiškas dinozaurų draustinis, "žvėreliai" sukėlė maištą ir juos teko sunaikinti. Tačiau, pasirodo, kai kurie išliko!.. "Dingusiojo pasaulio…" veiksmas rutuliojasi praėjus ketveriems metams po audringų pirmojo filmo įvykių. Paaiškėja, jog prieš perkeliant monstrus į liūdnai pagarsėjusį parką, jie buvo auginami nedidelėje negyvenamoje saloje. Čia jie ir išliko. Sugedus apsaugos sistemoms, visi ropliai "išėjo į laisvę" ir dabar niekieno netrikdomą jų gyvenimą saloje reguliuoja natūrali atranka ir gamtos dėsniai. Į salą atvyksta mokslininkų ekspedicija, kuriai vadovauja visus pirmojo filmo siaubus patyręs zoologas Ian'as Malcolm'as. Tačiau tuo pačiu metu saloje pasirodo ir grupė žiaurių medžiotojų, kurių užduotis - sugauti ir atgabenti į JAV gyvą tiranozaurą…

Filmuojant buvo naudojami kompiuteriu sukurti grafiniai "dinozaurai" bei natūralaus dydžio maketai. "Dingusiame pasaulyje…" žiūrovai išvys du tiranozaurus - patiną ir patelę, sukurtus garsioje Stan'o Winston'o firmoje. Abiejų roplių modeliai tiesiog stulbinančiai panašūs į gyvus dinozaurus. Kiekvienas jų kainavo apie milijoną dolerių. Abu modeliai "kimšte prikimšti" sudėtingos elektronikos, kurią valdė visa specialistų brigada. Vien tik tiranozauro galva svėrė pusę tonos ir vienu judesiu galėjo sutraiškyti automobilį. Tačiau elektroniniai monstrai buvo labai nejudrūs - norint apsukti dinozaurą kartais tekdavo sugaišti net kelias dienas. Filme žiūrovai išvys dar bent dešimties rūšių roplius,sukurtus kompiuteriu. Be visų kibernetinių pabaisų filme, žinoma, vaidina ir gyvi aktoriai. Ian'o Malcolm'o vaidmenį sukūrė jau iš "Juros periodo parko" pažįstamas aktorius Jeff`as Goldblum`as. Jo kolegę Sarah Harding vaidina garsiosios Demi Moore sesuo Julianne Moore; niūrų ir žiaurų, bet turintį savitą garbės kodeksą dinozaurų medžiotoją Roland'ą Tembo - britų kilmės aktorius Pete`as Postlethwaite`as. Nedideliame epizode pasirodo ir garsusis aktorius bei režisierius Richard`as Attenborough, beje, ir pirmajame filme vaidinęs genialųjį mokslininką John'ą Hamond'ą.

LUKAS  2001-11-10 15:11:41 

Tai tiesiog geras filmasFilmo aprašymas aplankytas kartų: 6175
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt