Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MATRICA (1999) 136 min.
The Matrix
Fantastinis trileris, specialiųjų efektų ir virtualios tikrovės šedevras
JAV
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Pasaulyje egzistuoja dvi realybės.
Viena iš jų - tai mūsų kasdieninis gyvenimas.
Kita - sunkiai žmogaus protu suvokiama erdvė -
MATRICA

"Neo, ar tu miegodamas kada nors matei sapną? Sapną, kuris tau atrodė tikrove? O jeigu įsivaizduotum, kad vieną kartą tau nepavyktų pabusti iš sapno? Kaip tokiu atveju tu atskirtum, kur yra sapnas, o kur tikrovė?"

Kuklus vaikinukas Thomas Andersonas (Keanu Reeves) turi rimtą ir gerai apmokamą darbą stambioje kompiuterinių technologijų firmoje. Tačiau atlikęs privalomus darbdavių reikalavimus, jis puola ieškoti atsakymo apie Matricą. Jis yra tvirtai įsitikinęs, tai yra gyvenimo prasmė. Jis beveik nemiega naktimis. Tik iš negausių, patyliukais sklindančių kalbų jis girdėjo, kad Matrica - tai beprotiškai žiaurus mechanizmas, kontroliuojantis jo ir kitų žmonių gyvenimus. Jaunuolis žino, kad jis gyvena 1999 m. pabaigoje. Ir karštligiškai nori sužinoti... kas yra ta MATRICA?

"Tai netikras pasaulis, kuris užtemptas ant mūsų akių, kad negalėtumėm matyti tikros realybės."

Dar Thomas žino vieną vardą - Morpheus (Laurence Fishburne). Tai žmogus, kurio beveik niekas nematė, neturi supratimo, kur jį galima sutikti. Bet iš tų pačių kalbų yra girdėję, kad tai nenusakomai protingas, niekaip nesugaunamas ir labiausiai pavojingas žmogus visoje Žemėje. Thomas Andersenas žinos, kad jeigu jam pavyks kažkaip susisiekti su Morpheusu, tada jis sužinos atsakymą į labiausiai kankinantį klausimą. Tik Morpheusas žino Tiesą.

"Aš mačiau laukus. Begalinius laukus, kuriuose jau negimsta žmonės. Jie yra tiesiog auginami."

Vieną naktį Thomas sutinka gražią merginą vardu Trinity (Carrie-Anne Moss), kuri vaikinuką pašaukia jo slapyvardžiu Neo. Ji žino kaip surasti kelią į visiškai kitą pasaulį,. Tačiau jaunuoliui šis susitikimas pasirodo tarsi sapnas. Tuo metu jis dar nežinojo, kad Morpheusas ieško žmogaus vardu Neo, kuriam bus lemta IŠGELBĖTI pasaulį. Neo - tai VIENINTELĖ viltis.

Thomas ir toliau įnirtingai ieško Morpheuso, tačiau šis apsireiškia pats. Jaunuolis gauna voką su mobilų telefonų ir kortelę su numeriu 555-0690. Surinkęs šiuos skaičius, jis išgirsta Morpheuso balsą. Jis akimirksniu įspėja, kad reikia kuo greičiau nešdintis iš pastato, nes priešingu atveju Neo pateks į AGENTŲ spąstus. Tai į Matricą infiltruoti kompiuteriai žmonių pavidalu.

"Jeigu tu nesi vienas iš mūsų, tai tuomet tu esi vienas iš jų."

Tvarkingais kostiumais ir juodais akiniais pasipuošę "žmonės" prižiūri tvarką Matricoje. Jie atsakingi, kad normalūs žmonės NIEKO NESUŽINOTŲ ir toliau galvotų, kad dabar 1999 m. Jie taip pat nori sučiupti Morpheusą ir jo ištikimiausius septynis pagalbininkus bei visam laikui panaikinti ryšį su TIKRU PASAULIU. Jiems vadovauja agentas Smithas (Hugo Weaving), kuris labai nori išsiaiškinti, ką apie Matricą žino Thomas Andersonas.

Neįmanoma papasakoti, kas yra Matrica. Ją reikia PAMATYTI PAČIAM.

"Tai klausimas, kuris tiesiog "veža" mus."

Morpheusas suteikia Neo šansą PASIRINKTI - Matricą arba Realybę. Po ilgų dvejonių jaunuolis pasirenka realų pasaulį ir pamato kaip iš tikrųjų atrodo Žemė šiuo metu, t.y 2199 m. Ten nėra miestų, nėra gatvių, nėra namų. Aplink tik tamsa ir vanduo. Jie ieško būdų, kaip nugalėti agentus ir išgelbėti pasaulį. Tačiau kaip tai padaryti ŽINO tik Neo.

Kiekvienas žingsnis, kiekviena mintis, kiekvienas judesys turi būti apskaičiuotas, kad nugalėtum Matricą. Visų pirma reikia išmokti NEGALVOTI ir atpalaiduoti protą. Tik tuomet tu galėsi skraidyti, šokinėti nuo vieno dangoraižio ant kito, išsisukinėti nuo kulkų ir kovoti su nenugalimais AGENTAIS.

.ROMKA  2002-09-16 22:15:53 

Filmas veiksmo ir garso atzvilgiu tobulas, bet isiziurejus geriau galima rasti daug panasumu i pasaka :


TUMBA JUMBA  2002-09-08 17:35:46 

U sitas filmas rulezz net as pats geriau nebuciau sugalvojas su tai kompais o kaip jie musesi tik trak babak stukt stuk ir vsio


VESPER  2002-08-14 21:49:49 

Jau tooooookio filmo nesu maciusi.Tai vienas is tu spec.efektais,vaidyba ir scenarium pasizymintis sedevras.Maciau gal 9 kartus ir noriu dar.Gal kam pasirodis juokinga bet as uzkietejusi fane ir laukiu nesulaukiu filmo tesinio


TIA  2002-08-09 17:51:44 

filmas jega.o kad suprastum kas yra matrica reikia tesiog pasiziureti filma.bet ne visi gali suprast.


CHIMERA  2002-08-03 17:15:28 

tokio kino nebuvo ir matyt nebus. ziurejau gal 10 kartu ir noriu dar. tikrove persipynusi su nerealybe. neitiketini efektai, faini aktoriai ir klasiskas scenarijus. tiems kam matrix nepatiko galiu pasakyti tik tiek: jus jos paprasciausiai nesupratot :)


ALMANTĖ  2002-08-03 13:59:54 

Nerealus filmas! Puiki vaidyba ir puikus spec. efektai! Palieka neišdildomą įspūdį ilgam laikui! Tai vienas iš tų filmų,kuriuos tiesiog privalai pamatyti,kitaip daug ką prarasi! Turėtų patikti įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms,nes jame yra visko: fantastikos,puikių kovos scenų,ypatinga užduotis,intriga ir truputis meilės-viskas ko reikia puikiam šiuolaikiniam filmui!


NARKUSA  2002-07-30 12:44:19 

Nepaisant efektu padaryto ispudzio,reiktu atkreipti demesi ir i puikia vaidyba,beisiuzetą!


JURGITA  2002-07-28 16:59:37 

Keanu Reeves yra labai grazus.Ir siaip labai fainas filmas.As ji ziurejau keturis kartus!!!Ir tikrai nenusivyliau!


FA  2002-07-26 16:30:04 

Sis filmas idealus irodymas kaip valstybe nori sukontroliuoti kiekviena savo pilieti, jo centa, galbut tai labai arti dabartines realybes...


MATRICA  2002-07-22 03:38:42 

Geras, bet kiberpanko idejos buvo pasiskolintos ish senesniu kuriniu su kiberpanku. Kam labai patiko matrica pradekit dometis - yra daug nekomerciniu filmu, kurie neateina iki kino teatro deja.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 40895
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt