Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MATRICA (1999) 136 min.
The Matrix
Fantastinis trileris, specialiųjų efektų ir virtualios tikrovės šedevras
JAV
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Pasaulyje egzistuoja dvi realybės.
Viena iš jų - tai mūsų kasdieninis gyvenimas.
Kita - sunkiai žmogaus protu suvokiama erdvė -
MATRICA

"Neo, ar tu miegodamas kada nors matei sapną? Sapną, kuris tau atrodė tikrove? O jeigu įsivaizduotum, kad vieną kartą tau nepavyktų pabusti iš sapno? Kaip tokiu atveju tu atskirtum, kur yra sapnas, o kur tikrovė?"

Kuklus vaikinukas Thomas Andersonas (Keanu Reeves) turi rimtą ir gerai apmokamą darbą stambioje kompiuterinių technologijų firmoje. Tačiau atlikęs privalomus darbdavių reikalavimus, jis puola ieškoti atsakymo apie Matricą. Jis yra tvirtai įsitikinęs, tai yra gyvenimo prasmė. Jis beveik nemiega naktimis. Tik iš negausių, patyliukais sklindančių kalbų jis girdėjo, kad Matrica - tai beprotiškai žiaurus mechanizmas, kontroliuojantis jo ir kitų žmonių gyvenimus. Jaunuolis žino, kad jis gyvena 1999 m. pabaigoje. Ir karštligiškai nori sužinoti... kas yra ta MATRICA?

"Tai netikras pasaulis, kuris užtemptas ant mūsų akių, kad negalėtumėm matyti tikros realybės."

Dar Thomas žino vieną vardą - Morpheus (Laurence Fishburne). Tai žmogus, kurio beveik niekas nematė, neturi supratimo, kur jį galima sutikti. Bet iš tų pačių kalbų yra girdėję, kad tai nenusakomai protingas, niekaip nesugaunamas ir labiausiai pavojingas žmogus visoje Žemėje. Thomas Andersenas žinos, kad jeigu jam pavyks kažkaip susisiekti su Morpheusu, tada jis sužinos atsakymą į labiausiai kankinantį klausimą. Tik Morpheusas žino Tiesą.

"Aš mačiau laukus. Begalinius laukus, kuriuose jau negimsta žmonės. Jie yra tiesiog auginami."

Vieną naktį Thomas sutinka gražią merginą vardu Trinity (Carrie-Anne Moss), kuri vaikinuką pašaukia jo slapyvardžiu Neo. Ji žino kaip surasti kelią į visiškai kitą pasaulį,. Tačiau jaunuoliui šis susitikimas pasirodo tarsi sapnas. Tuo metu jis dar nežinojo, kad Morpheusas ieško žmogaus vardu Neo, kuriam bus lemta IŠGELBĖTI pasaulį. Neo - tai VIENINTELĖ viltis.

Thomas ir toliau įnirtingai ieško Morpheuso, tačiau šis apsireiškia pats. Jaunuolis gauna voką su mobilų telefonų ir kortelę su numeriu 555-0690. Surinkęs šiuos skaičius, jis išgirsta Morpheuso balsą. Jis akimirksniu įspėja, kad reikia kuo greičiau nešdintis iš pastato, nes priešingu atveju Neo pateks į AGENTŲ spąstus. Tai į Matricą infiltruoti kompiuteriai žmonių pavidalu.

"Jeigu tu nesi vienas iš mūsų, tai tuomet tu esi vienas iš jų."

Tvarkingais kostiumais ir juodais akiniais pasipuošę "žmonės" prižiūri tvarką Matricoje. Jie atsakingi, kad normalūs žmonės NIEKO NESUŽINOTŲ ir toliau galvotų, kad dabar 1999 m. Jie taip pat nori sučiupti Morpheusą ir jo ištikimiausius septynis pagalbininkus bei visam laikui panaikinti ryšį su TIKRU PASAULIU. Jiems vadovauja agentas Smithas (Hugo Weaving), kuris labai nori išsiaiškinti, ką apie Matricą žino Thomas Andersonas.

Neįmanoma papasakoti, kas yra Matrica. Ją reikia PAMATYTI PAČIAM.

"Tai klausimas, kuris tiesiog "veža" mus."

Morpheusas suteikia Neo šansą PASIRINKTI - Matricą arba Realybę. Po ilgų dvejonių jaunuolis pasirenka realų pasaulį ir pamato kaip iš tikrųjų atrodo Žemė šiuo metu, t.y 2199 m. Ten nėra miestų, nėra gatvių, nėra namų. Aplink tik tamsa ir vanduo. Jie ieško būdų, kaip nugalėti agentus ir išgelbėti pasaulį. Tačiau kaip tai padaryti ŽINO tik Neo.

Kiekvienas žingsnis, kiekviena mintis, kiekvienas judesys turi būti apskaičiuotas, kad nugalėtum Matricą. Visų pirma reikia išmokti NEGALVOTI ir atpalaiduoti protą. Tik tuomet tu galėsi skraidyti, šokinėti nuo vieno dangoraižio ant kito, išsisukinėti nuo kulkų ir kovoti su nenugalimais AGENTAIS.

AMUR  2002-07-20 13:13:47 

Tikrai geras praeites filmas.Kuris beabejo parode kokie turi buti siuoliakiniai filmai.


NYRMOPATEPIRLIUS  2002-07-14 17:25:39 

Nerealus filmas!!!! Pats geriausias ish visu mano matytu ir vapshe toks filmas gali nepatikti tik kokiems snobams ar shiaip lopetoms kurie kampo nepagauna. SHITAS FILMAS COOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


INDRAJA  2002-06-29 12:44:20 

Tai vienas iš tų filmų, kurie žymi ištisų epochų ribas pramoginio kino istorijoje (o gal ir ne tik joje).


RADIJATORIUS  2002-06-14 12:11:23 

Super filmas. Ziurejau gal kokius 6 ar 8 kartus. nebeatsimenu tiksliai. neitiketinai gerai padarytas filmas. paskui susiradau filma apie patricos kurima. tai ji paziurejus galiu pasakyti. zemai lenkiu galva rezisieriams ir juo labiau spec efektu kurejams. Si filma apibudina vienas zodis - NUOSTABU.


ABE DREAMS  2002-06-01 15:17:56 

Kaip jie po galais tą padarė? Štai kur tikra progresija.Nusišaukit kam šis reginys nepatiko.


MATRCAS  2002-05-04 21:52:01 

kaip sakoma geriau ir buti negali tai yra filmas kuri verta ziureti daugiau kartu nei titanikas ir tai yra tiesa


KRITIKAS  2002-05-01 14:47:48 

Liux filmas. Su fantastikos elementais bet nepaziureti sio filmo neimanoma. Laukiu Matricos 2


ANGEL  2002-04-29 15:21:46 

Geras filmas. Daug efektų ir jaudinanti istorija apie galimą ateitį, kur mes būsime valdomi mašinų. Siūlyčiau pažiūrėti ir atmerkti akis. Galbūt mes irgi taip gyvename.


VISKIS  2002-04-27 11:20:20 

Jus manote kad matete geriausia filma pasaulyje?Jei nematete matricos tai ir gero filmo nematete.Fantastika fffaaannntttaaassstttiiikkkaaa ne filmas.


NERIJUS  2002-04-01 00:49:24 

Filmas matrica buvo riba-po jo meciau vaikscioti i Holivudo filmus. Sitokios idiotizmo koncentracijos viename filme dar neteko matyti. Duodu filmui *****5 tik daugiau jo niekam nerodykitFilmo aprašymas aplankytas kartų: 40906
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt