Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MATRICA (1999) 136 min.
The Matrix
Fantastinis trileris, specialiųjų efektų ir virtualios tikrovės šedevras
JAV
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Pasaulyje egzistuoja dvi realybės.
Viena iš jų - tai mūsų kasdieninis gyvenimas.
Kita - sunkiai žmogaus protu suvokiama erdvė -
MATRICA

"Neo, ar tu miegodamas kada nors matei sapną? Sapną, kuris tau atrodė tikrove? O jeigu įsivaizduotum, kad vieną kartą tau nepavyktų pabusti iš sapno? Kaip tokiu atveju tu atskirtum, kur yra sapnas, o kur tikrovė?"

Kuklus vaikinukas Thomas Andersonas (Keanu Reeves) turi rimtą ir gerai apmokamą darbą stambioje kompiuterinių technologijų firmoje. Tačiau atlikęs privalomus darbdavių reikalavimus, jis puola ieškoti atsakymo apie Matricą. Jis yra tvirtai įsitikinęs, tai yra gyvenimo prasmė. Jis beveik nemiega naktimis. Tik iš negausių, patyliukais sklindančių kalbų jis girdėjo, kad Matrica - tai beprotiškai žiaurus mechanizmas, kontroliuojantis jo ir kitų žmonių gyvenimus. Jaunuolis žino, kad jis gyvena 1999 m. pabaigoje. Ir karštligiškai nori sužinoti... kas yra ta MATRICA?

"Tai netikras pasaulis, kuris užtemptas ant mūsų akių, kad negalėtumėm matyti tikros realybės."

Dar Thomas žino vieną vardą - Morpheus (Laurence Fishburne). Tai žmogus, kurio beveik niekas nematė, neturi supratimo, kur jį galima sutikti. Bet iš tų pačių kalbų yra girdėję, kad tai nenusakomai protingas, niekaip nesugaunamas ir labiausiai pavojingas žmogus visoje Žemėje. Thomas Andersenas žinos, kad jeigu jam pavyks kažkaip susisiekti su Morpheusu, tada jis sužinos atsakymą į labiausiai kankinantį klausimą. Tik Morpheusas žino Tiesą.

"Aš mačiau laukus. Begalinius laukus, kuriuose jau negimsta žmonės. Jie yra tiesiog auginami."

Vieną naktį Thomas sutinka gražią merginą vardu Trinity (Carrie-Anne Moss), kuri vaikinuką pašaukia jo slapyvardžiu Neo. Ji žino kaip surasti kelią į visiškai kitą pasaulį,. Tačiau jaunuoliui šis susitikimas pasirodo tarsi sapnas. Tuo metu jis dar nežinojo, kad Morpheusas ieško žmogaus vardu Neo, kuriam bus lemta IŠGELBĖTI pasaulį. Neo - tai VIENINTELĖ viltis.

Thomas ir toliau įnirtingai ieško Morpheuso, tačiau šis apsireiškia pats. Jaunuolis gauna voką su mobilų telefonų ir kortelę su numeriu 555-0690. Surinkęs šiuos skaičius, jis išgirsta Morpheuso balsą. Jis akimirksniu įspėja, kad reikia kuo greičiau nešdintis iš pastato, nes priešingu atveju Neo pateks į AGENTŲ spąstus. Tai į Matricą infiltruoti kompiuteriai žmonių pavidalu.

"Jeigu tu nesi vienas iš mūsų, tai tuomet tu esi vienas iš jų."

Tvarkingais kostiumais ir juodais akiniais pasipuošę "žmonės" prižiūri tvarką Matricoje. Jie atsakingi, kad normalūs žmonės NIEKO NESUŽINOTŲ ir toliau galvotų, kad dabar 1999 m. Jie taip pat nori sučiupti Morpheusą ir jo ištikimiausius septynis pagalbininkus bei visam laikui panaikinti ryšį su TIKRU PASAULIU. Jiems vadovauja agentas Smithas (Hugo Weaving), kuris labai nori išsiaiškinti, ką apie Matricą žino Thomas Andersonas.

Neįmanoma papasakoti, kas yra Matrica. Ją reikia PAMATYTI PAČIAM.

"Tai klausimas, kuris tiesiog "veža" mus."

Morpheusas suteikia Neo šansą PASIRINKTI - Matricą arba Realybę. Po ilgų dvejonių jaunuolis pasirenka realų pasaulį ir pamato kaip iš tikrųjų atrodo Žemė šiuo metu, t.y 2199 m. Ten nėra miestų, nėra gatvių, nėra namų. Aplink tik tamsa ir vanduo. Jie ieško būdų, kaip nugalėti agentus ir išgelbėti pasaulį. Tačiau kaip tai padaryti ŽINO tik Neo.

Kiekvienas žingsnis, kiekviena mintis, kiekvienas judesys turi būti apskaičiuotas, kad nugalėtum Matricą. Visų pirma reikia išmokti NEGALVOTI ir atpalaiduoti protą. Tik tuomet tu galėsi skraidyti, šokinėti nuo vieno dangoraižio ant kito, išsisukinėti nuo kulkų ir kovoti su nenugalimais AGENTAIS.

AFRA  2002-03-27 21:52:27 

Jega filmas....Padeda suvokti proto jega ir galia....


BITE  2002-03-15 23:06:26 

Nu gal tie visokie efektai ir veiksmas neblogas... Bet tas filmas gryna nesamone. Net neiskentejau viso perziuret. Ne biski nebedomino!


JOGIS  2002-03-15 21:53:47 

Pats geriausias filmas koki tik kada esu mates . Zhinoma kaip ir visuose holivudo 'shedevruose' jauciamas melodramishkas popso prieskonis(hehe), bet tokio gero filmo dar nebuvau mates.Zhejau kino teatre o paskui dar 2 kartus namie...Neacibosta lygiai taippat kaip ir gera knyga...Geri aktoriai+NEREALUS siuzhetas.Nemanaw kad kazhkas panashaws buvo sukurta anxciau;jei klystu - rashykit!


ANDRIUS  2002-01-26 12:10:25 

Tai yra tiesiog SEDEVRAS.


ROSMIT  2001-12-28 10:34:36 

Jo filmas fantastiskas. Girdejau is draugu, kad jis cool, bet pati nepatikejau kol nepamaciau savo akimis. Visiems kas dar nemate rekomenduoju paziureti, nepasigailesite!!!!


APOLLO  2001-12-20 17:35:38 

As esu pries fanatizma, bet tikrai diewinu sy filma. Po jo net y kino teatrus nuobodu eiti - wistiek nieko geriau neparodys. Jis fantastiskas :]


DOOM  2001-12-03 22:47:01 

Pats pats pats idomiausias filmas, koki tik esu mates! Tikrai :) Visiems patariu ir paziureti, ir draugams parekomenduoti, ir nusipirkti.


FREJA  2001-11-30 01:03:22 

O... siam filmui man ir 5 balu negaila (siaip jau siuo atzvilgiu esu skupi, nes 5 - tik sedevrams), o cia kazkas link to :] nors jis jau tikrai... kaip cia pasakius, senokas, bet kiekviena karta, kai vaziuoju pas mociute (ten yra DVD namu kinas) as su broliu ji issimomuoju (pastarasis is viso apsvaiges vaiksto po jo). Tai filmas kupinas ne tik spec. efektu, bet ir giliu pamastymu, kurie vercia suabejoti, bent trumpam susimastyti kas? kur? kaip? ir kodel?


MONIKA  2001-11-18 17:57:36 

COOL COOL ir dar karta COOL jei kas irgi taip manot tai parasykite!!!!!!!!!!!!!!


HUGAS  2001-11-16 03:29:32 

Viska pasako laimeti oskarai. Nieko negaliu pridurti. Pats geriausias mano iki siol matytas...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 40894
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt