Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MATRICA (1999) 136 min.
The Matrix
Fantastinis trileris, specialiųjų efektų ir virtualios tikrovės šedevras
JAV
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Pasaulyje egzistuoja dvi realybės.
Viena iš jų - tai mūsų kasdieninis gyvenimas.
Kita - sunkiai žmogaus protu suvokiama erdvė -
MATRICA

"Neo, ar tu miegodamas kada nors matei sapną? Sapną, kuris tau atrodė tikrove? O jeigu įsivaizduotum, kad vieną kartą tau nepavyktų pabusti iš sapno? Kaip tokiu atveju tu atskirtum, kur yra sapnas, o kur tikrovė?"

Kuklus vaikinukas Thomas Andersonas (Keanu Reeves) turi rimtą ir gerai apmokamą darbą stambioje kompiuterinių technologijų firmoje. Tačiau atlikęs privalomus darbdavių reikalavimus, jis puola ieškoti atsakymo apie Matricą. Jis yra tvirtai įsitikinęs, tai yra gyvenimo prasmė. Jis beveik nemiega naktimis. Tik iš negausių, patyliukais sklindančių kalbų jis girdėjo, kad Matrica - tai beprotiškai žiaurus mechanizmas, kontroliuojantis jo ir kitų žmonių gyvenimus. Jaunuolis žino, kad jis gyvena 1999 m. pabaigoje. Ir karštligiškai nori sužinoti... kas yra ta MATRICA?

"Tai netikras pasaulis, kuris užtemptas ant mūsų akių, kad negalėtumėm matyti tikros realybės."

Dar Thomas žino vieną vardą - Morpheus (Laurence Fishburne). Tai žmogus, kurio beveik niekas nematė, neturi supratimo, kur jį galima sutikti. Bet iš tų pačių kalbų yra girdėję, kad tai nenusakomai protingas, niekaip nesugaunamas ir labiausiai pavojingas žmogus visoje Žemėje. Thomas Andersenas žinos, kad jeigu jam pavyks kažkaip susisiekti su Morpheusu, tada jis sužinos atsakymą į labiausiai kankinantį klausimą. Tik Morpheusas žino Tiesą.

"Aš mačiau laukus. Begalinius laukus, kuriuose jau negimsta žmonės. Jie yra tiesiog auginami."

Vieną naktį Thomas sutinka gražią merginą vardu Trinity (Carrie-Anne Moss), kuri vaikinuką pašaukia jo slapyvardžiu Neo. Ji žino kaip surasti kelią į visiškai kitą pasaulį,. Tačiau jaunuoliui šis susitikimas pasirodo tarsi sapnas. Tuo metu jis dar nežinojo, kad Morpheusas ieško žmogaus vardu Neo, kuriam bus lemta IŠGELBĖTI pasaulį. Neo - tai VIENINTELĖ viltis.

Thomas ir toliau įnirtingai ieško Morpheuso, tačiau šis apsireiškia pats. Jaunuolis gauna voką su mobilų telefonų ir kortelę su numeriu 555-0690. Surinkęs šiuos skaičius, jis išgirsta Morpheuso balsą. Jis akimirksniu įspėja, kad reikia kuo greičiau nešdintis iš pastato, nes priešingu atveju Neo pateks į AGENTŲ spąstus. Tai į Matricą infiltruoti kompiuteriai žmonių pavidalu.

"Jeigu tu nesi vienas iš mūsų, tai tuomet tu esi vienas iš jų."

Tvarkingais kostiumais ir juodais akiniais pasipuošę "žmonės" prižiūri tvarką Matricoje. Jie atsakingi, kad normalūs žmonės NIEKO NESUŽINOTŲ ir toliau galvotų, kad dabar 1999 m. Jie taip pat nori sučiupti Morpheusą ir jo ištikimiausius septynis pagalbininkus bei visam laikui panaikinti ryšį su TIKRU PASAULIU. Jiems vadovauja agentas Smithas (Hugo Weaving), kuris labai nori išsiaiškinti, ką apie Matricą žino Thomas Andersonas.

Neįmanoma papasakoti, kas yra Matrica. Ją reikia PAMATYTI PAČIAM.

"Tai klausimas, kuris tiesiog "veža" mus."

Morpheusas suteikia Neo šansą PASIRINKTI - Matricą arba Realybę. Po ilgų dvejonių jaunuolis pasirenka realų pasaulį ir pamato kaip iš tikrųjų atrodo Žemė šiuo metu, t.y 2199 m. Ten nėra miestų, nėra gatvių, nėra namų. Aplink tik tamsa ir vanduo. Jie ieško būdų, kaip nugalėti agentus ir išgelbėti pasaulį. Tačiau kaip tai padaryti ŽINO tik Neo.

Kiekvienas žingsnis, kiekviena mintis, kiekvienas judesys turi būti apskaičiuotas, kad nugalėtum Matricą. Visų pirma reikia išmokti NEGALVOTI ir atpalaiduoti protą. Tik tuomet tu galėsi skraidyti, šokinėti nuo vieno dangoraižio ant kito, išsisukinėti nuo kulkų ir kovoti su nenugalimais AGENTAIS.

ANDRELKA  2001-11-08 09:10:28 

Auccc, tai nepobostantis filmukas kuri galiu Ziureti tukstanti kartu ir naujai viskontempliuoti ir jo ivykiu ruleteje atsipalaiduoti - muzika, efektai, aktoriai, scenos, filosofija ir erdves iterpretacijai... tiesiog beribes! Zmogus nujaucia, kad jo galimybes velniskai grandiozines ir unikalios, bet ju atrast pazint ir apvaldyt dar nesugeba, bet tai laiko klausimas, o dabar mes kuriame filmus, kurie intuityviai kalba apie tai, ka mes bent apie savo tapatybe suvokiam - sapnuojam... Viskam reikia savo terpes savo laiko savo tikslo - evoliucijonavimo!


DESIGINE  2001-11-04 21:05:21 

veza jau 1.5 metu ir vez dar ilgai o tiems kas nesupranta gilesniu minciu siulyciau nerasyneti ...


ROKAZ  2001-11-01 01:13:00 

Sorry, bet... ar jus nepagalvojot, kad sitas filmas totali nesamone? Kas per frazes??


JUSTIS  2001-06-27 02:42:21 

kol kas tai mano geriausias filmas is mano matytu


TOM  2001-06-10 16:56:15 

VALIO! As taip laukiau tokio filmo, kuri ziuredamas nenori nei valgyt, nei gert, nei rukyt, visa laika sedejau ibedes akis ir tik pabaigoje filmo suratau, kad as kino teatre.


DARIJA  2001-04-26 19:39:58 

Šis filmas yra tiesiog puikus!


DOOM  2001-04-24 18:38:29 

SUPER!!!


ME  2001-03-13 18:31:03 

Nieko pridurti negaliu. Gera proga susimastyti...


DOOM  2001-03-05 13:51:45 

Įspūdingas filmas. Mačiau 8 kartus iš jų 2 - kinoteatruose. Puikus originalus siužetas, apie efektus nekalbu. Reikia pamatyti, tada viskas bus aišku.


MOTIEJUS  2001-03-05 13:51:45 

Jega! Jame daug spec. efektu,ir labai idomiai ziurisi. Filmas puikiai atitinka aprasyma, ilgas. Verta nueti i kino teatra ir ziureti.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 40905
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt