Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MATRICA (1999) 136 min.
The Matrix
Fantastinis trileris, specialiųjų efektų ir virtualios tikrovės šedevras
JAV
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Pasaulyje egzistuoja dvi realybės.
Viena iš jų - tai mūsų kasdieninis gyvenimas.
Kita - sunkiai žmogaus protu suvokiama erdvė -
MATRICA

"Neo, ar tu miegodamas kada nors matei sapną? Sapną, kuris tau atrodė tikrove? O jeigu įsivaizduotum, kad vieną kartą tau nepavyktų pabusti iš sapno? Kaip tokiu atveju tu atskirtum, kur yra sapnas, o kur tikrovė?"

Kuklus vaikinukas Thomas Andersonas (Keanu Reeves) turi rimtą ir gerai apmokamą darbą stambioje kompiuterinių technologijų firmoje. Tačiau atlikęs privalomus darbdavių reikalavimus, jis puola ieškoti atsakymo apie Matricą. Jis yra tvirtai įsitikinęs, tai yra gyvenimo prasmė. Jis beveik nemiega naktimis. Tik iš negausių, patyliukais sklindančių kalbų jis girdėjo, kad Matrica - tai beprotiškai žiaurus mechanizmas, kontroliuojantis jo ir kitų žmonių gyvenimus. Jaunuolis žino, kad jis gyvena 1999 m. pabaigoje. Ir karštligiškai nori sužinoti... kas yra ta MATRICA?

"Tai netikras pasaulis, kuris užtemptas ant mūsų akių, kad negalėtumėm matyti tikros realybės."

Dar Thomas žino vieną vardą - Morpheus (Laurence Fishburne). Tai žmogus, kurio beveik niekas nematė, neturi supratimo, kur jį galima sutikti. Bet iš tų pačių kalbų yra girdėję, kad tai nenusakomai protingas, niekaip nesugaunamas ir labiausiai pavojingas žmogus visoje Žemėje. Thomas Andersenas žinos, kad jeigu jam pavyks kažkaip susisiekti su Morpheusu, tada jis sužinos atsakymą į labiausiai kankinantį klausimą. Tik Morpheusas žino Tiesą.

"Aš mačiau laukus. Begalinius laukus, kuriuose jau negimsta žmonės. Jie yra tiesiog auginami."

Vieną naktį Thomas sutinka gražią merginą vardu Trinity (Carrie-Anne Moss), kuri vaikinuką pašaukia jo slapyvardžiu Neo. Ji žino kaip surasti kelią į visiškai kitą pasaulį,. Tačiau jaunuoliui šis susitikimas pasirodo tarsi sapnas. Tuo metu jis dar nežinojo, kad Morpheusas ieško žmogaus vardu Neo, kuriam bus lemta IŠGELBĖTI pasaulį. Neo - tai VIENINTELĖ viltis.

Thomas ir toliau įnirtingai ieško Morpheuso, tačiau šis apsireiškia pats. Jaunuolis gauna voką su mobilų telefonų ir kortelę su numeriu 555-0690. Surinkęs šiuos skaičius, jis išgirsta Morpheuso balsą. Jis akimirksniu įspėja, kad reikia kuo greičiau nešdintis iš pastato, nes priešingu atveju Neo pateks į AGENTŲ spąstus. Tai į Matricą infiltruoti kompiuteriai žmonių pavidalu.

"Jeigu tu nesi vienas iš mūsų, tai tuomet tu esi vienas iš jų."

Tvarkingais kostiumais ir juodais akiniais pasipuošę "žmonės" prižiūri tvarką Matricoje. Jie atsakingi, kad normalūs žmonės NIEKO NESUŽINOTŲ ir toliau galvotų, kad dabar 1999 m. Jie taip pat nori sučiupti Morpheusą ir jo ištikimiausius septynis pagalbininkus bei visam laikui panaikinti ryšį su TIKRU PASAULIU. Jiems vadovauja agentas Smithas (Hugo Weaving), kuris labai nori išsiaiškinti, ką apie Matricą žino Thomas Andersonas.

Neįmanoma papasakoti, kas yra Matrica. Ją reikia PAMATYTI PAČIAM.

"Tai klausimas, kuris tiesiog "veža" mus."

Morpheusas suteikia Neo šansą PASIRINKTI - Matricą arba Realybę. Po ilgų dvejonių jaunuolis pasirenka realų pasaulį ir pamato kaip iš tikrųjų atrodo Žemė šiuo metu, t.y 2199 m. Ten nėra miestų, nėra gatvių, nėra namų. Aplink tik tamsa ir vanduo. Jie ieško būdų, kaip nugalėti agentus ir išgelbėti pasaulį. Tačiau kaip tai padaryti ŽINO tik Neo.

Kiekvienas žingsnis, kiekviena mintis, kiekvienas judesys turi būti apskaičiuotas, kad nugalėtum Matricą. Visų pirma reikia išmokti NEGALVOTI ir atpalaiduoti protą. Tik tuomet tu galėsi skraidyti, šokinėti nuo vieno dangoraižio ant kito, išsisukinėti nuo kulkų ir kovoti su nenugalimais AGENTAIS.

WHATEVER  2001-03-05 13:51:45 

Nemanau, kad filmas geras tik del spec. efektu ir daugiau jame nieko nera. Sis filmas yra puikus tuo, kad itraukia ziurova i pusiau psichodeline kelione, kurioje visa laika kartojama viena ir ta pati fraze - "ishlaisvink savo smegenine". Spec. efektai, aktoriu apranga, aplinkos vaizdai tera tik priemone paveikti ziurovo pasamonei. Filmo siuzetas apskritai netenka prasmes. Ir nebutina visko suprasti paraidziuj - "kompiuteris, kuris valdo smegenis". Matrica galima suprasti kaip tau primesta kultura, vertybes, pasaulio supratima ir ribas. Tu gali iveikti visa tai tik savo samones deka, nes visi draudimai ir pasaulio supratimas yra tiktai tavo galvoje. Todel as manau, kad sis filmas tikrai turi ka pasakyti ir tai padaro labai itaigiai. Aisku, jei i filma einama paziureti tik spec. efektu, tai viso kito galima ir nepastebeti, nes spec. efektai tikrai neblogi :)


EDVINAS  2001-03-05 13:51:45 

sis kinas tikrai vertas tai ka apie ji kalbama, ypac kas liecia jo efektus. Tikrai fantastika. Taciau idejos senos ir kai kur bug`ovos: 1) Ideja sena kad zmogus gali atsiriboti nuo materialaus pasaulio, apie tai dar Biblijoje raso. Turbut reikejo si kina parodyti pries Y2K, tada gal is vis butu galima sakyti kad kaip daugelis pranasautoju bande ispranasauti 2000 isgelbetojo atejimui. Gal tada butu dar didesnis tos gilios minties pabrezimas. 2) Jo galimybes isvengti kulku ir pan. jau gili senove bet kokiome rytu kovu menu aprasyme. 3) Motyvas is pasaku, kad pabiuciuoja ir atsigauna, tik aisku vaidmenys sukeisti - atsigauna vaikinas. Nu cia tai buvo virsune! 4) Jei sugebejo atsipalaiduoti ir sokineti i nerealius aukscius, tai ko tada begiojo laiptais kai ji gaude. Cia galima paaiskinti kad begant dar pagrindinis veikejas negali pasiekti tos visu issvajotos ir lauktos busenos. Cia buvo tik keletas pastebejimu taciau kaip minejau anksciau kinas is ties fantastiskas ir as ji ziurejau kelis kartus. Nu vopsem geri efektai, geras senos idejos perkelimas i ekrana ir daugiau nieko.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 40893
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt